Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online isteklistek

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #120 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 17:41:22 »
Mi się Lucyfer w Sandmanie podoba i liczę, że będzie spin off, aby ten szit serial policyjnydurniak, który zrobili popadł w zapomnienie. Serial może wyglądać na tani, a mieć niesamowity klimat, gdy wszystko jest przemyślane jak np. Legion, który jak dla mnie jest zdecydowanie nr 1. Serial miał być chyba w czerwcu, a teraz spadł dalej, co może sugerować, że coś jest nie tak. Dziwi mnie to, że Netflix nie pompuję tego serialu, bo mają produkt, który zazwyczaj na komiks wszechczasów jest bardzo wysoko. Wydawało mi się, że machina do tej pory ruszy, a tu chyba wszystko pójdzie w social media i recenzentów, abym dmuchali balonik.

Offline Harlequinka

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #121 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 17:42:05 »
Sandman to mój najukochańszy komiks, absolutne arcydzieło gatunku i kamień milowy. Dlatego czekam na netfliksowy serial z pewnym drżniem serduszka. Bardzo by mi było przykro gdyby zniszczyli na ekranie tak wspaniałą Wielo-Historię jak ta...Po zdjątkach z planu mam nieodparte wrażenie że efekty będą jak z "Buffy" Whedona, co nie napawa optymizmem... (Buffy jako serial uwielbiam ale tricki z lat 90 ubiegłego wieku w serialu roku 2021/2022 to jak siarczysty policzek od Pączusia.)

Z kolei Gwendoline jako Lucyfer...ech. Nic do babki nie mam, znam tylko z "Gry o Tron"; i szczerze diabelnie trudno mi przewidzieć czy jest w stanie podołać roli, czy o zgrozo kompletnie ją położy. W moim odczuciu szkoda że nie wybrano jednak mężczyzny z eteryczną, elficką urodą w typie młodego Bowiego, czy młodego Jamesa Marstersa...
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 17:45:10 wysłana przez Harlequinka »
“I have been awake since before the breaking of the First Silence.“

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 17:57:41 »
A ja chcę, żeby wreszcie skończyła się moda na ekranizacje czegokolwiek i wrócono do pisania oryginalnych scenariuszy.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 18:10:57 »
Jak ktoś ma jakieś wątpliwośći jeszcze, że Netflix widzi to tylko jsko maszynkę do kasy to polecam obadać jak skończył w ich lapach inny klasyk mianowicie Cowboy Bebop... który zresztą dostał cancels po pierwszym sezonie. Tymczasem możemy podziwiać Luciena Netflixa, który u niego wygląda tak https://images.app.goo.gl/k5RNFgpGLbF5zn9bA   parytety wazniejsze od jakości. Netflix to mem. Jedyny plus jest taki, że na ten moment wygląda na o, że chociaż trzymają się oryginału. Zawsze można wziąść dobry komiks, zrobić pod jego logo serial i zesrać się na pierwowzór robiąc niepowizany tematycznie shit vide wyżej wspominany żenujący Lucyfer.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 18:26:13 wysłana przez Pan M »

Offline death_bird

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 19:03:14 »
Serial miał być chyba w czerwcu, a teraz spadł dalej, co może sugerować, że coś jest nie tak. Dziwi mnie to, że Netflix nie pompuję tego serialu, bo mają produkt, który zazwyczaj na komiks wszechczasów jest bardzo wysoko. Wydawało mi się, że machina do tej pory ruszy, a tu chyba wszystko pójdzie w social media i recenzentów, abym dmuchali balonik.

