Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Filmy i seriale oparte na komiksach
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:17:04 »
Wątek ogólny. Jako że była dyskusja o tym, to ten będzie do filmów i serii live-action. Dla animacji można założyć inny wątek.

Premiery, na które czekamy w 2019:

The Umbrella Academy - serial na bazie komiksu Dark Horse
Hellboy - jak wyżej ale film
Polar - wyszedł w sumie w styczniu, na bazie webcomicsu

The Kitchen - film oparty na komiksie z imprintu Vertigo
Shazam! - film o Kapitanie Marvelu, osadzony w stworzonym przez Nolana, Snydera, Goyera i Terrio uniwersum DCEU
Joker - stand-alone'owy film o Jokerze, łotrze z DC Comics. W roli głównej Joaquin Phoenix

Doom Patrol, Swamp Thing, Stargirl, Pennyworth, Watchmen, Batwoman - te wszystkie seriale z DC Comics mają mieć premierę w 2019. Do tego możemy się spodziewać nowych sezonów już istniejących serii.

Captain Marvel - film o Carol Danvers z uniwersum Marvela
Avengers: Endgame - dwudziesty drugi odcinek Kinowego Uniwersum Marvela, ma kończyć pewną erę i rozpoczynać nową
X-Men: Dark Phoenix - kontunuacja nowej sagi o X-Menach, zdaje się, że utknął w development hell, mimo że jest nakręcony
Spider-Man: Far From Home - kolejny Spider-Man z MCU
The New Mutants  - identyczna sytuacja jak z Dark Phoenix
Kingsman 3 - oparty na komiksie z imprintu Icon
Men in Black: International - mało kto wie, że MiB też był na początku komiksem

Kolejne sezony Cloak & Dagger, Legion, Jessica Jones, Agents of S.H.I.E.L.D. z Marvela

(na pewno jakieś pominąłem ;))

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:49:23 »
jeszcze Marvelowski Runaways, niby nie potwierdzono trzeciego sezonu, ale jak ktoś obejrzał drugi to nie ma raczej wątpliwości że kontynuacja powstanie

Offline Gascon200

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:51:08 »
Ja bym dodał jeszcze:

3 sezon Young Justice (a raczej jego druga połowa) i Harley Quinn, kreskówki, które pojawią się na platformie DC Universe.

Z filmów animowanych czeka nas natomiast Batman: Hush, Justice League: Fatal Five
oraz Wonder Woman: Bloodlines.

Inb4 tak, seriale animowane to też seriale :>

Offline Gascon200

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:53:52 »
Trailer do Justice League: Fatal Five
Raczej sporo ludzi tutaj będzie tym zachęcona, bo kreska i animacja ma styl Bruce'a Timma, z takich genialnych serialowi animowanych jak Batman TAS czy Justice League TAS.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:50:32 »
W jakich czasach dzieje sie Stargirl?

Offline TranwaY

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 11:04:24 »
Raczej sporo ludzi tutaj będzie tym zachęcona, bo kreska i animacja ma styl Bruce'a Timma
Oby oferowało coś więcej niż tylko sentymentalną kreskę, bo "Batmanem i Harley Quinn" byłem zawiedziony. Wizualnie podróż w czasie, ale nic więcej niestety....

Tymczasem ja już odliczam dni do 15 lutego....


Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:37:39 »
No to jeszcze zdaje się rebot SPAWN'a do listy można dopisać. :)


Offline R~Q

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 12:55:42 »
Ja bym dodał jeszcze:

3 sezon Young Justice (a raczej jego druga połowa) i Harley Quinn, kreskówki, które pojawią się na platformie DC Universe.

Z filmów animowanych czeka nas natomiast Batman: Hush, Justice League: Fatal Five
oraz Wonder Woman: Bloodlines.

Inb4 tak, seriale animowane to też seriale :>

Myślałem, żeby do animacji DC założyć osobny temat, jeśli są tu fajni, bo jednak czy to DCAU czy inne animacje DC to dość odrębny temat od "mainstreamowych" filmów/seriali.

EDIT: więc niech jeśli ktoś chce,to niech założy
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Luty 2019, 12:58:09 wysłana przez R~Q »

Offline Gascon200

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 19:49:10 »
Ja nie lubię dzielić dzieł animowanych  od filmów/seriali,  bo animacja gatunkiem nie jest, ale zgodzę się - przydałby się na to odrębny temat. Może dziś/jutro zrobię :p

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:15:42 »
Szkoda ze u nas na blureyu nie wydali Batman TAS w obecnych czasach by to poszlo.

Offline Gascon200

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:51:32 »
Heh, marzenia. Ja to bym kupił nawet Batman: Brave and the bold na BR, a przynajmniej na DVD, gdyby wydano kolejne sezony w polsce...

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:53:10 »
Te pojedyncze filmy wydaja czemu i tego nie daja, tlumaczenie juz maja z grubsza.

Offline Gascon200

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:56:01 »
Bo mimo to ludzie myślą, że jak animacja ''to dla dzieci''. Użyłbym określenia ''polaki robaki'',  ale za granicą w USA wcale lepiej nie jest...
A osobiście uważam, że sporo osób by to kupiło, ponieważ sporo ludzi lubi, bądź są fanami tych kreskówek.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 20:58:54 »
Ja mam na dvd ale tam calosci tez niema.

Offline Mateusz

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 22:03:33 »
W Polsce rynek Blu-ray jest zbyt mały, żeby wydawać takie niszowe pozycje jak animacje z Batmanem. I w USA jest o wiele lepiej pod tym względem. ;)
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami