Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 163660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Red Fury

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 00:04:25 »
Rezygnowanie z Supermana to głupota. Cavill jest stworzony do tej roli. No ale nic dziwnego, że po sukcesie Wonder Woman studio chce wprowadzić Supergirl, chociaż ostatnio coś się cicho zrobiło o tym projekcie.
Bo Cavill jest skończony podobnie jak Affleck. Teraz jakby wypuścili film z którym którymkolwiek z tych aktorów jako Batman czy Superman to tylko najwierniejsi fani by pognali do kin. Cała reszta nadal ma ostrą zgagę i odrazę po BVS, JL czy SS - wiem, że w tym ostatnim nie grał Cavill. Jest zdecydowanie za wcześniej by ogłaszać kolejny projekt z Supermanem. WB musi odczekać nie wiem ile lat może 10 może 15 lat i znowu wezmą się za Supka z innym aktorem. Mam wrażenie, że chcą się odciąć grubą kreską od Snydera, od jego mhrocznego uniwersum. Podobnie jak Affleck, Cavill to świetny aktor dla mnie to strasznie zmarnowany potencjał. Bo był genialny w roli Supermana :(
Nie wiem na ile to jest potwierdzone, ale w Shazzamie ma być cameo Supermana bez Cavilla zatem można sobie już coś z tego wywnioskować.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gascon200

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 01:16:51 »
I dobrze, że odcinają się od tego Uniwersum Snydera, bo ono od początku nie było dobrym pomysłem.


TL;DR Dobrze, że odcinają się od wizji Snydera, bo robienie z tego Uniwersum Filmowego nie jest dobrym pomysłem.


Wiecie, BvS czy MoS czy JL nie krytykuję tak bardzo dlatego, że to złe filmy, tylko dlatego że wizja Snydera nie działała jako uniwersum. Nolan miał swoją wizję Batmana, napisał o tym fanfic, i zrobił bardzo cenione przez wielu ludzi filmy z Batmanem. I choć nie uważam je za tak dobre (szczególnie trójkę)  dzieła, to mimo wszystko Nolan nie próbował z tego zrobić Uniwersum, w przeciwieństwie do Snydera. I mean, to Uniwersum gdzie:
-Ikoniczni zloczyńcy się w ogóle zachowują inaczej od pierwowzorów (Luthor), I sporo z nich jest zbyt szybko zabijana (Zod, Doomsday)
-Jedna z najbardziej znanych postaci Uniwersum DC ginie już w 2 filmie, pomimo że go ledwo poznaliśmy. Rany, film animowany o śmierci Supermana z 2018 zrobił lepiej jego śmierć, a i tak ten film był 2 razy krótszy od BvS
-masa postaci ma ginąć już w pierwszych filmach (Jimmy Olsen, właśnie Superman, chyba nawet Cyborg miał zginąć w wizji Snydera)
-Batman działa od ponad 20 lat, on sam jest kreowany na takiego starszego gościa w JL. No sorry, ale jeśli się robi budujące uniwersum no to Batman powinien działać może od kilku lat, i powinien mieć w tym czasie już z 5 Robinów i całą Batrodzinę, a w BvS ma tylko Alfreda, reszta nie jest nawet wspomniana.


Mógłbym jeszcze długo pisać, ale mi się już trochę nie chce :P dobrze, że Shazam raczej będzie komediowy, bo nie wyobrażam sobie Billy'ego jako dzieciaka, który ma codziennie myśli samobójcze, jest gnębiony w szkole, a za każdym razem jak się zmienia w Shazama czuje wewnętrzny ból i nienawiść do świata.




Nie wiem na ile to jest potwierdzone, ale w Shazzamie ma być cameo Supermana bez Cavilla zatem można sobie już coś z tego wywnioskować.



A czy ostatnio Cavill nie wysylal  zdjęć z kostoumem  Supermana? Akurat mi jego troche szkoda, bo to jeszcze mlody aktor jest w przeciwieństwie do Afflecka, i nawet dobrze zagrał Supsa. Ale jak jiz robić retcony itp to trzeba iść na całość. 
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 01:20:26 wysłana przez Gascon200 »

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 09:47:26 »
Cavil ostatnio wrzucal foto przy eSie,ale njc o swoim wystepie w Shazamie nie bylo. Portale podawaly ze bedzie cameo eSa bez Cavila,wiec troche lipa z tym 😑

Offline Mateusz

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 10:31:33 »
Sprawa z Supermanem robi się dynamiczna. :D Nowa plotka sugeruje, że Cavill nakręcił swoje cameo do Shazama i pojawi się w filmie, jeśli podpisze kontrakt z Warnerem na dalsze granie Supermana.

http://filmozercy.com/wpis/henry-cavill-nakrecil-scene-do-filmu-shazam-nowe-plotki
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Gascon200

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 10:43:33 »
Cóż, powiedziałbym, że '' a nie mówiłem?'', ale na to jeszcze trochę za wcześnie.

