Autor Wątek: Invincible Amazon Prime  (Przeczytany 24542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frank_C

Invincible Amazon Prime
« dnia: Pt, 09 Październik 2020, 23:37:52 »
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Październik 2020, 16:17:44 wysłana przez Mateusz »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #1 dnia: So, 20 Luty 2021, 18:46:32 »

Jak widać powyżej, zwiastun nóweczka (wręcz świeża krew) do "Invincible". Serial będzie wyglądać kapitalnie; ależ linia graficzna, struktura animacji; ależ detal i płynność kreślonej rzeczywistości przy ostrej szczegółowej kresce i intensywnym kolorze!. Uniwersum wykreowane przez Roberta Kirkmana jest mi co prawda nieznane, ale patrząc się na to, co i jak ukazuje zwiastun animacji, będzie to historia pisana ,,bez grubej warstwy lukru" - naturalnie, bezkompromisowo, krwawo, no i z odpowiednią dozą dramatu i akcji, w której zobaczymy nieco inne spojrzenie na to niezwyczajne, pełne niespodzianek życie superbohatera. Z pośród seriali animowanych jest to numer jeden na liście najbardziej przeze mnie wyczekiwanych z premierą na najbliższe kilka miesięcy! Sporo jest anime w tym względzie - na moim zestawieniu - ale "Invincible" od Amazon Prime Video zdecydowanie wygrywa!

Offline Leyek

Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #2 dnia: So, 03 Kwiecień 2021, 20:48:09 »
Jeszcze nikt nie obejrzał nawet odcinka (premiera pierwszych odcinków była 26 marca), żeby się podzielić opinią? Planowałem teraz przez święta trochę pooglądać, no ale 4 sezon Fargo to jednak ważniejsza i pilniejsza premiera :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 11:17:30 »
Jeszcze nikt nie obejrzał nawet odcinka (premiera pierwszych odcinków była 26 marca), żeby się podzielić opinią? Planowałem teraz przez święta trochę pooglądać, no ale 4 sezon Fargo to jednak ważniejsza i pilniejsza premiera :)

"Invincible" będzie oglądany przeze mnie... na dniach. Nie jest to twór z animacji superbohaterskich, czy jakichkolwiek animacji serialowych, które obecnie oglądam, które na mojej watchingowej liście są dla mnie najistotniejsze. Mówiąc krótko: poczekam jeszcze jakiś tydzień góra dwa tygodnie, aby załapać się na powolny, co jakiś czas, jednoodcinkowy seans "Invincible". Akurat skończę oglądać ten małoekranowy twór, gdy zakończy swą emisję. Dla niego być może poświęcę te kilkadziesiąt złotych na wykup abonamentu "Amazon Prime"; skorzystam wtedy z subskrypcji, aby coś jeszcze z ofert platformy oglądnąć. Ważniejsze obecnie są dla mnie anime: "Dr. Stone", "Yakusoku no Neverland", również klasyk od Hanna-Barbera Kocia Ferajna (1961-62). Stąd całe to ,,zwlekanie".

Offline Kielo

Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 15:17:43 »
Obejrzalem pierwsze cztery odcinki i jestem zachwycony. Trudno mi znalezc jakies negatywne strony. Animacja nie jest w zadnym stopniu odkrywcza, ale idealnie odzwierciedla art z komiksu, historia wciaga, glosy bardzo dobrze dobrane.

Nie jest to ekranizacja wierna w kazdym calu, jest troche zmian, ale glownie chodzi o chronologie czy tempo.

