Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 165610 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #450 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 09:55:26 »
A ty nie wiesz, co to jest batreflektor i że Superman ma rentgenowski wzrok?

Juby

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #451 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:04:33 »
A ty myślisz czasami co piszesz? Tak, wiem co to jest batreflektor i że Superman kiepsko widzi przez ołów... w komiksach. W kreskówkach! I w filmie Donnera z 1978 roku!! Ale:

1) Czy Batman grany przez Afflecka jest wzywany przez kogoś batreflektorem? Tego już nie wiem, bo czegoś takiego nie ma w filmie (przynajmniej do czasu, aż sam go włącza), równie dobrze w interpretacji Snydera Batman mógłby być wzywany przez Gordona czerwonym telefonem, jak w serialu z Adamem Westem. I Superman też niewiadomo skąd wie o jakimś "świetle na niebie".

2) Czy Superman grany przez Henry'ego Cavilla kiepsko widzi przez ołów? Nie, tego nie wiem, bo nigdzie nie było to przedstawione. Przez ponad 3 lata, do obejrzenia Ultimate Cut byłem przekonany, że Snyder zrezygnował z tego faktu o Supermanie, tak jak i z mroźnego oddechu. Ale najwyraźniej Lois o tym wie. Lois jest najważniejsza, je#ać widzów.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:08:49 wysłana przez Juby »

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #452 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:11:38 »
No bo najpierw piszesz

Cytuj
Film mi się nie podobał (widziałem 4 razy), bo jest zwyczajnie ch@#owym filmem. Chcesz dokładniej czemu tak uważam? Proszę, poniżej linki do trzech moich recenzji:

A równocześnie zarzuty, które przedstawiasz, istotnie, mogą być wadami dla kogoś, kto nie zna komiksów, tych postaci i tych tematów. To prawda, że to film głównie dla fanów. Skoro więc dla ciebie to są wady, to pytam, czy ty nie wiesz tych rzeczy? Siedzisz na forum Batcave, więc chyba znasz te postacie.

Cytuj
I Superman też niewiadomo skąd wie o jakimś "świetle na niebie".
Wie, bo Batman działa w tym świecie już od 20 lat, a Clark dodatkowo przeprowadził śledztwo i się dowiedział. Uważasz, że koniecznie w filmie musi być pokazane, jak dowiaduje się dokładnie tego?

Cytuj
Ale najwyraźniej Lois wie. Lois jest najważniejsza, je#ać widzów.
Jest to oczywiste dla tych, którzy znają komiksy, a dla innych nie. Dla tych innych jest to niedopowiedzenie - muszą się domyślić, że Clark nie widzi przez ołów. W filmach nie wszystko musi być podane na tacy, niektóre rzeczy mogą być nieoczywiste. Jak rozumiem, chciałbyś serii filmów dokładnie omawiających każdy aspekt funkcjonowania Supermana Cavilla i Batmana Afflecka.

Juby

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #453 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:24:05 »
zarzuty, które przedstawiasz, istotnie, mogą być wadami dla kogoś, kto nie zna komiksów, tych postaci i tych tematów.

Najwyraźniej mogą być również wadami dla osób, które to wszystko wiedzą, bo poza byciem fanem Batmana i Supermana, jestem też kinomanem. Jeżeli film jest źle napisany, źle wprowadza bohaterów i zawiera takie braki w prezentacji otaczającego ich świata, to tak, jest to dla mnie wada.

Wie, bo Batman działa w tym świecie już od 20 lat, a Clark dodatkowo przeprowadził śledztwo i się dowiedział. Uważasz, że koniecznie w filmie musi być pokazane, jak dowiaduje się dokładnie tego?

Oczywiście, że tak. Bo kto powiedział, że Gordon wzywał Batmana przez te 20 lat? A może zaczęli taką współpracę dopiero po 21 latach działania Batflecka? You don't know that. Jeśli później następuje taka, a nie inna wymiana zdań między B i S, to niezbędnym to było, aby nadać tej późniejszej scenie sensu. W wersji Ultimate Edition dodali mały hint w tym kierunku, m.in. dlatego wracam tylko do tej wersji filmu.

Jest to oczywiste dla tych, którzy znają komiksy, a dla innych nie. Dla tych innych jest to niedopowiedzenie - muszą się domyślić, że Clark nie widzi przez ołów.

