Autor Wątek: Filmy Christophera Nolana  (Przeczytany 10740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 07:46:27 »
Jest hype, jest rezerwacja na czwartek. :)

Offline misiokles

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 00:16:54 »
Hype spełniony! Tenet idealnie trafił w mój gust. Mam zastrzeżenia do montażu - przeskoki akcji zbyt wielkie, główny bohater zbyt wszystkowiedzący, zbyt jamesobondowaty, wydaje się że momentami zapomniano o działaniu wykreowanej wcześniej fizyki, ale oglądałem z rozdziawioną buzią! I nie spodziewałem sie duchowego następcy
Spoiler: PokażUkryj
Terminatora
.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Sierpień 2020, 00:25:01 wysłana przez misiokles »

Offline Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 07:47:50 »
Super info! :)

Mój hype jest taki, że wczoraj spontanicznie chciałem urwać się z domu na film wieczorem ale sprawdziłem salę IMAX i okazało się, że oprócz pierwszych rzędów jest praktycznie cała zajęta.
Mam rezerwację na dziś ale żona zasiewa we mnie nutę niepokoju w związku z kumulacją dużej liczby osób w zamkniętym pomieszczeniu.... Ehhhh, co tu robić...?

Offline Uluru

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 08:48:21 »
Kolejny bardzo dobry film Nolana, fanom polecam, malkontentom i hejtorom odradzam :)

sum41

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 16:51:45 »

Tenet - najsłabszy film Nolana?



sum41

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 16:52:30 »
Super info! :)

Mój hype jest taki, że wczoraj spontanicznie chciałem urwać się z domu na film wieczorem ale sprawdziłem salę IMAX i okazało się, że oprócz pierwszych rzędów jest praktycznie cała zajęta.
Mam rezerwację na dziś ale żona zasiewa we mnie nutę niepokoju w związku z kumulacją dużej liczby osób w zamkniętym pomieszczeniu.... Ehhhh, co tu robić...?

Od paru osob tez mozesz sie zarazic... nawet tylko  kupujac bilet ...

Offline Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 08:21:40 »
Nolan dostarczył!
Kolejny bardzo dobry film Nolana, fanom polecam, malkontentom i hejtorom odradzam :)
Dokładnie. Dla mnie Nolan to po prostu marka. Wczorajszy seans potwierdził, że jego filmy prezentują poziom poniżej którego Brytyjczyk nie schodzi. Kwestią tylko gustu jest czy tematyka (sf, wojna, thriller sensacyjny) trafia w gusta odbiorcy bo jakościowo to zawsze wysoka półka.
Aby ogarnąć skalę pomysłu i wykonanie - jeden seans nie wystarczy moim zdaniem! Ale to też zaleta.
Nawet powtórna lektura sceny z operą w Kijowie (mimo, że znałem ją z ekskluzywnej IMAXowej prezentacji z grudnia 2019) - nadal robi niesamowite wrażenie, przyprawia o potężne bicie serca i pompuje adrenalinę jak mało co!
Szacun panie Nolan! !naloN einap nucszS

Kapral

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 11:14:33 »

sum41

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 11:34:46 »
To co pojawia sie czesto w recenzjach to iz pierwsza polowa filmu jest slaba oraz mamy duzo lopatologicznych dialogow i ze film dobry  ale  z Nolanowskich gdzies w drugiej polowie top 10 prawda to?

Offline Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 12:00:22 »
Ktoś kto pisze, że "pierwsza połowa filmu jest słaba" chyba tego filmu nie widział!
Przecież cały film to
Spoiler: PokażUkryj
 palindrom
.
Nie będę oceniał czyichś ocen, ale przeczytałem sobie kilka recenzji (po lekturze filmu) i odnoszę wrażenie, że gros recenzentów filmu nie ogarnęło i teraz "jadą" po Nolanie niczym szajka Rogowskiego/Stelmaha po DCU.

Offline Uluru

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 12:12:02 »
Minusem tej pozycji jest fakt że jak na kilka minut przestanie się w pełni skupiać na filmie to człowiek może zwyczajnie się pogubić i już nie ogarnąć całości, recenzji również kilka przeczytałem i jedna bzdurniejsza od drugiej.

sum41

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 15:14:38 »
Zawsze slucham 3 recenzji i ttutaj mamy 3 ktora podobna w opini do poprzednich 2


Offline Gazza

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 15:34:59 »
Irytują mnie "recenzenci", którzy swoją miałką inteligencję próbują nazywać "dziurawym/kiepskim" scenariuszem.
Sorry @sumie, ale niezbyt dobrze dobierasz sobie opiniotwórców.

Nolan to ten typ twórcy filmowego, który daje od siebie zawsze maksa, ale i od widowni wymaga. Jeśli ktoś to akceptuje - będzie ukontentowany. W innym przypadku zaczyna się to co w tych "recenzjach".
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Sierpień 2020, 15:37:12 wysłana przez Gazza »

sum41

  • Gość
Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 16:48:17 »
Spoko rozumiem poprostu lubie tych recenzentow posłuchac i nawet jak zjadą film to i tak pójdę jesli będe chciał coś zobaczyć, bardziej słucham recenzji dla rozrywki niż dla wyrobienia sobie opini :)

Poprostu po Incepcji która mnie zafascynowała a Batmanach które są dla mnie lipne ze względu na mega urealnienie chiałem sie dowiedzieć czegoś wiecej o Nolanie.

Tego pana nawet boję się włączyć - nie polecam !  :o :-X

Link daje tylko ze względu na miniaturkę.


Offline adamarluk

Odp: Filmy Christophera Nolana
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 17:12:21 »
Zgadzam się z tą opinią.
Najgorszy film Nolana. Zero emocji.