Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 22:34:35 »
   Tam gdzie mieszkali Komancze to chyba niewiele lasów. Zresztą mogą to być nowsze czasy Quanah Parker walczył jeszcze chyba w latach 80-tych XIX wieku. Zresztą po scenie z Billym ja i tak bardziej liczyłbym na noże i toporki.

Offline SawiK

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 22:56:16 »
Jakoś mnie się to nie klei tz nie ze zle i wg ale nie na to liczę przy Predatorze. Fantazji nieco pozwolę:
Już bym widział kolejny raz polowanie na obcej planecie. Tylko chciałbym by do klasycznego polowania, Predatorsów ubiły Predki. Widział bym tu tez laurkę czyli Predek Jungle, Predek City, Predek który polegnie od Predatorsów. Ludzie wiadomo same twardziele ale mogli by skoczyć w końcu na ścianie jako trofea 8)

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 08:44:34 »
Przypomina mi to w koncepcie Kowboje kontra obcy, który to jest dla mnie takim małym guilty pleasure i który popchnął mnie do układania w głowie scenariusza na komiks, który nigdy nie powstanie;)

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 09:16:14 »
Jeżeli scenariusz układa chłop od 10 Cloverfield Lane to jestem w stanie dać temu Predatorowi pewien kredyt zaufania.
Z drugiej strony nie wiem po co to piszę i się łudzę, summa summarum dostaniemy kolejny wakacyjny gniocik który ledwo na siebie uzbiera i zarżnie markę ;).

Kapral

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 14:37:15 »
Przypomina mi to w koncepcie Kowboje kontra obcy, który to jest dla mnie takim małym guilty pleasure i który popchnął mnie do układania w głowie scenariusza na komiks, który nigdy nie powstanie;)

Jak to nigdy nie powstanie? To co robi u mnie na półce taki oto trejdzik? I to starszy od filmu :)


Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 15:43:14 »
Nie... Chodzi o mój autorski komiks, którego scenariusz piszę w głowie i nigdy nie zostanie przelany na papier ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 16:28:28 »
OK. Czyli miałaby to być komiksowa adaptacja filmowej adaptacji komiksu. Lubię takie fikołki :)

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 17:06:20 »
Też nie :) Film zainspirował mnie do wymyślenia historii, w której zderzam ze sobą dwa inne, teoretycznie niepasujące do siebie "gatunki". Mam początek, mam koniec, nie ma środka :/

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 18:36:31 »
Być może było to do przewidzenia, być może część fanów była przygotowana na tą, może i dziwną, a może i nie decyzję: "Helstrom" wyprodukowany przez Hulu i Marvel Television zostaje anulowany. Dziwota, oj dziwota, decyzja toż to okropna. Wystarczyło zrobić jakiś deal między producentami,. uzgodnić coś prawnie w umowach i serial byłby kontynuowany w ramach istnienia ogromu twórczości MCU, np. jako część mini-uniwersum w jego obrębie: cykl Marvel Knights - rodzeństwo Helstrom dołączyłoby do Ghost Ridera, Mephisto, Daredevila, personifikacji Chaosu i Śmierci. Działoby się oj działo... Do tego typu ruchów strategicznych dokonywanych przez Hulu i Marvel Television doszło z jednego zasadniczego powodu: w grę wchodzi ,,popularność tytułu i jego oglądalność", co w przypadku tych marek (w popkulturze to już standard) przekłada się na zyski stacji czy danej korporacji odpowiedzialnej za produkcję i realizację konkretnego obrazu. Kapitalistyczna gospodarka, i hajs się zgadza!

Jesteśmy świadkami jednego z najgorszych okresów tworzenia seriali adaptujących różne, nie tylko komiksowe, Uniwersa. Powstaje ich coraz więcej... co raz więcej z niewiadomych dla oglądających je widzów powodów, się kasuje, czy to po pierwszym, czy trzecim sezonie, gdy wcześniej nie było żadnego powiadomienia czy adnotacji o kasacji typu: ,,tak, przyszły sezon będzie ostatni, klepiemy tą historię do końca, po czym z tym tytułem się żegnamy"... :'(

Offline misiokles

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 18 Grudzień 2020, 19:15:58 »
Nie ma co dramatyzować. Helstrom był słaby i mało kto będzie po nim płakał.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 18:34:37 »
Nie chcąc ,,biadolić" post pod postem, a korzystając z tego, że jest to akurat wątek przeznaczony filmom i serialom opartym na komiksach, mówię więc ,,co tam, czemu by nie skorzystać", i wklejam małe fanowskie co nieco w spekulacjach MCU: grafikę fanfikową z hipotetyczną wersją Spider-Mana granego przez Andrew Garfielda, prawdopodobnie w sequelu "Spider-Man: Far From Home".



