Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 19650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline John

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 11:56:58 »
Zasłużone i dobrze trafione statuetki.

Czytałem oburzenie, że taki Black Panther miał niezasłużenie więcej oskarów. Ciężko mi się nie zgodzić, że takie przeciętne filmidło dostało statuetkę za cokolwiek, jest nieporozumieniem. I niech nikt nie wyskakuje z "reprezentacją mniejszości" bo bardzo dobrych filmów z czarnoskórymi protagonistami nie brakuje, 10 razy lepszych od przeciętnej i nudnawej Pantery.

Offline Gascon200

« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 12:53:51 »
Zasłużone i dobrze trafione statuetki.

Czytałem oburzenie, że taki Black Panther miał niezasłużenie więcej oskarów. Ciężko mi się nie zgodzić, że takie przeciętne filmidło dostało statuetkę za cokolwiek, jest nieporozumieniem. I niech nikt nie wyskakuje z "reprezentacją mniejszości" bo bardzo dobrych filmów z czarnoskórymi protagonistami nie brakuje, 10 razy lepszych od przeciętnej i nudnawej Pantery.

Akurat zasłużył na nie - muzyka była dobrze wykonana, kostiumy też.
Dziwię się, że akurat czepiasz się Pantery, bo takie Bohemian Rhapsody czy Green Book znacznie mniej zasługiwały na te nominacje. Przy nich Black Panther to Ojciec Chrzestny trykociarzy :P

Offline John

« Odpowiedź #257 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:19:12 »
Wspomniałem o Panterze bo poruszałem komiksowe widowiska zasługujące na Oscary.

« Odpowiedź #258 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 13:02:14 »
Żyjemy w czasach, w których miłość do kina tworzy nie tylko nowe wymiary, ale i liczne rewolucje w samym postrzeganiu kultury kina. Kina, które - i jest to istotna uwaga - z perspektywy wręczania oscarowych nagród, nie jest już głównie tym rozumianym przez filtr serca Hollywoodu zjawiskiem. Tegoroczna gala wręczenia Oscarów była jedną z najbardziej zaskakujących w całej swej ponad 90-letniej historii: bezapelacyjne, miażdżące i anihilujące konkurencję zwycięstwo południowo-koreańskiego "Parasite"; Brad Pitt otrzymujący pierwszego Oscara; "1917", który mimo wszystko zgarnął zbyt wiele (filmu nie widziałem, być może dla tego tytułu są to zasłużone nagrody); Gwiezdne Wojny, filmy z MCU - obrazy kina niezgarniające statuetek oscarowych, nawet jednej, za muzykę, montaż, czy scenografię i efekty specjalne. Przykładowo"Avengers: Endgame" bez Oscara za efekty specjalne, skoro film napełnił kieszenie hollywoodzkich możnych, białych kołnierzyków, kajdaniarzy, dzieci wytwornego blichtru, prawie trzema miliardami ,,filmodolarów"?! Nawet gdyby to moje rozumowanie nie miało żadnego uzasadnienia, to jednak taka uwaga odnośnie rezultatów oscarowego głosowania, ma coś na rzeczy.

Oto, co powiedział Joaquin Phoenix, niekwestionowany zwycięzca oscarowego wieczoru, który po Gali udał się do wegańskiej burgerowni w towarzystwie narzeczonej, Rooney Mary:

,,Nie czuję się lepszy od pozostałych nominowanych i innych ludzi w tym pomieszczeniu, bo wszyscy dzielimy tę samą miłość - to jest miłość do filmu. Ta forma ekspresji dała mi niesamowite życie. Nie wiem, gdzie bym był bez tego".

Słowa piękne, szlachetne, po prostu naturalne... niewymagające komentarza!

Offline Koalar

« Odpowiedź #259 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 13:32:22 »
Wspomniałem o Panterze bo poruszałem komiksowe widowiska zasługujące na Oscary.

A tam, znalazłeś sobie pretekst, żeby po raz enty pojechać po filmie, który Ci się nie podoba.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, PEH, Horror.

Offline John

« Odpowiedź #260 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 22:11:46 »
Jasne :)

Offline Gazza

« Odpowiedź #261 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 15:18:33 »
(...) "1917", który mimo wszystko zgarnął zbyt wiele (filmu nie widziałem, być może dla tego tytułu są to zasłużone nagrody)(...)
Skoro nie widziałeś to skąd opinia, że te 3 statuetki to zbyt wiele? Byłem w ubiegłym tygodniu na seansie w IMAX i film zrobił niesamowite wrażenie. Akurat te 3 zdaje się "techniczne" nagrody są w pełni zasłużone. Oczywiście to moje zdanie ale przynajmniej film widziałem. ;)
Neonomicon - 7/10 | Conan - Miecz barbarzyńcy t.1 - 7/10 | Batman/Flash: Przypinka - 5/10 | Batman: Przeklęty - 5/10