Oczywiscie jest to opinia subiektywna, wiec prosze mnie po sadach nie ciagac  ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 21:33:03 »
Komiksowej serii "Invincible" jeszcze nie czytałem; nie mam za ,,kapkę dziuni" bladego pojęcia, jak odnieść ten pierwowzór do jego serialowej adaptacji/ekranizacji o tym samym, co komiks tytule. Piszę o tym, bo jestem świeżo po oglądnięciu pierwszego odcinka tej animacji, a właściwie to jakby nie patrzeć: odważnego serialu
Spoiler: PokażUkryj
z ratingiem (taki powinien być!) 16+, albo nieco inaczej, z koniecznie nadaną tej produkcji kategorią wiekową odbiorców: +18. Może to wydawać się głupie, że niby jest to twór superbohaterski, że powstał w oparciu o kultowy cykl narracji obrazkowych, ale prawda jest bolesna: ostatnie 3-4 minuty pilotowego odcinka "Invincible" wypacza pojęcie nieskazitelności typowego archetypu amerykańskiego herosa, czy superbohatera Ziemi i Ludzkości w ogóle. I nie wiem, jak cholibka tę jatkę Omni-Mana odebrać: to jak graficznie zaprezentowali to twórcy: z tymi flakami, krwią, i mega fatality, jak z Mortal Kombat. Animacja sprawdzała się w sekwencjach dynamicznych, lecz w ,,statyce", gdy postacie nieruchomo stały w kadrze kontur wyglądał zbyt przeciętnie, tak samo kolor. Tła natomiast są tu inaczej kreślone niż to, co jest ,,interaktywne": są one - w moim odczuciu - lepiej przygotowane i uwydatnione.

Aż strach pomyśleć... co stoi za przyczyną takiego a nie innego zachowania najpotężniejszego bohatera na Ziemi, Omni-Mana! Oceniam odcinek pierwszy "Invincible" na: 8,5/10. Nie było perfekcyjnie, głównie ze względu na mój odbiór - niepewne zmieszanie emocjonalne tym całym... Jak to nazwać? Wybuchem superbohaterskiego psychola zamieszkałego w umyśle Omni-Mana.

Offline Leyek

Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 22:58:24 »
@Kielo
Ja po 2 odcinkach mam mieszane uczucia. Pierwszy odcinek to straszna nuda, komiks też się zaczynał spokojnie, ale jednak lepsze tempo było. Mimo wszystko mam świadomość różnic medium + dla kogoś kto nie czytał komiksów zakończenie 1 odcinka po tej "nudzie" jest mocnym zaskoczeniem (jak dla mojej współoglądaczki) :)  Drugi odc. lepszy, ale i tak nie ma tego flow jak komiks.
Graficznie też jest gorzej niż w komiksie (do Ottley'a to daaaaaleko), zbyt generycznie. Głosy nie wszystkie mi podeszły (Omni-man), no i oczywiście poprawność musi być (czarnoskóra Amber to już przesada).

Obejrzę dalej, myślę, że będzie lepiej, ale komiksu raczej nie przebije.
Mojej partnerce nieznającej oryginału podoba się (The Boys serialowi też jej się podobali, a tam też uważam serial jak niezły to jednak gorszy od komiksu).

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 16:40:15 »
Łopatologicznie to określając: ,,Invincible to serial petarda". Komiks jest dla mnie nieznany - żadnego z tomów nie miałem w ręku, nie zaznajomiłem się z jego treścią. Ale za to animacja! O mammo! Naturalny, nieprzewidywalny - a z jaką obsadą dubbingową; w punkt! - będący cudowną do potęgi entej alternatywą dla landrynkowej archetypowej treści superbohaterskiej! Taki jest "Invincible"; mamy tu ,,wszyćko": i humor, rodzinną obyczajówkę, którą aż chce się oglądać, wątek śledczy, no i na deser wpleciony w całość fabuły, będący jakby osią wydarzeń w serialu, młodzieńczy dramat dojrzewania Marka Graysona, nastolatka szukającego ,,własnego miejsca w tym wszystkim", gdzie jak to u nastolatka tak samo ważna jest moc i odpowiedzialność z niej wypływająca, rodzina, miłość, przyjaciele. Jeśli chodzi o tak zwany ,,styl graficzny"... cóż w serialu jest on mocno współczesny, bardzo energetyczny i ciepły (kolory mają wysoką temperaturę, ostrość, nie ma tu ciężkich tonów i dużej ilości kontrastów i cienia), niespotykany, ale częściowo tylko podobny do stylu "Warner Bros Animation", tworzącego m.in. dla DC.

Generalnie, tak w skrócie skrótów to ujmując, "Invincible" ocenię na: 9/10 - po 5 z 8 obejrzanych odcinków! To jest z ,,pinć tysięcy razy lepsiejsze" od "Falcon i Zimowy Żołnierz". ;)

Offline Leyek

Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 18:18:12 »
Cytuj
Wygląda na to, że Amazon jest bardzo zadowolony z tego, jak wypadł pierwszy sezon animowanej adaptacji genialnego komiksu od Roberta Kirkmana - zamówiono już dwie kolejne partie odcinków.

