Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 163730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #795 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 23:32:42 »
Według plotek ten film, nie ma być częścią DCEU tylko ma być zamknięta historią w swoim własnym universum. Do tego akcja ma dziać się w XX wieku.

Offline xanar

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #796 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 23:35:51 »
Czarny Superman będzie walczył z KKK.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #797 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 06:55:00 »
Według plotek ten film, nie ma być częścią DCEU tylko ma być zamknięta historią w swoim własnym universum. Do tego akcja ma dziać się w XX wieku.

I wyjdzie z tego cos jakWW84 ........

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #798 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 18:08:31 »
Czarny Superman w tworach kinowych Uniwersum DC Comics, wstępnie (bez względu na to kto by go zagrał, jak mógłby wyglądać zarys scenariusza takiej produkcji etc.), jako idea prezentuje się tak, jak każdy normalny pomysł na scenariusz filmu superbohaterskiego od tego czy innego komiksowego wydawcy. Wszystko zależy od tego, jak podejdzie do się do tego, co ma przekazać, na co będzie zwrócona największa uwaga, ta szczególna produkcja z Czarnym Supermanem w roli głównej. Fakt, nie jest to postać kanoniczna w całej komiksowej myśl twórczej, nie reprezentuje ona standardów tej nie dającej się z niczym pomylić aparycji Człowieka ze Stali, wykreowanej w fuzji komiksowych burzy mózgów i eskalacji natchnień rysowników przez dziesiątki lat, przechodzącej na dodatek mnóstwo zmian wizerunkowych - i tych wewnętrznych: ,,behawioralnych", i zewnętrznych. Nie sądzę, aby bardzo ważne było to, że czarnego Supermana Afroamerykanina obsadzi się w głównym świecie kinowych kreacji DC, czy w jakimś własnym ,,podwórku" - małej alternatywnej rzeczywistości (czymś podobnym do procesu powstawania produkcji "Joker" z 2019 roku, i umieszczania jej poza DCEU), gdyż i tak takiego obrazu nie oceni jednostka, ale grupa, większa zbiorowość, subkultura. Finalnie "Czarny Superman", o ile produkcja ta tak właśnie będzie się nazywać, napisze swoje miejsce w historii albo jako bardzo dobry film, albo jako bardzo kontrowersyjnym i nieudany: w kontekście większości odbiorców. Do odważnych świat należy... :D ;)

sum41

  • Gość

sum41

  • Gość

Damien

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #801 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 15:41:51 »
Scenarzysta nowego Supermana Ta-Nehisi Coates, którego fani komiksów znać mogą ze scenariuszy do serii Black Panther i Captain America od Marvela, wygadał się w ostatnim wywiadzie że bohaterem rebootu produkcji Abramsa będzie Clark Kent, jednocześnie potwierdzając że postawią na czarnoskórego aktora. Tutaj odczuwam poważny zawód, w kwestii zmian ras w adaptacjach komiksów jestem zwykle po środku - raz mi to przeszkadza, raz nie, częściej jestem obojętny. Jednak gdy w multiwersum DC istnieją dwie ciekawe postaci, takie jak Calvin Ellis i Val-Zod, jaki jest sens ponownie wprowadzać Kenta tylko ze zmienionym kolorem skóry?

Calvin Ellis jako Prezydent Superman mógłby podnieść całkiem oryginalny w superhero pomysł, czyli superbohater piastujący najwyższy urząd w kraju. Z kolei Val-Zod jako potomek jednego z najzacieklejszych wrogów Supermana, też na pewno miałby coś ciekawego do powiedzenia w swojej historii. Ci dwaj panowie już dają podwaliny pod opowieść, jakiej o Supermanie jeszcze nie mieliśmy w żadnych adaptacjach, nawet animowanych.

Pozostaje wierzyć że mimo wprowadzenia na ekrany czarnoskórego Clarka, pozostanie miejsce na powroty Henry'ego Cavilla, skoro mimo filmu o Batmanie z R. Pattinsonem, Ben Affleck wciąż miał możliwość powtórzenia roli we Flashu. Kto wie, może nowa wersja Clarka Kenta będzie czymś, co zrobi na nas wielkie wrażenie. Na pewno skreślanie filmu już teraz na podstawie samej zmiany rasy protagonisty jest równie niemądre co hurraoptymizm progresywnej części fandomu, z samego faktu że zmieniają komuś rasę na niebiałą.

Po prostu szkoda, że nie wykorzystają czegoś oryginalniejszego, co już zostało wprowadzone w komiksach DC.

