Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 163633 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1230 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 11:15:52 »
@Up

"Shazam! 2" - za mną dopiero pierwszy seans; filmowi postawiłem ocenę: 7/10, głównie ze względu na poziom odmóżdżającej rozrywki, w tym niekiedy bezsensowny humor, który takiemu podejściu i kreacjom aktorskim (Levi to mistrz! Jednak w tym filmie miejscami w jego Shazamowym angażu było zbyt indywidualnie i ,,ponadinterpretacyjnie"!) Leviego i postaciom granych przez młodych aktorów; także ze względu na te dwie sceny po napisach (jedna w trakcie, druga faktycznie po nich) oraz ze względu na płynne i całkiem dostosowane do stylistyki filmu, tempa akcji efekty VFX effects, w tym efekty destrukcji otoczenia.

Ale jest jedno ale...
Na Bogów Chaosu i Porządku! "Shazam! 2" nie zarobi tyle ile powinien... w BoxOffice Global film może nawet na siebie nie zarobić. Ja pierdziuuu. Kaszana i kiblownik w jednym.

A'propos pierwszej sceny w trakcie napisów końcowych obrazu:
Spoiler: PokażUkryj
czy Shazam i Billy Batson będą ,,honorowymi" albo i stałymi członkami drugiego sezonu "Peacemaker", czy jednak znajdą się w obsadzie jakiegoś sequela "The Suicide Squad" z 2021 roku Jamesa Gunna, albo jakiegoś innego projektu, który ten reżyser by nadzorował?

Offline Kyms

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1231 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 11:21:51 »
Potem niech się nie dziwą, że filmy zarabiają tak mało w kinach, jak przyzwyczaili ludzi do szybkiej dystrybucji cyfrowej.
Tylko czy szybka dystrybucja ma przełożenie na to? Wydaje się, że ważniejszym czynnikiem jest marketing, a raczej jego śladowa ilość. O ile w Ameryce cokolwiek działo się na tydzień/dwa przed premierą, tak pozostałe rynki nie miały dużego nacisku np. Polski.

Pamiętajmy o wadze weekendu otwarcia. Jeśli teraz jest na takim poziomie to opóźnianie premiery streamingowej nie będzie cudownym ratunkiem. Przed premierą nikt nie wie, kiedy film trafi na streaming - dawne "45 dni po premierze" jest nieaktualnym hasłem.

@Up
A'propos pierwszej sceny w trakcie napisów końcowych obrazu:
Spoiler: PokażUkryj
czy Shazam i Billy Batson będą ,,honorowymi" albo i stałymi członkami drugiego sezonu "Peacemaker", czy jednak znajdą się w obsadzie jakiegoś sequela "The Suicide Squad" z 2021 roku Jamesa Gunna, albo jakiegoś innego projektu, który ten reżyser by nadzorował?


Zależy od decyzji Gunna. Podany przez Ciebie scenariusz ma szansę realizacji, o ile przeniosą Shazama do DC Studios. Jeśli nie to mamy po prostu smaczek do pozostałych projektów wliczanych do DCEU. Tak skonstruowaną scenę uważam za przemyślane i bezpieczne rozwiązanie, ponieważ jej ton pasuje do starego uniwersum i nowego (jako potencjalny punkt wyjściowy)
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Marzec 2023, 11:30:15 wysłana przez Kyms »

Offline Dracos

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1232 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 12:02:56 »
Potem niech się nie dziwą, że filmy zarabiają tak mało w kinach, jak przyzwyczaili ludzi do szybkiej dystrybucji cyfrowej.

Czy ja wiem, jak film jest chętnie wybierany prze widzów od weekendu otwarcia to i zarabia dobrze (np Top Gun2) a jak jest źle przyjęty już na starcie to nic go nie uratuje. Na to może się składać wiele rzeczy ale najczęściej to po prostu filmy które nie są dobrą rozrywką. Do tego dochodzi zmęczenie materiału tematyką SH.

@Kyms imo okrojona akcja marketingowa to była minimalizacja strat, czuję że już po pokazach testowych wiedzieli że to żaden hit nie będzie, ale może jeszcze się łudzili że chociaż wyjdą z minimalną stratą.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1233 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 14:19:00 »
Ha! A byłbym zapomniał. I teraz miałem małą ,,przypominajkę":

W "Shazam! 2" małe cameo
Spoiler: PokażUkryj
 - co samo w sobie jest easter-eggiem - w jednej z dynamiczniejszych sekwencji filmu, jako osoba z tłumu, miał Michael Gray.
Michael ma już ponad 70 lat, a dobre kilka dekad temu był gwiazdą telewizyjno-serialowej wersji Billy'ego Batson i (chyba) jego alter ego, Shazama!. Jeśli uważnie widzieliście "Shazam! 2", to na pewno wasze geekowskie umysły wyczaiły charakterystycznie wyglądającego wtedy i dziś Michaela Graya.



