Autor Wątek: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje  (Przeczytany 13172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #30 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 11:10:33 »
Hejka, mam takie pytanko:
Znajdę gdzieś tu spis(może foty) wydań DVD z animacjami DC jakie wyszły w Naszym kraju???

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 20:16:15 »
Nowe nabytki do kolekcji. Burtonowski "Batman" z 1989r. (moim skromnym zdaniem jeden z najlepszych sequeli w dziejach kina należy do tego Uniwersum. Chodzi o "Powrót Batmana"), jako dopełnienie w moim zestawieniu tzw. kwadrologii Burtona, którą zaczęto tym właśnie filmem. "Tenet", to wiadomo, wyjadacz C.Nolan: obok "Incepcji" będzie prezentować się perfekcyjnie, no ale najpierw seansik! Potem dokupię jeszcze i obejrzę mój ulubiony (choć samej trylogii nie akceptuję i geekowsko nie toleruję) obraz z batmanowskich realiów Trylogii Nolanów, czym jest "Mroczne Rycerz Powstaje".


FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 15:52:41 »
No dobra, skoro stagnacja w tym dziale na forum, to coś tam postaram się tu rozruszać tematycznie. Wpadło z zakupów:

"Alien (1979)" 40th Anniversary edition UHD PL
"Jurassic World: Fallen Kingdom" UHD PL


Jeden film, to klasyk, wiadomka - watching w UHD na płycie z polską opcją audiowizualną... po raz pierwszy. Zapowiada się bombastycznie! Drugi film zaś, to już inna sprawa - dobrze w tym przypadku wygląda natywne 4K; ten sztuczny ,,wyboostowany" kontrast, ostrość, ta cała gama pseudokolorów, wraz z HDR10, gdzie wszystko to nie wygląda źle. Naprawdę wizualnie i dźwiękowo nie jest to film zły. Bo raz już go widziałem, a płytkę UHD musiałem sprzedać. Na ustawieniach ,,technik/eksperckich" na TV OLED E8 65c, da się znieść Fallen Kingdom na przestrzeni całego filmu, gdzie sceny/ujęcia komputerowe mieszają się z naturalnymi. Kolekcjonuję filmowo Uniwersum Jurassic, dlatego kupno tego tytułu było koniecznością.

 :D :D


FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 16:31:18 »
Weszło ,,na pełnym fanowsko-kolekcjonersko-technologicznym" gazie! Do kolekcji tematycznej moich filmów UHD i Blu-Ray, a także do wielokrotnego oglądania. Warto...  8) ::) ::)


Offline Motyl

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 12:58:53 »
Odświeżę temat. Kiedyś, gdy filmów na podstawie komiksów było niewiele, przeszła mi przez głowę myśl, aby skompletować całość. Niestety, do dziś kilku pozycji brak i małe szanse na uzupełnienie tych najrzadziej się pojawiających. Ostatnio robiłem porządki w szafie ze starymi filmami i wyrzuciłem trochę starych kaset na elektrośmieci (najstarsze nagrywane kasety miałem sprzed 33 lat). Zostało mi trochę filmów bazujących na komiksach. Poniżej pierwsza partia, czyli najstarsze nabytki jeszcze na VHS, Maskę Batmana dorwałem w jakiejś promocji RAMY :) Filmy działają do dziś i powiem szczerze, że dźwięk i obraz dają radę, mimo że niektóre leżakują już prawie trzydzieści lat. Stary magnetowid też sobie przypomniał, co to taśma filmowa, a myślałem, że się już z letargu nie obudzi :)


ukaszm84

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 13:01:31 »
Cholera, szanuję, ja już bym nie miał gdzie odtworzyć, kasety też już się żadne nie zachowały, a miałem tego całkiem sporo kiedyś.

Offline Motyl

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 13:10:01 »
Cholera, szanuję, ja już bym nie miał gdzie odtworzyć, kasety też już się żadne nie zachowały, a miałem tego całkiem sporo kiedyś.

Gdzieś tak do 2005 r. miałem dwa magnetowidy, jeden Sanyo, zabytkowy już wtedy i mocno wysłużony, ale do przegrywania się nadawał. Później został mi już nowszy Panasonic, który ma już ponad 20 lat, ale wciąż na biegu i nigdy się nie popsuł. Sanyo to się z nim trochę bujałem, czyszczenia, wciągał kasety, nie chciał przewijać taśmy do samego początku, gdzieś tam zawsze skończył chwilę przed. Masa wspomnień, jak się kasety ratowało po wciągnięciu :)

Offline michał81

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 13:45:37 »
Hejka, mam takie pytanko:
Znajdę gdzieś tu spis(może foty) wydań DVD z animacjami DC jakie wyszły w Naszym kraju???
Batman: Powrót Jokera
Batman kontra Drakula
Batman: Rycerz Gotham
Scooby-Doo spotyka Batmana
Superman/Batman: Wrogowie publiczni
Superman/Batman: Apokalipsa
Batman w cieniu Czerwonego Kaptura
Batman Rok pierwszy
Batman: Mroczny rycerz powrót, część 1
Batman: Mroczny rycerz powrót, część 2
Batman: Zabójczy żart
Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja
Batman: Atak na Arkham
Batman kontra Dwie Twarze
Superman: Wyzwolenie
Zielona latarnia: Pierwszy Lot
Zielona Latarnia: Szmaragdowi wojownicy
Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory
Wonder Woman Edycja Rocznicowa

Seria Batman Unlimited:
Batman Unlimited: Zwierzęcy instynkt
Batman Unlimited: Miasto w mroku
Batman Unlimited: Maszyny kontra Mutanci

Seria animowane uniwersum DC:
Liga Sprawiedliwych: Zagłada
Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy
Syn Batmana
Batman kontra Robin
Młodzi Tytani: Zdradziecki pakt
Liga Sprawiedliwości kontra Młodzi Tytani
Liga Sprawiedliwości: Mrok
Batman: Mroczne czasy
Batman i Harley Quinn
Legion Samobójców: Piekielna misja

Dodatkowo wydano na DVD część odcinków seriali:
Batman i Superman
Superman Super-villains: Bizarro
Superman Super-villains: Brainiac
Superman Super-villains: Metallo
Batman: Odważni i bezwzględni (wydano 6 płyty DVD zbierające odcinki serialu, nie wiem czy całość)
Scooby-Doo! i Batman: Odważniaki i straszaki
Justice League: Action, Sezon 1

Pomijam filmy z serii Lego.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Wrzesień 2022, 13:47:18 wysłana przez michał81 »

Offline Motyl

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 13 Wrzesień 2022, 21:30:11 »
Kolekcja filmów bazujących na komiksach odsłona druga. Była era VHS, teraz czas na lata z DVD. Porządkując kolekcję, odkryłem, że część filmów gdzieś i tak przepadła, pożyczona znajomym, a zapewne też padła ofiarą przeprowadzek. Niemniej zostało kilka sztuk, także poniżej kilka płyt z ekranizacjami komiksów.




Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 02:41:17 »
Trochę doszło ostatnimi czasy:





Bender

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 08:41:03 »
Za Boogie Nights zawsze plusik!

Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 07 Listopad 2022, 22:48:47 »
Z października:




A teraz trzeba będzie jakoś Mavericka dołączyć.

Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 12:48:36 »
Listopad, Maverick jednak poczeka.


Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 11:22:28 »
Mikołajkowo-świąteczny update.

ukaszm84

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 08 Styczeń 2023, 10:15:10 »
Też zacząłem ostatnio trochę płyt kupować.