Autor Wątek: Joker [SPOILERY]  (Przeczytany 41118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #165 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 18:26:03 »
Budżet to 55 milionów dolarów, więc zarobek jest formalnością.


Na IMDB film ma średnią 9,5 przy 13000 głosów.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #166 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 20:24:43 »
Plakat "Jokera" zaprojektowany przez Davida Macka



Uwielbiam gościa, uwielbiam!

Offline Adolf

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 16:19:29 »
Philips powiedział, że jeśli film na siebie zarobi to jest szansa na sequel - liczę na to, nawet jakby film był kiepski, bo nie chcę, żeby Phoenix pojawił się jako Joker tylko w 1 filmie. Jak już w tym Batmanie się nie pojawi, to niech będzie coś za coś :P

Też się tego boję. Czy Watchmeni mieli sequel? Nie, bo na siebie nie zarobili, albo zarobili za mało. I dobrze. Kontynuacja nie dałaby rady powtórzyć sukcesu oryginału. Niestety mieliśmy przykład wybitnego filmu, którego kontynuuacja tak bardzo ssała, że cała marka została zaorana, również w pamięci fanów komiksów. Kick-Ass to dla mnie jedno z tych wybitnych dzieł. To komedia, ale nie taka jak te dla Masówkarzy od Disneya, tylko coś dla dorosłych, pokazujące prawdę w przerysowany sposób. Oczywiście przemoc jest tam prawdziwa i namacalna. Bohater to czuje, a my razem z nim. Jak ktoś tam umiera, to jest to śmierć z poważnymi konsekwencjami. To wszystko zostało wypaczone w sequelu, który jest już na poziomie tych filmów familijnych, które łykają Masówkarze... Sequelu tak słabym, że nawet większość kin go nie wprowadziło.

Offline Gascon200

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #168 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:36:50 »
Joker bez pokazu w kinie Aurorze


https://www.antyradio.pl/Film/News/Joker-bez-pokazu-w-kinie-w-Aurorze-Rodziny-ofiar-masakry-wystosowaly-list-do-Warner-Bros-35554

Moim zdaniem, ze społecznego punktu widzenia postąpiono rozsądnie - nie chcą takiej powtórki po latach itd

Offline isteklistek

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #169 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 17:20:22 »
To trudny temat, ale nie można domagać się tego, aby świat się zatrzymał. Filmy z elementami przemocy będą powstawać dalej, pewnie przez 7 lat od tej tragedii kilka było wyświetlanych. Jeżeli chodzi o inspirację, to mogło trafić: Halloween, Krzyk, Piątek 13-tego, Piła, czy co tam jeszcze jest, ale nie tłumaczmy osób zaburzonych przez filmy, oni zawsze sobie znajdą usprawiedliwienie, czy powód, aby zrobić, to, co zrobili.

Pewnie można by nie wyświetlając filmu, albo wyświetlić i całkowity dochód z biletów przeznaczyć na pomoc ofiarom przemocy, czy inny cel.

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 21:59:39 »
Ktoś już widział? Właśnie rozmawiałem z przyjaciółką co widziała i twierdzi że film jest rewelacyjny a to co wyprawia Phoenix przechodzi ludzkie pojęcie. Co jak co, ale na kinie się skubana zna jak mało kto i w pełni ufam jej gustowi, na dodatek z wyjątkiem burtonowskich Batmanów nie lubi filmów o superbohaterach. Także fani "typowego" superhero będą albo przeszczęśliwi albo niezadowoleni. Chyba się na powrót podjarałem.

Offline Red Fury

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 22:07:01 »
Widziałem film miażdży. Rewelacyjny. Jest to typowy dramat obyczajowy, osadzony w klimacie gotham. Film bardzo trudny w odbiorze zmuszający do refleksji nad losem zniszczonej zdeptanej jednostki, której nikt i nic nie jest w stanie pomóc, która powoli stacza się na samo dno w swoim szaleństwie.
Spoiler: PokażUkryj
Nic w tym filmie nie jest do końca czarno białe. Nawet gloryfikowany w komiksach Thomas Wayne tutaj okazuje się być biernym dwulicowym, obłudnym pasożytem, [spoiler]który w pełni "zasługuje" na swoją śmierć.
 

