Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33242 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #90 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:51:44 »
Wygląda to bardzo teatralnie. I nie jest to komplement.

Offline Leyek

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #91 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 21:50:34 »
BTW Piękny plakat promocyjny z Netflixową Śmiercią XD




Tak konserwatywnie podeszli, a Ty się czepiasz, przecież ta czarna babka to powinna grać Morfeusza :)

Sam zwiastun zero emocji, zupełnie bezpłciowy. Nie wiem jak oni chcą czymś takim zainteresować kogoś nie mającego pojęcia o co chodzi. Jacyś sekciarze robią sobie przyzywanko, spada gościu w masce, koniec. No fascynujące strasznie.

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 00:08:49 »
Teasery rzadko kiedy wzbudzają emocje, to zwyczajny first look bez zdradzania większych szczegółów.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 00:14:37 »

Sam zwiastun zero emocji, zupełnie bezpłciowy. Nie wiem jak oni chcą czymś takim zainteresować kogoś nie mającego pojęcia o co chodzi. Jacyś sekciarze robią sobie przyzywanko, spada gościu w masce, koniec. No fascynujące strasznie.

To dopiero first look, ale nie zmienia faktu, że masz rację. Byłoby lepiej gdyby imo wykonanie było dużo lepsze.

Morfeusz gdyby wyglądał inaczej np. tak



to też by robiło lepsze wrażenie. Tymczasem na ten moment to wygląda tak, że im się nawet nie chciało sensownie zrobić tytułowego bohatera, Śmierci też nie  ;D No i mówimy tutaj o rzeczach, które by rozwiązał odpowiedni makijaż i soczewki.

Co raz bardziej leniwy ten Netflix. Strategia brania dobrych licencji i przewalania na byle co, zdecydowanie poniżej potencjału ciągle żywa w tym korpo.

Tyle z tego dobrego, że świadomość jednej z pozycji kanonu komiksu trafi bardziej do osób, które na co dzień komiksem jako tako się nie interesują.

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 18:28:25 »
Netflix nie jest leniwy tylko wychodzi naprzeciw oczekiwań nowej formy widzów, jakim są widocznie mobilno-streamingowi. Coraz więcej oglądamy seriali na telefonach, czekając na przystanku, jadąc pociągiem, biegając na bieżni. Byle tylko czymś zapełnić czas 'jałowy'. A dla takiego oglądania z doskoku nie jest wymagane dbałość o szczegóły, klimat czy zawiła akcja. Widz chce jakąkolwiek fabułę w nowym opakowaniu, komiksowo skontrastowaną byle tylko wypełnić "nudę". Stąd też netflixy dostarczają to, co sprawdza się w takich warunkach - patrzydła.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 18:51:06 »
Netflix nie jest leniwy tylko wychodzi naprzeciw oczekiwań nowej formy widzów, jakim są widocznie mobilno-streamingowi. Coraz więcej oglądamy seriali na telefonach, czekając na przystanku, jadąc pociągiem, biegając na bieżni. Byle tylko czymś zapełnić czas 'jałowy'. A dla takiego oglądania z doskoku nie jest wymagane dbałość o szczegóły, klimat czy zawiła akcja. Widz chce jakąkolwiek fabułę w nowym opakowaniu, komiksowo skontrastowaną byle tylko wypełnić "nudę". Stąd też netflixy dostarczają to, co sprawdza się w takich warunkach - patrzydła.

Rozumiem argumenty, ale mnie to kompletnie nie kupuje. Jeżeli serial jest domyślenie robiony jako taki zapychacz czasu, który nawet kwestie techniczne zaniedbuje to ja nie czuję się zachęcony i myślę, że takich ludzi też jednak trochę jest. Kupienie co lepszego telewizora, który starczy na ileś tam lat to nie jest aż tak tytaniczna inwestycja, jeżeli kogoś stać na smartphone. Ewentualnie oglądanie na co lepszym monitorze.

W ogóle zastanawia mnie czemu to nie trafiło to HBO, które jest własnością Warnera, a jak wiemy Warner ma pełne prawa do wszelkich ekranizacji DC i to, że mówimy tutaj o Vertigo niewiele zmienia, ba przecież Sandman ma easter eggi do stricte superhero od DC. W tym kontekscie ciekawi mnie czy oni zostawią takie rzeczy jak cały motyw ucieczką Destiny'ego z Akrham, Lyte Hall i Hectora Halla nie przemianują na zwykłych ludzi w cywilu a nie superherosów etc. Niby da się z tego wybrnąć bez szczególnego uszczerbku dla fabuły, ale czuje, że będzie lekkie kombinowanie w stosunku do pierwowzoru.


« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Wrzesień 2021, 19:08:38 wysłana przez Pan M »

Offline isteklistek

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 13:20:55 »
To czy serial jest gniotem nie ma znaczenia, przykładem jest Lucyfer, który znalazł psychofanów i trwa, nawet po anulowaniu na jednej stacji znalazł miejsce na innej, co zdarza się rzadko, a gdyby brać pod uwagę jak mierny to serial, to zdarzył się cud. Pytanie, czy Sandman wygeneruje psychofanów? W obsadzie brak idola nastolatków, może cosplay trochę pociągnie. Gaiman ma fanów, więc jak mocno zaangażuje się w promocje i wyjdzie przed szereg, to na sezon wystarczy.

Mnie to ciągle zastanawia, na co ludzie liczą? To nie jest komiks akcji, raczej to ten z gatunku przegadanych, więc pewnie trzeba będzie go dopakować akcją. O ile pamiętam, to w komiksie nie ma żadnego spektakularnego pojedynku, a jeżeli chodzi o postać złego, to Sen w zasadzie jest swoim własnym przeciwnikiem. W komiksie spór między Snem, a Pożądaniem to też nic efektownego, żadnego wielkiego knucia, pociągnia sznurkami za kulis, aby wygrać. Każdy z Nieskończonych raczej działa w swojej strefie wpływów niespecjalne zainteresowany tym, aby rosnąć, czy przejąć inną sferę.

