Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 41098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 15:15:52 »
Joaquin  Phoenix w chałturze by nie wystąpił, wiec ja jestem spokojny o ten film.

Itachi

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 18:26:47 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #77 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 10:30:00 »
"Joker" nie wyłoni się, ot tak, w świecie wielko-ekranowych produkcji, jako jakiś tam ,,akcyjniak", ani powierzchowny dramat, czy wstrząsający thriller. Film Todda Phillipsa będzie głębokim, dość specyficznym emocjonalnie i cierpkim dramatem; będzie opowieścią o przemianie Arthura Flecka, o oczyszczającym jego ,,niematerialne Ja" katharsis. ,,Jesteśmy, jacy jesteśmy"; Artur dostrzeże, że wypisanego przez los przeznaczenia się nie zmieni. Z jego niestabilnej, skrytej osobowości, zanurzonej gdzieś we własnych fantazjach narodzi się ,,dramatyczny kwiat o specyficznym pięknie". Szaleństwo i tragizm jego osoby będzie miało swoje uzasadnienie, i naprawdę to będzie się chciało oglądać.

W historii kinowej myśli ludzkiej "Joker" Todda Phillipsa będzie wyjątkowym filmem, zważywszy na fakt, iż w jakimś stopniu jest to adaptacja Uniwersum komiksowego "DC Comics". I jestem ogromnie ciekaw, jak Arthur wypadnie w roli Jokera. Film zbliża się i zbliża coraz większymi krokami ze swą premierą w Polsce. I przyznam szczerze, że tak wyjątkowego obrazu kinowego, jak "Joker" właśnie - a zapowiada się znakomicie, nie mogę się doczekać tak samo, jak premiery "Avengers: Endgame" i "Star Wars: Episode IX. The Rise of Skywalker".


Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #78 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 16:17:35 »
Z fp Box Office'owy Zawrót Głowy:
"Dzisiaj swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji miał #Joker. Pierwsze reakcje, które można przeczytać na Twitterze są bardzo pozytywne. Szczególnie wychwalany jest Joaquin Phoenix w tytułowej roli, który z automatu stał się faworytem do Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Embargo na recenzje zostanie zniesione dzisiaj o 18:30 polskiego czasu i wtedy okaże się, jak duże jest wsparcie krytyków dla tej produkcji. Polska premiera już 4 października."

Jest na co czekać, może ten Joker poprawi mi humor po tym jak Batflecka zastąpił Edward.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 09:03:18 »
Joker otrzymał w recenzji IGN ocenę 10/10!

"Verdict
Joker isn’t just an awesome comic book movie, it’s an awesome movie, period. It offers no easy answers to the unsettling questions it raises about a cruel society in decline. Joaquin Phoenix’s fully committed performance and Todd Phillips’ masterful albeit loose reinvention of the DC source material make Joker a film that should leave comic book fans and non-fans alike disturbed and moved in all the right ways."

https://www.ign.com/articles/2019/08/31/joker-movie-review
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Wrzesień 2019, 09:05:38 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 11:16:16 »
Jest sporo bardzo pozytywnych, ale negatywne brzmią bardzo sensownie. I to trochę martwi.
https://www.metacritic.com/movie/joker/critic-reviews


Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 11:43:07 »
Jest sporo bardzo pozytywnych, ale negatywne brzmią bardzo sensownie. I to trochę martwi.
https://www.metacritic.com/movie/joker/critic-reviews




Brzmią tak ssensownie jak recenzja Time?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 12:16:27 »
Jedną z ciekawszych, nazwałbym to innowacji, które związane są z filmem "Joker" Todda Philipsa, to jego emisja w formacie "IMAX"; ciekawe zresztą jest to ile scen lub sekwencji kręcono na taśmie filmowej IMAX, a jaką część filmu skalowano do tego formatu. Na "Jokera" wybiorę się chyba tylko i wyłącznie, na w pełni immersyjny IMAX, w którym wyświetli się tę wybitność, o której się tak ostatnio mówi; zobaczę Phoenixa w całej dramaturgii i akcji. Będzie to ciekawe doświadczenie, bowiem dotychczas na systemie kinowym IMAX opierałem oglądanie typowych blockbusterów: gatunek akcji, science-fiction i fantasy, i przeważnie były to produkcje o gigantycznym rozmachu wizualizacyjnym. A tu proszę, film, który może mieć oskarowe szanse, obejrzę w IMAXie...  8)

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 15:30:48 »
Brzmią tak ssensownie jak recenzja Time?

Czemu nie?

Phillips may want us to think he’s giving us a movie all about the emptiness of our culture, but really, he’s just offering a prime example of it.

Online Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 07:41:59 »
Jest już recka na filmwebie, 9/10 i masa pochwał.

"Pamiętacie, jak James Wan odgrażał się, że siódma część "Szybkich i wściekłych" będzie surowym filmem zemsty rodem z lat 70.? Mając na względzie, ile zostało z tamtych deklaracji, z dystansem podchodziłem do zapowiedzi, jakoby inspirowany komiksami DC "Joker" Todda Phillipsa miałby być ponurym dramatem psychologicznym. Trudno mi było sobie wyobrazić, że upupioną, sprowadzającą wszystko do najniższego wspólnego mianownika Fabrykę Snów stać jeszcze na tak bezkompromisowy eksperyment. Film o początkach kariery księcia zbrodni z Gotham City okazał się jednak dokładnie tym, co obiecywali jego twórcy. To jednocześnie studium obłędu oraz niepokojący portret miasta-molochu pogrążającego się w chaosie. I kto się śmieje ostatni? "

https://www.filmweb.pl/review/Zb%C3%B3j+komedii-22862

Nie mogę się doczekać seansu, faktycznie zapowiada się film absolutnie wyjątkowy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 02 Wrzesień 2019, 10:49:02 »
Znaczące i miłe na serduchu stają się słowa recenzenta - albo tego kto przytaczał te słowa od innego publicysty, i pisał artykuł na serwisie "naekranie.pl"  - mówiącego o "Jokerze" Phillipsa i samym angażu Phoenixa w taki oto sposób: ,,Jest zupełnie innym Jokerem niż Heath Ledger, ale zarazem jest tak wyjątkowy, że nikt już nie będzie chciał zobaczyć nowej interpretacji tej postaci. Jest to kreacja kompletna. Phoenix nie gra, on staje się Jokerem w popisie aktorstwa metodycznego wprowadzonym na niespotykaną skalę. Jego ciągła nieprzewidywalność w szaleństwie sprawia, że ogląda się go z wręcz hipnotycznym zaangażowaniem". Ta szczera i wzniosła wypowiedź napawa mnie optymizmem przed obejrzeniem "Jokera", lecz na ten moment umiarkowanym optymizmem - bo liczy się osobisty, nie z perspektywy tłumu odbiór filmu. O tej już ogłoszonej prawie że oskarową klasyką, produkcji, na podstawie recenzji i opinii o filmie w sieci powiedziałbym nawet, że z pierwotnej zupy niespójności dramatu i szaleństwa osobowości Arthura Flecka narodzi się Joker, ale inny niż dotychczas. Narodzi się jako kwiat o niewypowiedzianym pięknie. To będzie jeden z najważniejszych filmów tego roku. Krew, dramat, psychiczna walka. "Avengers: Endgame", mimo że nie powinno porównywać się go z Jokerem, bo jest to całkowicie inny, odrębnie kategoryzowany film, może dostać ostro po mordzie... Film tkwi w idei, a nie pieniądzach. "Joker" będzie przełomem w kreacji adaptacji Uniwersów komiksowych. Widać to nawet po zapowiedziach do jego ,,filmowej treści". Nie wierzyłem, że będę świadkiem tak specyficznej epoki i przełomów w historii kina. Z jednej strony niebotycznie zrealizowany "Avengers: Endgame" z drugiej strony jednak dramatyczny i wstrząsający "Joker".


Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #86 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 15:32:18 »
Gdy zapowiedzieli ten film nie miałem zbytnich oczekiwań, choć podobała mi się inicjatywa że oprócz wspólnego uniwersum będzie tzw. elseworldsowe z one-shotami. I dalej bardzo mi się podoba, jest tak jak w komiksach, aczkolwiek dziś moje oczekiwania co do samego filmu są ogromne. Pierwszy ten krótki sneak peek czy camera test - zwał jak zwał sprawił iż się zaciekawiłem, jednak po pierwszym trailerze złapał mnie prawdziwy hype, a dziś? Dziś jak już jesteśmy po drugim trailerze to w ogóle ogień. Recenzje też brzmią przepysznie choć nimi akurat nigdy się nie sugeruję. I tak jak napisałem na początku podoba mi się taka inicjatywa filmowa, ale już po tym co zobaczyłem w zwiastunach aż trochę boli że Jokenix nie spotka się z Battinsonem.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #87 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 18:48:25 »
O filmie "Joker" mówi się, że jest to aktorska i filmowa (r)ewolucja w jednym naznaczonym szaleńczym tempem inteligencji emocjonalnej dziele! Zastanawia mnie czemu film stworzono również w wersji dla technologii IMAX; czy pracowano na taśmach filmowych IMAX przy niektórych tylko jego scenach, czy całych dłuższych sekwencjach? W Polsce, za pośrednictwem sieci kin "Cinema City" film ten będzie można zobaczyć właśnie w tym dalece immersyjnym formacie. A jeśli chodzi o mnie, to na "Jokera" pójdę dla ciekawości, z perspektywy wizualnego odbioru, a nie dla tego co i jak przedstawia film, na seans w technologii IMAX.

W odniesieniu do "Jokera" intrygujące, i chyba aż za bardzo, jest to ile film zarobi, jakie będzie w stosunku do budżetu produkcji jej przebicie pieniężne do granicy podsumowania przychodów w światowym Box Office. Czy tu padnie jakiś rekord, czy będziemy świadkami rewolucji i w tym względzie?

Niecały miesiąc do premiery filmu Todda Phillipsa pt. "Joker"!... Niecały miesiąc.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #88 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 19:08:36 »
Coś mi mówi że może paść tutaj jakiś rekord. Nie popieram się w tym momencie na niczym więcej jak na moich odczuciach, ale to co jest pisane o tym filmie + to jakie są prognozy box office'owe, naprawdę pobudza wyobraźnię. Zobaczymy już za jakiś czas, ale ja osobiście bardzo mocno czekam na premierę i jak tylko pojawi się opcja żeby obejrzeć ten film w przedpremierze to od razu kupuję bilet.

Offline Mateusz

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #89 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 20:57:06 »
No to hype teraz trochę skoczył: „Joker” najlepszym filmem w Wenecji!
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami