Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 165719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #570 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 21:14:29 »
Nie, to ty pomijasz to, co jest dla ciebie niewygodne, w ogóle nie odniosłeś się do swoich insynuacji w stosunku do Snydera ani do kłamstw, które pisałeś.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #571 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 12:53:31 »
W ogóle zauważyłem, że ilekroć powraca temat Snydervese to jest ono zwykle porównywane do MCU. Już nie będę się rozwodził nad tym, że najbardziej hardcorowi fani Snydera lekceważą filmy braci Russo, albo nie dostrzegają niuansów w innych filmach, choćby pierwszy Iron Man nie jest aż tak lekkim filmem.

Tylko co z innymi franszyzami filmowymi? X-meni Foxa- do momentu aż nie zajechano tej godnej serii dziadostwem w postaci Apocalypse i Dark Phoenix prezentowali świetne wyważenie między akcją, humorem a dramaturgią. Mieliśmy naturalnie poprowadzony wątek socjologiczny oparty do strachu, obawy przed nowym gatunkiem człowieka, ale bez popadania w jakąś dziwną naturę zabierania postaci innego wyrazu twarzy niż udręczenie.

Logan to jest w ogóle majstersztyk i jeden z najlepszych filmów, jakie można pokazać nawet ludziom uprzedzonym do całego gatunku sh. Jest motyw starzejącego się herosa, gdzie jego starość coraz mocniej czuć. Nie jest to Batffleck- którego bardzo lubię- dźwigający ciężary i będący w stanie naparzać się z Supkiem. Czynnik regeneracyjny mu pada, traci co raz więcej sił, do tego emanuje z niego swoistym fatalizm, świadomość tego, że to już schyłek jego dni. Da się bez walenia po oczach ciemnymi filtrami, dziwną atmosferą kija w wiadomym miejscu i waleniem po uszach już coraz gorszej jakości muzyką Zimmera. Jest nawet fajny komentarz z dystansem do samej mitologii komiksów superhero- "Maybe a quarter of it happened, and not like this. In the real world, people die, and no self-promoting asshole in a fucking leotard can stop this"

Co więcej, wiemy, że tutaj już nie będzie właśnie żadnych powrotów
Spoiler: PokażUkryj
W finale Logan umiera i sugestia jest wyraźna, nie ma szans na żadne powroty w tym świecie
Wystarczy porównać do tego wielką dramę z
Spoiler: PokażUkryj
 umierającym eSem
Raz, że widz nawet nie zdążył się przywiązać do tej postaci jak choćby do Starka w momencie, w którym dotarliśmy do Endgame, dwa Snyder wyciąga jeden z najczęściej krytykowanych motywów konwencji sh. Powroty zza grobu. Bo co do powrotu
Spoiler: PokażUkryj
Supermana
chyba nikt nie ma wątpliwości. Facet, który chce sprawiać wrażenie, że tworzy poważne i ważne filmy sam sięga po jedne z najbardziej nasiąkniętych telenowelom rozwiązań sh. Czytam komiksy sh od lat, ale nie mam złudzeń. Wielu ludzi ten zabieg zraża, odstrasza i zwyczajnie mierzi. No i coś jednak w jego krytyce jest. Nie lubię zabawy w półśrodki, to albo pan tworzysz poważne filmy sh, albo pan w kulki lecisz. Nolan to nie jest, bo tam co by nie mówić o tych filmach, ich wewnętrznych błędach, to nie było nawet mowy o takich zabiegach fabularnych.

Jak myślę o realizmie, to bardziej od filmów Snydera wpada mi do głowy "Joker", który też jest filmem niebawiącym się w półśrodki jak Logan. Ba, to jeszcze bardziej surowy obraz. Nie ma tam cudownych ludzi z mocami, peleryn czy nawet cudownych ludzi w pelerynach, bez mocy.

Nie uważam też, że Snyder w ogóle nie umie tworzyć dobrych filmów. Umie, jeżeli niewolniczo trzyma się materiału źródłowego- vide 300. Główne zastrzeżenia to mam do tego, że facet nadal tworzy rzeczy pełne całej masy zabiegów znanych z sh, z całym ich ciężarem superhero cudów na kiju, typowych dla gatunku zabiegów fabularnych, które sam osobiście lubię. To coś jak konwencja w sw, gdzie pluszowe misie mogą nakopać wojsku, zielony karzeł niepotrafiący poprawnie składać zdań jest mędrcem jedi itd. Tymczasem gość opływa w konwencję narzucająca większą konsekwencję obranego przez niego pseudo dramatycznego tonu. Jasne można mówić, że ktoś czepia się Snydera, a wizja innych twórców to dla niego już pole do eksperymentów. Tyle, że inni twórcy jw przykładach nie idą na kompromisy, tylko tworzą skrzętnie zrealizowaną,  bezkompromisową wizję. Tymczasem Snyder sprawia dla mnie wrażenie gościa, który bawi się w prowizorkę. Niby ma być poważnie i dramatycznie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pobawić się w typowe zabiegi sh, które zabijają napięcie.

