Autor Wątek: Filmy Christophera Nolana  (Przeczytany 10629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Filmy Christophera Nolana
« dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 13:16:54 »
Intryguje mnie nowy film Nolana. Co o nim wiadomo? Nic. Nawet tytułu. Czasem tylko słyszymy o kolejnych gwiazdkach dołączających do projektu. Premiera w 2020. I co z tego? Gdyby okazało się, że robi w tajemnicy Green Lantern Corps. czy inny projekt komiksowy, to by dopiero była petarda. Szanse na to jakieś są. Sam fakt, że projekt jest wyciszony do granic możliwości, mogą świadczyć o odcięciu się od medialnego szumu i skojarzeń z filmem z 2011 roku. Taki mistrzowski marketing jak niedawno zrobiło Apex Legends.

Online Szekak

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 14:12:31 »
Szans na to nie ma żadnych. Po pierwsze, Nolan zawsze trzyma wszystko w tajemnicy, po drugie, Nolan skończył swoją przygodę z filmami superhero, po trzecie, były już pierwsze przecieki na temat fabuły nowego widowiska i nie ma to być nic związanego z tematyką superhero.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Adolf

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 14:49:02 »
Szans na to nie ma żadnych. Po pierwsze, Nolan zawsze trzyma wszystko w tajemnicy, po drugie, Nolan skończył swoją przygodę z filmami superhero, po trzecie, były już pierwsze przecieki na temat fabuły nowego widowiska i nie ma to być nic związanego z tematyką superhero.

Skończył z Batmanem, to było lata temu. Być może skuszony wizją panów z Warner Bros. postanowił się zaangażować w nowy projekt tego typu. A Batman i Green Lantern to zupełnie inne rzeczy. Z jednej strony mamy street level, a z drugiej potężne sci-fi, z którego da się wykrzesać taką space operę, że szczęki opadają. Czymkolwiek by ten film nie był, to czekam na niego, bo to od Nolana. Chociaż takim myśleniem się przejechałem przy Dunkierce...

Offline R~Q

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 14:57:38 »
Nolan przede wszystkim zdradził Snydera nie używając swojego autorytetu do bronienia MoS i BvS. Samego Nolana szanuję za Memento i Incepcję ale jego najnowsze filmy (Interstellar, Dunkirk) nie nastrajają pozytywnie.

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 15:04:39 »
  Bo ja wiem, czy tam było czego bronić? Ja osobiście bardzo lubię obydwa filmy, ale większość zarzutów jakie im się stawia nie mija się z prawdą. Interstellar i Dunkierka to świetne filmy, Nolan to nie jest kolejny Kubrick, ale w dziedzinie kina rozrywkowego to swego rodzaju geniusz. Gdzieś tu ostatnio prowadziłem dyskusję na temat czystej rozrywki na ekranie w przypadku kina Marvela. Nolan to jest czysta rozrywka i to na dodatek na przyzwoitym poziomie artystycznym.

Offline Gieferg

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 16:20:51 »
Cytuj
Dunkirk) nie nastrajają pozytywnie.
So true. Nigdy nie sądziłem, że film wojenny może mnie, historyka, który pisał magisterkę z wojny na morzu (zahaczając przy tym też pośrednio o wydarzenia z Dunkierki) totalnie zanudzić, widać nie doceniałem Nolana....  Wojna w wersji light bez bohaterów, których losem można się przejąć i nijak nie oddająca skali (ot parę statków, trzy samoloty na krzyż i grupka statystów na pustej plaży). No ale Nolan ostatni naprawdę dobry film nakręcił w 2008 roku, więc za wiele nie oczekiwałem i nie oczekuję.

Po tym jak udało mu się zepsuć finał Dark Knight trilogy niech się lepiej od superhero trzyma z daleka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2019, 16:37:54 wysłana przez Gieferg »

sum41

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 20:29:59 »
Interstellar jak dla mnie dosc twarde scfi i podobalo mi sie, choc moze to przez mega sciezke dzwiekowa.

Co do Dunkierki to zgadzam sie z przedmowca, nudny film dla mnie czlowieka ktory interesuje sie nieustanie historia od 4 klasy podstawowki.

Online Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 10:05:43 »
Interstellar to jeden z moich ulubionych filmów. A Dunkierka na wielkim ekranie zrobiła na mnie mega wrażenie. Kapitalny pomysł na przedstawienie wycinka II w.ś.
Co do przygody Nolana z superhero - reżyserowanie może zakończył, ale przewija się w większości listy płac filmów DCU (współproducent etc).
Pewnie lada moment pojawią się informacje nad czym aktualnie pracuje.

Offline Antari

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 10:37:11 »
Interstellar jak dla mnie dosc twarde scfi i podobalo mi sie, choc moze to przez mega sciezke dzwiekowa.

Co do Dunkierki to zgadzam sie z przedmowca, nudny film dla mnie czlowieka ktory interesuje sie nieustanie historia od 4 klasy podstawowki.

Nic dodać nic ująć. Interstallar zachwyca ścieżką dźwiękową. Sam film również był dobry jak na Nolana. Z chęcią bym go obejrzał raz jeszcze, choć rozumiem argumenty ludzi przeciwko z uwagi na pewne fabularne rozwiązania. Rozumiem, że film z gatunku sci-fi ale poprzednie projekty Nolana trzymały się pewnych ram (mówiąc prosto nie było aż takich przegięć fabularnych).

Z kolei Dunkierka to dla mnie już spadek formy tego reżysera. Kompletnie mnie znudził w trakcie seansu. Nie tego oczekiwałem. Mam nadzieję, że kolejny film nie pójdzie w tę stronę.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 25 Grudzień 2019, 22:21:58 »
Pierwszą reklamą / zwiastunem zaprezentowanym w technologii IMAX, który widziałem podczas oczekiwania na emisję pierwszych sekund filmu "The Rise of Skywalker", kinowego Epizodu IX Star Wars w formacie IMAX 3D z napisami, była zapowiedź najnowszej produkcji Christophera Nolana pt. "Tenet". Ów materiał promujący i zapowiadający bombę filmową tego reżysera, pokazany sprytnie w czasie zwiastunowym w kinie, zwiastunem raczej nazwać nie można, powód: trwał on za długo, jak na standardowy trailer (około 2, 5 minuty), i był wyrwaną z kontekstu, z którejś części filmu, określoną jego sekwencją. Nazwano to ,,prologiem", a co istotne, o tym obrazie Nolana, na podstawie tego wycinka filmu, bardzo niewiele można powiedzieć. W grę, do fabuły produkcji, wchodzą: aberracje czasoprzestrzenne, skracanie bądź usuwanie przestrzeni, jej przesuwanie (ciężko to określić) i inne składowe. Także istotny zdaje się być wątek zorganizowanego, sprawnie przeprowadzonego, zamachu terrorystycznego
Spoiler: PokażUkryj
 we wnętrzu jakiegoś gmachu opery bądź teatru, podczas ważnego wydarzenia muzycznego, mającego miejsce zapewne gdzieś w Europie. W tym przypadku i elemencie filmu zarazem widzę tropy prowadzące do inspiracji wydarzeniami, czy też ich adaptacji, zwanymi ,,atakiem na moskiewski teatr na Dubrowce", mającymi miejsce w drugiej połowie października 2002 roku.
"Tenet", w większości albo, daj Boże, w całości nakręcono kamerami IMAX. Sam Christopher Nolan jest zwolennikiem tego rodzaju zespołu technologii używanych we współczesnym kinie.


"Tenet" zadebiuje w Polsce 17 lipca 2020 roku; zapowiada się na dynamiczny, niekonwencjonalnie zrealizowany z równie niekonwencjonalną fabułą film.

Offline R~Q

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 11:58:41 »
Myślę, że pójdę do kina, może nawet do IMAX-a jeśli będę w pobliżu, nie jestem fanem Nolana, ale to na pewno dobry wyrobnik i będzie się fajnie oglądać. Martwi mnie Dunkierka (Interstellar jest przynajmniej ładne mimo debilizmu), ale może najwyższo-budżetowy film sensacyjny czy co to tam ma być dostarczy solidnej rozrywki.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 12:37:33 »
Patrząc się na filmy realizowane w systemie technologicznyn IMAX (kamery, montaż i cały proces operacyjny przy produkcji filmu, związanamy z tym formatem), to Christopher Nolan jest właśnie tym filmowcem, po którym najbardziej można spodziewać się precyzji wykonania i wysokiej jakości gotowych filmów nakreślonych w formacie IMAX, ale również rewolucji w tym formacie zapisu filmu - głównie rodzaje sceny i planów zdjęciowych plus montaż. Po Nolanie, jako jednym z pierwszych właśnie, spodziewam się nie lada rewolucji w kinematografii: tworzenie filmu, praca z zaawansowanymi technologiami. Dlatego wiem, że na "Tenet" do kina, i to w formacie IMAX, wybiorę się na pewno. Muszę porównać taki imaxowski obraz z imaxowskim "Avengers: Infinity War", czy "Avengers: Endgame".

Online Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 11:31:13 »
Pierwszą reklamą / zwiastunem zaprezentowanym w technologii IMAX, który widziałem podczas oczekiwania na emisję pierwszych sekund filmu "The Rise of Skywalker", kinowego Epizodu IX Star Wars w formacie IMAX 3D z napisami, była zapowiedź najnowszej produkcji Christophera Nolana pt. "Tenet". Ów materiał promujący i zapowiadający bombę filmową tego reżysera, pokazany sprytnie w czasie zwiastunowym w kinie, zwiastunem raczej nazwać nie można, powód: trwał on za długo, jak na standardowy trailer (około 2, 5 minuty), i był wyrwaną z kontekstu, z którejś części filmu, określoną jego sekwencją. Nazwano to ,,prologiem", a co istotne, o tym obrazie Nolana, na podstawie tego wycinka filmu, bardzo niewiele można powiedzieć. W grę, do fabuły produkcji, wchodzą: aberracje czasoprzestrzenne, skracanie bądź usuwanie przestrzeni, jej przesuwanie (ciężko to określić) i inne składowe. Także istotny zdaje się być wątek zorganizowanego, sprawnie przeprowadzonego, zamachu terrorystycznego
Spoiler: PokażUkryj
 we wnętrzu jakiegoś gmachu opery bądź teatru, podczas ważnego wydarzenia muzycznego, mającego miejsce zapewne gdzieś w Europie. W tym przypadku i elemencie filmu zarazem widzę tropy prowadzące do inspiracji wydarzeniami, czy też ich adaptacji, zwanymi ,,atakiem na moskiewski teatr na Dubrowce", mającymi miejsce w drugiej połowie października 2002 roku.
"Tenet", w większości albo, daj Boże, w całości nakręcono kamerami IMAX. Sam Christopher Nolan jest zwolennikiem tego rodzaju zespołu technologii używanych we współczesnym kinie.

"Tenet" zadebiuje w Polsce 17 lipca 2020 roku; zapowiada się na dynamiczny, niekonwencjonalnie zrealizowany z równie niekonwencjonalną fabułą film.
Drugi seans Epizodu 9 zaliczyłem w IMAX dzięki czemu oprócz umocnienia swojej oceny filmu miałem przyjemność zaznać (dosłownie) wrażeń z wspomnianego ekskluzywnego materiału promującego nadchodzące widowisko Nolana.
Scena uczestniczenia w operacji antyterrostów podana w technologii IMAX przyprawiła o mocniejsze bicie serca! Czad!! Normalnie czułem stres i strach przed nieoczekiwanym! Kapitalna sprawa. Nolan potrafi z "zwykłej" sceny wyciągnąć dla widza maksimum doznań. Nie wiem - czy tylko ja jestem podatny na tego typu akcje ale choć nadal nie wiem (i szczególnie nie wnikam dla elementu zaskoczenia podczas właściwego seansu) o czym będzie traktować fabuła filmu, ale prezentacją zostałem w pełni kupiony! Brawo panie Nolan! Pan to potrafi!!

Bender

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 18:02:41 »
Tyle, że skupiając się na formie pan Nolan robi filmy wydmuszki. Form over substance...

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 18:19:42 »
Nolan kręci bardzo fajne filmy, z reguły oparte na ciekawych i to autorskich pomysłach co w światku wielkobudżetowych produkcji nie zdarza się zbyt często.