Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 166061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #540 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 21:16:09 »
Mózg na ścianie, szczęka opada na podłogę z zawiasami, przebijając się aż do jądra Ziemi. Dostąpiłem jakiejś niepojętej anihilacji czy też przemiany mej osoby do innego wymiaru; wyszedłem poza myśl, poza koncept. Cóż, mógłbym tak produkować się i produkować całymi stronami na forum, opisując to, jak zareagowałem na najnowszy pełny zwiastun "Justice League: The Snyder Cut (2021)". A jest to tak wyjątkowo dobrze zmontowany lekko ponad dwuminutowy materiał, ukazujący nam ów niedługo debiutujący film, a właściwie miniserial, że wypada o nim powiedzieć, jak i o samym filmie również, jako o wyrazie potężnego kunsztu wizualnego, dostosowanego do tonu przekazu produkcji, jej idei, emocji, do czegoś więcej niż zwykła cukierkowość narracyjna w kinie superbohaterskim (ciężko sformułować na wyrażenie genialności tego zwiastuna, jakieś obszerniejsze słowa bądź określenia). Po oglądnięciu niniejszego trailera, który to solidnie ,,dopiął" pewien jegomość wypowiadający w nim ostatnie słowa, występujący w ostatniej scenie - i tu bez spoilerów - powiem krótko: wstrząsnął mną paroksyzm niewyobrażalnego geekowskiego zadowolenia eksplodującego ponad górny limit emocji. To będzie niezmiernie ciekawy, redefiniujący kino DCEU, jak i ,,kinematografię superbohaterów" w ogóle, obraz Zacka Snydera. Keep calm and carry on! Must wait, must see!

Offline Chmielu

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #541 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 09:27:17 »
Oczywista, że Snyder miał swoją wizję, którą rozpoczął "Man of Steel". Już trailer do "MoS" był małym dziełem sztuki.
W "BvS" zawiódł mnie w zasadzie tylko Doomsday jako pochodna Zoda. I Eisenberg jako rozhisteryzowana wersja Luthora. Ale generalnie to film bardzo dobry, zostający w pamięci, którego twórca chce coś powiedzieć, a nie tylko platforma dla efektów i lepszych, gorszych dowcipów. Nie tak rewelacyjny jak "MoS", ale bardzo dobry.
Jak dla mnie "Justice League" nie ma szans dorównać dwóm pierwszym, bo super-hiper-ultra-kosmiczne zło do pokonania nigdy nie daje takiego fajnego efektu jak to przyziemne [dlatego "Winter Soldier" i "Civil War" są najlepszymi filmami marvelowskimi]. Niemniej jest hype, a dodanie Jokera to w ogóle maestria ze strony Snydera. Postanowił wycisnąć co się da z tego projektu.
[Na marginesie wkurzało mnie zawsze obrażanie Leto. Był rewelacyjny. "Suicide Squad" to słaby film, ale - kto wie? - może kiedyś przekonamy się, że wyjściowo wcale nie było tak źle, zanim wmieszali się wszyscy tandeciarze z wytwórni.]

