Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 163626 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #840 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 12:36:00 »
Akurat Triss Merigold w książkowym oryginale miała włosy koloru kasztanowego.
Nie wiem, czemu zespół CD Projektu postanowił ją przemalować na czerwono.

Damien

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #841 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 23:02:16 »
Val-Zod, który był jedną z teorii fanów na protagonistę filmu o czarnoskórym Supermanie J. J. Abramsa, dostanie swój film/serial (jeszcze nie znamy formy) produkcji Michaela B. Jordana. Nic nie mówiono czy Jordan zagra także Vala-Zoda. Czyli w najbliższych latach na ekranie będzie dwóch różnych czarnoskórych Supermanów. DC chce mieć ofertę różnorodną etnicznie, ale szkoda że jedne seriale o czarnych herosach kasuje (Black Lightning) by później produkować kolejne, tyle że z następcami białych poprzedników. Calvin Ellis jako Prezydent Superman chyba byłby ciekawszy na serial (jeśli to miałoby być serialem), jako połączenie superhero i political fiction. Może scenarzysta komiksowy Tom Taylor (Injustice, DCEased) jako twórca postaci dostanie jakąś pracę przy tym projekcie.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #842 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 23:19:11 »
Val-Zod, który był jedną z teorii fanów na protagonistę filmu o czarnoskórym Supermanie J. J. Abramsa, dostanie swój film/serial (jeszcze nie znamy formy) produkcji Michaela B. Jordana. Nic nie mówiono czy Jordan zagra także Vala-Zoda. Czyli w najbliższych latach na ekranie będzie dwóch różnych czarnoskórych Supermanów. DC chce mieć ofertę różnorodną etnicznie, ale szkoda że jedne seriale o czarnych herosach kasuje (Black Lightning) by później produkować kolejne, tyle że z następcami białych poprzedników. Calvin Ellis jako Prezydent Superman chyba byłby ciekawszy na serial (jeśli to miałoby być serialem), jako połączenie superhero i political fiction. Może scenarzysta komiksowy Tom Taylor (Injustice, DCEased) jako twórca postaci dostanie jakąś pracę przy tym projekcie.

Jakby nie można było po prostu zrobić o nim filmu kinowego. Najpewniej zrobią czarnego Kenta i mogą się na tym przejechać... Niech oni najpierw wypuszczą tą swoją kinówkę o blacku Superku i obserwują reakcję i zarobki.  Po takich ruchach, to ludzie będą mogli mieć wywalone już na jakiegokolwiek czarnego Supka niezależenie od kontekstu. Generalnie to takie męczenie pały za przeproszeniem.
Spoiler: PokażUkryj
To samo było przy Watchmen HBO, gdzie oczywiście Manhattann musiał być czarnym
No aż skręcało przy wrzuceniu tego nawet przy takim klasyku, trawestowaniu historii z zupełnie innej tematycznie bajki znów na czarnych.  Jakby byli odważni to by zrobili film o przykładowo nazistowskim Supku, albo tym z ZSRR a nie serwowali już armię czarnych Supsów ;p

Generalnie 2 czarne Supermany to już co raz mocniejsze wydziwianie. Gdzie jest do cholery sequel z Cavillem.

« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Lipiec 2021, 23:20:58 wysłana przez Pan M »

Offline xanar

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #843 dnia: Nd, 25 Lipiec 2021, 23:13:02 »
Uwaga !!! To jest nie w polskim języku, także ci bardziej wrażliwi niech nie oglądają bo mogą poczuć się zawiedzeni.

https://twitter.com/i/status/1419349349230907392
Twój komiks jest lepszy niż mój

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #844 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:52:21 »
,,Batmotór" w końcu pojawia się w solidnym wydaniu w DCEU / Kinowym Uniwersum DC - sam nie wiem, jak z tymi kanonami, czy też przyporządkowaniami Uniwersów, się sytuacja tu przedstawia, więc tak napisałem. Batfleck, jak piszą zagraniczni forumowicze, wygląda potężnie, pompatycznie, no i z klasą; coś w sam raz dla niegrzecznych chłopców, o ile zdjęcie to - a pochodzi ono z planu zdjęciowego superprodukcji "The Flash", chyba pierwszego obrazu kinowego z motywem Multiversum w świecie DC - jest prawdziwe. Nawet posiłkując się tylko tą fotografią, mogę powiedzieć, że mam ,,mega-podjarkę" na premierę "The Flash" w 2022 roku. Ho ho!


