Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 40771 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:26:23 »
Racja. To psychopata z natury i nic go nie tłumaczy. A tutaj takie dziwne story układają.

sum41

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:29:17 »
Mi to bardziej od filmu o kryminaliscie przypomina te rozne filmy dokumentalne o seryjnych mordercach gdzie trudnym dziecinstwem wszystko usprawiedliwiaja. Moze drugi trailer pokaze cos bardziej porywajacego.

Offline isteklistek

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:06:15 »
Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne przez te kilka minut widać, że aktorsko będzie bardzo dobrze. Co do fabuły bardzo dużo zdradzili na początku, gdy bohater mówi o tym, że jego matka mówiła mu, że ma cel w życiu aby nieść radość i rozśmieszać ludzi.....później pada "moje życie to komedia". Wydaje mi się, że tutaj bohater niekoniecznie musi być szaleńczo obłąkany, bo np. w KJ Joker nie był, to była tylko poza. Druga sprawa, że chyba nie będzie gangu Red Hooda.

Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 21:13:27 »
Mi się zwiastun bardzo spodobał, to może być najlepszy ComicBookMovie w tym roku (Captain Marvel jest dla mnie co najwyżej ok, Glass nie widziałem, a po drodze jeszcze conajmniej z 5 filmów opartych na komiksach), najlepszy film o komiksowym złoczyńcy i dosyć ciekawy elseworld. Liczę na to, że film się okaże sukcesem, to wtedy WB będzie tworzyć więcej takich filmów poza DCEU.

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 23:07:16 »
  Dziwne story? Bez jaj, przecież to Zabójczy Żart. Jeden zły dzień. A Thorgala czytałeś?
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 23:09:29 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline death_bird

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 00:11:49 »
Jeżeli to ma być origin to wolałbym żeby ikoniczne wdzianko/kolor kudłów pojawiły się w ostatniej scenie. Jeżeli Phoenix "zwariuje" gdzieś w połowie filmu to będzie raczej kicha, no bo przecież ten koleś latami pracował na swoją renomę, kontakty, zasoby, itp. To nie są rzeczy/sprawy do załatwienia w jeden wieczór.
Na chwilę obecną czekam z uprzejmym zainteresowaniem, ale bez ekscytacji. Zwł., że do momentu premiery nie będzie wiadomo czy studio nie przestraszyło się własnego mroku i nie przerobiło filmu na niosącą radość światu komedię...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline robbirob

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 05:18:27 »
  Dziwne story? Bez jaj, przecież to Zabójczy Żart.
Oczywiście że wiem skąd czerpali, ale nie do końca to samo widziałem w trailerze. Joker to psychopata któremu prawie że w jednym momencie przestawiło się w głowie. Pyk i już. On tym psychopatą zawsze był, potrzebował ostrego impulsu żeby się przemienić. A z trailera dostajemy dramat człowieka, ciężkie życie, długą drogę od klauna do ...no właśnie do kogo? "Dziwne story" odnosi się do pokazania tego w formie jakiegoś długiego procesu, stopniowej przemiany, itp. Nadaje mu to więcej ludzkich cech. I też w jakiś sposób tłumaczy Jokera. Nie kupuję tego.

Offline SawiK

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 07:22:01 »
Dla mnie bomba, wow super wrażenie. Wrescie cos innego! To zapowiada sie na najlepszy film komiksowy roku. Ten zwiastun sprawil ze Joker jest najbardziej wyczekiwany film ostatnich lat a moze i nawet dekady!Jaram sie w ch..;)

Offline isteklistek

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 14:23:02 »
Nie wiem, czy mitologizowanie Jokera to dobry pomysł. Dla mnie to tylko człowiek - złożony, zagadkowy, nieobliczalny, może szalony, może nie, ale tylko człowiek i w tym tkwi jego siła podobnie jak w postaci Batmana, że to nie są bohaterowie obdarzeni super mocami, kosmici, czy magiczne stworzenia. Rozumiem, że niektórzy chcą dalej utrzymania tajemnicy nad orginem, bo jeżeli ruszy jeden, to inni lawinowo zaczną rzucać swoje pomysły i forsować je w komiksach, co może się skończyć tragedią. Jestem ciekawy tego, co zaproponuje film i dobrze, że zaznacza się, że to nie będzie związane z kanonem, to będzie luźna, osobna historia. 