Mimo wszystko cieszę się, że będzie jakieś cameo, bo tego mi właśnie brakowało w Aquamanie, jeden z jego największych atutów był jedną z największych wad (autonomiczność od Uniwersum DC)

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 14:26:31 »
HC jednak w Shazamie fajnie gdyby ta plotka byla prawdziwa. WB dalby sobie siena i MoS 2 z Cavilem wrescie zapowiedzial.

Offline Mateusz

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:16:19 »
Warner oficjalnie rozpoczął prace nad kontynuacją Aqaumana.  :) Na razie wybrali tylko scenarzystę, nie wiadomo czy Wan powróci w roli reżysera, ale na pewno będzie producentem. Osobiście chciałbym zobaczyć drugą część od innego reżysera, ale pewnie Wan załatwia sobie tym przedłużaniem wyższy kontrakt.

http://filmozercy.com/wpis/kontynuacja-aquamana-oficjalnie-potwierdzona-znamy-scenarzyste
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Gascon200

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:21:40 »
Ciekawe jak szybko się pojawi, może jeszcze w 2021? Byłby to w zasadzie pierwszy sequel w TWODC (WW84 to nie jest sequel, a SS od Gunna to ma być nowy film).

Co byście chcieli zobaczyć w sequelu? Ja bym chętnie zobaczył (i na to scena po napisach wskazuje) więcej Black Manty, prawdopodobnie będzie też  subwątek z tym, że ma dziecko.
No i też chciałbym, żeby Aquaman bardziej nawiązał do tego Uniwersum, zwykła wzmianka o Steppenwolfie nie wystarczy, przydałoby się cameo kogoś z Ligii, choćby Supermana czy Flasha.

Offline Mateusz

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:25:36 »
Na 2021 rok nie ma raczej szans. Wtedy do kin wchodzą już trzy filmy: Batman, Legion Samobójców 2 i animacja DC Super Pets. Jakby jeszcze dorzucili Aquamana, to byłby zdecydowany przesyt. Prędzej na 2020 rok go wcisną. :D
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:39:29 »
- się w ogóle zachowują inaczej
- ma ginąć
- Batman powinien , i powinien
- nie wyobrażam sobie

Napisałeś jakieś swoje wyobrażenia o tym, co postacie "powinny" i napisałeś to tak, jakby twoje zdanie było obiektywną prawdą. Ja np. nie lubię wizji Nolana - ale nie odmawiam mu prawa do napisania Batmana i Jokera tak, jak chciał. Co ciekawe, ty też nie masz nic do Nolana - ale Snyderowi już odmawiasz prawa do poprowadzenia postaci tak, jak sobie wymarzył. Zastanawiam się, co sądzisz o takim komiksie "Dark Knight Returns", w którym Batman jest stary a Robin jest - uwaga - dziewczyną. Ciekawe, czy w ogóle czytałeś "Superman: Birthright", na Luthorze z którego Luthor Eisenberga jest wzorowany. Pewnie nienawidzisz "Kingdom Come", w którym Superman jest zmęczony życiem i zniechęcony, a Batman stosuje mocną brutalność.

Offline Gascon200

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 11:13:17 »
Napisałeś jakieś swoje wyobrażenia o tym, co postacie "powinny" i napisałeś to tak, jakby twoje zdanie było obiektywną prawdą. Ja np. nie lubię wizji Nolana - ale nie odmawiam mu prawa do napisania Batmana i Jokera tak, jak chciał. Co ciekawe, ty też nie masz nic do Nolana - ale Snyderowi już odmawiasz prawa do poprowadzenia postaci tak, jak sobie wymarzył. Zastanawiam się, co sądzisz o takim komiksie "Dark Knight Returns", w którym Batman jest stary a Robin jest - uwaga - dziewczyną. Ciekawe, czy w ogóle czytałeś "Superman: Birthright", na Luthorze z którego Luthor Eisenberga jest wzorowany. Pewnie nienawidzisz "Kingdom Come", w którym Superman jest zmęczony życiem i zniechęcony, a Batman stosuje mocną brutalność.


