Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 17:59:25 »
Ciekawe dlaczego? Przecież temat to samo "złoto" w kolorach tęczy  ;)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #106 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 17:49:00 »

Cholernie dobra rzecz; pewnie nienajlepiej przyjęta przez większość fanów, głównie ze względu na ten specyficzny, cięty styl animacji poklatkowej, zresztą bardzo klasycznie zaaranżowanej, z szwajcarską precyzją i pięknie doszlifowanym montażem. Fabuła, postacie, dialogi, to wszystko to istne diablo pozytywne zaskoczenie. Humor, podkreślany przez oryginalny casting, jest tu wysmakowany podchodzący pod groteskę, tzn. nakierowany na przedstawienie złoczyńców komiksowych w tym nienaturalnym (dla nich) świetle, bo przecież mogą być tacy jak my, co nie? M.O.D.O.K. przeżywający kryzys wieku średniego?  8) Obejrzane 5 odcinków pierwszego sezonu, które oceniam całościowo: 9,5/10!

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #107 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 16:03:03 »

Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #108 dnia: So, 14 Maj 2022, 15:53:48 »
Niedawno wyszła rocznicowa edycja a tu prosze. Kamen Rider movie ;)



Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 01:42:52 »
Garść foto z Sandmana Netflixa







Wygląda jak teatr telewizji a nie serial za grube dolce. Ten Lucyfer to słabizna. Nie wiem co strzeliło do łba Warnerowi oddając prawa do ekranizacji Netflixowi zamiast klepnąć to do HBO, które też jest współwłasnością Warnera. Będziemy mieć już jak w banku jeden z najbardziej zmarnowanych potencjałów w przeniesieniu komiksu na ekran.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #110 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 08:01:23 »
Widzisz znow narzekasz a po opublikowaniu fotki z Lucyferem czytam zame zachwyty w komentarzach na FB czy portalach popkulturowych☺

Bender

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #111 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 08:28:07 »
Wybór Gwendoline (mimo, że ją bardzo lubię) do mnie nie trafia z jednego powodu. Patrząc na nia mam automatycznie przed oczami Tildę w Constatntine. I mimo, że to nie ta sama postać, ale approach już owszem. Wygląda jak słaba kopia. I to nie zarzut do samej GC a bardziej do ludzi od castingu i showrunnera.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 08:30:02 wysłana przez Bender »

Offline eyesore

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 08:55:53 »
Wybór Gwendoline (mimo, że ją bardzo lubię) do mnie nie trafia z jednego powodu. Patrząc na nia mam automatycznie przed oczami Tildę w Constatntine. I mimo, że to nie ta sama postać, ale approach już owszem. Wygląda jak słaba kopia. I to nie zarzut do samej GC a bardziej do ludzi od castingu i showrunnera.

Dokładnie, też widzę Tildę w tej roli i jakoś jedno z drugim mocno się gryzie.

Offline death_bird

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 09:08:52 »
A propos skojarzeń...  ::)


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 13:27:22 »
Widzisz znow narzekasz a po opublikowaniu fotki z Lucyferem czytam zame zachwyty w komentarzach na FB czy portalach popkulturowych☺
  Ty ciagle z tym Strangem... Sorry, ale technicznie Marvel Studios wciaga nosem Netflixa, tylko ta She-hulk srednia. Zachwyty nad kolejna chałtura Netflixa czego innego można oczekiwać po targecie, któremu wmówiono że Netflix to jakość a nie ilość. Ludzie którzy znają materiał źródłowy mają bardziej podzielone zdania. Przecież to cuchnie tania popelina, byle zbic hajs na uwielbianej w pewnych kręgach marce zupełnie jak przy Wiedzminie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 13:30:01 »
Ale akurat Sandman powinien mieć mocno specyficzną "warstwę graficzną", podobnie jak to było w komiksie. Słabe to by było gdyby wyglądał jak blockbuster.

Offline Gazza

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 13:44:05 »
(...)
Wygląda jak teatr telewizji a nie serial za grube dolce. Ten Lucyfer to słabizna. (...)
"Podziwiam" tą umiejętność snucia tak dalece wysuniętych wniosków na podstawie obrazków. W ruchu i w całości może być nieźle. Dziś jakieś randomowe statyczne zdjęcia nie oddają niestety co i jak prezentuje się w finalnym produkcie.

(...)Nie wiem co strzeliło do łba Warnerowi oddając prawa do ekranizacji Netflixowi zamiast klepnąć to do HBO, które też jest współwłasnością Warnera. (...)
Pełna zgoda, też mnie to zdumiewa. Może to kwestia kiedy te prawa były przehandlowane - może dziś by do tego nie doszło?

Będziemy mieć już jak w banku jeden z najbardziej zmarnowanych potencjałów w przeniesieniu komiksu na ekran.
Czas pokaże ale nie byłbym taki pewien. Dla fanów oryginału zawsze znajdzie się powód do narzekania, ale dla statystycznego nieotrzaskanego z komiksem widza może być odkryciem. Will see.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 13:52:54 »
  Ty ciagle z tym Strangem... Sorry, ale technicznie Marvel Studios wciaga nosem Netflixa, tylko ta She-hulk srednia. Zachwyty nad kolejna chałtura Netflixa czego innego można oczekiwać po targecie, któremu wmówiono że Netflix to jakość a nie ilość. Ludzie którzy znają materiał źródłowy mają bardziej podzielone zdania. Przecież to cuchnie tania popelina, byle zbic hajs na uwielbianej w pewnych kręgach marce zupełnie jak przy Wiedzminie.

Nie chodzi mi tylko o Strange'a ale takze o ostatnie filmy ktore nadal sa dobre ale tyle i az tylko tyle. Co z czasem moze zrobic sie nudne. Bardziej czekam na filmy DC ktore wydaja sie byc troche inne choc z czasem tez moze je to spotkac.

Pamietaj kazdy moze lubic cos innego :)

Offline Dracos

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 14:21:16 »
"Podziwiam" tą umiejętność snucia tak dalece wysuniętych wniosków na podstawie obrazków. W ruchu i w całości może być nieźle. Dziś jakieś randomowe statyczne zdjęcia nie oddają niestety co i jak prezentuje się w finalnym produkcie.

Z jednej strony racja, a z drugiej jak zobaczyłem zbroje Nilfgardu z moszny nosorożca w Witcherze to od razu wiedziałem że będzie kupa (chociaż w sumie na początku myślałem że to placeholdery do podmianki CGI)

Offline Pan M

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #119 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 15:11:01 »
Ale akurat Sandman powinien mieć mocno specyficzną "warstwę graficzną", podobnie jak to było w komiksie. Słabe to by było gdyby wyglądał jak blockbuster.
Snienie, pieklo to nie są plenery na serial który wali budzetowoscia. Co do języka komiksu, to przecież równie dobrze można by powiedzieć że np tarcza Capa Americi musi wyglądać jak z tektury i kostuimy walić capmepm bo wiecie specyfika komiksów, tymczasem realizacyjnie zrobili to z szacunkiem do oryginału i dobrze. Tu jest tylko tanio na ten moment. Co do zarzutów z góry, sorry widziałem za dużo hitów Netflixa które cuchną bieda.