Autor Wątek: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje  (Przeczytany 14198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 19 Luty 2023, 10:41:00 »
Dawno nic nie kupowałem, ale tutaj nie mogłem się oprzeć. Zamówienie wyszło mi 10 zł za film, więc okazja była jak znalazł. A że od pewnego czasu wymieniam swoją kolekcję VHS, bo najstarsze kasety mają już 33 lata i ogólnie nie dają za bardzo rady, ale też płyty zajmują mniej miejsca, więc trochę klasyków i starszych produkcji wpadło, braki ekranizacji komiksowych też powoli uzupełniam i ogólnie filmy, do których lubię wracać. Piękne dziewczyny to dla mnie kozak jakich mało, obsada wymiata, a takich filmów już się nie produkuje. Podobnie jak świetnie zagrana Wojna państwa Rose, Ofiary wojny, Stąd do wieczności. I rzecz jasna produkcje, które katowałem za dzieciaka, jak Uwierz w ducha, Biali nie potrafią skakać. Kelnerkę oglądałem kiedyś w kinie, będąc sam na seansie, takie oglądanie to wręcz uwielbiam. Uzupełniam braki Shyamalana, jak i kilka innych filmów tzw. guilty pleasure. No i w końcu może obejrzę rozszerzoną wersję Kroniki, lubię bardzo ten film Josha Tranka, więc po jego wyborze na reżysera FF liczyłem, że jest właściwym człowiekiem, na właściwym miejscu. Druga fota to rzecz jasna nowiuteńka premiera na dvd i blu-ray, czyli Wakanda w moim sercu.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 18 Kwiecień 2023, 23:49:48 »
Wakandę mam tylko dlatego, że dali do recenzji. Słabizna jak ostatnio większość Marvela.

W tym roku jak dotąd:

Styczeń:

Luty:

Marzec:

Kwiecień:

Online isteklistek

« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 19 Kwiecień 2023, 09:16:55 »
"Pleasure" jest polskie wydanie i jest zdecydowanie lepsze, bo ma więcej dodatków np. wycięte sceny. Te niemieckie wydanie to trochę bieda. 

Offline Gieferg

« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 19 Kwiecień 2023, 13:04:09 »
Wszystko prawda, ale był to w pełni świadomy zakup wynikający z kilku rzeczy:
- polskie jest wypalane (jak wszystkie wydania blu od tego dystrybutora), a kupowania wypalanych płyt unikam
- wersję PL i tak sobie dodam (standardowa procedura, że tak powiem), więc to żaden problem
- dodatki tak czy siak są marne więc mi na nich nie zależało
- Wolę fotkę z niemieckiej okładki :)
- było prawie o połowę tańsze niż PL, a w przypadku tego filmu nie jestem jakoś szczególnie skłonny dopłacać.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Kwiecień 2023, 13:16:16 wysłana przez Gieferg »

Online isteklistek

« Odpowiedź #49 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 23:03:00 »
A propo kolekcji, ale Severin zaszalało - The Sensual World of Black Emanuelle [15-Disc Blu-ray Box Set] za 200$  i szkoda, że sporo na region A, ale jest też Free

https://severinfilms.com/collections/pre-order/products/sensual-black-emanuelle-box

Offline Motyl

« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 19 Czerwiec 2023, 19:52:54 »
Trochę nowości, a właściwie starości, uzupełnianie zbiorów o filmy, które kiedyś widziałem i chciałem sobie je odświeżyć. Rykoszet oglądałem w latach dziewięćdziesiątych na kasecie, wtedy mi się podobał, zobaczymy jak będzie dziś. Pozostałe filmy udało mi się obejrzeć w kinie. Przy powszechności streamingów ceny dvd spadły na łeb na szyję, więc można wyhaczyć tytuły w przedziale 5-10 zł. Najdrożej z tego zestawu wyszła Częstotliwość, bo wersja z lektorem. I ciąg dalszy uzupełniania braków ekranizacji komiksowych :)

Offline Gieferg

« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 22 Czerwiec 2023, 13:41:55 »
Z ostatnich dwóch miesięcy:

I jeszcze mnie zaczyna kusić upgrade Batmanów Schumachera (BD-> remaster w przypadku BF i DVD->BD w przypadku B&R).
Zdaje się, że po części zasługa Matta Reevesa, który pokazał, że można gorzej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Czerwiec 2023, 13:54:45 wysłana przez Gieferg »

Online michał81

« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 18:57:50 »
Kolekcja Bluray, obecnie już nic nie posiadam na DVD, co owocuje niekompletnymi w kilku przypadkach seriami/liniami wydawniczymi. Poza jednym filmem wszystkie w polskich wersjach językowych.

Na początek mój ulubieniec czyli Quentin Tarantino plus Robert Rodriguez. Ciężko jest rozerwać twórczość obu panów bo stworzyli kilka wspólnych projektów. Tak jak QT cały czas trzyma poziom i zaskakuje tak RR już trochę osiadł na laurach.
Spoiler: PokażUkryj

Tak jak wspomniałem, rezygnacja z DVD powoduje, że ta część jest nie pełna. Brak Wściekłych Psów oraz dwóch części Grindhouse (może kiedyś uzupełnię o wydania zagraniczne).

Spider-man i filmy około pająkowe

Sony pomimo braku dystrybutora w Polsce i tak wypuszcza swoje blurajki z polską ścieżką dźwiękową oraz napisami.

X-men od Foxa (plus reszta mutancich filmów)

Do tej pory nie wiem dlaczego Disney nie wydał New Mutants na bluray w polskiej edycji. Jestem z tego powodu smutny. Zostaje do uzupełnienia wydanie angielskie.