Możliwe, że maszynka im się zacina.
W kwietniu informowali o pierwszym od dekady spadku liczby subskrybentów. Wczoraj poszła wiadomość, że zwalniają 150 osób. Kurs akcji pikuje - spadek w ciągu ostatnich 12 m-cy (czyli to już nie jest wydarzenie a tendencja) o 62%.
Do tego inflacja - jak obniża Ci się poziom życia to w pierwszej kolejności tniesz wydatki na rozrywkę (a na rynku ptaszki ćwierkają, że jankescy konsumenci en masse są spłukani) i to wszystko może rezonować w kontekście bieżących produkcji.
W sensie, że cięcie kosztów i ogólnie tego typu klimaty. Stąd bieda produkcje od N. mogą się okazać jeszcze bardziej bieda.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #125 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 00:28:49 »
Kołnierzyki z Netflixa obchodzi status kultowosci Sandmana tylko w kontekście dojenia kasiory. Tamtych cyników jeszcze rozumiem ale Warnera to tutaj ni w ząb. Mają materiał, który jest dobrym budulcem na wysokbudzetowy  hit, jak znalazł jako serial na wyłączność dla Hbox max. To zamiast tego dają licencję konkurencji i to takiej, która ten materiał odchaczy od niechcenia i z sobie znanym "sznytem" gdzie jakość jest na szarym końcu priorytetów. Co by nie mówić o Disneyplus, to pomimo jego własnych problemów chociaż nie oddają nikomu flagowych marek tej platformy w postaci Star wars i Marvela, tylko wykorzystują, rozbudowują . Jasne nie wszystkie decyzje są tam dobre, ale wiem że i tak  do Netflixa to jeszcze jednak im brakuje. Poza tym mam autentyczna bekę z czarnej śmierci, czarnej kobiety Luciena czarnej Rose Walker etc. Oryginał ma nawet wątek pary lesbijek i tranwestyty, jest czarny Morfeusz przez chwilę, Pożądanie to postać idealnie pod gender ale to było za mało. Trzeba doprawic po Netflixowemu jeszcze bardziej, bo to co nawet jest im bliskie ideowo to ma tego za mało dla tych dzbanów i trzeba to uwypuklić do groteski. To samo było przy Wiedźminie.

Na deser brak kogokolwiek w obsadzie, kto mógłby ten serial promować. Charles Dance, Gwendoline Christie i  David Thewlis to nie są ludzie, którzy przyciągną tłumy pomimo tego, że zdecydowanie to nie są nonemy. Na tytułową rolę aż prosił się obsadzić Hiddlestona albo  Cumberbatcha, chociaż z drugiej strony szkoda tak dobrych aktorów do żałosnego cyrku Netflixa. Pewnie przypominałoby to zbyt casus Cavilla, który zdaje się naprawdę lubić Wiedźmina i angażować się w serial, a tymczasem zdecydowana większość reszty ekipy ma w to wbite. 

Zastanawia mnie też, czy Warner ograniczył Netflxowi  czerpanie z superhero DC, czyli Lyta Hall nie będzie tutaj superheroiną, Destiny nie ucieknie z Arkham, nie będzie Etrigana etc. Niby to smaczki ale jeżeli to i tak będzie, to swoją drogą Warnera chyba by pogrzało kompletnie, ze pozwalałby tej biedostacyjce na wciskanie paluchów jeszcze i tam. Chociaż patrząc z drugiej strony pozwolili The CW robić seriale na licencji DC....
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Maj 2022, 00:57:17 wysłana przez Pan M »

Online isteklistek

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #126 dnia: Pt, 20 Maj 2022, 09:21:54 »
O ile pamiętam to podejść do Sandmana było kilka. Najbliżej było, gdy osobiście w projekt zaangażował się  Joseph Gordon-Levitt, który miał zagrać główną rolę i chyba też reżyserować, ale ostatecznie coś nie poszło. Od tego momentu była cisza i chyba wszyscy pogodzili się, że Sandman nie powstanie i wtedy przyszedł Netflix. Mała jest wiara w sukces Netflixa, ale po tym serialu będzie chociaż wiadomo, czy da się przełożyć ten komiks na ekran, a jeżeli nie, to będziemy wiedzieć, co się nie udało. Następnym będzie łatwiej, bo jakoś wątpię, aby nie było zainteresowania Sandmanem - one od lat jest, tylko nikt się nie podjął, bo to ogromny projekt.

