Autor Wątek: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje  (Przeczytany 13174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 03:27:58 »
Tematycznie - kilka spośród moich ulubionych filmowych serii (+ wszystko co się z tymi filmami wiąże):

RAMBO


TERMINATOR


ALIEN / PREDATOR / AVP



« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Maj 2020, 03:29:36 wysłana przez Gieferg »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 10:22:09 »
Oh, Mein Gott! Giefergu, ależ mocny zbiór! Filmy filmami, najbardziej jednak zazdroszczę książek i komiksów z tematyki "Uniwersum Alien & Predator", bo stanowią one niesłychanie istotne dopełnienie i rozbudowanie dla bazowych filmów, także uzupełniają kolekcję, ,,dopełniając" ją chyba najmocniej jak się da. I jeszcze ta koszulka... Żyć nie umierać... Teraz pozostało tylko zabezpieczyć kolekcję: włożyć okazy do wzmacnianej szklanej gablotki, wypełnionej dla ochrony egzemplarzy gazem obojętnym, a potem... bez końca tylko podziwiać. Ha!😁

Naszedł mnie dość odważny geekowski pomysł, swego rodzaju ,,kolekcjonerska idea":

* Rozważenie zakupu kaset VHS najsłynniejszych filmów w dziejach popkultury, wraz z samym telewizorem kineskopowym o przekątnej ekranu ok. 20-30 cali, plus odtwarzacz VHS. Na pierwszy ogień poszłaby "Klasyczna Trylogia" Star Wars, "Kosmiczny Mecz" - jeśli znajdę okazy w dobrym stanie używanym. Pomysł trochę dziwaczny, ale nie niemożliwy do urzeczywistnienia. 🤩🤗

Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 16:06:00 »
Filmowy (i muzyczny) update od lipca zeszłego roku:

Spoiler: PokażUkryj


X-Men i Spider-Man w ramach uzupełnienia serii, obydwa były dość słabe.





« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Luty 2021, 16:10:43 wysłana przez Gieferg »

Offline Gieferg

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 10 Listopad 2021, 21:50:16 »
Amazon sprawił, że odżyła we mnie chęć filmowych zakupów.







FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 15:31:08 »

Moja ledwo co ,,reaktywowana" kolekcja filmów na nośnikach Blu-Ray i UHD. Zbieram od 8 miesięcy. Średnio to wygląda - ilościowo rzecz jasna. Kupione, ale nie obejrzane: "Batman Forever" na dysku UHD w wersji z polskim lektorem i napisami. Może kiedyś wpadnie jakiś serial na Blu-Ray/UHD? Tak, jest taka opcja; był by to drugi sezon "Westworld" albo seria odcinkowa polskiej produkcji: "Kruk. Szepty słychać po zmroku" w wydaniu na Blu-Ray.

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:34:50 »
@Fikokaryzm a co z Twoją kolekcją bluray? na poprzedniej stronie jest foto dużej kolekcji a tu tylko kilka egzemplarzy.

Offline kubisz

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 20:00:50 »
Zdjęcie sprzed kilku późniejszych serialowych zakupów. Tylko DVD. Ostatnio mocno przystopowałem, przerzucając się na komiksy.

Offline Rodrigues

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 20:34:20 »
Zdjęcie sprzed kilku późniejszych serialowych zakupów. Tylko DVD. Ostatnio mocno przystopowałem, przerzucając się na komiksy.

Kiedy dotrzesz do połowy 2 rzędu...


Bender

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 20:48:10 »
Carnivale <3

Gnojki po tym co zrobili mogliby przynajmniej na blu to wydać.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 21:59:43 »
@Fikokaryzm a co z Twoją kolekcją bluray? na poprzedniej stronie jest foto dużej kolekcji a tu tylko kilka egzemplarzy.