Wielkie gratulacje dla tych wszystkich fanów Snydera, którzy wierzyli i walczyli przez te wszystkie lata o SnyderCut! Nawet jeśli film nie spełni oczekiwań, to i tak gigantyczny sukces. Wielkie dzięki ode mnie! :)
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #542 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 18:35:19 »
Najnowszy zwiastun "Snyder Cut", jak wiemy wszyscy - my snyderowcy, wywołał niemałe, ba jakieś mityczne wręcz, poruszenie wśród fanów. Wygląda na to, że finalnie czeka nas (epicki to mało powiedziane) niemieszczący się w pojęciu naszych mózgów, dewastujący jakiekolwiek pojęcie skali rozmachu i wysmakowanego pompatyzmu, kilkugodzinny maraton Ligii Sprawiedliwości Zacka Snydera w formie miniserialu. I teraz pewne spostrzeżenie z mojej strony odnośnie omawianego zwiastuna: słowa zamknięte w starożytnym archaicznym języku, umieszczone obok sylwetki Darkseida (zdjęcie poniżej) - z lewej i prawej strony postaci - na malowidle, w którym to widać wyraźnie oznaki upływu czasu od momentu nakreślenia tej formy rysunku. Poszperałem w ,,eterach internetów" na temat tego, co oznacza ten wyglądający na iście mistyczny, prawie że runiczny i zapomniany język, w którym zapisano określenie, może jakąś nazwę - dotyczące potężnego Darkseida, który być może pojawił się na Ziemi już 2000 lat temu... ale to być może. I tak informacje dotyczące tego nie dziwacznego, ale raczej nieznanego języka opisującego w jakiś sposób pana Apokolips, do których udało mi się dotrzeć wyglądają następująco: to bodaj imię i nazwisko (albo coś innego dotyczącego tej postaci) Darkseida: Skotomidis Darkseidos, wraz z jakimś innym znaczeniem, które nie wiem z czego by wynikało: ,,He who is dark in his counsels". A to czy umieszczono ów tekst w języku średniogreckim, czy jakimś innym fikcyjny tworze - celowo stworzonym, zmieszanym z innych istniejących wcześniej języków, na potrzeby tego filmu - tego to nie mam pojęcia. Nic nie jest w tym względzie na dzień dzisiejszy wiadome; i chyba nikomu nie jest, aż do czasu innych materiałów promocyjnych... Być może. Ważne jest to, że wyziera z tego archaicznego malowidła i tekstu jakaś niemożebna wręcz potęga - ta mistyczna, prastara siła kultu i będącego na granicy uwielbienia i strachu ku tej postaci, szacunku - jakiegoś ślepego posłuszeństwa ku Darkseidowi!

I weź tu czekaj miesiąc na premierę "Snyder Cut". Must see! ASAP!




Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #543 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 19:55:58 »
"He who is dark in his counsels"

Wystarczyłoby "Darkseid is". Mnie w ogóle ciekawi, czy Darkseid będzie miał w tym filmie jakąś sensowna motywację, stanowiąca analogię do planu szalonego tytana, czy po prostu będzie zły i już.

No i skala ewentualnego znerfenia postaci, występowania czy też nie równania antyżycia  i umieszczenia w kontekście tego wszystkiego New Gods, Oriona, Mister Miracle'a. Wcale bym się nie zdziwił jakby jakieś nawiązania wystąpiły, wszak to Snyder, który w Bvs nawarstwił nawiązania do Injustice, Flashpointu, Robina.

Online Darth_Simon

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #544 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 20:12:51 »
Nie jestem Snyderowcem ale zwiastun bardzo mi się podobał.
Zaczynam wyczekiwać tego filmu a jeszcze rok temu miałem wątpliwości czy wogóle powinien powstawać.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #545 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 23:33:14 »

No i skala ewentualnego znerfenia postaci, występowania czy też nie równania antyżycia  i umieszczenia w kontekście tego wszystkiego New Gods, Oriona, Mister Miracle'a. Wcale bym się nie zdziwił jakby jakieś nawiązania wystąpiły, wszak to Snyder, który w Bvs nawarstwił nawiązania do Injustice, Flashpointu, Robina.

Z analiz najnowszego porażającego swą meta-epickością trailera do "Justice League: The Snyder Cut", jak i oficjalnych informacji, w filmie - a właściwie to miniserialu (w kinach bodaj będzie to film z przerwami, podzielony na dwie części) - pojawi się mroczny triumwirat: Desaad, Granny Goodness (na końcu od prawej na zdjęciu), wraz z najważniejszym, Darkseidem na czele! Chodzą plotki, oj chodzą, że ,,Świta z Apokolips", która pojawi się w obrazie Snydera, ma być początkiem jakiejś filmowej Sagi w DCEU, z ,,New Gods" i planetą Darkseida w rolach głównych - jako wątki / motywy przewodnie. Kto wie...



Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #546 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 06:24:03 »
Ziomek zapamiętaj sobie, że to nie żaden miniserial ale 4-godzinny film

Offline Szekak

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #547 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 09:16:03 »
Najnowszy zwiastun "Snyder Cut", jak wiemy wszyscy - my snyderowcy, wywołał niemałe, ba jakieś mityczne wręcz, poruszenie wśród fanów. Wygląda na to, że finalnie czeka nas (epicki to mało powiedziane) niemieszczący się w pojęciu naszych mózgów, dewastujący jakiekolwiek pojęcie skali rozmachu i wysmakowanego pompatyzmu, kilkugodzinny maraton Ligii Sprawiedliwości Zacka Snydera w formie miniserialu. I teraz pewne spostrzeżenie z mojej strony odnośnie omawianego zwiastuna: słowa zamknięte w starożytnym archaicznym języku, umieszczone obok sylwetki Darkseida (zdjęcie poniżej) - z lewej i prawej strony postaci - na malowidle, w którym to widać wyraźnie oznaki upływu czasu od momentu nakreślenia tej formy rysunku. Poszperałem w ,,eterach internetów" na temat tego, co oznacza ten wyglądający na iście mistyczny, prawie że runiczny i zapomniany język, w którym zapisano określenie, może jakąś nazwę - dotyczące potężnego Darkseida, który być może pojawił się na Ziemi już 2000 lat temu... ale to być może. I tak informacje dotyczące tego nie dziwacznego, ale raczej nieznanego języka opisującego w jakiś sposób pana Apokolips, do których udało mi się dotrzeć wyglądają następująco: to bodaj imię i nazwisko (albo coś innego dotyczącego tej postaci) Darkseida: Skotomidis Darkseidos, wraz z jakimś innym znaczeniem, które nie wiem z czego by wynikało: ,,He who is dark in his counsels". A to czy umieszczono ów tekst w języku średniogreckim, czy jakimś innym fikcyjny tworze - celowo stworzonym, zmieszanym z innych istniejących wcześniej języków, na potrzeby tego filmu - tego to nie mam pojęcia. Nic nie jest w tym względzie na dzień dzisiejszy wiadome; i chyba nikomu nie jest, aż do czasu innych materiałów promocyjnych... Być może. Ważne jest to, że wyziera z tego archaicznego malowidła i tekstu jakaś niemożebna wręcz potęga - ta mistyczna, prastara siła kultu i będącego na granicy uwielbienia i strachu ku tej postaci, szacunku - jakiegoś ślepego posłuszeństwa ku Darkseidowi!

I weź tu czekaj miesiąc na premierę "Snyder Cut". Must see! ASAP!

Jezu, jaki ty masz męczący sposób pisania... czytać się tego nie da. Przepraszam, ale co chce poczytać twoje posty by się czegoś dowiedzieć to wysiadam w połowie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Damien

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #548 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 23:27:45 »
Wiadomość o powstaniu nowej (starej) wersji Ligi Sprawiedliwości według oryginalnej wizji Zacka Snydera była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Pamiętam jak dziś, gdy szedłem do kina jak na skazanie, uprzednio naczytając się negatywnych recenzji, i całej masy kpin oraz wylewanej nienawiści nawet na samą osobę reżysera. Mimo tego że wcześniej różnie oceniany Człowiek ze Stali bardzo mi się podobał, zawierzyłem opiniom krytyków i influencerów. Na szczęście było to błędem, bo kupiłem całkowicie wizję Snydera na Trinity i naturę konfliktu Batmana z Supermanem. Nawet zaakceptowałem Jessiego Eisenberga jako Luthora, który tak mocno odbiegał od sposobu portretowania tego złoczyńcy, do którego przywykłem. Gdy ogłoszono, że Snydera w połowie produkcji zastąpi Joss Whedon, jeszcze nie narzekałem. Lubiłem kilka jego filmów i seriali, myślałem, że wszystko się jakoś ułoży. Niestety wydał na świat paszkwila, który nie był ani dziełem jego ani Snydera. Od momentu ogłoszenia produkcji pierwotnej wersji JLA, czytałem każdy news na portalach filmowych i śledziłem uważnie social media Zacka Snydera.