Online Necr09

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1234 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 07:46:29 »
Dzień bez aferki w DCU dniem straconym xD

Spoiler: PokażUkryj

Prawdopodobnie jest to najbliższe walce Shazama z Black Adamem jakie dostaniemy przez następne kilka(naście) lat xD


EDIT: w sumie to wrzuce to w spoiler bo jednak zdradza trochę film.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Marzec 2023, 07:48:21 wysłana przez Necr09 »
FGO: 758,469,198

Online michał81

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1235 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 07:47:57 »
Tylko czy szybka dystrybucja ma przełożenie na to? Wydaje się, że ważniejszym czynnikiem jest marketing, a raczej jego śladowa ilość. O ile w Ameryce cokolwiek działo się na tydzień/dwa przed premierą, tak pozostałe rynki nie miały dużego nacisku np. Polski.

Pamiętajmy o wadze weekendu otwarcia. Jeśli teraz jest na takim poziomie to opóźnianie premiery streamingowej nie będzie cudownym ratunkiem. Przed premierą nikt nie wie, kiedy film trafi na streaming - dawne "45 dni po premierze" jest nieaktualnym hasłem.
Twierdzenie, że tylko sam marketing jest odpowiedzialny za finalny wynik filmu jest tylko połowicznie prawdziwe. Obecnie widzowie przyzwyczaili się, że filmy bardzo szybko trafiają do dystrybucji cyfrowej, więc ma to znaczenie ile film zarobi w dystrybucji kinowej.
Przykładem jest zeszłoroczna premiera Top Gun Maverick, kiedy widzowie nie wiedzieli czy i kiedy ten film trafi do dystrybucji cyfrowej (która finalnie i tak się odbyła, ale bardzo późno), a przez to film wykręcił kosmiczny wynik w box officie. A patrząc jakie wyniki osiągają obecnie filmy MCU czy DC, bo wiadomo, że za 1,5 miesiąca będą dostępne w streamingu, to ludzie kalkulują. I wolą poczekać miesiąc, bo wychodzi taniej dla całej rodziny i jest wygodniej.

W przypadku Shazama 2 wspomina się też o problemach jakie robił The Rock, nie chcąc łączyć swojej produkcji z nim i być może brak martekingu też być z tym związany. Kto wie.
Edit: widzę że Necr09 uprzedził mnie do rewelacji związanych z Rockiem.

I taki bonu jeszcze na koniec:
SnyderCon w Los Angeles obejmujący 'Man of Steel', 'Batman v. Superman' i 'Zack Snyder's Justice League'. Czyjeś ego jest tu za bardzo łechtane. https://collider.com/zack-snyder-film-screenings-snydercon/

« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Marzec 2023, 08:08:33 wysłana przez michał81 »

Offline Kyms

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1236 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 10:45:55 »
Możliwe, że się mylę. Swoje stwierdzenie opieram na box officach Marvela. Filmy całkiem szybko trafiają na streaming, a mimo tego nie utrudnia im to w zarobieniu na siebie nawet w przypadku mieszanych opinii jak nowy Ant-Man.

Sytuacja z The Rockiem jest kiepska. Od początku byłem sceptycznie nastawiony do separowania projektów. Pomysł z osobnymi genezami obydwu postaci był ok, ale separowanie ich wskazuje na błędne rozumienie ich losów. Nie wiem co złego było w łączeniu ich scenami po napisach, które nie trzeba traktować zobowiązująco - najlepszym przykładem jest scena po napisach "Shazam" z 2019

Offline OokamiG

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1237 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 13:58:09 »
Ale co porównujesz Marvela do chaotycznego DC.