Inny jego problem to walenie, dużej ilości easter eggów tak, że widz, bez przewodnictwa fana ogarniającego DC nic nie zrozumie. Jest choćby wizja Batmana składająca się na symbol zwiastujący Darkseida, parademony, Supermana wyciągniętego żywcem z Injustice i Flasha, który skacze po liniach czasowych niczym w Flashpoincie. Jest mini klip o innych metaludziach. Mamy mini wątek o Wonder Woman i mrugnięcie okiem do jej przygód z okresu IWŚ. Przypominam, że MCU już było krytykowane za takie walenie mrugnięciami okiem w Avengers 2, gdzie były jakieś wizje Thora w sadzawce i tym podobne rzeczy. Można to skontrować, że hej to skłania do zastanowienia się, w jakim kierunku zmierzają filmy, ale sam tego nie kupuje. To po prostu bardzo mętna reklama, kolejnych filmów, wydarzeń w ramach uniwersum filmowego. Błagam to nie Lynch. To już wolę kawa na ławę, głupie sceny po napisach, niż nawarstwianie w samym filmie zwiastunów kolejnych filmów, wydarzeń.

Nie wiem w jakim % to wina samego Snydera, a ile studia, które na głupa chciało gonić MCU, ale to nie jest fajne. Teraz wyobraźmy sobie, w jakim stanie by wizja wspólnego kinowego świata, gdyby od Man of Steel budowano spokojnie całe uniwersum filmowe, bez tego typu napiętrzenia easter eggów.


« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Luty 2021, 13:10:26 wysłana przez Pan M »

Offline Cringer

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #572 dnia: So, 20 Luty 2021, 01:08:22 »
No i mamy filmową Supergirl która zadebiutuje w filmowym Flashu. Aktorka która ją zagra zwie się Sasha Calle. Ciszy mnie wiadomośći o tym kastingu bo to oznacza że film z Flashem powstaje. Choć dopóki nie zobaczę trailera dopóty średnio w niego wierzę  ;)

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #573 dnia: So, 20 Luty 2021, 01:38:18 »
Flash akurat brzmi na papierze całkiem intrygująco. W końcu ten film ma wprowadzić w filmowym DC oficjalnie mulitwersum. Wróci Batman Keatona i Afflecka. Zapewne motyw na całość będzie przypominał komiksowy Flashpoint.

Może wyjść z tego niezły bałagan, ale z drugiej strony film może dawać też nadzieję na nowy start dla uniwersum- skoro mulitwersum, to tak może z czasem nowa wersja JL?

Offline Cringer

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #574 dnia: So, 20 Luty 2021, 04:37:08 »
Owszem film zapowiada się ciekawie. Mam jeden jednak z nim problem. Nie pamiętam od ilu lat powstaje i ostatni raz gdy DC mówiło o swoim filmowym universum całość się posypała.
Nawet znalazłem graficzkę która to mniej więcej obrazuje

Offline Szekak

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #575 dnia: So, 20 Luty 2021, 09:11:54 »
Flash akurat brzmi na papierze całkiem intrygująco. W końcu ten film ma wprowadzić w filmowym DC oficjalnie mulitwersum. Wróci Batman Keatona i Afflecka. Zapewne motyw na całość będzie przypominał komiksowy Flashpoint.

Może wyjść z tego niezły bałagan, ale z drugiej strony film może dawać też nadzieję na nowy start dla uniwersum- skoro mulitwersum, to tak może z czasem nowa wersja JL?

Mnie tylko irytuje, że Marvel podłapał pomysł i na szybkiego robi swojego Spider-Mana...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #576 dnia: So, 20 Luty 2021, 11:10:56 »
Mnie tylko irytuje, że Marvel podłapał pomysł i na szybkiego robi swojego Spider-Mana...

Przecież Marvel mówił o "Doctor strange and the multiverse of madness" gdzieś od kwietnia zeszłego roku, gdzie sam tytuł sugeruje swoje jasno. Ba
Spoiler: PokażUkryj
 mrugnięcia okiem do multiverse były już  w "Far from home"
i mimo tego, że okazało się to sporą manipulacją złoczyńcy, to jest to wyraźny smaczek i sygnał dla fanów.