Niestety wypuszczony ostatnio trailer lekko zabił we mnie entuzjazm. Lubiłem dwa pierwsze filmy DCEU, za ich odmienność od konkurencji z Marvela i charakterystyczny styl reżysera do przenoszenia komiksu na ekran jeszcze z czasów Watchmen: Strażnicy. Ostatni trailer natomiast, wygląda jakby tworzyła go inna osoba niż MoS i BvS. Świetne ujęcia i kadry towarzyszą wyjątkowo słabo wyglądającemu CGI. Największe zastrzeżenia mam do sceny z Darkseidem na Apokolips, Steppenwolfa w trakcie walki z Amazonkami, czy zbliżeniem na twarz Cyborga. Uwierzyłbym że taką fuszerkę mógłby zrobić Whedon, patrząc na to jak amatorsko potraktował dokrętki do JLA. W trailerze ZSJL nie czuje tego co przy poprzednich filmach. Wyczuwam w tym komputerową łupankę, a nie chłodny realizm jak w poprzednich filmach. Czyżby ZS dysponował niedostatecznym budżetem? Pewien jestem jednak że owy trailer w zestawieniu z trailerami MoS i BvS wypada bardzo słabo, nie dorównując im ani klimatem, ani wyglądem.

Czekam cierpliwie na film i nie będę skreślał go po jednym trailerze, ale nie czuje tego samego co przed premierami poprzednich filmów tego twórcy. Dla porównania zostawiam poniżej trailery do filmów prowadzących do ZSJL. Zupełnie inna półka.



sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #549 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 10:41:47 »
Plotki z ostatnich dni właśnie się potwierdziły: powstanie aktorski reboot "Constantine'a" dla HBO Max!
Kogo widzielibyście w tytułowej roli? Niestety Keanu Reeves i Matt Ryan odpadają — studio Warner Bros. zamieściło lakoniczną informację o "diverse lead", co prawdopodobnie będzie oznaczało, że główną rolę obejmie przedstawiciel którejś z szeroko rozumianych mniejszości.

 :o :-X

Offline jotkwadrat

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #550 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 10:50:55 »
Jeśli ma być przedstawiciel mniejszości, to Peter Dinklage.

Offline death_bird

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #551 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 11:08:42 »
Biały i do tego hetero?
Nie ma szans.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #552 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:47:45 »
Wyczuwam w tym komputerową łupankę, a nie chłodny realizm jak w poprzednich filmach.

Ten chłodny realizm to walka z Doomsdayem, naparzaniem się eSA i Zoda, kryptoniańska technologia czy
Spoiler: PokażUkryj
Flash wyskakujący z portalu
? Czym ten realizm w takim razie jest? Ciemnymi filtrami? Powagą w dialogach?

Przecież to nie stoi nawet obok quasi realizmu Nolana, który nawet jak łamie swoje własne zasady to nie wali w widza typowo komiksową magią.


Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #553 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 16:23:33 »
Naprawdę uważasz, że o to tutaj chodzi? ;)

To ktoś wie kiedy startuje ta Snyderowa wersja?

18 marca 2021.

BTW Ciekawie jeszcze ile ludzi usunie konta, bo osty polecą jak nic za temat kwestii tożsamości płciowej niejakiej Page w temacie filmów komiksowych.


sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #554 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 16:24:43 »
Premiera zaplanowana jest na 18 marca 2021, na platformie HBO Max.