MCU

Brak ostatnich 3 filmów. Na pewno GotG vol 3 do uzupełnienia, ale do pozostałych już nie mam zapału, choć pewnie i tak w końcu trafią do kolekcji.

pozostałe Marvel w kolekcji

Star Wars

Terminator

świat AVP

Superman

Batman

DCU

Braki do uzupełnienia.

pozostałe DC w kolekcji

Hobbit i Władca Pierścieni

Każda z części w wydaniu rozszerzonym.

MonsterVerse plus Pacific Rim

Underworld

serie Indiana Jones oraz Mumia

Mad Max

filmy cyberpunkowe: Matrix, Blade Runner i inne

Hellboy, To i Kształt Wody

(nowa) Planeta Małp + Kingsman

Klasyczna seria Planety Małp do uzupełnienia, ma ona świetne wydanie zbiorcze coś jak Star Wars Oryginal Saga

filmy sensacyjne: John Wick, Nikt i inne

Mam nadzieje, że Monolith się ogarnie i wyda Johna Wicka 4, albo znajdzie się nowy wydawca. Maskara jak tego nie zrobią.

różne filmy: Sherlock Holmes, Człowiek o Żelaznych Pięściach i inne

« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 19:41:54 »
 A gdzie Batman z Adamem Westem?

Online michał81

« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 19:47:04 »

« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 25 Czerwiec 2023, 19:54:07 »
Słabo.

FikoFaryzmWsteczny_DC

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 12:48:23 »
A gdzie Batman z Adamem Westem?

Też zamierzam kupić ten film... Na Blu-Ray, w wersji z polskimi napisami. Stety czy niestety jest to ,,biały kruk" - 150-200 zł za egzemplarz na polskim rynku używanych filmów.

A teraz oto i moja kolekcja filmowa: dyski 4K wraz ze zwykłymi wydaniami BR. Wszystkie zawierają co najmniej polskie napisy; niektóre egzemplarze w Steelbookach, niektóre z 3-4 płytowe. Dalsze kolekcjonowanie filmów w moim przypadku nie jest pewne: być może wyjadę w rejony pomorza/zachodniopomorskie na stałe, więc na razie stopuję tego rodzaju zbieractwo i pasję.

Mam w kolekcji, poczynając od lewej strony:

1) Obok książki "Player One" E. Cline'a film w wersji Steelbook 4K "Ready Player One"
2) Steelbook 4K "Matrix"
3) Edycja rozszerzona: Super duper cut filmu "Deadpool 2" w 4K; 3 płyty
4) "Batman Początek" - 4K
5) "Shazam!" - 4K
6) "LEGO: Przygoda" - 4K
7) "Harry Potter i Insygnia Śmierci: cz.2" - BR, 2 płyty: 3D i 2D
8) "Fantastyczna Czwórka (2015)" - BR

P.S. Dochodzi jeszcze "Mroczny Rycerz" na 4K, od Nolana. Też wersja PL; jeszcze nie oglądana, czeka na seans.  ;)

Offline Motyl

« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 16 Lipiec 2023, 10:59:27 »
Trochę nowości i starości wpadło do kolekcji. Świeżutkie Martwe zło - premiera była w piątek i Renfield, który zadebiutuje 20 lipca. Lochy i smoki w nowym wydaniu to najlepsze rozrywkowe fantasy w tym roku. Zbiorek sześciu ekranizacji Marvela za grosze, najbardziej cieszy wersja reżyserka Daredevila oraz dwie części F4. Ze starszych tytułów rewelacyjne Arlington Road z zapadającymi w pamięć kreacjami Bridgesa i Robbinsa, a także film dzieciństwa, czyli Zaklęta w sokoła :) Adwokat z Travoltą do odświeżenia po latach.

« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Lipiec 2023, 11:02:26 wysłana przez Motyl »

Offline Gieferg

« Odpowiedź #58 dnia: So, 22 Lipiec 2023, 23:32:44 »
Daredevil z Affleckiem w wersji DC > Daredevil Netflixa.

Kiedyś się nawet o nim trochę rozpisałem: https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-119-daredevil-2003-ben-affleck-marvel-recenzja-opinie

Offline Pan M

« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 23 Lipiec 2023, 11:32:16 »
Daredevil z Affleckiem w wersji DC > Daredevil Netflixa.

Kiedyś się nawet o nim trochę rozpisałem: https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-119-daredevil-2003-ben-affleck-marvel-recenzja-opinie

Kurła gościu, teraz to już srogo śmiechłem. Serial jest rozwleczony przy filmie, no tak, bo to wcale nie tak, ze seriale generalnie się dłuższe od filmów ;D

Netflixowy Daredevil to perełka i serial, który nigdy nie chciał dać się wklepać w formułkę mcu tylko poszedł własnym stylem, do tego świetni  D’Onofrio,  Bernthal. Chociaż 3 sezon nieco słabuje, to jest generalnie jedne z lepszych aktorskich sh. Daredevil z Affleckiem? Produkt swoich czasów, jakiś taki wysryw pokroju Ghost Ridera z Cagem i F4, gdzie twórcy mieli wywalone jajca na Marvela i robili gównofilmy z edgdy muzyczką, teledyskowym montażem i nikogo zbyt tam nie obchodziło nawet właściwie na podstawie czego robią te swoje epokowe dzieła. Jedynie X-meni i Blade wyrywali się z tej srakowej tendencji, chociaż też do czasu bo Blade 3 i The Last stand to niestety padaka.

Nikogo ten Affleckowy Daredevil raczej nie interesuje, Cox dobrze się wpisuje w wizerunek Daredevila, serial dał jednego z najlepszych złoczynców w live action sh i kogo niby i po co ma interesować jakieś tam powroty do "klasyki" standardów kina sh, z tamtych lat, nawet jeżeli jest to ciut lepsze w wersji reżyserskiej?