Offline burberry

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #845 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:42:24 »
Jakby nie można było po prostu zrobić o nim filmu kinowego. Najpewniej zrobią czarnego Kenta i mogą się na tym przejechać... Niech oni najpierw wypuszczą tą swoją kinówkę o blacku Superku i obserwują reakcję i zarobki.  Po takich ruchach, to ludzie będą mogli mieć wywalone już na jakiegokolwiek czarnego Supka niezależenie od kontekstu. Generalnie to takie męczenie pały za przeproszeniem.
Spoiler: PokażUkryj
To samo było przy Watchmen HBO, gdzie oczywiście Manhattann musiał być czarnym
No aż skręcało przy wrzuceniu tego nawet przy takim klasyku, trawestowaniu historii z zupełnie innej tematycznie bajki znów na czarnych.  Jakby byli odważni to by zrobili film o przykładowo nazistowskim Supku, albo tym z ZSRR a nie serwowali już armię czarnych Supsów ;p

Generalnie 2 czarne Supermany to już co raz mocniejsze wydziwianie. Gdzie jest do cholery sequel z Cavillem.

Black Superman - The Man of Steal lmao

Online isteklistek

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #846 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 10:19:50 »
A co dalej w takim razie z Lex Luthorem? Obrońcą i przedstawicielem ludzkości, który chce wygnać S, bo nie jest człowiekiem. Te kosmetyczne zmiany z Kentem, to będzie wielka bomba, oby nie obudzili się za późno. Nie trzeba być jasnowidzem, że kwestia rasy będzie kością niezgody, tylko tyle, że wszyscy dostaną zaćmienia i zapomną, że on pochodzi z innej planety - Krypton.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #847 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 03:37:30 »
https://www.rottentomatoes.com/m/the_suicide_squad

https://www.metacritic.com/movie/the-suicide-squad


Nie wygląda to źle, nawet przy założeniach, że % spadną to jest kosmos w porównaniu z tym jaki smród od początku walił przy odbiorze jedynki.

Jestem w stanie uwierzyć, że Gunn zrobił dobrą robotę. W ogóle mam sporę nadzieję, że po Jokerze, Shazamie, Aquamanie, Squad dołączy do grona tych co lepszych filmów Warnera na licencji DC. "The Batman" pewnie będzie sztosem, Warner akurat w kwestii DC  przynajmniej przy Batmanie jest świadom, że nie mogą spieprzyć.

Pytanie na ile Warner ma jakikolwiek plan na nowe spójne uniwersum, czy i na jakie "Flash" to uniwersum zresetuje. Gdyby zaserwowano "Batman Beyond" z podstarzałym Keatonem byłbym cały kupiony.

Ja wiem, że śmierdziałoby żerowaniem na Batmanie Burton, ale skoro wypaliło coś takiego jak nowy Mad Max i Blade Runner to zawsze są jakieś szanse na dobry film,  jakby tylko warner przestał wciskać paluchy nie tam gdzie trzeba. Patrząc po ostatnich filmach wyłączając Wonder Woman 84 to warner chyba stracił ma już tak opuchnięte paluchy, że zdarza im się to coraz rzadziej.

Mam generalnie takie wrażenie, że jak MCU tak naprawdę po Endgame mogłoby już zwijać kramik- wiadomo, ze tego nie zrobi z powodów finansowych- tak filmowe DC może się jeszcze mocniej odkuć.


No i chyba jakoś mocniej kibicuje tym drugim na ten moment, bo filmowe MCU z fazy 4 na ten moment-
Shang-Chi i Eternals interesują mnie bardzo umiarkowanie. Black Panther 2 i The Marvels też szczególnie mnie nie interesują. Reszta pewnie będzie spoko na czele z oby multiwersalnymi przygodami pajączka i nowym Thorem.

Wracając do filmowego DC, to jedyne czym może sobie może naprawdę solidnie dowalić to tylko tym kontrowersyjnym Kentem o czym pisano niżej, ale jak inne filmy będą dobre to one same się obronią.

Online isteklistek

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #848 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 09:44:39 »
Niestety jeżeli chodzi o filmy DC jest ciągłe odbijanie się od ściany, czyli każdy film musi być najlepszy z najlepszych, albo jest niczym. W tym szaleństwie może być tak, że SS Gunna odniesie sukces i nagle zapowie się przebudowę. Gunn będzie więcej filmów kręcił, albo stanie się człowiekiem, który będzie budowć uniwersum DC. Już nie mogę się doczekać aż ta lawina ruszy. Potencjalny sukces SS wynika z tego, że ten film zdaje się być samodzielny na tę chwilę i nie ma presji uniwersum. Można by się zapytać, co się zmieniło  od jedynki? Wiodąca obsada ta sama, koncepcja ta sama, nawet zamiana Smith - Elba wydaje się być jeden do jednego, gdy chodzi o postać, motywację, tak więc wielka rewolucja zdaje się nie być wielka. Nie spodziewam się większej refleksji na pierwszą i drugą częścią - syf kontra genialny film, inaczej nie będzie.

