Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 40747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:36:54 »
Nigdzie nie jest powiedziane, że on ma wyglądać przerażająco, przecież w różnych komiksach wyglądał różnie. Może przerażający nie będzie jego wygląd, ale samo to jak się zachowuje? A może wcale nie będzie przerażający? Zresztą nawet w tym trailerze widocznie zmienia się mu makijaż, obstawiam że ostateczna wersja postaci pojawi się pod koniec filmu. Ciekawe czy będzie jakieś nawiązanie do Batmana? Coś w stylu karty Jokera z zakończenia Begins.

Offline Antari

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:47:31 »
No Joker to raczej nie powinien być milusi kumpel, którego wysłałbyś na urodziny córki, tak myślę... A samo szaleństwo jeżeli nie niesie za sobą określonej dawki przemocy, staje się wyłącznie niepełnosprawnością. W stosunku do takich osób bardziej czuje się współczucie aniżeli strach, przynajmniej tak mnie się wydaje.

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 17:09:57 »
To Joker, raczej nie będzie cały film występował w stand-upie.

Itachi

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 20:03:55 »
Trailer jedzie stereotypowo mało co wnosząc do historii stworzenie Jokera, stąd zastanawiam się dlaczego aż taki zachwyt pojawił się w sieci. Jedni piszą o oscarach, drudzy o najlepszym filmie komiksowym ever...

To że główny bohater jest inspiracją dla wielu twórców i czytelnicy lubią jego szaleńczy taniec z Batmanem nie powinien przykrywać tego, że DC lubi z takich filmów robić powierzchniowe seanse. I to obserwuję po zwiastunie. Jego nolanowska mroczna w wersja była wspaniała i ja nie oczekuję podobieństw. Natomiast tutaj widzę jakąś abstrakcyjną wizję o której pisałem wcześniej. Od niezdara ma pecha los daje mu w kość i zaczyna się przeistoczenie w alter ego, które później zastępuję pierwotny charakter i osobowość. W międzyczasie karzemy aktorowi poćwiczyć śmiech i jazda z tematem. Serio ten film może być dobry, nie przeczę jednak mój entuzjazm jest niewielki. Poszukiwałbym dramatu, napięcia nadchodzącego przełomu jak na razie mi tego brakuje.

Intryguje mnie czy pokażą w filmie moment kiedy główny bohater kaleczy swoją twarz. Poświęciłbym tym scenom większą ilość antenowego czasu, przy dobrej muzyce i mimice aktora może z tego wyjść elektryzujący moment.

Offline R~Q

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 14:11:03 »
Nieźle tylko czy ten film z Jokera nie zrobi "usprawiedliwionego psychopaty" ?

Coś w tym jest. Mnie też nie pasuje dorabianie na siłę powodu, dla którego Joker zwariował. Racjonalizowanie, doszukiwanie się w tym szaleństwie metody. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi, gdy jego origin jest owiany aurą tajemniczości, pozostawiony w sferze domysłów. A o wiele bardziej przerażające gdy pointuje się jego postać stwierdzeniem, że on zawsze taki był, że w jego działaniu nie ma sensu ani metody. Joker jest niczym naturalna, niepowstrzymana siła, to coś więcej niż człowiek. To idea. Czyste szaleństwo bez powodu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że z tego trendu wymyka się Joker Ledgera. Bardziej by mi odpowiadała chyba ekranizacja Jokera Azzarello/Bermejo.

Rozumiem, że "Zabójczy Żart" Alana Moore'a (1988) to też dla was dorabianie usprawiedliwienia na siłę?

Offline death_bird

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 17:18:59 »
Rozumiem, że "Zabójczy Żart" Alana Moore'a (1988) to też dla was dorabianie usprawiedliwienia na siłę?

W sumie to Wam trochę zazdroszczę a trochę Wam nie zazdroszczę faktu, że macie Swoją koncepcję Joker`a. Tymczasem dla mnie ten koleś to autentyczna enigma (Batmana nie czytałem dużo). Ja nie mam koncepcji (pomimo lektury "Zabójczy żart") dlaczego ten facio jest jaki jest, ani tak naprawdę jaki on jest. Traktuję go trochę tak jak Logana zanim przeczytałem "Geneza" - czyli jak tajemnicę. W tym wypadku takiego świra-zagadkę, pana-chaos. Nie wnikam czy gość posiada jakieś konkretne zaburzenia czy jego osobowość to rozpadający się codziennie na miliony kawałków i układający się wciąż na nowo kalejdoskop uczuciowy/emocjonalny. W efekcie nie mam ani oczekiwań ani zastrzeżeń pod kątem tego jakim go pokażą w filmie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 13:04:34 »
Kinowa jesień Anno Domini 2019 zapowiada się naprawdę wyjątkowo. "Joker" będzie jednym z ważniejszych filmów tego okresu, na którym część fanów - do takich należę i ja - skupi swą uwagę. Po teaser trailerze do produkcji widać, że postać Jokera nie będzie miała ,,typowo komiksowej" genezy. Nie widać, aby z  kogoś takiego jak "Red Hood", czy z jakiegoś niezrealizowanego kryminalisty bądź kogokolwiek ,,przekreślonego" własną historią, mógłby narodzić się ,,kwiat o zbrodniczym pięknie", czyli nasz ukochany Joker. Podejrzewam, że w nadchodzącym filmie, nietuzinkowy klaun wśród zbrodniarzy - ikoniczny Joker - oczywiście, co logiczne, będzie miał swoją genezę, aczkolwiek będzie to historia prostego człowieka, w którego wnętrzu w końcu dojrzeje to coś, co uczyni go Jokerem. Bo Joker, to idea, a nie postać. I coś mi to mówi, że 55 mln dolarów, które było budżetem dla tej produkcji, zwróci się wielokrotnie. Sam zysk z Box Office w stosunku do tego ile włożono w film może być rekordowo wysoki. Zresztą czas pokaże.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 09:52:45 »
Zwięźle, prosto i na temat. Mamy to! Oficjalny plakat filmu "Joker".



Plakat prezentuje się wybornie. Z jednej strony mamy rozmydlony ton kolorów wpisany w plakat, co może wzmacniać wizerunek Jokera, jako tego niestabilnego, rozdartego wewnętrznie, zamkniętego we własnym świeci perwersji wyobrażeń i uznawanych wartości człowieka. Z drugiej strony, jednak, to specyficzne graficzne przesłanie ujęte w plakacie filmu, w dodatku ze zniekształconym wizerunkiem Batmana w tle, może sugerować, że z pierwotnej zupy chaosu emocjonalnego i psychicznego, które zebrały się w osobie Arthura Flecka narodzi się ,,piękny", na pozór stabilny twór zwany Jokerem. Stabilny, podejrzewam, w tym sensie, że dewiacje, perwersje i liczne wynaturzenia, które wyłoniły z jestestwa Arthura Jokera mają funkcję obronną, stabilizującą to kim i czym jest Joker. Ten film będzie nienaturalny, inny niż wszystko, co ostatnimi laty wychodzi ze stajni kina "Uniwersum DC".  ::)

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 10:12:13 »
Hmm... wygląda jak fanmade

Offline Gazza

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 12:26:43 »
Zwięźle, prosto i na temat. Mamy to! Oficjalny plakat filmu "Joker".

Plakat prezentuje się wybornie. Z jednej strony mamy rozmydlony ton kolorów wpisany w plakat, co może wzmacniać wizerunek Jokera, jako tego niestabilnego, rozdartego wewnętrznie, zamkniętego we własnym świeci perwersji wyobrażeń i uznawanych wartości człowieka. Z drugiej strony, jednak, to specyficzne graficzne przesłanie ujęte w plakacie filmu, w dodatku ze zniekształconym wizerunkiem Batmana w tle, może sugerować, że z pierwotnej zupy chaosu emocjonalnego i psychicznego, które zebrały się w osobie Arthura Flecka narodzi się ,,piękny", na pozór stabilny twór zwany Jokerem. Stabilny, podejrzewam, w tym sensie, że dewiacje, perwersje i liczne wynaturzenia, które wyłoniły z jestestwa Arthura Jokera mają funkcję obronną, stabilizującą to kim i czym jest Joker. Ten film będzie nienaturalny, inny niż wszystko, co ostatnimi laty wychodzi ze stajni kina "Uniwersum DC".  ::)
Dla mnie to robota fana, a nie oficjalny plakat studia.

Co do samego filmu - napiszę coś co będzie niepopularne - dla mnie ten film jest zbędny. Serio. Wolę Jokera takiego jakim jest - niedopowiedziany itp, a nie odarty z tej aury tajemniczości. Nie wiem skąd to parcie na origin filmowy i do tego oderwany od budowanego filmowego uniwersum. Meh.

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:31:02 »
Meh to są opinie o postaci i filmie którego się nie widziało.

Offline death_bird

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 21:51:56 »
Nie wiem skąd to parcie na origin filmowy i do tego oderwany od budowanego filmowego uniwersum. Meh.

