Autor Wątek: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).  (Przeczytany 2023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online vision2001

Zarówno dla siebie i mam nadzieję, że również dla innych użytkowników tego forum, chciałbym w tym wątku zrobić małą skarbnicę wiedzy o fajnych filmach na podstawie komiksów, które zostały wydane w standardzie BR, gdzie film będzie posiadał przynajmniej polskie napisy oraz gdzie prócz samego filmu na płytach znajdziemy choć kilka dodatków (lub całą ich masę!).

Obecnie zaczynam powoli przygodę z zakupem/wymianą pozycji już posiadanych (standard DVD, i niech będzie, że niektóre z nich to były kolekcje zbierane czasem dla samej panoramy jak SuperBohaterowie, czy Wybrańcy Mocy), bo jednak pojawił się lepszy odtwarzacz i spory telewizor.

Kilka pozycji BR spoza komiksowa posiadam (np. serię Aliens, serię Powród do przyszłości, Gladiator, czy kilka animacji Dreamworks), a chcę zacząć zbierać sensowne wydania rzeczy trykociarskich. Wiele tego obecnie nie mam, a teraz jak się pojawiają czasem fajne promocje na amazonie (lub dostrzeżone poprzez http://filmozercy.com/filmoskop/) to czasem waham się nad zakupami, bo nie mam pewności czy spełni to moje potrzeby (o których już wcześniej pisałem):
a) napisy polskie (zdarza się, że w wydaniach zagranicznych napisali, iż są i potwierdzam! SĄ! ale tylko na jednej z 3 płyt),
b) fajnie jakby były dodatki (inne niż komentarze), np. sceny niewykorzystane czy gagi z planu.

Zatem proszę Was o informację, co posiadacie i jak "wypasione" jest dane wydanie.

U siebie mam:

Strażnicy Galaktyki vol. 2




Dodatkowe materiały:
Reportaż z planu filmowego `Strażnicy Galaktyki vol. 2`
Teledysk `Guardians Inferno`
Gagi
Sceny Niewykorzystane
Komentarz Audio
Włącz film z wizjonerskim wstępem Jamesa Gunna

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (ultimate steelbook): 2 płyty BR - film w wersji kinowej (błeeeeh) oraz wersja rozszeżona.
Dodatkowe materiały:
Zjednoczenie najlepszych: Rzut oka na przyszłość śmiałych, nowych filmowych bohaterów z uniwersum DC.
Bogowie i ludzie: Spotkanie gigantów - Sprawiedliwość miesza się z zemstą, gdy dwaj ikoniczni bohaterowie ścierają się na ekranie po raz pierwszy w historii.
Wojowniczka, mit, cud: Poznaj korzenie, ewolucję i wpływ Wonder Woman z plemienia Amazonek na popkulturę kulturę popularną.
Projektując przyspieszenie: Nowy batmobile.



A już za dzień odbieram trylogię z Kapitanem Ameryką.



obecnie cena najlepsza tutaj: https://bonito.pl/k-210100098-trylogia-kapitan-ameryka

Dodatkowe materiały:

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Marvel - jedno ujęcie: Ciekawa rzecz spotkała nas przy młocie Thora
Reportaże
Sceny niewykorzystane
Zwiastuny.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Reportaże z planu
Niewykorzstane i rozszerzone sceny
Wpadki
Komentarz reżyserów.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Oglądaj film z komentarzem: Anthony i Joe Russo, Christopher Markus oraz Stephen McFeely
Materiały filmowe:
Razem zwyciężymy, podzieleni zginiemy - reportaż z planu filmowego Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Kapitan Ameryka: geneza wojny bohaterów
Iron Man: geneza wojny bohaterów
Otwórz swój umysł: Doctor Strange - zapowiedź
Sceny niewykorzystane i rozszerzone
Gagi.



Zatem zachęcam do dodawania informacji od Was.

Offline Gieferg

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 11:48:17 »
BD - jak Blu-ray Disc. Nie żadne BR.

Mam na półce większość filmów superhero wydanych na tym nośniku, ale podawanie na forum ich specyfikacji jak dla mnie mija się z celem. Są strony, które zbierają takie informacje. Zdjęcia kolekcji wrzucałem w temacie o kolekcjach filmowych.

A tutaj, wśród różnych tekstów znajdziesz kilka moich recenzji wydań Blu-ray filmów z MCU (wszystko od GOTG2 do Endgame) i DCEU (JL i Aquaman):
http://filmozercy.com/autor/3/mariusz
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 11:54:05 wysłana przez Gieferg »

Bender

  • Gość
Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 11:54:24 »
BD - jak Blu-ray Disc. Nie żadne BR.


Dude, let it go.

Online vision2001

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 12:26:27 »
BD - jak Blu-ray Disc. Nie żadne BR.
OK. W przyszłości się poprawię. Dzięki.

Mam na półce większość filmów superhero wydanych na tym nośniku, ale podawanie na forum ich specyfikacji jak dla mnie mija się z celem. Są strony, które zbierają takie informacje. Zdjęcia kolekcji wrzucałem w temacie o kolekcjach filmowych.
Jak upatrzę jakąś promkę to staram się dowiedzieć coś więcej na temat wydań/dodatków. A że jednak bardzo zależy mi na tym, by mieć na BD polskie napisy to czasem wstrzymam się od zakupów.
Ostatnio na europejskich amazonach były/są fajne promocje i widziałem różne packi składające się z 2 (i więcej) BD, gdzie z opisu wynika, że posiada on polskie napisy, ale jak się bardziej szczegółowo poszuka, to okaże się, że dotyczy to tylko jednej BD z całego x-packa. I tak np.



miałem na francuskim amazonie info, że w paku Predator + Predator 2 ma wersję napisów pl, a to prawdą nie jest (gdzieś znalazłem screen tylnej części okładki). Jakie są Twoje wydania (UK?) i czy jesteś w stanie potwierdzić, że np. tylko jeden z tych BD ma napisy pl? [podobnie było z Ghostbusters, ale co by być nadal w wątku adaptacji komiksowych to również z filmami ze stajni Marvela - głównie X-Men - pack pierwszej trylogii i kolejne 2 lub 3 paki BD filmów z McAvoyem].

(obecnie dla mnie napisy pl to jak panorama dla zbieraczy komiksów od Hachette; może kiedyś się mi to zmieni)
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 12:28:20 wysłana przez vision2001 »

Offline Gieferg

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 12:43:39 »
Predator 1 & 2 z UK. Nie mają napisów PL.

Cytuj
Dude, let it go.


Cytuj
(obecnie dla mnie napisy pl to jak panorama dla zbieraczy komiksów od Hachette; może kiedyś się mi to zmieni)
Jak wydanie nie ma wersji PL, to dodaję napisy i lektorów (czasem po 10 i więcej) do kopii zapasowych.

« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 12:46:32 wysłana przez Gieferg »

Online vision2001

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 12:53:18 »
Predator 1 & 2 z UK. Nie mają napisów PL.
Dzięki.
Jak wydanie nie ma wersji PL, to dodaję napisy i lektorów (czasem po 10 i więcej) do kopii zapasowych.
Ciekawe... Podrążę sobie temat, bo to jakieś rozwiązanie.

Offline Gazza

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 14:11:46 »
Mam kilka wprawdzie starych dvd przywiezionych przez brata z wysp i mimo braku informacji na okładkach - są polskie napisy. Może w przypadku BD już bardziej pilnują prawdziwości tych informacji, ale te kupuję tylko z krajowego obiegu więc nie mam doświadczeń.

Offline Gieferg

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 14:53:15 »
Jest taka sama sytuacja z Blu-ray jaka była z DVD i nie ma na to żadnej reguły. Opisami z tyłu okładki nie ma się co sugerować bo często podawana jest tam tylko wersja językowa oryginalna i ta dla kraju z którego wydanie pochodzi. Np na okładce Imienia Róży czy Robocopa z US podają tylko wersję angielską, francuska i hiszpańską, a na płycie jest jeszcze kilka innych w tym polska.
Pomocne są takie strony jak Blu-ray.com czy http://www.dvdcompare.net/

Filmy z polską wersją na blu sprowadzałem z USA (Imię Róży, Robocop), UK (Cobra, Tango & Cash, Tombstone), Włoch (Braveheart, Transformers), Niemiec (Cleopatra) czy Hiszpanii (Wonder Woman, Alien: Covenant).

Łatwiej sprawdzić czy polska wersja jest w innych krajach niż UK, można rozpoznać po obecności w polskim wydaniu odpowiednich ścieżek dźwiękowych. Z angielską w przypadku filmów anglojęzycznych to nie działa, bo ta wersja jako oryginalna  jest z reguły we wszystkich wydaniach. No i u nas oczywiście.

Przykładowo Wonder Woman - mam wydanie hiszpańskie z napisami i dubbingiem PL,  taka sama płyta z polską wersją jest także w Czechach, na Węgrzech, a nawet w Japonii.

« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 15:04:13 wysłana przez Gieferg »

Online vision2001

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 17:26:02 »
@Gieferg - bardzo dziękuję Ci za podzielenie tymi informacjami. Pewnie już gdzie o tym pisałeś i pewnie o innych ciekawych rzeczach związanych z wydaniami BD również, więc w wolnym czasie przejrzę sobie Twoje komentarze na tym forum (no, chyba, że też byłeś w innych miejscach - prócz już podlinkowanej stronie - to daj mi znać to tam też zajrzę).
I jednak nie żałuję, że ten wątek założyłem, bo może znajdzie się ktoś jeszcze kto podobnie jak ja nie posiada tej wiedzy i z niej skorzysta.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 19:59:27 »
Ciekawy dział tematyczny w dużym filmowym wątku na tym forum. Skoro go założono, to dobrze; skorzystam więc z okazji, pragnąc się czegoś dowiedzieć. Rzecz się rozchodzi o "Spider-Man: Uniwersum", film animowany z 2018 roku, zrealizowany w przełomowej technologii przez "SONY Pictures Animation", który jako jego wielki miłośnik zamierzam kupić w wersji Blu-Ray lub Blu-Ray 4K. Rzecz jasna, co dla mnie najlepsze, w pierwszej kolejności wybrałbym opcję UHD animacji, z polskimi napisami (co najmniej) lub z dubbingiem i napisami, jednakże ta o szczytowej jakości wersja jest średnio o 120 do 150 zł droższa od spolszczonego wydania Blu-Ray produkcji! Jeśli mam wydać około 200 zł lub coś koło tego za "Spider-Man: Uniwersum", to mówiąc krótko, chcę mieć absolutną pewność tego, czy jest wyraźna (a nie minimalna) różnica w jakości obrazu i dźwięku między edycją 4K a edycją Blu-Ray "Spider-Man: Uniwersum". Głównie tą sugestię kieruję do kogoś z Was, kto widział na płycie 4K tę animację, w rozdzielczości i formacie zapisu UHD.

Offline Gieferg

Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 22:21:15 »
Świeżutka recenzja wydania Blu-ray Jokera (i samego filmu przy okazji)

Cytuj
(no, chyba, że też byłeś w innych miejscach - prócz już podlinkowanej stronie - to daj mi znać to tam też zajrzę).
Przede wszystkim forum Filmożerców. Na temat wydań Blu-ray nigdzie w polskim internecie się więcej nie dowiesz.
« Ostatnia zmiana: Pn, 24 Luty 2020, 22:25:25 wysłana przez Gieferg »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #11 dnia: So, 30 Maj 2020, 12:24:56 »
Chyba nie jest to do końca ,,czyste", z wystarczającą jakością, jak na standardy ,,perfekcji" obrazu i dźwięku w formacie Blu-Ray przystało, wydanie filmu "X-men: Apocalypse" w opcji Full HD- przy okazji bardzo dobrego filmu Briana Singera, kontynuującego nową odsłonę X-men zapoczątkowaną w 2011 roku. Cały cykl czterech obrazów kina Sagi marvelowskich mutantów (2011-2019) jest również częścią mojej kolekcji: wszystkie filmy z wyjątkiem "X-men: Dark Phoenix", który mam w zbiorze w wydaniu Blu-Ray 4K, posiadam w opcji wydania pudełkowego Blu-Ray. I żeby nie było, to właśnie "X-men: Apocalypse", z mojej perspektywy (każdy z nas może mieć inne zdanie w tej materii) jest najgorzej z nich wszystkich prezentującym się w kwestii jakości obrazu zapisanego w Full HD także dźwięku, filmem; widziałem produkcje, każdą z osobna, po 2-4 razy, na różnych telewizorach, poprzez różne odtwarzacze płyt Blu-Ray / 4K, dlatego myślę, wiem w czym w tej materii rzecz. Dźwięk, od strony technicznej, teoretycznie, przy "X-men: Apocalypse" jest dyskusyjną, bardziej niż to, co widzimy na matrycy wyświetlacza sprawą, bo każdy model odtwarzacza, nie mówiąc o różnicach w obszarze pracy producenta i ewentualnym ,,korzystaniu" z doznań muzycznych za pośrednictwem, np. zestawu kina domowego, będzie się w projekcji /emisji dźwięku nieco różnił. Nie patrząc na różne fizyczne aspekty nośnika Blu-Ray obrazu B. Singera z 2016 roku, po raz kolejny (chyba czwarty w tym przypadku; robię to w odtwarzanym zgodnie z chronologią od "X-Men: Pierwsza Klasa" z 2011 roku rytmie) przystąpię do fanowskiej, z odpowiednim nastawieniem (w końcu mamy jako tako udział Polski w dziele - w wątku Erika Lehnsherra!). Mało tego, fenomenalnie wybrzmiewa w "Apocalypse" wokaliza chóru, która w potężnym akcie dźwiękowej emanacji podkreśla narodziny, powstanie i pierwotną moc Apocalypse’a. Projekcja filmu w wydaniu Blu-Ray już dziś. To będzie po raz kolejny niezwykłe geekowskie doznanie.


Odp: Filmy na postawie komiksów - standard Blu-ray (napisy i/lub lektor/dubbing).
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 14:23:56 »
Cytuj
Pomocne są takie strony jak Blu-ray.com czy http://www.dvdcompare.net/

No w końcu, ile to ja się naszukałem dobrej strony tego rodzaju.