Offline Adolf

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 07:24:48 »
Gdy Warner dawał prawa Netflixowi, to nie było w ogóle planów na HBO Max. W międzyczasie Netflix zdążył popaść w masówkę. I wcale nie chodzi o przesadną poprawność, ale przeciętność fabuł, brak jakiegokolwiek artyzmu. Przeciągająca się produkcja Sandmana niestety trafiła na zły grunt. Powstanie masówka, która mogła być czymś więcej.

Offline Kielo

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #128 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 10:54:30 »
Jeff Lemire pochwalil sie na instagramie, ze kanadyjska telewizja CBC planuje piecio-czesciowy ministerial na podstawie Essex County. Premiera w marcu 2023.

Offline OokamiG

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:43:19 »

Czas się chyba zabrać za komiks. Komplet od lat leży na półce, ale przeczytałem tylko 1 tom.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Czerwiec 2022, 13:50:57 wysłana przez OokamiG »

Offline OokamiG

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 19:54:04 »

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:08:24 »
No takie hmm nic specjalnego bym powiedzial jako czlek nie czytajacy komiksu...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:14:36 »
Zmiany płci i koloru skóry w ogóle mi nie przeszkadzają. Sandman zawsze był komiksem, gdzie postacie były tylko pewnymi symbolami, zresztą dzisiejsze mainstreamowe podejście zupełnie się nie kłóci z podejściem Gaimana wówczas. Natomiast ten trailer wygląda, nie wiem jak to nazwać, Netflixowo po prostu. Wszystko takie wygładzone się wydaje. A to już zupełne przeciwieństwo komiksu. Moje marzenie, które nigdy się nie spełni, to David Lynch robiący Sandmana (albo ktoś, kto umiałby oddać nastrój Lyncha). Ale staram się nijak nie nastawiać, obejrzę w okolicach premiery i ocenię.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:20:56 »
Zmiany płci i koloru skóry w ogóle mi nie przeszkadzają. Sandman zawsze był komiksem, gdzie postacie były tylko pewnymi symbolami, zresztą dzisiejsze mainstreamowe podejście zupełnie się nie kłóci z podejściem Gaimana wówczas.

Więc powinny być równocześnie grane przez rudych/ transłpicowych/koty/psy/onanistów/Indian/Eskimosów. Cholerny netflix pominął tyle grup! Mnie to gadanie średnio przekonuje, bo N nie czarujmy się ma wpisaną manie w swojej polityce. Śmierć to kultowa postać, która ma tak a nie inny wizerunek i to, że Nieskończeni mogą przybierać dowolną postać nijak się z tym nie kłóci.

Sam zwiastun jest faktycznie totalnie generyczny.. i bezpieczny. Doctor Destiny nie wygląda ani trochę strasznie- mruga w jednej klatce, totalny brak oniryzmu, tego niesamowitego, dziwacznego klimatu znanego z komiksu, już widać jakieś pierdoły dopisywane przez N, a miało być wierne z komiksem- co to za scena z policją? Warnerowi  padło na łeb, że dali to Netflixowi. Absolutnie bezjajecznie to wygląda i jedyny plus jest taki, że pewnie część widzów skusi się na poznanie pierwowzoru. Nawet bym nie chciał tego oglądać gdybym nie  wiedział co to ten "Sandman". Wygląda jak jakieś tam urban fantasy pozbawione charakteru. Zresztą i tak nie wykluczam, że szybko odpadnę przy kolejnym wielki dziele netflixa.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:30:48 wysłana przez Pan M »

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:28:16 »
W temacie została poruszona polityka prosze moderatora o reakcję i równe traktowanie ostrzeżeniami wszystkich.