Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33215 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #150 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 04:08:11 »
Ale co Netflix? Przecież to nie Netflix produkuje ten serial... Oni go tylko dystrybutują.
Mój błąd co nie zmienia całej reszty wypowiedzi. Serial wygląda jak typowy Netflix.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #151 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 09:31:27 »
Nie mam zajoba z „typowy Netflix”, ale jestem po 5 odcinkach i bawię się przednio. Razi trochę to genderowe ideolo, ale poza tym jest okej. Świetnie oddany klimat komiksu.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #152 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 10:52:19 »
Nie mam zajoba z „typowy Netflix”, ale jestem po 5 odcinkach i bawię się przednio. Razi trochę to genderowe ideolo, ale poza tym jest okej. Świetnie oddany klimat komiksu.

To interesujące jak diametralnie różnie można odbierać klimat Sandmana ;) Dla mnie klimat komiksu był dość zróżnicowany i nie dający się jasno zdefiniować, ale na pewno określiłbym go dość ogólnikowo jako oniryczny, lekko surrealistyczny, eklektyczny. W serialu jest po prostu ciemno jak w dupie i klimat jest mroczny jak Saga Zmierzch, nie widzę tam żadnych cech wspólnych z komiksem. Choć też się wciągnąłem, ale bardziej w porównywanie do komiksu. I szczególnie się zawiodłem, bo byłem w mniejszości, która nie skreślała tego serialu po zapowiedziach, casting mi akurat tutaj w ogóle nie przeszkadzał ze względu na symboliczność tych postaci, nadal mimo wszystko liczyłem na Gaimana.

Offline Dracos

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #153 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 11:26:23 »
Jestem ciekaw czy jest może tutaj ktoś kto nie czytał Sandmana w związku z czym nie miał oczekiwań i jak on odbiera serial, bo czytając wasze opinie to są one dość odległe od wstępnych recenzji. Bliżej tym recenzjom do opinii Gazzy niż do jojczenia że generic Netflix, ale nie wiem może chwalą bo ideologicznie wypada chwalić żeby nie zostać p[osądzony o jakiś -izm.

Btw kiedyś przeczytałem zdaje się dwa trade'y i lekko surrealistyczny owszem, ale oniryczny czy eklektyczny to nie są przymiotniki jakimi bym tą serię obdarzył, choć zaznaczam że może tak by było po przeczytaniu całości.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #154 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 11:46:08 »
Jestem ciekaw czy jest może tutaj ktoś kto nie czytał Sandmana w związku z czym nie miał oczekiwań i jak on odbiera serial, bo czytając wasze opinie to są one dość odległe od wstępnych recenzji. Bliżej tym recenzjom do opinii Gazzy niż do jojczenia że generic Netflix, ale nie wiem może chwalą bo ideologicznie wypada chwalić żeby nie zostać p[osądzony o jakiś -izm.

Btw kiedyś przeczytałem zdaje się dwa trade'y i lekko surrealistyczny owszem, ale oniryczny czy eklektyczny to nie są przymiotniki jakimi bym tą serię obdarzył, choć zaznaczam że może tak by było po przeczytaniu całości.

Też jestem bardzo ciekawy odbioru ludzi, którzy nie znają komiksu. Wydaje mi się, że może im się spodobać o wiele bardziej, ewentualnie mogą mieć poczucie chaosu. Też żeby było jasne, mogło być o wiele gorzej, tak jak mówię wciągnąłem się, ale na pewno mój ogląd jest spaczony przez porównywanie tego do czegoś, co uważam za arcydzieło.