Offline Kyms

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1238 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 15:29:43 »
Ale co porównujesz Marvela do chaotycznego DC.
Bo mogę  ;) Wiesz, że Marvel/DC nie są jedynymi mierzącymi się z szybkimi premierami na streamingach, vod itd? Jest to temat do ugryzienia w szerszym rozmiarze niż te dwie franczyzy np. wymieniony przez @michał81 Top Gun Maverick

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1239 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 20:16:39 »
DCEU nie jest chaotyczne. A co to w ogóle oznacza w przypadku tej korporacji/nazwy dla Uniwersum filmów DC od WB ,,chaotyczne"? Chaotyczne, sądzę, jest w przypadku DCEU zarządzanie... i ludzie na najwyższych szczeblach firmy, którzy tym wszystkim kierują. Ten dziwny ekosystem nie funkcjonuje od podstaw aż po szczyty tak jak należy. Jak chaos w tak ogromnej Korporacji Rozrywki zakorzeni się raz, to zostanie na tam na zawsze, jeśli się tego w porę nie ogarnie. Gdyby ,,białe kołnierzyki" i ich świta nie wprowadzali takiego zamieszania w procesie tworzenia filmów i animacji z ramienia Warner Bros, to nie było by w samych ich filmach, procesie produkcyjnym i postprodukcyjnym, który ich dotyczy etc., wśród aktorów, producentów i reżyserów cw te produkcje zaangażowanych zbędnego chaosu, brudu i rozdarcia.

Za klapę "Shazam! 2" tylko ,,góra" WB ponosi odpowiedzialność, ewentualnie producent/producenci wykonawczy. Reżyser kręci film, góra i reszta ,,ludków od góry" przyklepuje to coś. Proste.  8) Chyba...  8)

Online Necr09

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1240 dnia: So, 25 Marzec 2023, 16:59:54 »
Gaga jak Harley z planu zdjęciowego:



reszta w spoilerze:
Spoiler: PokażUkryj




FGO: 758,469,198

Offline Kyms

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1241 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 08:59:09 »
Super wygląda. Idealnie dobrali strój do klimatu filmu, Jokera no i stylu Gagi

Online Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1242 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 00:53:00 »
Ja za to uważam, że wygląda meh. Tzn. nie oczekiwałem przesadnie odważnej stylistyki jak na mocno przyziemnego Jokera, ale zwyczajnie biednie wygląda outfit oparty na żakiecie- czy co to tam innego jest- z "dzwonowatymi" końcówkami. Poza tym pierwszy Joker był ciągnięty w górę tylko przez kreację  Phoenixa no i może skrajnie przyziemną estetykę, przy której  Batmany Nolany wyglądają jak mcu, ale poza tym aż tak wybitny film to nie był.  Dwójkę robią tylko dlatego bo pierwszy film wyciągnął ponad miliard w boxx officie przy budżecie 55 mln. Gdyby nie to, żadna kolejna część by nie powstała i tego jestem pewny. Szczerze jedynka jest zrealizowana tak, że można to zamknąć w formie one- shota bardzo surowego w realizm elseworldsa i tyle. Ten cały Joker  w tym obrazie, to równie dobrze mógłby być randomowy wariat, który wymyślił sobie całą historyjkę w głowie i na tym można zamknąć cały projekt. Poza tym motyw Harley-Joker jest dla mnie wyeksploatowany już do cna przez komiksy i kresówki, gdzie na obecnym etapie zdecydowanie preferuje Harley jako postać stojącą na własnych nogach. No ewentualnie fajnie będzie na to popatrzeć dla Gagi, która nie jest złą aktorką jak na piosenkarkę ale tak poza tym hypeu w ogóle nie czuje. 

Offline Kyms

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1243 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 10:26:01 »
Czy Clayface będzie głównym przeciwnikiem Batmana w "The Batman 2"? 🦇Tak twierdzą źródła Deadline w odniesieniu do pomysłu Mike'a Flanagana na osobny, pełnometrażowy projekt o tym przeciwniku Batmana. Flanagan miał zaprezentować swój pomysł szefostwu DC Studios, ale póki co nie zapadły żadne decyzje w tej sprawie. DC/WB jeszcze nie odniosły się oficjalnymi kanałami do informacji podanych przez Deadline.

https://deadline.com/2023/03/clayface-movie-mike-flanagan-warner-bros-1235312906/

Bardzo chętnie zobaczyłbym Clayface'a w "The Batman 2" 🥰 W przeciwniku drzemie ogromny potencjał do zabaw, a każda różnorodność od "Joker, Joker, może kolejny Joker?" jest na miarę złota. Ciężko dostosować gliniastego przeciwnika do świata stworzonego przez Reevesa, ale hej, wszystko jest możliwe w odpowiednich rękach.

Online Necr09

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #1244 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 10:33:16 »
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić na ten moment kogoś "zmiennokształtnego" w serii stawiającej mocno na realizm takiej jak Batman Reevesa.
FGO: 758,469,198