Offline death_bird

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #849 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 22:18:48 »
Obejrzałem chyba wszystkie zwiastuny i na tej podstawie jak na razie "śmierdzi" mi to "GotG" tylko z inną kategorią wiekową.
Czyli możliwe podpięcie się pod klimat "Deadpool".

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #850 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 11:25:03 »

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #851 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 02:27:46 »
Niestety jeżeli chodzi o filmy DC jest ciągłe odbijanie się od ściany, czyli każdy film musi być najlepszy z najlepszych, albo jest niczym. W tym szaleństwie może być tak, że SS Gunna odniesie sukces i nagle zapowie się przebudowę. Gunn będzie więcej filmów kręcił, albo stanie się człowiekiem, który będzie budowć uniwersum DC. Już nie mogę się doczekać aż ta lawina ruszy. Potencjalny sukces SS wynika z tego, że ten film zdaje się być samodzielny na tę chwilę i nie ma presji uniwersum. Można by się zapytać, co się zmieniło  od jedynki? Wiodąca obsada ta sama, koncepcja ta sama, nawet zamiana Smith - Elba wydaje się być jeden do jednego, gdy chodzi o postać, motywację, tak więc wielka rewolucja zdaje się nie być wielka. Nie spodziewam się większej refleksji na pierwszą i drugą częścią - syf kontra genialny film, inaczej nie będzie.

Gunn reżyserko bije na łeb Snydera. Gdyby miał przewodzić kinowemu DC to byłby niesamowity progres dla tej marki. Pytanie czy Gunn by to na siebie wziął, czy Warner w ogóle ma taki plan, tutaj szczerze wątpię, chociaż nie wątpię, ze Gunn by na to poszedł i przy okazji utarł nosa Disneyowi, który  podle go potraktował przy Guardianach vol 3 za praktycznie bzdurkę i pewnie nawet przywrócenie na stołek reżysera i tak mu pamięci nie wymaże. Gunn zdaje się faktycznie dbać i troszczyć o to co tworzy, a panowie ze stołków w Warnerze to można o nich powiedzieć tyle dobrego, że jest fajnie jak się nie wpieprzają reżyserowi w paradę za mocno i tyle.

Mnie tam cieszy, że DC ma już dwa filmy z Rką, przy okazji wyprzedzili w tym  MCU ;) Jasne pierwszy był Deadpool na dobrą sprawę.


Do tego ciekawe jak to sobie poradzi w kinach bo Black Widow to wykręciło 348 milionów przy równoczesnym streamingu. Pewnie Squad w obecnych warunkach nie ma szans jakoś ogromnie przebić tego wyniku co wygląda na niezłą ironie losu, patrząc na to jaki wynik finansowy zrobiła kiepska część pierwsza.

Tak przy okazji MCU, to w sumie Black Widow byłby też idealnym filmem pod kategorię R, ale wiadomo, że Disney raczej nie pozwoli i tylko Deadpoolowi pozwolą na R-ki z przyczyn jasne finansowych.
 

Offline misiokles

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #852 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 08:11:40 »
Dlaczego Black Widow byłby idealnym filmem pod kategorię R? Dla mnie R-ka byłaby out-of-character.

Offline death_bird

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #853 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 10:16:41 »
Ale w sensie, że "out of character" w wersji filmowej czy komiksowej?
Bo jeśli chodzi wyłącznie o filmy to wyjaśnienie byłoby bardzo proste: jak się robi na smyczy Wuja Sama to trzeba się zachowywać a jak się załatwia prywatne sprawy po godzinach pracy to nie obowiązują żadne zasady poza metodami wyuczonymi w Specnaz. ;)
Kiedyś już to pisałem, ale powtórzę: gdyby zrobili film w klimacie w jakim tę postać przedstawił Morgan to byłoby "coś" na poziomie ekranizacji Bourne`a albo i lepszym.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #854 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 20:42:57 »
Suicide Squad  zachwalany ale w box office narazie z US 26 mln a z lacznie ze swiata 71 mln - slabo.