Nie miałbym żadnego problemu z zaakceptowaniem, że Clark-Cavill nie widzi przez ołów, tak jak to było w komiksach, gdyby inaczej napisano tę scenę. Ale jeśli dowiaduję się tego poprzez silną reakcję innej postaci, która to skądś wie, a ja nie, no to nazywam to "złą reżyserią". Wcześniej powinna być scena, w której Lois (i dzięki temu widz) dowiaduje się, że Clark ma takie problemy, gdy patrzy przez ołów. No i jakieś wytłumaczenie skąd o tym wiedział Luthor, który wie tutaj wszystko!

Jak rozumiem, chciałbyś serii filmów dokładnie omawiających każdy aspekt funkcjonowania Supermana Cavilla i Batmana Afflecka.

Nie serii, ale na pewno przydałby się solowy Batman z Affleckiem przed BvS.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 10:38:37 wysłana przez Juby »

Offline Szekak

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #454 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:27:57 »
Juby, nie ma racji całkowicie. KAŻDY film wymaga od widza ZNAJOMOŚCI jakichś reguł, znajomości jakiegoś szerszego kontekstu. Żaden film nie tłumaczy czym jest nóż, toaleta, kanapa czy... batsygnał. To są sprawy oczywiste. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #455 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 11:34:19 »
Błagam, jest 2020, szkalowanie BvS za bycie innym od Marvela dalej jest w modzie jak w 2016? Nawet ówcześni blogerzy-hejterzy często już przechodzą na stronę BvS, dostrzegając po latach to, czego nie widzieli od razu (poczytali, dorośli).

To nie ja, ja filmy Marvela uważam (ogólnie) za fajne kino rozrywkowe i z reguły niewiele więcej. BvS natomiast uważam za średniaka minus z mnóstwem problemów, że na głupkowato-irytującym Luthorze poprzestanę. Rozumiem, że komuś może się podobać BvS, ale jeśli ktoś pisze o tym filmie, że to jest arcydzieło filmowe, to albo trolluje, albo jest fanbojem Snydera oderwanym od rzeczywistości.
Serio, jest 2020, może pora już przyjąć do wiadomości, że to nie tylko fanboje Marvela krytykują ten film, ale też inni ludzie (w tym miłośnicy komiksów DC i osoby, które w ogóle nie czytają komiksów lub nie przepadają za MCU).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Juby

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #456 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 12:12:50 »
Juby, nie ma racji całkowicie. KAŻDY film wymaga od widza ZNAJOMOŚCI jakichś reguł, znajomości jakiegoś szerszego kontekstu. Żaden film nie tłumaczy czym jest nóż, toaleta, kanapa czy... batsygnał. To są sprawy oczywiste. :)

Oczywste jest to, z kim tutaj piszę (zaślepionym fanami).

Czekam, czy ktokolwiek przeczyta moją precenzję prosto po wyjściu z kina i odniesie się do czegoś poza batsygnałem. Tam jest z 10 akapitów problemów tego filmu.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #457 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 12:13:16 »

Jest to oczywiste dla tych, którzy znają komiksy, a dla innych nie. Dla tych innych jest to niedopowiedzenie - muszą się domyślić, że Clark nie widzi przez ołów. W filmach nie wszystko musi być podane na tacy, niektóre rzeczy mogą być nieoczywiste. Jak rozumiem, chciałbyś serii filmów dokładnie omawiających każdy aspekt funkcjonowania Supermana Cavilla i Batmana Afflecka.



Dlatego właśnie Snyderverse nie mogło wypalić, bo facet sobie założył, że robi film dla fanów uniwersum DC a nie szeroko pojętej publiki. Wiadomo, że zarobkowo lepiej się wychodzi jednak na otwartości na widza. Dwa mnie ten snyderyzm trochę przeraża, bo co jak snyder zacząłby się odwoływać do wydarzeń z uniwersum DC, których akurat nie znam.



Jak twórca nie podaje na tacy pewnych zasad rządzących tak ogromnymi światami jak DC i Marvel to jest źle, bardzo źle.


Nietłumaczenie lore to jednak trochę co innego niż tzw interpretacja  "co autor miał na myśli".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #458 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 12:17:57 »
Zwiastuna do nietuzinkowo przegiętego "The Suicide Squad", przyznam się szczerze, do tej pory nie widziałem. "DC Fandome" za nami, jednak przed oglądnięciem teaserka do tej produkcji, patrząc się jedynie na dokonania reżysera "The Suicide Squad", którego styl pracy, w tym wcześniejsze marvelowskie dokonania, my komiksowi nerdzi znamy znakomicie, uwzględniając również angaż aktorski do tego filmu (Peter Capaldi, jako fenomenalny The Thinker, który w tej roli, już na starcie, zdaje się prezentować super-hiper-zjawiskowo; Weasel - szczuro-podobne, rozkładające się, amorficzne coś, za które, a jakby nie inaczej, weźmie się w aranżację roli tej postaci... Sean Gunn), stwierdzam śmiało, że gunnowski "The Suicide Squad" będzie pierońsko rozbrajającym, opakowanym w intensywną akcję, rozsądnie poukładanym i aż nadto dobrym filmem! Szykuje się ,,zkomiksowana wersja Drużyny A"!



Ach, ci Gunnowie, i ich rys autokrytyki z tym frywolnym heheszkowaniem!
<3<3


Hype do potęgi entej!

Offline Szekak

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #459 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:03:06 »
Oczywste jest to, z kim tutaj piszę (zaślepionym fanami).
A nie, bo oczywiste jest to, że normalni krytyczni widzowie zachwalający film piszą tutaj z zaślepionym hejterem, czyli tobą. Dużo to wniosło, prawda?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Juby

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #460 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:10:54 »
Tak, jestem fanem Batmana, Supermana, DC, widziałem film 4 razy, byłem na nim w kinie i kupiłem na Blu-ray, bo jestem zaślepiopnym hejterem.  ::)

Jak mam nazywać kogoś, kto po 4 moich postach, 4 akapitach z dość precyzyjnym wyjaśnieniem dlaczego rozmowa o batsyngale w BvS jest bezsensu, stwierdz, że to, czym jest batsygnał powinno być dla każdego oczywiste, nie trzeba tego tłumaczyć w filmie i całkowicie się mylę, bo tak?
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:15:24 wysłana przez Juby »

Offline Szekak

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #461 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:18:28 »
Lepiej pomyśl jak masz nazwać siebie, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i mijasz się z prawdą. Ja tylko podkreśliłem ci fakt, z którego istnienia zdajesz się nie zdawać sobie sprawy, że KAŻDY film wymaga od widza znania większego lub mniejszego kontekstu, tak samo książka czy komiks. I dlatego się całkowicie mylisz, nie bo tak.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:39:13 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #462 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:38:30 »
Obejrzeć Snydercut obejrzę jak tylko będzie dostępne w Polsce, ale takie obrazki to czysta lipa




Zaraz ktoś mi pojedzie od fanboja MCU, ale przecież technicznie obok Thanosa z MCU to nawet nie stoi.


Offline Szekak

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #463 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:41:24 »
No nie, ale może to wynikać z tego, że:
a) to wstępny etap prac
b) to jednak projekt inny niż wszystkie i może po prostu nie być pieniędzy na dopieszczenie efektów specjalnych na poziomie blockbusterów. Celem projektu jest przedstawienie wizji Snydera, a nie walka o Oscary za efekty specjalne, dlatego może być tak, że efekty będą raczej na poziomie miniserialu właśnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Juby

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #464 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:53:15 »
Lepiej pomyśl jak masz nazwać siebie, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i mijasz się z prawdą. Ja tylko podkreśliłem ci fakt, z którego istnienia zdajesz się nie zdawać sobie sprawy, że KAŻDY film wymaga od widza znania większego lub mniejszego kontekstu, tak samo książka czy komiks. I dlatego się całkowicie mylisz, nie bo tak.

Nie mylę się, a ty piszesz gargantuiczne bzdury (jakbyś pisał zrozumiale, to nie byłoby problemu ze zrozumieniem).

Owszem, każdy film wymaga jakieś znajomości od widza, ale tu mówimy o czymś innym: a) o wiedzy Supermana(!), postaci z filmu na jakiś temat, a nie wiedzy widza; b) o SZCZEGÓŁACH! Każdy widz idąc na film o tytule "Batman v Superman" powinien wiedzieć, że Batman to ten z rogami, a Superman to ten co lata. Ale jeśli reżyser oczekuje, że każdy widz będzie pamiętał, że Superman miał problemy z widzeniem przez ołów w filmie sprzed 38 lat, kreskówce i komiksach, więc może wyskoczyć z ta zdolnością i tutaj, to jest dupa nie reżysyer.

Tylko po co ja to powtarzam? Napisałem to już 5 razy, jaśniej się nie da, a wy dalej że "każdy wie co to batsygnał" (i ch*j, że nie o to mi chodzi, a każda interpretacja Batmana jest inna, u Snydera spokojnie mogłoby nie być batsygnału), fani komiksów zrozumieli, więc wszystko okej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:02:28 wysłana przez Juby »