Offline Cringer

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #802 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 20:20:00 »
Scenarzysta nowego Supermana Ta-Nehisi Coates, którego fani komiksów znać mogą ze scenariuszy do serii Black Panther i Captain America od Marvela, wygadał się w ostatnim wywiadzie że bohaterem rebootu produkcji Abramsa będzie Clark Kent, jednocześnie potwierdzając że postawią na czarnoskórego aktora. Tutaj odczuwam poważny zawód, w kwestii zmian ras w adaptacjach komiksów jestem zwykle po środku - raz mi to przeszkadza, raz nie, częściej jestem obojętny. Jednak gdy w multiwersum DC istnieją dwie ciekawe postaci, takie jak Calvin Ellis i Val-Zod, jaki jest sens ponownie wprowadzać Kenta tylko ze zmienionym kolorem skóry?
Brzmi to jak strzał w pysk ze strony studia wycelowany centralnie w te postacie i ich fanów. To tak jakby w spiderversie zamiast Milesa Moralesa był czarnoskóry Peter Parker. Słabo.

Damien

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #803 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 13:09:47 »
Dlatego właśnie mam zniuansowane podejście do zmian kolorów skóry postaci w adaptacjach. Nie boli mnie czarnoskóry Hawkman w Black Adamie, czarnoskórzy Electro i Shocker w Spider-Manie ale po co zmieniać kolor skóry np. Petera Parkera, skoro mamy Milesa Moralesa z niemałą popularnością. To samo można odnieść do Kapitana Ameryki - Steve'a Rogersa i Sama Wilsona. W filmie o Fantastycznej 4 Josha Tranka zmieniono rasę Human Torcha, tutaj byłem przeciwny tylko dlatego, że mam wielki sentyment do Johnny'ego i całej Czwórki, nie stał za tym żaden argument. Acz film tamten był profanacją komiksów w tylu aspektach że kto by zwracał uwagę na casting M. Jordana w tej roli (szkoda zresztą było dobrego aktora wtedy marnować, i fajnie że dostał drugą szansę jako Killmonger).

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #804 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 14:06:57 »
Największa kpina polega na tym, że obecnie można było z tego bardzo łatwo wybrnąć bez strat wizerunkowych. Już od dawna trąbiono o tym, że Flash wprowadzi w filmowym DC multiwersum... dlaczego więc do diabła nie wybrano tej opcji z czarnym supermanem z innej ziemi/linii czasowej? Zastanawiam się po co im to multiwersum w tych filmach, jak nie umieją nawet z tego dobrze skorzystać. Chyba jednak tylko po to, żeby wytłumaczyć powszechny burdel i brak spójności między konkretnymi produkcjami.

Damien

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #805 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 16:31:34 »
Mam nadzieję że Black Adam będzie powiązany ze Shazamem, bo to w komiksach najwięksi rywale. A członkowie Justice Society of America którzy w Black Adamie mają się pojawić, tacy jak Hawkman i Dr. Fate spokojnie mogliby zasilić Justice League, gdyby miał powstać w najbliższych latach kolejny film z tą grupą. Szkoda by było to marnować na historię niezwiązaną z kanonem DCEU. Produkcja filmów poza uniwersum powinna dotyczyć tylko eksperymentów jak Joker czy ten czarnoskóry Superman, bo jeśli nagle losowe filmy z omówmy się, średnim potencjałem, będą rozrzucone po różnych liniach czasów, dla mnie to bez sensu.

Taktyka Warnera co do uniwersum DC przypomina mi te Foxa przy X-Men - po prostu kręcą filmy, a fani muszą liczyć że jakiś reżyser zechce wrzucić tu i tam nawiązanie do innych filmów. Niech tak robią, póki filmy będą dobre, ale we wszystkim trzeba mieć umiar. Bo faktycznie daje to szanse na wiele oryginalnych historii których w MCU nie znajdziemy, a z drugiej trochę brakuje tego co ma MCU - jasno określonego spojrzenia co dalej i przede wszystkim - po co.

Czy ten serial o Zielonych Latarniach ma łączyć się z DCEU? Zapowiadali go jako co najmniej konkurencję dla Mandaloriana i seriali Marvela. Nazwiska twórców nie wyglądają zachęcająco mówiąc szczerze. Mogłaby być z tego kosmiczna Gra o Tron gdyby się postarali.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #806 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 17:38:56 »

Mam nadzieję że Black Adam będzie powiązany ze Shazamem, bo to w komiksach najwięksi rywale. A członkowie Justice Society of America którzy w Black Adamie mają się pojawić, tacy jak Hawkman i Dr. Fate spokojnie mogliby zasilić Justice League, gdyby miał powstać w najbliższych latach kolejny film z tą grupą. Szkoda by było to marnować na historię niezwiązaną z kanonem DCEU. Produkcja filmów poza uniwersum powinna dotyczyć tylko eksperymentów jak Joker czy ten czarnoskóry Superman, bo jeśli nagle losowe filmy z omówmy się, średnim potencjałem, będą rozrzucone po różnych liniach czasów, dla mnie to bez sensu.