Spider-man to swoja para kaloszy, ale wydaje się, też mocno inspiracja animacją kinową Sony.  Poza tym niezależnie kto od kogo podłapuje pomysły, to pytanie co z tego. DC i Marvel zawsze nawzajem się napędzały, postaci powstawały często na zasadzie zmodyfikowanej kopii od konkurencji, w obydwu uniwersach mamy multiwersum, możliwość  restartów. Do tego Warner podłapał akurat możliwość budowy uniwersum kinowego od Marvela, chociaż robiły to też inne studia filmowe.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Luty 2021, 11:18:25 wysłana przez Pan M »

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #577 dnia: So, 20 Luty 2021, 12:30:23 »
CW jeśli mowa o multiwersum zrobiło jak dotąd największą robotę.

Offline death_bird

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #578 dnia: So, 20 Luty 2021, 13:22:16 »
Obejrzawszy zwiastun Snydera na chwilę obecną uważam, że szykuje się pokaz bombastycznej nudy.
Złole wyglądają tak nijako, że nawet nie wiadomo czy to już jest ten moment żeby coś poczuć czy to dopiero za jakiś czas.

Na chwilę obecną zieeew....
Inna sprawa, że usiądę do tego z czystej ciekawości żeby się dowiedzieć o co było tyle szumu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #579 dnia: So, 20 Luty 2021, 13:35:58 »
CW jeśli mowa o multiwersum zrobiło jak dotąd największą robotę.

No i najbardziej tanią. CW robiące takie przepastne eventy brzmi jak co najmniej zmarnowana szansa.

Obejrzawszy zwiastun Snydera na chwilę obecną uważam, że szykuje się pokaz bombastycznej nudy.
Złole wyglądają tak nijako, że nawet nie wiadomo czy to już jest ten moment żeby coś poczuć czy to dopiero za jakiś czas.

Na chwilę obecną zieeew....
Inna sprawa, że usiądę do tego z czystej ciekawości żeby się dowiedzieć o co było tyle szumu.

W ogóle  ciekawe czy wyjdzie z tego sensowny film, gdzie te wszystkie easter eggi z poprzedniego będą jakoś sensownie się zazębiać, tworzyć już samodzielny film. Jak wyjdzie jeszcze więcej smaczków dla fanów to będzie lipa.. delikatnie mówiąc. No i szczerze mówiąc tego obawiam się najbardziej.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Luty 2021, 13:46:14 wysłana przez Pan M »

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #580 dnia: So, 20 Luty 2021, 14:49:36 »
Cytuj
No i najbardziej tanią. CW robiące takie przepastne eventy brzmi jak co najmniej zmarnowana szansa.
Tego też jestem świadom. Chciem tylko zauważyć że multiwersum jest już mocno exploatowane. CW brak tylko budżetu by to co chcą pokazywać wyszło w ramach ich mocy przerobowej. Z innej strony te ich odcinki specjalne ogląda się całkiem nieźle jak przymknie się oczka na CGI.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #581 dnia: So, 27 Luty 2021, 16:24:52 »
Premiera 18 marca o 2 w nocy w Ameryce (ET), więc o 8 rano u nas. Już teraz bierzcie wolne (ja biorę 2 dni - jeden na oglądanie, drugi na interpretowanie).

Wysmażyłem posta o dostępie do HBO GO: https://www.facebook.com/kompatybilneokulary3d/posts/1120953895033027

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #582 dnia: So, 27 Luty 2021, 17:31:41 »
Up
Kurde może też tak zrobię, i może jakiś live na fb/yt 😉wczoraj dostałem bana od Stelmacha za wklejkę bialej"czarnej pantery". Przydała by się tam opozycja bo będą hejcic i rozsiewać nienawiśc do Snydera nieustannie.

sum41

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #583 dnia: So, 27 Luty 2021, 18:19:49 »
J J Abrams ma robic reboot Supermana i sa plotki ze eS ma byc czarny. Niemialbym nic przeciwko gdyb Wyszly z 3 filmy z eSem i chcieliby sprobowac czegos nowego a tak chyba tylko oskara dostana no bo wiadomo...

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #584 dnia: So, 27 Luty 2021, 18:27:02 »
Po FlashPoint mogło by to mieć sens, szkoda tylko niewykorzystanego potencjału Henryka 😥 Trylogia MoS do dzi mi się marzy 😩