Joker czyli Arthur staje się swoistym sędzią i katem. Z introwertyka przechodzi w ekstrawertyka i zaczyna wymierzać sprawiedliwość wszystkim tym, którzy go kiedykolwiek skrzywdzili zarówno fizycznie i psychicznie
.

« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Październik 2019, 22:42:12 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #172 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 22:16:24 »
No i elegancko. Ciekawe jak tam chłopaki co twierdzili, że nie są zainteresowani kolejnym nudnym originem, albo twierdzący, że "Joker to ple, ple,ple...czyste uosobienie chaosu...ple,ple,ple...i żadnego originu nie powinien mieć".

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #173 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 22:27:36 »
Opinie na temat filmu są naprawdę różne. Jedni mówią genialny, inni "absolutny gniot", ale co ciekawe nie spotkałem ani jednej recenzji, która opisuje Jokera jako przeciętnego. Większość albo się zakochała, albo znienawidziła.

Offline Gazza

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #174 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 22:38:19 »
Mnie, mimo tych peanów, film ten naprawdę ani ziębi ani parzy. Poczekam aż pojawi się na jakiejś platformie i być może obejrzę.

John

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #175 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 22:39:10 »
Red Fury, ukryj ten cały post w spoiler.
Pewne rzeczy o których napisałeś na wierzchu nie były wiadome z trailerów.

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #176 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 22:42:35 »
Chyba jednak większość się zakochała patrząc na dotychczasową średnią ocen. Gazza jeżeli ten film Cię ani ziębi, ani parzy to chyba po prostu średnio się kinem interesujesz.

Offline Adolf

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #177 dnia: So, 05 Październik 2019, 04:58:39 »
Film jest rewelacyjny. Aktorstwo, zdjęcia, historia, to wszystko robi wrażenie. Jednak mam z nim pewien problem. To wszystko choć na wysokim poziomie już się gdzieś przewijało. Jeśli ktoś widział Taksówkarza, to wyczuje dużą inspirację. Joker to postać maglowana od lat, więc jej charakter też mnie nie zaskakuje. Sam film będzie arcydziełem w oczach osób nie znających komiksów i ceniących sobie wysoką jakość. Dla mnie solidne 8/10.

Spoiler: PokażUkryj
Uderzenie w Thomasa Wayne'a dla mnie było największą niespodzianką. Sposób w jaki go przedstawiono idealnie spełnił zamierzenia filmu. Jest to dobry facet. Widzi, że źle się dzieje. Chce pomóc temu miastu. Jednak różnica klas społecznych daje się we znaki. Kompletnie nie rozumie problemów tych najzwyczajniejszych ludzi. Ignoruje ich i ma za wariatów. I dlatego przepłacił to życiem. I w dodatku jego śmierć wreszcie nabiera sensu. Ta cała geneza, że bogata rodzina znalazła się w alejce wreszcie została umotywowana tym dlaczego się tam znalazła i nabiera głębszego znaczenia.


Dodam jeszcze, że
Spoiler: PokażUkryj
fajnie wypadły nawiązania do Mrocznego Rycerza. Odwzorowano jedną z fajniejszych scen, gdzie Joker jedzie radiowozem z uczuciem triumfu. Jednak z żalem muszę stwierdzić, że końcówka filmu zawiodła. Brakowało większej puenty. W momencie, gdy Joker był w Arkham, napięcie po wszystkim zdążyło opaść i nie dało solidnej petardy na zakończenie.

Offline Gazza

Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #178 dnia: So, 05 Październik 2019, 15:42:32 »
(...) Gazza jeżeli ten film Cię ani ziębi, ani parzy to chyba po prostu średnio się kinem interesujesz.
Bynajmniej. Po prostu nie kręci mnie „origin” tej postaci. Nie twierdzę również, że to zły film. Po prostu nie interesuje mnie aż tak. Czekam na inne produkcje. Chyba nic w tym złego?

Bender

  • Gość
Odp: Joker [SPOILERY]
« Odpowiedź #179 dnia: So, 05 Październik 2019, 15:45:31 »
Nic, ale powtarzanie tego któryś raz jest już lekko dziwne