Offline nori

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 13:33:48 »
Co oni k***a zrobili z ostatnim sezonem Lucyfera? Serio pytam, właśnie obejrzałem i zgłupiałem. Część odcinków na siłę "poprawna politycznie", a nic nie wnosząca do całości, sporo idiotycznych motywów, łącznie z

Spoiler: PokażUkryj
Rory nie wiedziała, bo mama nie powiedziała, ale dlaczego? By chronić córkę? Ale jak? Bez sensu to było! Do tego spokojnie mogła tatusia odwiedzać! Nie było żadnych przeciwwskazań! No i zakończenie, oki, super, zarąbiście cukierkowe, ale, jak do tego wszystkiego doprowadzili... A w ogóle Trixi to ma super mamę, zlewa ją na całego...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 16:04:07 »
Ja stary komiksiarz a Lucyfer to dla mnie zagadka skad ta popularnosc w tej nudnej seri, za to zona to namietnie oglada. Dla mni to prawie zwykly serial pooicyjno kryminalny...

Offline nori

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 18:02:10 »
Tak, jak najbardziej masz rację, z początku był to zwykły procedural w stylu choćby takiego Castle. I oglądało się to nieźle, abstrahując od faktu, że z komiksem praktycznie nie miał nic wspólnego. Niestety, później zaczęły pojawiać się jakieś dziwne kombinacje, co jeszcze momentami wychodziło niezłe, jednak dwa ostatnie sezony to już niestety tragedia... A ostatni sezon to już po prostu Netflix pojechał po bandzie...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 00:23:51 »
Lucyfer serialowy odpycha  mnie już na poziomie zeszmacania tytułowej postaci. Tom Ellis  strasznie irytuje, ten jego uśmieszek mnie odpycha, cała serialowa maniera jest do kitu. Do tego wzruszające momenciki i wyraźnie zrobienie ciepłych kluch z tej postaci w porównaniu z pierwowzorem.

Komiks to jest materiał na droższy serial pełen intryg, powalający rozmachem i skalą wydarzeń a nie takie fiu bździu o tym jak to diabeł dołącza do CSI. Jak dla mnie to jedno z najgorszych przełożeń komiksu na formę serialową. Wiem, że to brzmi jak nadumane oburzenie, ale serio każdy kto czytał tą serię chyba jednak czuje niesmak jak widzi przetworzenie komiksu Careya na takie pierdoły.

Co do Sandmana, to obsada audiobooka jest cokolwiek bardziej jakościowa niż cokolwiek co Netflix może zaoferować.




Wyobraźmy sobie teraz tych aktorów w adaptacji live action, cóż niezła ironia.



Offline Interloper

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 11:44:16 »
Cytuj
Wyobraźmy sobie teraz tych aktorów w adaptacji live action
Netflix by się nie wypłacił.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 00:19:55 »


Mnie to ciągle zastanawia, na co ludzie liczą? To nie jest komiks akcji, raczej to ten z gatunku przegadanych, więc pewnie trzeba będzie go dopakować akcją. O ile pamiętam, to w komiksie nie ma żadnego spektakularnego pojedynku, a jeżeli chodzi o postać złego, to Sen w zasadzie jest swoim własnym przeciwnikiem. W komiksie spór między Snem, a Pożądaniem to też nic efektownego, żadnego wielkiego knucia, pociągnia sznurkami za kulis, aby wygrać. Każdy z Nieskończonych raczej działa w swojej strefie wpływów niespecjalne zainteresowany tym, aby rosnąć, czy przejąć inną sferę.

Bez przesady. Cały pierwszy tom jest  szkieletem bardzo mocno podobny do typowej historii superhero. Sen musi ukarać sprawców zamieszania w świecie śnienia i tym samym swojego uwięzienia, odzyskać atrybuty władzy i na końcu pokonać Doctora Destiny, który jest zresztą etatowym złym w świecie DC.

Drugi tom to poszukiwanie Koryntczyka a także Bruta i Globa, którzy również namieszali w domenie Morfeusza. W kolejnych tomach szkielet fabuły nie jest już aż tak oczywisty ale takie dość proste motywy wracają co jakiś czas jak np. kara na oprawcy Kaliope.

Owszem sporo tam dialogów i prawie zero mordobicia,  ale to przecież nie jest komiks obyczajowy co najwyżej z paroma wątkami obyczajowymi, ale one są tam pośród paru tuzinów wątków fantastycznych. To na pewno będzie przyciągać. Jak wystarczająco dobrze wyłożą w serialu, że Nieskończeni czy Lucyfer to na tyle przepotężne byty, że w ich przypadku typowo siłowe rozwiązania w ogóle mijają się z celem to ludzie to załapią.

To wszystko dałoby radę zrobić dobrze, ale to jest Netflix, więc to jest tak naprawdę ruletka czy wyjdzie im chociaż coś przyzwoitego czy totalny zakalec. Przy czym coś przyzwoitego to może być za mało, żeby oczarować ludzi.

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #103 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 08:52:53 »


Wizualnie dużo lepiej od Toma Ellisa. Może jeszcze doczekamy momentu w którym ktoś chociaż spróbuje zekranizować sam spin off gwiazdy zarannej w zgodzie z komiksowym pierwowzorem, bo przez wspomnienie o Lucyferze DC znów mi się przypomniał serial Foxa/ Netflixa i zebrało mnie na mdłości.

Offline Sparnage

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 23:02:56 »
Serialowy "Y - The Last Man" anulowany i nie wróci po drugi sezon.