Autor Wątek: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje  (Przeczytany 13169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 19:36:52 »
W dużej grupie tematycznej forum, "Filmy i seriale", nie może zabraknąć działu, w którym my popkulturowo zakręceni entuzjaści umieszczalibyśmy opisy i zdjęcia naszych filmowo-serialowych kolekcji - od VHS, jeśli ktoś reflektuje aż po DvD, Blu-Ray i 4K, z uwzględnieniem specjalnych boxów: zestawów filmów i seriali z jakimiś figurkami, mapami, oraz różnymi przedmiotami mającymi wzbogacać naszą wiedzę na temat danej produkcji... a z portfeli robić ,,czarne dziury". Dlatego ,,niech się stanie!", zakładam więc taki temat / dział w tej grupie tematycznej.

Oto zdjęcia mojej obecnej, uporządkowanej wg. własnych wyznaczników filmowej kolekcji, z tylko i wyłącznie obrazami na dyskach Blu-Ray. Od lewej strony widnieje 9 Steelbooków Blu-Ray (10-ty - film jeszcze nie obejrzany, na zdjęciu poniżej); dalej aż do prawej rozciągają się same płyty Blu-Ray, z pojedynczymi wydaniami Blu-Ray 3D. Tytułów produkcji jest za dużo, żeby tworzyć ich szczegółowy wykaz w tym poście; myślę, że zdjęcia będą dość czytelne, aby zobaczyć, jakie tytuły moja entuzjastyczna, nerdowska kolekcja liczy. Druga fotografia przedstawia trójpack blurayowskich obrazów kinowych; jeden z nich to Steelbook, i na pewno zgadniecie który to. Te filmy, w takiej opcji oglądnięcia, przede mną, dlatego umieściłem je w odrębnym zdjęciu - do doświadczenia na moim TV: LG OLED E8 65, i odtwarzaczu Blu-Ray 4k: SONY UBP-X500.

« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Grudzień 2019, 19:38:55 wysłana przez Michael_Korvac »

Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 14:59:02 »
Nie byłojuż takeigo tematu?

No nic:


Stan na początek 2018 - tematycznie:
Spoiler: PokażUkryj

CZĘŚĆ 1 - kino historyczne/kostiumowe z pominięciem westernów, filmów wojennych (tyczących się wojen XX wiecznych i późniejszych) oraz przygodówek z elementami wyraźnie fantastycznymi (Jak Piraci z karaibów) - owszem, w myśl tej zasady Robin Hood (serial) nie powinien się tu znaleźć, ale trudno :P







CZĘŚĆ 2 - WESTERNY
Co prawda "Zjawa" równie dobrze mogła trafić do poprzedniej części prezentacji, a Ostatni Mohikanin do tej, ale tak jakoś wyszło, że są gdzie są.


 

"Tombstone" z UK (to mój ulubiony western i pierwszy Blu-ray w kolekcji), płyta identyczną z polską.
"Tańczący z Wilkami" to 2DVD gazetówka PL z wersją reżyserską w zastępczym opakowaniu (oryginalne mi gdzieś przepadło, ale chyba były to koperty). "Winnetou Collection 3" kupione specjalnie dla "Winnetou w Dolinie śmierci", który w wydaniu PL wygląda tragicznie, a w tym nawet nieźle:


CZĘŚĆ 3 - Filmy wojenne





CZĘŚĆ 4 - Science-Fiction - w tym także adaptacje kreskówek typu TF czy TMNT (choć zapomniałem o tych starych i wylądują w innej części prezentacji), ale bez komiksowych superhero.

BD:






DVD:






CZĘŚĆ 5 - pozostała fantastyka - w tym fantasy, horror(owate), monster movies, komedie z elementami fantastycznymi, przygodówki z elementami fantastycznymi (a czasami i bez :P) itp.














CZĘŚĆ 6  katastroficznodramatyczne itp.




CZĘŚĆ 7 - Superhero (i Punisher).

BD:
X-Verse

"Niezrzeszone":

MCU:
 
 
DC:


DVD:


CZĘŚĆ 8 - AKCJA/SENSACJA w tym także kino drogi, więzienne, sportowe jak i filmy o wszelkiej maści świrach :)

Trafia się tu trochę rzeczy słabych, w tym zarówno prezentów jak i nabytków z czasów początków kolekcji, których nie warto sprzedawać. Tyczy się to tylko DVD, w przypadku BD praktycznie każdy zakup jest przemyślany, no, może poza Szklaną Pułapką 5 (ale seria musiała być cała) Taken 2 (który próbowałem bezskutecznie sprzedać, po czym stwierdziłem, że widać jego przeznaczeniem jest zostać na półce i dostać drugą szansę) i 60 sekund (prezent).

BD





DVD








CZĘŚĆ 9 - Obyczajowe, romanse, komedie, biograficzne o muzykach i wszystko to, co się nie zmieściło na pozostałych półkach. Spora część to filmy żony (niektóre, choć niewiele, raczej jednorazowego użytku), choć część sam jej kupiłem.  To kategoria której rzadko funduję blu-upgrade.












CZĘŚĆ 10 - Pozostałe filmy polskie - kilka z nich to prezenty, że tak powiem "z zewnątrz".



CZĘŚĆ 11 - z półki córki

 

 


CZĘŚĆ 12 - DVD i BD muzyczne, oraz wydania muzyki na CD z dodaną płytą DVD.





 


Płytki Slasha z dodanym DVD z making ofami/wywiadami/teledyskami, Nickelback (sentyment ze studenckich czasów do "hitu sylwestra" 2001/2002) i Lynyrd załączony koncert na DVD, STP, Silverchair i Soundgarden płytki ze zbiorem teledysków (+ także fragmenty koncertów w przypadku STP).


I z ostatnich dwóch lat:

Spoiler: PokażUkryj












« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Styczeń 2020, 15:06:00 wysłana przez Gieferg »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 19:18:44 »
Kolekcja "Gieferga" przyszpila do grubego solidnego muru, głównie za sprawą szerokiego geekowskiego filmowo-serialowego zbioru. Tylko pozazdrościć, bo nie sposób nie zachwycić się takowym kompletem. Cholibka, "Super Mario Bros" na Blu-Ray, i również w tym formacie "Mortal Kombat"! Niesamowita sprawa! Trzeba zacząć poszerzać swoją kolekcję o anglojęzyczne wydania Blu-Ray i Blu-Ray 4K, np. "Terminator 2: Dzień Sądu" i wiele, wiele innych w opcji formatu obrazu i dźwięku UHD. Chyba mnie to czeka, oj czeka.  ::) ::)


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 19:17:41 »
Jakby to powiedział sam Venom: ,,So many snacks, so little time" - oj, tak, nie mogłem przegapić okazji, i nie kupić filmu "Venom" z Tomem Hardym w roli głównej, w jakości dysku 4K. Niecała stówka + koszty przesyłki; tyle ,,złotaszy" kosztował mnie ten wyjątkowy obraz od SMU (Sony Marvel Universe). Wydanie filmu jest
Spoiler: PokażUkryj
zagraniczne, lecz z polskimi napisami w 4K; dubbing mnie nie interesuje, lektor też nie. Sprawdzone miejsce, w którym zaopatruje się w produkcje kinowe i serialowe w jakości Blu-Ray i Blu-Ray 4K, dlatego, gdyby ktoś z Was byłby zainteresowany z chęcią podam namiary.



Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 23:23:01 »
Na mapę huncwotów! Cóż to za cisza w tym wątku tematycznym forum?! Czas trochę rozruszać ,,zastały" krwioobieg wymiany opinii i informacji!

,,Noc przynosi ze sobą duchy i wiedźmy, wygłodniałe, łopoczące płaszczami i odziane w czerń". Baśń, magia, mistyka, przygoda. W końcu i na ten film przyszła pora - "Harry Potter i Więzień Azkabanu" zawitał do mojej kolekcji w płytowej wersji ekstatycznej, głęboko immersyjnej jakości 4K. Najlepszy film z cyklu dzieł kinowych ekranizujących genialne powieści J. K. Rowling.


Offline jotkwadrat

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:12:45 »
"Kaban Prison" na okładce wymiata  ;D ;D ;D

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 10:31:03 »
"Kaban Prison" na okładce wymiata  ;D ;D ;D
Nawet gdy się zdjęło folię i lekką tekturkę, która okrywała opakowanie wydania, to i tak na samej powierzchni przedniej okładki pudełka filmu, napis przykrywający słowo "Azkaban" wciąż pozostawał widoczny. Komiczność słownej pułapki: "Kaban Prison", w tej całej swej niezwykłości nadal pozostaje aktualna.

Dwa dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem wydania Steelbook Blu-Ray obrazu Jamesa Wana, "Conjuring 2". Ów film genialnie kreuje potrafiące przemożnie przerazić napięcie i fabułę, w której wszystko po prostu pasuje. A tak prezentuje się tylna okładka Steelbooka:


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 13 Maj 2020, 14:20:54 »
Na wieczny pełen mroku uśmiech Jokera! Mamy to! "The Dark Knight", mój najnowszy nabytek filmowy spośród opcji filmów zapisanych w jakości Blu-Ray 4K, z równie wymiarowym co obraz dźwiękiem. Zobaczymy, jak dzieło braci Nolan zaprezentuje się w tym w najwyższej jakości obrazu i dźwięku! Ha!


A tak oto, oprócz obrazu kinowego "The Dark Knight" z 2008 roku, przedstawia się moja filmowa (Steelbook Blu-Ray, Blu-Ray, Blu-Ray 4K) kolekcja - stan z dnia 13/05/2020.

