Autor Wątek: Filmy i seriale oparte na komiksach  (Przeczytany 33654 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Archelon

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #330 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 15:12:50 »
10.11.2023 na Netflixie premiera "Zabójcy"


Pięć pierwszych części wydał u nas Taurus Media.
Na rynku frankofońskim istnieje seria główna (Zabójca):
https://www.bedetheque.com/BD-Tueur-Tome-1-Long-feu-2173.html
Dodatkowo Zabójca - Sprawy Państwowe:
https://www.bedetheque.com/BD-Tueur-Affaires-d-etat-Tome-1-Traitement-negatif-383540.html

Offline Cringer

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #331 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 13:01:42 »
@up. Nie dawno go oglądałem. Świetny film.

Offline Juby

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #332 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 13:30:57 »
Również wczoraj widziałem i - niestety - jestem rozczarowany. Dla mnie to chyba najgorszy film Davida Finchera (a widziałem wszystkie jakie wyreżyserował) i drugie rozczarowanie od tego reżysera z rzędu :( O ile w przypadku Manka stało się tak za sprawą historii, która po prostu nie była moją bajką i nie sądzę, aby dało się wycisnąć więcej z tego tematu, tak w przypadku The Killer niby wszystko miało grać - uwielbiam kryminały, thrillery i filmy o zabójcach, and yet - strasznie dużo tu dziur scenariuszowych, braku logiki i zaskoczeń, a historia i jej główny bohater są przez to tak bardzo nieangażujący, że od połowy bardziej zajęty byłem odnotowywaniem product placements, które się tu pojawiają (dawno nie widziałem tylu reklam w filmie). Nawet wizualnie, choć Fincher przyzwyczaił mnie do najwyższej klasy jakości, mam tutaj kilka uwag, jak bardzo oczojebne cgi w kilku scenach (które imho w ogóle było zbędne/ nie musiało być cgi), dziwne trzęsienia obrazu w scenie bójki i brak juchy na twarzy bohatera, choć reszta filmu podchodzi do pokazywania przemocy dość realistycznie.

Offline Gieferg

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #333 dnia: Pn, 13 Listopad 2023, 13:48:42 »
The Killer to kolejny dowód na to, że Fincher się skończył dawno temu (lubię tylko trzy jego filmy i od ćwierć wieku nic się nie zmienia w tym temacie).
Niby nie ogląda się jakoś źle, na pewno lepiej niż nieszczęsnego "Gada" którego nie dałem rady do końca zmęczyć i przysnąłem, tu wytrzymałem, ale na napisach końcowych myslałem tylko "I co? Tyle? Co to miało być i po cholerę to oglądałem?". Jedna dobra scena walki w sumie zostaje w pamięci i tyle.
W dodatku nijakie to wizualnie. Zero charakteru.

5/10

Offline zombie001

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #334 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 23:24:53 »
Będą robić serial na podstawie "Criminal" Brubaker'a.

Dla Amazona

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/ed-brubaker-criminal-tv-series-amazon-1235782238/
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Blind

Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 01 Luty 2024, 12:31:43 »
"Pies i robot" to hiszpańsko-francuska animacja, na podstawie komiksu Sary Varon "Robot dreams". Film jest nominowany na wszystkich znaczących galach filmowych jako najlepszy film animowany 2023 roku.

O czym jest "Pies i robot"? O codzienności, potrzebie relacji, przyjaźni, miłości, oddaniu oraz sztuce pożegnania. Animacja jest niema, jednak mówi nam tak wiele, o tak ważnych kwestiach. Przy tym jest zabawna i otacza nas aurą ciepła. To jest cudowny plaster dla każdej duszy. Nie ważne czy jesteś w związku, czy niedawno przeżyłeś/przeżyłaś rozstanie, czy też nie masz nikogo - ta animacja da Ci wiele ciepła. Oto filmowy kocyk na zimową aurę. Fantastycznie została tu okazana wyjątkowość Nowego Jorku, jego klimat, który tak wielu ubóstwia. Muzyka oraz dźwięki są tu wspaniałe. Świetnie został wykorzystany jazz, stanowiący tło kolejnych scen. Brzmienie ulic, gwar wielkiej metropolii, odgłosy natury robią wrażenie. Absolutnie skradła moje serce ośmiornica grająca na stacji metra na blaszanych bębnach (od razu pomyślałem o Pawle Zieńkiewiczu, którego kojarzy każdy Warszawiak, a który gra na krzesłach w okolicy metra Centrum).

Jestem zachwycony tą animacją. Autorom udało się stworzyć dzieło, które uderza w wiele strun. Nie wiem do końca, czy warto zabierać ze sobą naprawdę małe dzieci (powiedzmy poniżej 8 lat), jak pisałem, jest to niemy film i może mało angażować tak młodego odbiorcę. Jezeli tylko macie możliwość, wybierzcie się do kina. Gwarantuję Wam, że nie wyjdziecie z seansu obojętni.

MOJA OCENA 9️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==