No weźcie i nie wygłupiajcie się Gascoine. :)
Skąd to parcie? Kasa Misiu, kasa. :)
Przecież filmów na podstawie komiksów nie robi się dla sztuki i jakichś innych wrażeń artystycznych. ;)
DC cienko przędzie w kinach to rzucają ciężką artylerię i jedną ze swoich najbardziej ikonicznych postaci.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 08:32:22 »
No weźcie i nie wygłupiajcie się Gascoine. :)
Skąd to parcie? Kasa Misiu, kasa. :)
Przecież filmów na podstawie komiksów nie robi się dla sztuki i jakichś innych wrażeń artystycznych. ;)
DC cienko przędzie w kinach to rzucają ciężką artylerię i jedną ze swoich najbardziej ikonicznych postaci.
Wiem mysiu-pysiu, że liczą się słupki w excelu, ale na litość - jeśli cienko przędą to niech wzorują się na Marvelu-Disneyu. Czy oni zrobili przez te 10 lat film o samym tylko złoczyńcy? Nawet ikonicznym? Thanos był przemycany od dawna w mniej lub bardziej oczywisty sposób i wszystko wyszło mega! Ja rozumiem, że fajnie jest wziąć słynnego ludzkiego (mniej $ na fx) arcywroga Batmana, dodać kilka nazwisk (Phoenix, DeNiro...) i liczyć na sukces, ale obym nie był złym prorokiem - ten film jeszcze bardziej pogrąży wyniki finansowe filmowego DCU.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Lipiec 2019, 10:36:19 wysłana przez Gazza »

Offline death_bird

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 10:03:59 »
Ale to jest chyba generalnie największy problem DC. Poza Batmanem, Supermanem i Wonder Woman to z kim oni mają robić te filmy? Może do stawki doskoczy Aquaman, bo akurat Momoa wpasował się w postać. Ale poza tym?
Przyznaję, że nigdy nie byłem obcykany w tym uniwersum, ale ono zawsze kojarzyło mi się z ciekawszymi złolami niż bohaterami. Wolę film z Jokerem, HQ, Bane, Riddlerem niż jakimś Green Arrow, Hawkmanem czy innymi Cyborgami.
Samo DC chyba też to widzi skoro mamy dostać najpierw Jokera a później "Małe Syrenki".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 10:51:25 »
Ale to jest chyba generalnie największy problem DC. Poza Batmanem, Supermanem i Wonder Woman to z kim oni mają robić te filmy? Może do stawki doskoczy Aquaman, bo akurat Momoa wpasował się w postać. Ale poza tym?
Przyznaję, że nigdy nie byłem obcykany w tym uniwersum, ale ono zawsze kojarzyło mi się z ciekawszymi złolami niż bohaterami. Wolę film z Jokerem, HQ, Bane, Riddlerem niż jakimś Green Arrow, Hawkmanem czy innymi Cyborgami.
Samo DC chyba też to widzi skoro mamy dostać najpierw Jokera a później "Małe Syrenki".
Przecież uniwersum DC jest przebogate w postaci bohaterów. To brak "showrunera" pokroju K. Feige jest problemem DC/WB. Niby G. Johns miał tą funkcję piastować ale nie wiem jak się to skończyło. Tyle kapitalnych postaci do wprowadzenia: teasowany już Green Lantern, z magicznych Constantine czy seksowna Zattana, ludzki Green Arrow (odpowiednik marvelowego Hawkeye, który dobrze dzięki Rennerowi radzi sobie na wielkim ekranie), Swamp Thing, połączenie Watchmen z resztą uniwersum DC. Przykłady można by mnożyć dalej. Moim zdaniem brakuje sensownej i konsekwentnej osoby za sterami całego przedsięwzięcia.
Skoro oba studia żonglują aktorami i reżyserami - może Kevin F mógłby sprzedać im kilka rozwiązań na sukces? ;)
Powtórzę się ale nie wróżę temu filmowi (Joker) sukcesu kasowego. "Artystycznie" może coś z tego wyjść, ale jak mam przez 2 godziny patrzeć na dającego się wszystkim klepać Phoenixa, by na koniec pomalował sobie twarz na biało i nazwał się Jokerem - nie widzę w tym nic porywającego. Film dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Mnie jako miłośnika DC ani to ziębi, ani parzy. Wolę Jokera niedopowiedzianego, takiego jak w komiksach. Albo jak ostatnio się to przewija - 3 różnych.