Tak! Jedno wielkie soczyste tak! "Spider-Man 3" z MCU, z ogromnym apetytem na Multiversum?! Czyżby na otwarcie się w kierunku fanów, na maksymalne doznania płynące z ogromnych możliwości, jakie daje istnienie nieskończonych ilości wersji świata przedstawionego w dotychczasowym bazowym ,,wymiarze" MCU? I w jednym z takich światów odnaleziono by zvenomizowanego Spider Mana, granego przez Andrew Garfielda. Peter Parker Hollanda miałby nielada wyzwanie; Doctor Strange, sądzę, również. W końcu ta postać ma pełnić w tym właśnie filmie jakąś większą rolę. Trzymam kciuki za ów nadchodzący obraz SMU/MCU! Ha!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 21:53:12 »
"Snowpiercer" od Netflixa, to jeden z tych seriali (cóż, zaskakuje mnie jego słaba ocena i średnie uznanie krytyków; po oglądnięciu jego dwóch pierwszych odcinków, stwierdzam, że jest to o wiele ciekawsza, bardziej rozciągnięta, bardziej dramatyczna niż intensywna w akcji adaptacja francuskiego komiksu niżeli film z 2013 roku. To o wiele bogatsze, wizualnie lepiej zrealizowane dzieło niżeli obraz kinowy z Chrisem Evansem w roli głównej!), które powstały w oparciu o swój głośny komiksowy pierwowzór. W tym przypadku narracja obrazkowa o tej samej nazwie, co serial, to jedna z perełek komiksu europejskiego, na dodatek osadzonego w gatunku post-apokaliptycznym graficznych opowieści, które nie mogą się nie podobać szerszej publiczności i wysmakowanemu komiksomaniakowi.

W niniejszym omawianym serialu, którego fabuły przedstawiać nie trzeba, bo ten kto czytał komiks czy widział film z 2013 roku, to wie ,,o co kaman", wydarzenia tu prezentowane zaczynają rozgrywać się od odcinka pilotowego powoli - cała historia jak na post-apo przystało, w tym względzie, w netflixowskim "Snowpiercer" wyłania się przy okazji wątku, powiedzmy, detektywistycznego. ,,Kropla drąży skałę" i to w takim gatunku, takim nurcie i okolicznościach związanych z tematyką post-globalnej katastrofy, dodaje tej produkcji animuszu i ikry! "Snowpiercer" po 2-óch obejrzanych odcinkach, na ten moment oceniam na: 8,5/10!

Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 19:16:49 »

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:12:23 »
 :o

Ten Lucek to jakiś żart? Nie chcę wiedzieć kogo obsadzą w rolach moich ulubienic Death i Delirium. Serial potrzebowałby  jakiejś gwiazdy większego formatu jak Cavil a tak rozgłosu to temu nie wróżę.

Oczywistego netflix tricku w postaci Lucjana odechciewa się komentować.

Sandman to dla mnie czołówka komiksów, a tutaj czuje generyczny netflixowy zmulacz do czipsików, piwerka i zapomnienia. Wiedzmin był mocno pokiereszowany przez przepuszczenie bardziej unikatowego klimatu do roli generycznego western fantasy, Altered Carbon zajeżdzało tanim Blade Runnerem, ale pewne plusy miało, które zostały zabite w sezonie 2, między innymi dzięki  Mackiemu, któremu grać się nie chciało.

Netflix  kiereszujący fajne książki i komiksy to nie jest dobry ekwiwalent zamkniętych kin.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:26:38 wysłana przez Pan M »

Offline death_bird

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 22:19:19 »
Ja wiem, że każdy ma swoją opinię, ale jedynym, ale to naprawdę jedynym plusem ekranizacji "Altered Carbon" była Ortega.
Cała reszta nadaje się na śmietnik.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".