Pozostałe > Filmy i seriale

FILMY i SERIALE - nasze kolekcje

(1/20) > >>

Michael_Korvac:
W dużej grupie tematycznej forum, "Filmy i seriale", nie może zabraknąć działu, w którym my popkulturowo zakręceni entuzjaści umieszczalibyśmy opisy i zdjęcia naszych filmowo-serialowych kolekcji - od VHS, jeśli ktoś reflektuje aż po DvD, Blu-Ray i 4K, z uwzględnieniem specjalnych boxów: zestawów filmów i seriali z jakimiś figurkami, mapami, oraz różnymi przedmiotami mającymi wzbogacać naszą wiedzę na temat danej produkcji... a z portfeli robić ,,czarne dziury". Dlatego ,,niech się stanie!", zakładam więc taki temat / dział w tej grupie tematycznej.

Oto zdjęcia mojej obecnej, uporządkowanej wg. własnych wyznaczników filmowej kolekcji, z tylko i wyłącznie obrazami na dyskach Blu-Ray. Od lewej strony widnieje 9 Steelbooków Blu-Ray (10-ty - film jeszcze nie obejrzany, na zdjęciu poniżej); dalej aż do prawej rozciągają się same płyty Blu-Ray, z pojedynczymi wydaniami Blu-Ray 3D. Tytułów produkcji jest za dużo, żeby tworzyć ich szczegółowy wykaz w tym poście; myślę, że zdjęcia będą dość czytelne, aby zobaczyć, jakie tytuły moja entuzjastyczna, nerdowska kolekcja liczy. Druga fotografia przedstawia trójpack blurayowskich obrazów kinowych; jeden z nich to Steelbook, i na pewno zgadniecie który to. Te filmy, w takiej opcji oglądnięcia, przede mną, dlatego umieściłem je w odrębnym zdjęciu - do doświadczenia na moim TV: LG OLED E8 65, i odtwarzaczu Blu-Ray 4k: SONY UBP-X500.

Gieferg:
Nie byłojuż takeigo tematu?

No nic:


Stan na początek 2018 - tematycznie:
Spoiler: PokażUkryj
CZĘŚĆ 1 - kino historyczne/kostiumowe z pominięciem westernów, filmów wojennych (tyczących się wojen XX wiecznych i późniejszych) oraz przygodówek z elementami wyraźnie fantastycznymi (Jak Piraci z karaibów) - owszem, w myśl tej zasady Robin Hood (serial) nie powinien się tu znaleźć, ale trudno :P







CZĘŚĆ 2 - WESTERNY
Co prawda "Zjawa" równie dobrze mogła trafić do poprzedniej części prezentacji, a Ostatni Mohikanin do tej, ale tak jakoś wyszło, że są gdzie są.


 

"Tombstone" z UK (to mój ulubiony western i pierwszy Blu-ray w kolekcji), płyta identyczną z polską.
"Tańczący z Wilkami" to 2DVD gazetówka PL z wersją reżyserską w zastępczym opakowaniu (oryginalne mi gdzieś przepadło, ale chyba były to koperty). "Winnetou Collection 3" kupione specjalnie dla "Winnetou w Dolinie śmierci", który w wydaniu PL wygląda tragicznie, a w tym nawet nieźle:


CZĘŚĆ 3 - Filmy wojenne





CZĘŚĆ 4 - Science-Fiction - w tym także adaptacje kreskówek typu TF czy TMNT (choć zapomniałem o tych starych i wylądują w innej części prezentacji), ale bez komiksowych superhero.

BD:






DVD:






CZĘŚĆ 5 - pozostała fantastyka - w tym fantasy, horror(owate), monster movies, komedie z elementami fantastycznymi, przygodówki z elementami fantastycznymi (a czasami i bez :P) itp.














CZĘŚĆ 6  katastroficznodramatyczne itp.




CZĘŚĆ 7 - Superhero (i Punisher).

BD:
X-Verse

"Niezrzeszone":

MCU:
 
 
DC:


DVD:


CZĘŚĆ 8 - AKCJA/SENSACJA w tym także kino drogi, więzienne, sportowe jak i filmy o wszelkiej maści świrach :)

Trafia się tu trochę rzeczy słabych, w tym zarówno prezentów jak i nabytków z czasów początków kolekcji, których nie warto sprzedawać. Tyczy się to tylko DVD, w przypadku BD praktycznie każdy zakup jest przemyślany, no, może poza Szklaną Pułapką 5 (ale seria musiała być cała) Taken 2 (który próbowałem bezskutecznie sprzedać, po czym stwierdziłem, że widać jego przeznaczeniem jest zostać na półce i dostać drugą szansę) i 60 sekund (prezent).

BD





DVD








CZĘŚĆ 9 - Obyczajowe, romanse, komedie, biograficzne o muzykach i wszystko to, co się nie zmieściło na pozostałych półkach. Spora część to filmy żony (niektóre, choć niewiele, raczej jednorazowego użytku), choć część sam jej kupiłem.  To kategoria której rzadko funduję blu-upgrade.












CZĘŚĆ 10 - Pozostałe filmy polskie - kilka z nich to prezenty, że tak powiem "z zewnątrz".



CZĘŚĆ 11 - z półki córki

 

 


CZĘŚĆ 12 - DVD i BD muzyczne, oraz wydania muzyki na CD z dodaną płytą DVD.





 


Płytki Slasha z dodanym DVD z making ofami/wywiadami/teledyskami, Nickelback (sentyment ze studenckich czasów do "hitu sylwestra" 2001/2002) i Lynyrd załączony koncert na DVD, STP, Silverchair i Soundgarden płytki ze zbiorem teledysków (+ także fragmenty koncertów w przypadku STP).

I z ostatnich dwóch lat:

Spoiler: PokażUkryj











Michael_Korvac:
Kolekcja "Gieferga" przyszpila do grubego solidnego muru, głównie za sprawą szerokiego geekowskiego filmowo-serialowego zbioru. Tylko pozazdrościć, bo nie sposób nie zachwycić się takowym kompletem. Cholibka, "Super Mario Bros" na Blu-Ray, i również w tym formacie "Mortal Kombat"! Niesamowita sprawa! Trzeba zacząć poszerzać swoją kolekcję o anglojęzyczne wydania Blu-Ray i Blu-Ray 4K, np. "Terminator 2: Dzień Sądu" i wiele, wiele innych w opcji formatu obrazu i dźwięku UHD. Chyba mnie to czeka, oj czeka.  ::) ::)

Michael_Korvac:
Jakby to powiedział sam Venom: ,,So many snacks, so little time" - oj, tak, nie mogłem przegapić okazji, i nie kupić filmu "Venom" z Tomem Hardym w roli głównej, w jakości dysku 4K. Niecała stówka + koszty przesyłki; tyle ,,złotaszy" kosztował mnie ten wyjątkowy obraz od SMU (Sony Marvel Universe). Wydanie filmu jest Spoiler: PokażUkryjzagraniczne, lecz z polskimi napisami w 4K; dubbing mnie nie interesuje, lektor też nie. Sprawdzone miejsce, w którym zaopatruje się w produkcje kinowe i serialowe w jakości Blu-Ray i Blu-Ray 4K, dlatego, gdyby ktoś z Was byłby zainteresowany z chęcią podam namiary.


Michael_Korvac:
Na mapę huncwotów! Cóż to za cisza w tym wątku tematycznym forum?! Czas trochę rozruszać ,,zastały" krwioobieg wymiany opinii i informacji!

,,Noc przynosi ze sobą duchy i wiedźmy, wygłodniałe, łopoczące płaszczami i odziane w czerń". Baśń, magia, mistyka, przygoda. W końcu i na ten film przyszła pora - "Harry Potter i Więzień Azkabanu" zawitał do mojej kolekcji w płytowej wersji ekstatycznej, głęboko immersyjnej jakości 4K. Najlepszy film z cyklu dzieł kinowych ekranizujących genialne powieści J. K. Rowling.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej