Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 163652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #255 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 19:58:57 »
Harmonia, styl, ta ukryta w czarnej toni jego smukłego kostiumu, niezrównana ,,pure power" Supermana. Teraz można tylko obgryzać paznokcie do krwi i wyrywać sobie włosy z cebulkami z głowy, za to, że nie widzieliśmy takiej właśnie opcji wyglądu Człowieka ze Stali w "Justice League" z 2017 roku - obrazu, który powinien być dziełem Zacka Snydera, tylko i wyłącznie jego!


A' propos Henry'ego Cavilla i jego doświadczenia aktorskiego, koniecznie obejrzyjcie "Zimne światło dnia", film akcji z 2012 roku, z Henrym Cavillem, Bruce'em Willisem i Sigourney Weaver w rolach głównych. Szczególnie istotna jest dwójka: Willis i Weaver - chętnie obok Cavilla, kontynuującego swój angaż jako Superman, zobaczyłbym ich w jakimś filmie w Kinowym Uniwersum DC. Dla Willisa miałbym nawet odpowiednią rolę: Metron


John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #256 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 22:42:04 »
Do dziś nie rozumiem dlaczego ten dyletant Whedon bawił się w obróbkę cyfrową usunięcia wąsów. Trzeba było doczepić brodę i pokazać czarnego Supermana jak w Lois and Clark z Rebirth, wzorowanym na stroju z Reign of Supermen. Byłby on stosowny zwłaszcza że pokazano rezurekcje Clarka. Zack chciał go pokazać, ciekawe czy również z czarną peleryną jak na zamieszczonym koncepcie (ona akurat imo niepotrzebna w tej wersji).


 

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 10:42:29 »
Czy infografika z szeroko rozrysowanym, dynamicznie wyeksponowanym Kal-Elem, w poście wyżej, nie jest może kadrem ,,wyciętym" z wydania komiksowego "DC: Droga do Odrodzenia. Superman - Lois i Clark"? Ależ by to było fanowskie uniesienie, gdyby w takiej konwencji graficznej, z taką epicką bródką i równie przystrzyżonymi, krótkimi włosami, ujrzeć w najbliższej przyszłości na wielkim ekranie Supermana - najlepiej w adaptacji Henry'ego Cavilla. Pozostało czekać cierpliwie i wznosić modły do nieba, aby ktoś dał zielone światło Zackowi Snyderowi, aby zrobił "Justice League: Part Two"; w tym filmie na pewno ujrzelibyśmy Człowieka ze Stali w doskonałej czerni kostiumu.

A'propos "DC Odrodzenie", kanoniczne na swój sposób są historie "Człowieka ze Stali" z serii wydawnictwa "DC Comics", "Droga do Odrodzenia", z którą jako serią właśnie mam pewien problem, nie wiedząc dokładnie, jaką ona funkcję dla linii wydawniczej "DC Odrodzenie" pełni. Czy jest pomostem łączącym "DC Odrodzenie" właśnie, z "Nowe DC Comics", lub tylko i wyłącznie wprowadzeniem do nowej ery w historii amerykańskiego komiksu: komiksu superbohaterskiego. "Flashpoint" i cała ta "Konwergencja" narobiła troszku bigosu z tego Multiversum. Wcześniejszej epoki komiksu od "DC", przed wprowadzeniem "DC Rebirth" nie znam zbyt okazale, nawet "Flashpoint", z którego wersją w formie adaptacji filmu animowanego "Justice League: The Flashpoint Paradox" jestem za pan brat. Trzeba powrócić do "DC: Droga do Odrodzenia", do jej drugiego tomu: "Ostatnie dni Supermana". Może się coś rozjaśni w tej materii... Ach, te komiksy.  ;)

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #258 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 19:02:55 »
 Flashpoint rusza i wydaje mi się ze będzie to okazja do podmienienia eSa i może bo czemu by nie Batka oficjalnie na R.P. skoro TheBatman ma dziać się wcześniej niż DCeu. Tym sposobem bedzeiem mieli połowiczny recasting.
 
Tu świeży zwiastun Birds of Prey, z zwiastuna na zwiastun robi się coraz lepiej a byłem sceptycznie nastawiony:

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #259 dnia: So, 01 Luty 2020, 12:49:31 »
https://flarrow.pl/2020/filmowy-the-flash-odwola-sie-do-wydarzen-z-kryzysu-na-nieskonczonych-ziemiach/?fbclid=IwAR36BZxbHuG_lofmqQvwT79APaadaUICBuKUkLqrnFaiICe0-eeifVeCu1Y


Rozwiązanie połączenia dwóch różnych Uniwersów tematycznych, adaptujących komiksowe Uniwersum DC, czyli tego serialowego z kinowym w postaci cameo Flasha z "Justice League", wygląda niesamowicie, i na takie w przyszłości się zapowiada. Oby na samych zapewnieniach się nie kończyło, bo nadchodzi fuzja w kinie superbohaterskim jakiej jeszcze nie było. Dwa światy funkcjonujące jako jeden byt! Współpraca CW z WB/DC oznaczałaby obustronne korzyści oraz summa summarum większy budżet dla seriali z Arrowverse! Chcemy więcej! A na początek prosimy o Granta Gustina z małym speedsterowskim Cameo w filmie "The Flash", którego światowa premiera zapowiadana jest na 1 lipca 2022 rok.

 ::)  8)

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #260 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 20:43:32 »
Już w pt premiera BoP. Szykuje się fajny film akcji i na niego idę. Jednak czy kiedyś doczekamy się poznania prawdziwej podróży Harley tak, jak zamyślił sobie to Ayer...? Chyba nie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #261 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 12:55:48 »
Film, rzeczywiście, zapowiada się na iście nietuzinkową produkcję. Sami popatrzmy na tytuł takowej kinowej ,,podróży" panny Harley. "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" - drugi człon filmu, zawarty w nawiasie mówi sam za siebie. To będzie coś szalonego, z bardzo naturalną kreacją postaci Harley i jej ,,psiapsiółek" w pasji szaleństwa i zbrodni.

Sam plakat ostro zaznacza stanowczość emancypacji panny Quinn. Pęd ku niezależności i uwolnienia się od Black Maska, to wszystko przebija się przez niezwykły kolaż barw, ekspresję i egzaltację kolorów grafiki. A bohaterki uwiecznione na grafice właśnie - ukoronowano ich zachowanie, osobowość w autentycznym charakterze, w takim rysie cech charakteru z jakich będą znane przyszłym oglądającym to widowisko.


Drugiego zwiastunu "Ptaków Nocy" nie widziałem... przynajmniej na razie. Na film wybieram się na projekcję w technologii IMAX 2D z napisami. W wysoce immersyjnym IMAXie wyświetlany zostanie tylko zapis obrazu w 2D, a w polskich kinach ponoć tylko z napisami, i to z dużą ilością seansów na dzień! Hell yeah!

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #262 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 23:00:00 »
A najlepsze było to, że w produkcji był film "Birds of Prey". Jednak w którymś momencie Margot Robbie wrzuciła na insta czy gdzieśtam zdjęcie skryptu. A że chciała, żeby było "fajnie", to dopisała markerem "and the FANTABOULOUS emancipation of one Harley Quinn" bo Harley popularna i w ogóle, fancy words. Tak się spodobało marketingowcom, że wsadzili to w oficjalny tytuł filmu.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #263 dnia: So, 08 Luty 2020, 22:04:54 »
Dwa różne filmy, teoretycznie jednak, każdy z tego samego Uniwersum, tzn. z Kwadrologii filmowej Batmana, budującej Wszechświat adaptacji komiksowych DC, w materii wielkiego ekranu. Te filmy to "Batman" z 1989 oraz "Batman Forever" z 1995 roku.  A dlaczego można uważać je za różne filmy budujące spójną Kwadrologię filmową Batmana, a tym samym i Uniwersum DC, a jednak kreujące... różne Wszechświaty? Wszystko za sprawą roli / ról Harvey'a Denta w tymże czteroczęściowym specyficznym kanonie superbohaterskiego filmu - roli, o której, cholibka, na nietoperzaste batarangi, dowiedziałem się dopiero teraz; a raczej zdałem sobie sprawę z różnic, które w związku z nią w tych filmach występują. A są one następujące: w obrazie "Batman" z Michael Keatonem, jako Mrocznym Rycerzem Gotham City, Harveya Denta zagrał Billy Dee Williams; w "Batman Forever" z Valem Kilmerem, jako Mrocznym Rycerzem, Harveya Denta, ale i jego mroczne alter ego odegrał Tommy Lee Jones. Summa summarum, mamy dwa różne filmy z niby spójnej Kwadrologii przy odmiennych, w każdym z filmów, rolach: Batmanów i Harvey'ów Dentów. Kanon batmanowskiego Uniwersum z lat 1989 - 1997 roku był arcy-dziwny. Być może ,,Kanon", ,,Saga", ,,Kwadrologia", czy jakkolwiek by nazwać te 4 produkcje na to się składające, tak prezentują się tylko z racji przyporządkowania; zdaje się każdy z filmów prezentuje osobną historię, coś jak One-Shot, który za kilka lat jest po prostu ,,kontynuowany", choć kontynuacją nie powinno się tego zabiegu nazywać.

Offline nori

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 07:26:17 »
Hm, zarezerwowałem sobie dzisiaj bilety w iMaxie na Ptaki Nocy - sala pusta. Mam nadzieję, że nie będzie klapy finansowej, podobno weekend otwarcia poniżej założeń?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #265 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 10:12:28 »
Z może nienajnowszych, ale jednak pewnych, około dniowych, newsów ze świata Box Office, wynika, cytując fragment artykułu ze strony "ppe.pl":

,,Na przedpremierowych pokazach w czwartek film [Ptaki Nocy] zarobił 4 miliony dolarów, co jest powiedzmy rezultatem nawet na poziomie. Niestety piątek pokazał już, że pierwsze prognozy zarobków się nie sprawdzą, bowiem film zarobił wczoraj tylko 12,6 mln dolarów. Analitycy sądzą, że w cały weekend dzieło DC zgarnie 33,5 mln zielonych, więc aż o 17-23 milionów mniej niż zakładano wcześniej. Przy budżecie wynoszącym 80 mln cała produkcja ma spore szanse wyjść na plus, ale na pewno nie będzie kasowym hitem."

Z obserwacji obecnego ruchu w globalnym Box Office, czy samego braku zainteresowania oglądających - głównie fanów kinowych adaptacji komiksowych - wątkiem łobuziarskiego bohatera żeńskiego, zrywającego swą kreacją z ,,konwenansem pełnego testosteronu kina superbohaterskiego", wynika, że awangardowe "Ptaki Nocy" zarobią naprawdę niewiele, w okolicach 200-300 mln. dol. (szacunki dość zawyżone), przy czym na razie takowe zbytnie prorokowanie jest zgubne. Kto wie, czy nie byłoby to jeszcze mniej ,,filmodolarów" dla tej produkcji niż podaję. Przy "Ptakach Nocy", bez względu na wszystko, trzymam się linii optymizmu. Nie zrażam się taką informacją, ani całkowitym ignorowaniem widowiska przez środowisko miłośników kina, adaptującego świat komiksowy. Kręci mnie niemożebnie ten rodzaj kinowego obrazu. Odosobnienie, kicz, szaleństwo, a w związku z tym pewnie nierówna fabuła, scenografia, - wszystko w kalejdoskopie dziwności i wszędobylskiej ekspresji. Chrzanić to! Dam porwać się takiej wizji, wybierając się 12 lutego na "Ptaki Nocy", na seans w formacie IMAX z napisami.

Offline Gieferg

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #266 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 11:06:17 »
Mam nadzieję, że nie będzie klapy finansowej, podobno weekend otwarcia poniżej założeń?

Klapa staje się faktem, jedyne co ich może uratować to niezbyt wysoki budżet, dzięki czemu film nie potrzebuje aż tak dużo kasy, żeby się zwrócić, ale o tym, żeby miał być hitem już można zapomnieć.

I bardzo dobrze, niech zdycha.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #267 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 11:54:20 »
Bardzo źle jeśli będzie klapa, bo to może oznaczać że wielu filmów z Rką w "głównym nurcie" superhero nie dostaniemy. Joker był "obok", odzielony mocną kreską i inaczej nakręcony, i to właśnie BoP imo było przykładem klasycznego superhero z kategorią R.

Offline Gieferg

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #268 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 13:07:27 »
Zamiast tego na co czekałem (sequel MoS, JL, Green lantern), kręcą rzeczy, które mnie kompletnie nie interesują (BoP, SS2), każda klapa w tej sytuacji jest na plus :P

I nie wydaje mi się, żeby BoP było "klasycznym superhero", niczego takiego się w nim póki co nie dopatrzyłem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Luty 2020, 13:09:16 wysłana przez Gieferg »

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #269 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 15:23:24 »
Bohaterki, villain, stylistyka. Wszystkie schematy odtworzone. Możemy wgłębiać się i dekonstruować fabułę i styl, ale nie zmieni to faktu że marketingowo Birds of Prey to klasyczne superhero, tyle że z tą kategorią R. A co do tego co pisałeś:

Cytuj
Zamiast tego na co czekałem (sequel MoS, JL, Green lantern)

Ja też czekałem bardziej na te filmy. Wspaniały Cavill już nie wróci do roli, Green Lantern dostanie serial, a po profanacji Whedona Liga Sprawiedliwości będzie zakopana jeszcze na bardzo długo. Chyba że zrobiliby jakiś tani crossover z kilku postaci które są na topie, Aquaman, Flash, Shazam, Wonder Woman, i do tego np Black Canary, która również była klasycznym członkiem JL. Takie JLA bez Supermana i Batmana - było takie coś w uniwersum DC wiele razy. Przetestowali by grunt, policzyli zyski, a potem gdyby wypaliło zrobiliby kolejną część w większej skali, już z Supermanem i Batmanem.