Życie... Musiałem sprzedać. Trochę powodów osobistych się nazbierało, jeśli chodzi o to, dlaczego to zrobiłem. Mniejsza o to, teraz nawet jeśli zmienię miejsce zamieszkania i przeprowadzę się nad morze lub dolnośląskie (na stałe!),  to filmy w kolekcji i książki naukowe, popularnonaukowe i biograficzne, czy reportaże, zabieram ze sobą.  8)

Kolekcja będzie spokojnie powiększana... Mam nadzieję, że z czasem coś się uzbiera. Czekam na płyty 8K - zbieram na TV 86 cali od LG (QNED) lub Sony, już w pełnym 8K, 120HZ etc... ale ten zakup będzie jak najbardziej realny, jeśli zostanę tu gdzie mieszkam, albo kupię nowe mieszkanie w mojej miejscowości

Offline kubisz

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 10:05:08 »
Carnivale <3
Kapitalny serial. Długo się broniłem, bo urwany, ale w końcu ktoś mi tam powiedział "oglądaj, nie pier.ol". No i obejrzałem - zdecydowanie warto było. W ukojeniu żalu pomogło przeczytanie "Ewangelii Knaufiasza", która zniknęła już niestety z oryginalnego źródła w sieci, ale na Filmwebie został fanowski przekład i trochę komentarzy.

Kiedy dotrzesz do połowy 2 rzędu...
A to też jest kawał dobrej serialowej roboty.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 11:05:48 »

Ależ weszło! Nowe nabytki do mojej filmowej kolekcji i biblioteczki fanowskiej! 8)


Zacznijmy od tego, że, faktycznie, można by wytykać palcami filmowi "Batman & Robin" liczne błędy, nagięcia fabularne, także tą obecną w wielu aspektach produkcji kiczowatość... Ale to w końcu nasz ukochany Batman, i to osadzony w oldschoolowym baśniowo-mrocznym Uniwersum. Zostało dokupić jeszcze pierwszy film z cyklu, z 1989 roku i kwadrologię (choć oficjalnie takiego słowa/określenia chyba nie ma) Burtona będę miał skompletowaną. A, co do ikony horroru z dreszczykiem, filmu "Lśnienie", to wiadomo... Kubrick i ta jego pokrętna opowieść o wydarzeniach w tym obrazie zawartych, przez samą warstwę wizualną. Kontrowersyjna adaptacja stephenkingowskich realiów powieści o tym samym tytule. Ale Kubrickowi chyba można to wybaczyć. Myślę nad kupnem "Batman zbawia świat" z 1966 roku... Ten film dopiero to jest swego rodzaju kicz, z którego bezguścia uformował się popkulturowy klasyk. Kostiumy, scenografie, cała ta inscenizacja, która liczyć niedługo będzie 60 lat - jak w teatrze na żywo z telewizji polskiej, puszczanym w sobotnie poranki dla najmłodszych. Mimo to mnie kusi oj kusi, aby kupić sobie ten film w Blu-Rayowej opcji wydania, z polską opcją językową rzecz jasna.

Offline volker

Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 10 Styczeń 2022, 11:57:49 »
Obejrzałem polecany przez Was Carnivale - krótko mówiąc Bomba !!!

Bender

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 10 Styczeń 2022, 13:14:54 »
Nigdy nie wybaczę HBO tego co zrobili. Wspominano, że jednym z powodów był rosnący budżet Rome. OK, Rome był spoko, ale teraz już go nie pamiętam, a Carnivale cały czas nie mogę odżałować a minęły długie lata.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: FILMY i SERIALE - nasze kolekcje
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 09:24:40 »
Skorzystam z tego wątku tematycznego, zapytam się: oglądał ktoś z Was "Psychozę" Hitchcocka w wydaniu płytowym: 4K, HDR10/Dolby Vision? Bo wiem, że takowe wydanie na rynku polskim, z polską opcją językową, się pojawiło. Obraz czarnobiały, skalowany do UHD? Z czym to się je? Czekam na jakieś podpowiedzi w tym kierunku.