Na temat przedłużenia animowanej adaptacji wypowiedział się także sam Robert Kirkman, który nie krył zachwytu takim obrotem spraw ze strony Amazona:

Jestem niezmiernie wdzięczny Amazonowi za wsparcie i poświęcenie, które włożyli w Invincible. Komiks to tak naprawdę list miłosny do samego gatunku, który obserwowaliśmy od dzieciństwa - z tego względu obserwowanie animacji było naprawdę ekscytujące. Nie możemy się doczekać, aby kontynuować tę historię przez co najmniej dwa kolejne sezony.

Cóż, widzowie bez wątpienia będą podobnież uszczęśliwieni. Wystarczy spojrzeć na oceny pierwszego sezonu na stronach z opiniami w Internecie. Na Rotten Tomatoes jest aż 96% ocen pozytywnych od krytyków i 91% takich od widowni.

https://www.ppe.pl/news/156945/invincible-dostanie-kolejne-dwa-sezony-adaptacja-genialnego-komiksu-cieszy-sie-sporym-zainteresowaniem.html

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 10:40:06 »
https://www.ppe.pl/news/156945/invincible-dostanie-kolejne-dwa-sezony-adaptacja-genialnego-komiksu-cieszy-sie-sporym-zainteresowaniem.html

Na dwóch ,,kolejnych" sezonach "Invincible" się nie skończy. Co podejrzewam odcinków serialu będzie z dżyliony dżylionów do potęgi entej... Bo takie to jest krutacznie dobre, takie nieprzewidywalne - w sensie (w moim toku rozumowania) wypaczające klasyczne pojęcie superbohaterstwa, plus wszelakich wad i zalet się z tym wiążących. Całość serialu, po zakończonym seansie finałowego odcinka, oceniam na: 10/10! A to tylko formalność! Wartość tej produkcji... poza skalą ewaluacji! I powiedzenie ,,We have a Hulk!" traci teraz sens, zwłaszcza, gdy jest: ,,We have a Omni-Man with pure DNA, we have a Viltrumite!" Bang!  ;D ;D

Online nori

Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 09:13:12 »
Wczoraj skończyłem oglądać, jest naprawdę nieźle, serial ewidentnie przeznaczony dla dorosłego widza, twórcy animacji się w ogóle nie patyczkują. Warto obejrzeć.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 10:41:10 »
Nie zdziwię się, gdy "Invinicible" obejrzę jeszcze raz - może i nie teraz, ale na pewno za jakieś kilka miechów... Co najmniej, bo ta animacja, tak surowa i tak mocno osadzona w rzeczywistości, a nie cukierkowana i infantylizowana, dojrzeje jak dobre, subtelne wino, które im starsze tym lepsze. Fakt, serial ten, w każdym aspekcie produkcji i ogólnego wydźwięku, jest co najmniej bardzo dobry, ba!, powiedziałbym nawet, że fenomenalny. A dubbing/obsada głosowa... czyste ,,WoW!". A efekty graficzne: animacja walk, oddanie sposobu poruszania się herosów (także zaawansowana animacja: fizyka atmosfery, eksplozji, zderzeń, ciosów etc.)... również czyste ,,WoW!". "Invincible" zjada na śniadanie "Ligę Młodych" od DC, czy inne współczesne seriale superbohaterskie i temu gatunkowo podobne.

P.S. Omni-Man Vs Superman (bez żadnych zabaw pokroju: ,,i tak zadecyduje o tym scenarzysta"; scenarzystę wyłączmy z zabiegu porównania i analizy tych postaci). Który z nich, jako tych meta-potężnych postaci, jest po prostu lepszy? Nie widzę żadnych przewag i głosów decydujących osadzających się w którejś ze stron, które by przeważyły za uznaniem jej za lepszą/zwycięską. Cholibka.

Offline Koalar

Odp: Invincible Amazon Prime
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 16 Luty 2024, 00:37:33 »
Jest trailer nowych odcinków:

pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.