Czytałem, i lubię te wizje postaci. Nawet wizja Batmana Snydera nie jest taka zła - jeśli chodzi o kino najbliżej z nich wszystkich był Snyder ze swoją wizją, która sporo bazuje i czerpie z najdojrzalszej wersji mrocznego rycerza, którą zaproponował Miller (inna już kwestia, że nie przepadam za BvS)
.

roblem mam z tym, że to wchodzi w skład Uniwersum filmowego. I wizja Nolana jest pod tym względem lepsza, bo przynajmniej te filmy to były swego rodzaju elseworld. I trochę mi nie pasuje Uniwersum Filmowe, gdzie Batman działa już od 20 lat (!) i nadal nie założył Ligi Sprawiedliwości, a Batrodzina praktycznie nie istnieje (i Mean, w tym czasie to Gacek już powinien poznać kilku Robinów, kilka Batgirl, parę Batwoman itd) poza Alfredem. Ok, jest kostium Robina, ale w filmie nawet nie wiemy czy to był Dick, Jason czy Tim. Tak, później się dowiedzieliśmy, że to był Jason, ale skąd przeciętny widz ma o tym wiedzieć? Zapewne korzysta z internetu, ale ja sam nie lubię, gdy czegoś twórcy nie podają w filmie, tylko potem w jakimś newsie. I tak, to dotyczy również filmów Marvela.
I tak, boli mnie ten brak Batrodziny, bo to jedna z moich ulubionych rzeczy w komiksach DC, i jedna z rzeczy, dla którego tak bardzo lubię Batmana - relacje z Robinami.
Nie wiem, może Snyder chciał w następnych filmach wyjaśnić o co chodzi z Robinem, czemu każdy opuścił Batmana itd ale się i tak nie dowiemy niestety tego.

Jeszcze raz, wizja Batmana Snydera nie jest taka zła, po prostu na uniwersum filmowe, które ma być na miarę Marvela (jeśli chodzi o finanse) nie pasuje starsza wersja Batmana, lepiej by to działo w samodzielnej produkcji.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 11:37:40 »
Jeszcze raz, wizja Batmana Snydera nie jest taka zła, po prostu na uniwersum filmowe, które ma być na miarę Marvela (jeśli chodzi o finanse) nie pasuje starsza wersja Batmana, lepiej by to działo w samodzielnej produkcji.

Pod tym względem może i tak. Ale możemy tak powiedzieć dopiero teraz - po dekadzie wszechdominacji Marvela w kinach i miliardach zarobionych przezeń. Nie wiem, czy pamiętasz, ale jak w 2012 ruszało DCEU, to wszyscy byli pod wrażeniem trylogii Nolana. Mroczny Rycerz miał bardzo wielu fanów i można było się spodziewać, że publika dobrze odbierze poważniejsze, mroczne filmy. Poza tym całkiem dobrze radziły sobie też filmy X-Men (nie są one poważne ani głębokie, ale nie są też "śmieszkowe" jak MCU, po prostu zwykłe blockbustery), żywa była pamięć o Batmanach Burtona, Spider-Manach Raimiego itp. Panowała różnorodność.

To teraz uznaje się, że kinowe uniwersum "powinno" być takie jak MCU - lekkie, robione maszynowo, przepełnione cwaniakowatymi żartami, kolorowe, jak od linijki. A może DCEU od początku nie miało takie być? Nolan i Snyder chcieli pójść własną drogą. Ale że najpierw skretyniałe media (przy BvS) odmówili im tego, a potem skretyniali dyrektorzy z Warner Bros zrujnowali to (dodając do SS kolorki i rujnując JL), to nigdy już tej drogi nie zobaczymy. Po WW i Aquamanie wiemy już na pewno - DCEU będzie jak MCU tylko z lepszymi efektami. To koniec głębszego kina superbohaterskiego. Zostaje nam oglądać MoS i BvS po raz tysięczny.

Offline Red Fury

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:21:31 »

W USA ludzie kochają horrory, i potrafią na tych filmach spore pieniążki w kinach zostawić. Trench związany z Aquamanem może być strzałem w dziesiątkę, o ile scenariusz będzie miał ręce i nogi. Nawet ja mimo, że z horrami jestem raczej na bakier czekam z ciekawością na dalszy rozwój tego dzieła, a nóż widelec się wybiorę.

@Cyber ale WB już się wypowiadało na chwilę obecną, że nie robią filmów pod jakieś wspólne uniwersum, tylko robią filmy, dając reżyserom wolną rękę tak jak w przypadku Jokera czy Birds of Pray.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

John_

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 17:56:10 »


@Cyber ale WB już się wypowiadało na chwilę obecną, że nie robią filmów pod jakieś wspólne uniwersum, tylko robią filmy, dając reżyserom wolną rękę tak jak w przypadku Jokera czy Birds of Pray.

I całe szczęście. Jedno schematyczne i bezpieczne MCU nam wystarczy.

sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 21:28:29 »
Niemoge zrozumiec czem Dwayna Johnsona nie dali w Shazam jako Black Adama to bylby hicior zarabiajacy setki milionow. Dwayne sprzedaje kazdy film (oproczy Baywatch) lepiej lub gorzej ale niema strat.