Zestawienie uporządkowane jest w jako takiej chronologii: najwyżej położone, nad pierwszym rządkiem filmów, okazy (pierwsze zdjęcie poniżej) ułożyłem bez ładu i składu, gdyż zabrakło mi miejsca w pierwszym rzędzie płyt, stąd, ot takie tam z lekka anachroniczne ułożenie, że tak się wyrażę. Natomiast zdjęcia nr 2, 3, 4, 5 - licząc od góry wstawianych fotografii - przedstawiają pewien porządek kolekcji: od lewej Steelbooki Blu-Ray, po nich, do prawej filmy uporządkowane w cykle, czy trylogie i inne wątki spośród jakichś Uniwersów lub tematyki i gatunków:  

Spoiler: PokażUkryj










Offline Kielo

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 19:48:14 »
@up - swietna kolekcja.

Wrzuce tez swoja, choc nie jest tak okazala jak niektore.





































Bender

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 20:45:28 »
This Is Spinal Tap... ❤

Offline Eyeless

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 23:50:21 »
Fajna kolekcja , od razu mi się przypomniały czasy zbierania rockowych i metalowych koncertów DVD, dimeadozen.org rządził.

Offline nori

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 07:15:03 »
Kielo rewelacyjna kolekcja, niektórych animowanych serii bezskutecznie szukałem, a tu proszę, jednak wyszły i ktoś ma je na półeczce!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 11:33:13 »
Filmy i seriale animowane, jak: "Futurama", "Family Guy", "Beavis and Butt-Head", a także m. in. klasyka Uniwersum Marvela, to kolekcja, którą chciałoby się mieć na półce! Ba! To zbiór, którego wzrok zwykłego śmiertelnika nie jest godzien, aby nań spoglądać. Najlepiej schować tę niezwykłość do solidnej gabloty, wykonanej ze szkła pancernego i wzmocnionej tytanowym szkieletem, z jakimś gazem obojętnym w środku, utrzymującym odpowiednie warunki dla zachowania właściwej formy kolekcji.  ;)



Dlatego dobrze, "Kielo", że masz takie, jak i wiele podobnych, okazy, i nieważne, że wiele z nich nie ma opcji wyboru przy odtwarzaniu: polskich napisów czy lektora; chwała Ci za to, że pielęgnujesz klasykę gatunku, bo warto. Ha! Gdyby moje półki miały rozmiary... czarnej dziury, to i tak nie pomieściłyby tego, co chciałbym, aby pomieściły. Wciąż szukam właściwego motywu, tej wyższej inspiracji, że tak powiem, według której kupowałbym i zbierał filmy Blu-Ray, Blu-Ray 4K. Trzeba obserwować rynek, zarówno nowo wydawanych filmów, i to w różnych formatach zapisu, jak i wznawianych lub nowych wydań kultowych, ikonicznych obrazów. I tu do głosu dochodzą osobiste, preferencje. Mój gustomierz nie jest do końca w tej materii określony.

Offline Kielo

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 22:46:07 »
Kiedys mialem plan zebrania wszystkich filmow na podstawie komiksow, ale w momencie kiedy wymienilem wszystkie VHSy na DVD pojawil sie format BluRay. Nie wymienilem nawet polowy DVD na BD kiedy pojawil sie format 4K. Nie zdazylem jeszcze kupic odtwarzacza 4K, w sprzedazy sa juz telewizory 8K... kolekcja sie chyba zbytnio juz nie powiekszy.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #14 dnia: So, 23 Maj 2020, 15:35:32 »
"Jurassic World: Upadłe Królestwo" - niczego sobie, skromna, ale jednocześnie drapieżna i dynamiczna wersja dysku UHD filmu, o najwyższym standardzie obrazu i dźwięku, właśnie stała się częścią mojej kolekcji! Wczoraj egzemplarz dostarczył mi kurier; dzisiaj po raz trzeci (wcześniej ów obraz widziałem dwa razy w kinie) zasiadam do klimatycznego seansu dzieła! "Upadłe Królestwo" w wersji zapisu Blu-Ray 4K, o dziwo, ma multum opcji (tak to wygląda po informacjach na tylnej okładce opakowania wydania filmu) ustawienia stosunku krawędzi wyświetlanego obrazu; możliwe, że natrafię na ukochane 16:9, ale zobaczymy podczas seansu, bo chyba coś w tej materii będzie można kombinować. Samo dzieło J. A. Bayony może i jest wzbogacane w postprodukcji - głównie chodzi o dokoloryzowanie całego obrazu, wyostrzanie samego koloru, detali tła itp., jednak to wciąż genialne, przynajmniej pod jednym względem: napakowane dynamiką i efektami widowisko z rodzaju kina przygodowego.