Offline Kyms

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #155 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 12:57:21 »
Na grupach serialowych wypowiada się sporo osób nie czytających komiksów i z reguły są to pozytywne opinie. Cytować nie będę, ale wśród najczęściej plusowanych rzeczy to: obraz, wciągająca historia, przedstawienie postaci i ich prowadzenie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #156 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 13:17:21 »
Ej dobra, piąty odcinek to jest sztos. Teraz moje zdanie jest takie, że oni wszystkie poprzednie odcinki trzymali w takim klimacie jak piąty (może żeby zachować spójność), ale do tych poprzednich ten klimat nie pasował moim zdaniem. Do tego pasuje całkowicie.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Sierpień 2022, 13:19:06 wysłana przez ukaszm84 »

Offline OokamiG

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #157 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 13:53:27 »
6 też jest jest bardzo dobry. Pomimo paru bolączek widać tu szaczunek do materiału źródłowego, mimo odstępstw ale się one logicznie wpisują w to co jest przedstawiane w historii. Graficznie jest ok, sekwencja początkowa z 1 odcinka sztos, reszta dobra, lub choćby przwoita. Efekty niezłe. Podsumowując nie jest źle. Gdyby tylko Wiedźmin otrzymał tyle szacunku to mielibyśmy o wiele lepszy serial.

Offline Jaxx

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #158 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 14:02:25 »
A czy serial spoileruje komiks? Jestem po tomie 5 i chcę zabrać się za tom 6 i nie wiem, czy najpierw przeczytać całość serii do końca, a potem obejrzeć serial czy też nie ma to znaczenia, bo serial idzie swoją drogą.

Offline OokamiG

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #159 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 14:13:46 »
Ja sam jestem na 6 tomie komiksu i po 6 odcinku serialu. Z tego co widzę to pierwszy sezon obejmuje dwa pierwsze tomy i jeden zeszyt z Krainy Snów zresztą ładnie wpleciony.

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #160 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 18:47:45 »
Ja ogólnie nie lubię sterylności kodeków Netflixa. Podovne rzeczy na Prime Video, gdzie obraz jest bardziej kinowy ogląda się lepiej. I nie, nie da się tego ustawić na tv.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #161 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 18:49:49 »
Ja ogólnie nie lubię sterylności kodeków Netflixa. Podovne rzeczy na Prime Video, gdzie obraz jest bardziej kinowy ogląda się lepiej. I nie, nie da się tego ustawić na tv.

Może to faktycznie kwestia kodeków, ale na Disney+ też czasami jest podobny obraz (choć trochę mniej widocznie). Ale to w sumie ciekawa kwestia, zawsze przyjmowałem, że oni po prostu tak kręcą tam te filmy, że ma niby być taka immersja, że wszystko porozmywane poza absolutnym pierwszym planem.

Offline szybkilester

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #162 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 19:45:27 »
„Piachmana” jeszcze nie oglądałem, choć pobieżny rzut oka raczej nie nastraja mnie optymistycznie, ale Paper Girls na propsie i perypetie małolatek podobały mi się bardziej od Stranger Things: pora nadrobić zaległości i zabrać się za komiksowy pierwowzór ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #163 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 10:38:39 »
Więc, po całym pierwszym sezonie, mam dużo bardziej pozytywne wrażenie niż po pierwszym odcinku / dwóch. Nadal to nie jest ta estetyka i ten klimat (nie sądzę żeby w ogóle mogło być, ale mogło być odważniejsze i bardziej autorskie). Natomiast zdecydowanie jest to ta historia i ten sens. Pierwszy sezon oceniłbym na mocne 7/10.

Offline Kyms

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #164 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 13:20:08 »
W weekend sięgnąłem lat sześćdziesiątych, konkretniej serialu "Batman" z Adamem Westem i Burtem Wardem w rolach głównych. Przyjemna retro produkcja, której komediowy wydźwięk jest obecnie mocniejszy przez zestarzałe efekty, kostiumy i całą otoczkę, z której wynika nutka humorystyczna. W najnowszej odsłonie "Retro DC" dałem na tapetę tę produkcję.

Oglądaliście? Mieliście jakakolwiek styczność z tą produkcją? Jak wspominacie/oceniacie?