Taktyka Warnera co do uniwersum DC przypomina mi te Foxa przy X-Men - po prostu kręcą filmy, a fani muszą liczyć że jakiś reżyser zechce wrzucić tu i tam nawiązanie do innych filmów. Niech tak robią, póki filmy będą dobre, ale we wszystkim trzeba mieć umiar. Bo faktycznie daje to szanse na wiele oryginalnych historii których w MCU nie znajdziemy, a z drugiej trochę brakuje tego co ma MCU - jasno określonego spojrzenia co dalej i przede wszystkim - po co.

Czy ten serial o Zielonych Latarniach ma łączyć się z DCEU? Zapowiadali go jako co najmniej konkurencję dla Mandaloriana i seriali Marvela. Nazwiska twórców nie wyglądają zachęcająco mówiąc szczerze. Mogłaby być z tego kosmiczna Gra o Tron gdyby się postarali.

Przecież Warner od początku nie miał żadnego pomysłu na DC w filmach poza kolejnym Batmanem. X-meni Foxa już byli do pewnego momentu bardziej spójni niż Warnerowe filmy. Zawsze Warner mógłby po prostu robić różne estetycznie i nastrojowo filmy osadzone w tym samym świecie, ale za bardzo sami sobie kładą kłody pod nogi. Akurat gadanina Marvel Studios, że filmy są spójne atmosferą, bo są osadzone w tym samym świecie nigdy mnie nie przekonywała. Raz, że w komiksach jakoś w ramach jednego uniwersum jak najbardziej da się tworzyć zróżnicowane gatunkowe historie, gdzie przykładowo Thor, a Punisher mają kompletnie inny setting, ciężar historii, gatunkowość. W MCU niby są różne gatunki a tak naprawdę obleczone tym samym schematem, luźne żarciki, niezobowiązująca fabuła i najczęściej beznadziejny złoczyńca.

W przypadku DC trudno już w sumie mówić o jakimkolwiek DCEU. Affleck żegna się z rolą we Flashu, Cavila już raczej nie zobaczymy, zostaje tylko Gadot, Mamoma, Robbie. Miller ma chociaż jeden film przed sobą, ale czy dłużej sobie będzie Flasha to Warner raczy wiedzieć.

DC od dawna marnuje się w łapach Warnera, nawet jeżeli wychodzą tam dobre filmy- vide Batmany Nolana, Joker- to przydałoby się przetasowanie i wyprzedanie marki komuś, kto by zadbał o spójność tego wszystkiego.

Na filmy nie liczę. Jak ktoś chce spójne uniwersum DC poza komiksami to już lepiej sobie odpalić stare animacje od Batman TAS po Justice League Unlimited.

Damien

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #807 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 18:07:40 »
Cytuj
Na filmy nie liczę. Jak ktoś chce spójne uniwersum DC poza komiksami to już lepiej sobie odpalić stare animacje od Batman TAS po Justice League Unlimited.

Są jeszcze seriale The CW, które były bardzo spójne, nie wiem jak teraz bo oglądam od nich aktualnie tylko Supermana, przymierzając się do dania drugiej szansy Batwoman, bo ponoć w drugim sezonie poziom podskoczył i wprowadzili ciekawego przeciwnika. Niestety ich jakość jest różna, mają wzloty i upadki. Spójności im jednak nie można odmówić, wszystko się łączy, co rok event, bohaterowie różnych seriali odwiedzają innych. Można wiele skrytykować w tym uniwersum, ale obok DCAU Diniego i Timma, to najspójniejszy ekranowy świat DC. A multiwersum i alternatywnymi światami bawili się tam nim wpadli na to twórcy filmowego Flasha :P

Offline Cringer

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #808 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 10:39:26 »

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #809 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 19:43:48 »
  W Empiku w przedsprzedaży Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, tak się zastanawiałem czy wydadzą u nas i wydali. Ceny dvd i 4K nieco niższe niż regularne i dosyć zachęcające, cena zwykłego blu-raya wręcz przeciwnie. Nie będę się nawet oszukiwał, prędzej czy później i tak kupię.