Offline Antari

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 15:41:03 »
Postać Jokera jest już zbyt kultowa aby jakikolwiek origin sprostał oczekiwaniom, takie jest moje zdanie. Podobnie w przypadku Wolverine'a, po ujawnieniu originu jego postać trochę straciła, a sam origin był odebrany przez scenę raczej mieszanie.

Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 15:54:17 »
Postać Jokera jest już zbyt kultowa aby jakikolwiek origin sprostał oczekiwaniom, takie jest moje zdanie. Podobnie w przypadku Wolverine'a, po ujawnieniu originu jego postać trochę straciła, a sam origin był odebrany przez scenę raczej mieszanie.


Masz na myśli X-Men Origins Wolverine? Ten film nie został mieszanie odebrany, ten film był tak znienawidzony przez ludzi, że nawet studio chce o nim zapomnieć, a aktorzy sobie często z niego heheszkują (w sumie słusznie, bo to dla dla mnie jeden z najgorszych CBM tego wieku, blisko nowej Fantastycznej Czwórki czy Green Lanterna).

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:00:09 »
  Oj panowie trochę zaczynacie chrzanić od rzeczy, DC nigdy wcześniej nie pokazało "oficjalnego" originu Jokera i bardzo możliwe, że nigdy go nie pokaże, były tylko różne wariancje na jego temat. W Zabójczym Żarcie sam Mr. J mówi o tym, że jednego dnia pamięta to tak a drugiego zupełnie inaczej co prawie napewno pojawi się w jakiejś formie w filmie. Zresztą sam fakt, że twórcy zarzekają się, że to całkiem osobny film z niczym i nikim nie połączony na to wskazuje. Joker ma za sobą jakąś przeszłość, nie jest żadną czystą siłą chaosu bo to nie Warhammer, ani nie był psychopatą od dnia urodzenia bo nikt się psychopatą nie rodzi (Michael Myers to wyjątek), coś tam sprowadziło go na tą drogę i jedna z tych możliwych wersji tej historii. Powiedziałbym, że nie rozumiem dlaczego takie opory istnieją w stosunku do innej wersji Jokera, skoro nawet na naszym stosunkowo ubogim rynku komiksowym, ukazało się już Bóg wie ile komiksów z całkowicie odmiennymi Jokerami, z których nie każdy wyglądał jak obdartus ze śmietnika. Ale ja tu słyszę w tle trzask pękających serduszek, co się nie mogą z myślą pogodzić że istnieje realna szansa, że ktoś zrzuci Ledgera z cokoliku co mu niektórzy podbudowali.

Offline Antari

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:08:15 »
Bardzo chętnie bym go zrzucił z cokołu ale się na to nie zanosi. Dla mnie błędne jest samo założenie, że Joker potrzebuje originu. Nie każda postać go potrzebuje.

Coś tam Johns z Fabokiem mieli tworzyć na temat przeszłości Jokera (The Three Jokers). Odnośnie Rosomaka to był też komiks i moim zdaniem postać straciła przez niego nieco ze swojego charakteru. Ale byli też fani. Film to oczywiście porażka na całej linii i tu chyba jest konsensus.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:12:27 wysłana przez Antari »

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:17:24 »
Aaaaa to się przekonamy dopiero. Phoenix pokazał na trailerze prawdziwy pazur, a ma do zagrania o wiele trudniejszą postać niż poprzednicy - w trakcie przemiany od zwykłego frajera do produktu końcowego. Joker w klimacie Taksówkarza, wygląda naprawdę dobrze.

Offline Antari

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:26:29 »
W tych gaciach i z czerwonym nosem... U Ledgera podobało mi się, że sam jego wygląd potrafił przerazić. Tak jak na grafice poniżej.



No a ten od Phoenixa dla mnie wygląda zabawnie. No ale masz rację poczekajmy do premiery z osądami.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:30:19 wysłana przez Antari »