Autor Wątek: Lista animacji DC/Marvel  (Przeczytany 21301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #105 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 23:09:27 »
Sum, to są filmy zrobione tylko pod promocję zabawek o tej samej nazwie. Generalnie animacje w przemyśle powstają dla promowania zabawek, ale takie bajki jak Batman Unlimited czy filmy Lego są już stricte produkcjami do wypromowania konkretnych produktów. Widziałem 2 z nich i były okropne. Już nie pamiętam właściwie o czym były, styl animacji obrzydliwy.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 15:52:00 »
Gdy na to patrzylem to mialem mysl czy to dla zabawek powstalo czy co? Tyle historii czeka na ekranizacje a kasa poszla na takie cos;/

Choć niepowiem bylo kilka pieknych mega klimatycznych kadrów, gdzie zderzaly sie mrok, snieg i kolor zielony - robilo to wrazenie - scena gdzie Chemo stoi w zatoce Gotham i zamraza miasto.

Najgorsze bylo chyba gdy batmobil zmienial sie w mysliwiec...

"Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants", pełnometrażowy film animowany z 2016 roku. Produkcja, o której ostatnio deliberujemy, właśnie została przeze mnie obejrzana. Swoim postem "Sum41" przypomniał mi, aby film ten obejrzeć, i cóż, dokonało się. Po seansie nie byłem ani rozgoryczony, ani przesadnie zadowolony. Jak wyżej w poście wspominałem, filmowi postawię - i to się nigdy nie powinno zmienić - ocenę 8/10; wartość oceny jest więc constans - głównie za sprawą następujących elementów animacji, które sprawiły, że oceniłem ją jak najbardziej na plus: obejrzana w jakości Full HD kreskówka została narysowana bardzo dynamicznie, mieszały się rysunki w trójwymiarze z tymi mniej trójwymiarowymi, pięknie zachowano detale animacji i plany kreślenia rzeczywistości, przy zmianie perspektywy i specyficznym szybkim montażu. Mimo że założenia fabularne "Mechs vs. Mutants" były dziwaczne - jakbyśmy oglądali reklamę zabawek, czy bajkę dla dzieci puszczaną w ,,sobotnie piżamowe poranki", to animacja walki mecha-batmana, mecha-arrowa z będącymi na sterydach Freeze'a Bane'em czy Clayface'em, prezentowały się iście energicznie, z wtórującą dobrze temu muzyką, i zachowaniem szczegółowości graficznej samego pojedynku. Minusem, natomiast, jak już jesteśmy w temacie recenzowania filmu, mogłyby być: przerysowane, strasznie ekspresyjne kolory (tło, postacie) oraz zbyt wpisująca się w kontur postaci, budynków, mechanizmów ich krawędzistość.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Lista animacji DC/Marvel
« Odpowiedź #107 dnia: So, 07 Marzec 2020, 00:24:48 »
"Justice League Dark: Apokolips War" - druga po "Justice League Dark" z 2017 roku animacja z serii, gdzie przeważa ostry, dosadny toń akcji i fabuły - bez żadnej ,,cukierkowości", rzecz jasna. Premiera najnowszej pełnometrażówki "WB/DC" została zapowiedziana i potwierdzona na pierwszą połowę maja anno domini 2020.
Zapowiedź, do której link znajdziecie poniżej prezentuje się piekielnie dobrze, piekielnie płynnie - jak na oprawę Darkseida i, w ogóle, przeciąganą wyrazistą linię graficzną tej animacji przystało.

Na promienie omega absolutorium Darkseida! "Justice League Dark: Apokolips War" przyniesie fanom i geekom sporo pozytywnych zaskoczeń!