Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33611 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #285 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 05:34:59 »
Poprzedni film z tej serii był koszmarny i wyglądał jak zarzygany monitor, na którym wyświetla się gra komputerowa gubiąca klatki.
Ale wiesz ze wyświetlanie postaci w dwóch różnych klatkarzach jest zabiegiem celowym w pierwszej części? I z biegiem fabuły to się zmienia?

Rozumiem ze graficznie może film nie podejść każdemu (zarówno pierwsza część a tym.bardziej druga, gdzie jest jeszcze więcej tego), ale fabularnie ten film przewyższa filmy aktorskie.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Czerwiec 2023, 05:38:17 wysłana przez michał81 »

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #286 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 14:26:20 »
Spider-verse to obok Logana i Netflixverse jedna z najlepszych rzeczy z live action Marvela spoza MCU.

Multiwersum w mcu jest dlatego beznadziejne, bo w ogóle nie wykorzystuje potencjału tego konceptu, tylko używa go  sobie do nostalgicznych powrotów pokroju Spidera Tobyego, Garfielda, Xaviera Stewarta itd. Tymczasem w komiksach to była okazja do wprowadzania ciekawych konceptów, wariacji, na które nie było miejsca w głównym kanonie przez spójność.

Offline KzT

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #287 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 16:34:13 »
Spider-Man: Poprzez multiwersum to bardzo dobry film. Faktycznie, jego największą wadą jest to, że całość od początku została pomyślana jako obraz dwuczęściowy.
Największa zaleta tego filmu to jego komiksowość. Ogląda się go trochę tak, jakby czytało się komiks. A właściwie kilka komiksów, bo mamy przeskoki między stylami. Narracja jest w każdym razie komiksowa i zakładam, że każdy miłośnik komiksów to doceni.
Znajdą tu dla siebie coś i zdeklarowani peleryniarze, którzy przez cały seans są bombardowani subtelnymi i nachalnymi nawiązaniami do klasycznych scen z komiksów o Spider-manie. Osoby nie siedzące w komiksach superbohaterskich mogą docenić zabawę formą, muzykę i w sumie przekaz samej opowieści. Oczywiście jest to komercyjny produkt swoich czasów, więc mamy przy okazji promowanie multi-kulti etc. Nie zmienia to faktu, że jako rozrywka jest to bardzo dobre.
Aha - oglądałem wersję z napisami. Polecam ją zdecydowanie. Miałem duży ubaw w scenach ze Spider-Punkiem, który mówił brytyjskim akcentem stylizowanym na cockney.
Podsumowując: byłem przekonany, że będzie to gorsze od Spider-Man Uniwersum, ale nie jest tak. Więc raz jeszcze zdecydowanie polecam.

Online Piterrini

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #288 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 16:49:10 »
Poprzedni film z tej serii był koszmarny i wyglądał jak zarzygany monitor, na którym wyświetla się gra komputerowa gubiąca klatki. Przemęczyłem w wielkich bólach, a tu się zanosi na powtórkę z rozrywki... znaczy z  drogi przez mękę. Ostatni dobry film o Spider-Manie to... hmm... niby Homecoming, ale tak naprawdę zadowolony to ostatnio byłem w 2012 roku, wychodząc z kinowego seansu TASM.
Co do pierwszej części cytowanej wypowiedzi to się zgadzam, przy premierze jeszcze próbowałem poruszać wśród 'minusów' ten aspekt, ale w moim otoczeniu zdaje się że nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy (w ogólności przecież większość nie odróżnia dvd od 4k, a tu oczekujemy że ktoś odróżni 12 od 24 klatek na sekundę, jw. wydaje się to nie do 'przeoczenia', ale jak widać...).

Pierwszy film całkiem lubię, nie miałem oczekiwań przed obejrzeniem i nie zaskoczył mnie seans ani pozytywnie, ani negatywnie, ot poprawna animacja Spiderowa, historia potraktowana jak należy, bo faktycznie mogło być znacznie gorzej, i mam wrażenie że to wyróżnia tą produkcję, bo w innych animacjach po prostu jest masa rzeczy do jakich można się 'przyczepić', a ta jest dobrym filmem i wyróżnia się po prostu w ten sposób (najprostszy przepis - zrobić dobry film to będzie dobrze oceniany ;)).
Oczywiście ta kwestia warstwy wizualnej - najpierw mnie to irytowało (te 12 klatek na sekundę), myślałem że całość będzie taka 'edgy', ale prawidłowości co do użycia tego zabiegu dosyć szybko okazały się widoczne i powiedzmy że 'przeżyłem' oglądanie tego :D Chociaż faktycznie - nie uważam tego efektu za coś pożądanego, nie wiem czy kwestia była ekonomiczna (połowa mniej klatek w wielu scenach to masa zaoszczędzonego czasu związanego z ich renderowaniem chociażby), czy...
Cytuj
As explained by one VFX artist, the Into the Spider-Verse crew starts out by animating Miles Morales at a rate of 12fps (Frames Per Second) while the rest of the movie animated using 24fps. Though largely unnoticeable to the uninitiated, it provides a clunkier Miles as he works to find out who he is. Then, as the new Spider-Man continues through the movie, his animation slowly matches up with that of Jake Johnson's Peter Parker as Miles begins settling into his new role.
https://comicbook.com/marvel/news/spider-man-into-the-spider-verse-vfx-animation-break-down/
Nie brzmi to przekonująco (że cięta animacja gdy Miles jeszcze nie umiał być Spiderem). Ale jak sobie 'przypominam' Sandmana z wertykalnym rozciągnięciem obrazu w całym serialu (że niby tak wygląda bardziej "dreamlike"), to wytłumaczenie tych 12 klatek/s nie wygląda tak źle ;)
Tyle że poza tym frameratem to wizualnie był ten film bardzo ciekawy, tj. inkorporacja komiksowych efektów wyszła tu świetnie, rozumiem że może się nie podobać jak tak kolorowo itp., ale dla mnie to też stanowiło o pozytywnej ocenie całości :)

Nowego filmu jeszcze nie widziałem.

PS. Co do TASM, to drugi film podobał mi się bardziej, z takich popularnych zarzutów to zgadzam się z tym odnośnie postaci Maxa i Harry'ego, wrogowie byli potraktowani 'po macoszemu' niestety, ale jako kontynuacja film mógł pokazać więcej 'świata', a wizualnie i dźwiękowo do mnie całkiem trafiał (wiem że muzyka była przedmiotem kontrowersji, mnie się bardzo podobało połączenie współczesnej elektroniki z muzyką wręcz klasyczną (ost jak ost, melomanem nie jestem ;) ))

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #289 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 18:50:06 »
Musze nadrabiac 1 czy moge isc spokojnie na ta czesc?

Wogole na jakiej platformie mozna go obejrzeć?

Offline michał81

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #290 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 20:33:32 »
Musze nadrabiac 1 czy moge isc spokojnie na ta czesc?
Wg mnie można iść od razu na drugą


Wogole na jakiej platformie mozna go obejrzeć?
Netflix oraz Disney+

Offline Gieferg

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #291 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 22:17:25 »
Cytuj
Ale wiesz ze wyświetlanie postaci w dwóch różnych klatkarzach jest zabiegiem celowym w pierwszej części?
Mam to gdzieś.
W tym konkretnym przypadku nie przekonają mnie żadne recenzje. Zniechęca mnie tu dokładnie wszystko, co wiem o tym filmie, forma, treść, wszystko z samym multiwersum na czele (które MCU też mi już zdążyło obrzydzić).

Cytat: Pan M
jedna z najlepszych rzeczy z live action Marvela
Sprawdź lepiej definicję "live action".
« Ostatnia zmiana: So, 03 Czerwiec 2023, 22:36:59 wysłana przez Gieferg »

Offline Castiglione

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #292 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 22:21:40 »
"Into the Spider-Verse" to najlepszy filmowy Marvel przynajmniej od czasu "Logana".

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #293 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 22:36:54 »
Kurde takiej ilosci pozytywnych recenzji nie pamietam od bardz bardzo bardzo dawna, ide dla Scarlet Spidera😍

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #294 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 22:56:39 »
Mam to gdzieś.
W tym konkretnym przypadku nie przekonają mnie żadne recenzje. Zniechęca mnie tu dokładnie wszystko, co wiem o tym filmie, forma, treść, wszystko z samym multiwersum na czele (które MCU też mi już zdążyło obrzydzić).
Sprawdź lepiej definicję "live action".

Mój błąd, co nie zmienia meritum mojego posta. Jedna z lepszych marvelowskich kinowych rzeczy spoza mcu. Multiwersum i mcu? W mcu to oni nawet tego tematu dobrze nie liznęli i głównie to zrobili dla nostagic tripu a nie kreatywnego bawienia się różnymi wariacjami postaci. Tymczasem spider-verse robiło dokładnie to drugie. Zresztą multiwersum w mcu jest po prostu głupie i niespójne. Najpierw gadają, że wszystkie warianty powinny mieć tą samą gębę aktora, a w Lokim okazuje się, że jednak niekoniecznie. Nie wspominając już, że tego multiwersum to i tak prawie w mcu nie ma, bo ponad połowa ostatnich filmów jest o zupełnie innych rzeczach.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Czerwiec 2023, 23:01:10 wysłana przez Pan M »

Offline Gieferg

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #295 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 23:05:42 »
Krótko - Im więcej multiwersum, tym mniejszą mam ochotę oglądać. Swego czasu przez takie rzeczy przestałem czytać komiksy, a w tych animacjach normy zostały przekroczone już w samych zwiastunach. A skoro do tego wyglądają jak sraczka to tym bardziej - dziękuję, postoję, i nawet jeśli sam papież ogłosi, że to oficjalnie najlepszy superbohaterski  film ever, dalej będę miał to gdzieś :P

Cytuj
bo ponad połowa ostatnich filmów jest o zupełnie innych rzeczach.

I całe szczęście.
Ale i tak na tę chwilę przestałem oglądać, GOTG#3 na jakiś czas zamyka dla mnie temat. Nie chce mi się śledzić losów tych wszystkich tanich podróbek znanych i lubianych postaci.  Zrobię wyjątek dla Deadpoola i może FF o ile zwiastun mnie przekona.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Czerwiec 2023, 23:16:52 wysłana przez Gieferg »

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #296 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 23:28:33 »
Krótko - Im więcej multiwersum, tym mniejszą mam ochotę oglądać. Swego czasu przez takie rzeczy przestałem czytać komiksy, a w tych animacjach normy zostały przekroczone już w samych zwiastunach. A skoro do tego wyglądają jak sraczka to tym bardziej - dziękuję, postoję, i nawet jeśli sam papież ogłosi, że to oficjalnie najlepszy superbohaterski  film ever, dalej będę miał to gdzieś :P

I całe szczęście.
Ale i tak tę chwilę przestałem oglądać, GOTG#3 na jakiś czas zamyka dla mnie temat. Nie chce mi się śledzić losów tych wszystkich tanich podróbek znanych i lubianych postaci.

Generalnie multiwersum to jest temat stary w Marvelu i DC, sięgający praktycznie początków tych marek, więc w komiksach super-hero to jest raczej normalny element od praktycznie zawsze. Swojego czasu to nawet Marvel miał szalenie popularną serię Ultimates osadzoną właśnie w alternatywnej rzeczywistości z na tyle dobrze pisanymi opowieściami, że ten świat przez jakiś czas był popularniejszy od głównego świata Marvela 616.

Chyba też zawsze alternatywne historie z Marvela i DC najczęściej zamknięte w jednym tomie są jednymi z częściej polecanych rzeczy, dla ludzi, którzy nie mają głowy do odnalezienia się w zawiłościach serii głównego kontinuum. Nie bez powodu Old Man Logan, Punisher Max, Kingdom Come, New Frontier, Dark Knight Returns są uznawane za jedne z najlepszych komiksów superhero.

Multiwerum w mcu jest ujowe przed podejście do tematu, które po prostu niczego tak naprawdę nie oferuje. Chyba tylko what if jako tako wykorzystywało koncept ale i tak ledwo, ledwo w porównaniu z komiksami i mam wrażenie, że multiwersum w filmach to jest tylko furtka do powrotu RDJ, Evansa i takich zabiegów jak ten ze Spider-manami.

Offline Gieferg

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #297 dnia: So, 03 Czerwiec 2023, 23:39:11 »
Cytuj
. Swojego czasu to nawet Marvel miał szalenie popularną serię Ultimates osadzoną właśnie w alternatywnej rzeczywistości z na tyle dobrze pisanymi opowieściami, że ten świat przez jakiś czas był popularniejszy od głównego świata Marvela 616.
Wiem / nie uznaję /  nie czytam.

Cytuj
i mam wrażenie, że multiwersum w filmach to jest tylko furtka do powrotu RDJ, Evansa

I to jest dokładnie to, co mnie zniechęca. Skoro każdego można przywrócić, nie odczuwa się żadnej stawki (bo sama świadomośc, że to nie będzie dokładnie ta sama postać, to za mało), a skoro nie czuję stawki, to mnie temat przestaje obchodzić i w końcu rzucam tym w kąt. Tak było swego czasu z komiksami, a teraz historia się powtarza z filmami. Proste.

« Ostatnia zmiana: So, 03 Czerwiec 2023, 23:44:07 wysłana przez Gieferg »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #298 dnia: Nd, 04 Czerwiec 2023, 13:53:16 »


Tiaaa. Po wczorajszym seansie "Shrek (2001)" w UHD i DolbyAtmos, szukałem z ciekawości informacji o tym filmie: inspiracji twórców, producentów etc. do motywów tytułowych animacji, danych o pracach nad produkcją etc. I coś ciekawego, co pewnie wie większość, sobie znalazłem. I jak to się mówi: ,,wzięło zdziwko"... Przepastne ,,xD" zawitało na mojej twarzy, bo nawet nie miałem pojęcia, że "Shrek" z 2001 roku, to tak naprawdę okrojona adaptacja powieści graficznej dla najmłodszych pod tym samym tytułem. Wypalić oczy i wybebeszyć psychę może ten dziwny zestaw ,,malunków" o co najmniej groteskowej w stosunku do tego, jak ,,piękny" jes dreamworksowy Ogr z pierwszego filmu z cyklu i późniejszych, stylistyce, idei na to jak Shreka przedstawić, także technice całego rysunku. Pan Shrek, cóż, w powieści Steiga z 1990 roku, to jest chłop dopiero! Nawet supermanowe lasery w oczach ma!


Shrek jak już jest to wszędzie. No bo czemu nie?  8)



Offline bfg

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #299 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 09:26:45 »
Ciekawe z tym Shrekiem, a gdzieś kiedyś czytałem, że to ten bokser, Maurice Tillet aka French Angel:
https://www.google.com/search?q=maurice+tillet&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj3xfWnjq7_AhUMgosKHamGDS8Q_AUoAXoECAMQAw&cshid=1686036273662743&biw=1920&bih=969&dpr=1
był inspiracją do powstania postaci ogra.