Autor Wątek: Alita: Battle Angel  (Przeczytany 5273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:42:07 »
Amerykanie sporo rzeczy czerpią z rynku azjatyckiego i chyba im to dobrze nie wychodzi - tytułów jest mnóstwo, a większość wyszła średnio, ciężko powiedzieć, co jest przyczyną porażki. Może to, że Amerykanie robią azjatyckie kino w amerykańskim stylu. Wizualnie i aktorsko pewnie Alita się broni i pewnie lepiej od strony technicznej zrobić się nie da. Nie wiem, ile jest materiału jeszcze do zekranizowana, ale do tej pory większość pozycji, które zapowiadały się na tasiemce chyba już upadły: Dragon Ball, GITS, Death Note i chyba Alita też będzie w tym gronie.

Offline Gazza

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 15:26:52 »
Tak, broni się spokojnie. Trailery średnio mnie przekonały, ale w imię zacieśniania relacji zabrałem córkę (17) do kina i o dziwo (średnio ją kręcą aktualnie tego typu klimaty) bawiła się setnie. Mój obojętny stosunek dzięki magii ekranu i cyberpunkowej estetyce dość szybko zamienił się w entuzjazm.
@isteklistek - film broni się w każdym aspekcie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy są otwarci i gros widzów (ostatnio jakaś taka maniera zapanowała w internecie - jakby narzekanie miało podnieść wiarygodność recenzenta, im więcej narzekania tym lepiej?) szuka dziury w całym zamiast cieszyć się widowiskiem. Idź do kina i ciesz się seansem! Duetowi Cameron/Rodriguez udało się idealnie zbalansować wszystkie elementy i film choć dla każdego (grupy wiekowe) jest spójny, efektowny i nie zawodzi.

Offline R~Q

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 18:41:50 »
Tak teraz sobie pomyślałem, że fajna byłaby gierka w uniwersum Ality, takie coś jak Remember Me

Offline amsterdream

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 19:42:48 »
Z chińskiego rynku do Foxa trafia tylko 25% kwoty z biletów. Żeby Alita na siebie zarobiła a producenci zaczęli myśleć o kontynuacji to globalnie musi zarobić co najmniej 500-550 milionów dolarów. Na razie szansę są na to bardzo małe.

Ja Alite sobie odpuściłem bo po Death Note czy GITS mam awersję do amerykańskich ekranizacji mang i anime. Nawet w najczarniejszych snach nie spodziewałem się, że aż tak zepsują historie Major Kusanagi.

Offline Mateusz

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 19:51:19 »
Nie zapominajcie, że to Disney będzie decydował o ewentualnej kontynuacji, a nie FOX. :D
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Szekak

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 01:15:28 »
Niestety w kinie jest teraz tendencja do chodzenia na kolejne części kolejnych serii, przynajmniej jeśli chodzi o blockbustery. Nowe rzeczy trudniej się przebijają. Tu się przypomina choćby ostatni Blade Runner, tak wiem, że to sequel po latach, ale o nim pamiętają najzagorzalsi fani. Film poniósł całkowitą klęskę bo nie był ustanowiony czymś innym w zbiorowej świadomości. Dopisek adaptacja mangi w przypadku Ality też mógł dodać w tym względzie coś od siebie, choć wg. mnie Taki GiTS był  co najmniej poprawny a też poległ i nie pomogła tu Scarlett Johanson . Ludzie zamiast spróbować czegoś nowego wolą po raz kolejny ten sam odgrzewany kotlet. Teraz sprzedaje się Rock, Marvel i Gwiezdne Wojny. Może jeszcze Szybcy i Wściekli.
Alita po zastrzyku z Chin trochę się odbiła, jednak marzec może być ciężki bo wchodzi Captain Marvel. Fajnie by jednak było jakby uciułała jeszcze te 100-150 milionów.
Do 400 spokojnie dojedzie, a i na 500 sa niezle szanse. Niewiadoma tez bedzie podejscie Disneya do kontynuacji, za Foxa by byly imo wieksze szanse jednak.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 10:12:53 »
Nie doceniacie potęgi siły woli Jima Camerona.

KamilM

  • Gość
Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 10:43:25 »
A to nie Cameron posiada prawa do Ality, a Fox jedynie rzucił kasą na film i zajął się dystrybucją?

Offline Mateusz

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 11:56:21 »
Nie doceniacie potęgi siły woli Jima Camerona.

No Cameron jak będzie chciał, to zrobi 10 kontynuacji, ale nie wiem, czy ktoś z nas tego dożyje. :D
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 22:30:48 »
Piękna duszą, wyglądem, zachowaniem; taka jest niestrudzona, bardziej ludzka niż niejeden z nas, wojownicza Alita! Byłem, zobaczyłem, a po seansie Alita: Battle Angel, prawie nie uwierzyłem, jaki ten film był nietuzinkowo dobry, ba, nie przytłaczający pod względem ilości wizualizacji komputerowych, jakości CGI, Green oraz Bluescreenów i innych efektów specjalnych, tu zawartych - jakby dzieło to nie opowiadało nam całej swojej historii i nie tworzyło się na coś wartościowego tylko dzięki efektom specjalnym. Alita: Battle Angel to gatunkowe połączenie ,,cyber sci-fi", ,,steampunk sci-fi" i ,,fantastyki", na co wskazywałyby przykładowo wycięte, jako odrębne, sceny z filmu w spowitej półmrokiem XIX-wiecznego wiktoriańskiego Londynu, nocy, w okolicach zakładu Doktora Ido, gdzie Doktor Ido parał się po zmroku zawodem Łowcy. Alita: Battle Angel to piękny, trudny do przewidzenia, jeśli chodzi o możliwą linię zakończeń swej fabuły i ewentualnego sequela - a ten wiemy, że musi powstać - film; to również nie sztuczna, nie miałka, ani przerysowana zbyt wylewna opowieść, lecz inteligentnie uwypuklająca wrażliwość emocjonalną zrodzonej z waleczności i determinacji Ality oraz relacji pomiędzy poszczególnymi postaciami. A na dodatek był cliffhanger, który wnosi sporo nadziei na kilka filmów z serii Alita na przyszłość.



Alita: Battle Angel oceniłem dość wysoko: 8,5/10.

Offline Szekak

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 10:55:59 »
Rowniez bylem na filmie, ktory ogolnie bardzo mi sie podobal. Swietne efekty i pieknie przedstawiony swiat. Bardzo czekam na kontynuacje, ale film zaliczyl duze spadki w Chinach + przy przejeciu Foxa przez Disneya szanse na kontynuacje niestety sa zniokome.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline wonap

Odp: Alita: Battle Angel
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 12:27:46 »
niestety przestają już grać więc będę musiał poczekać na DVD:)