Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 163625 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #315 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 13:16:32 »
Sympatyczne, jak wszystko od Zacka:


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #316 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 15:04:19 »
#ReleaseSnyderCut; tak, Zack Snyder ponad wszystko! Zaczęło się. Przypadek amerykańskiego, odważnego wizją, reżysera, potwierdza jak bardzo krótkowzroczni są ,,wymoczkowaci biurokraci w melonikach o świńskich oczkach i końskich zębach" z Wytwórni Filmowych, Studiów etc., czyli sławetne szefostwo filmowych korporacji, które decyduje to, co widz zobaczy na ekranie w danym obrazie, nie patrząc na wkład reżysera dzieła, ba, niekiedy na prośby fanów. Tak było z "Ligą Sprawiedliwości" Snydera, filmowca, który z mojej perspektywy jest niczym George Lucas na początku swojej kariery - będący stawiającym na swoim niezależnym filmowcem, kochającym swoją pracę, otwierającym przyszłym widzom kina wyobraźnię na Wszechświat. Możliwe, że po tym, co spotkało przez tyle lat, aż do dzisiaj, "Ligę Sprawiedliwości" i pracującego przy niej Zacka Snydera, poskutkuje jakąś rewolucją społeczno-kulturową, czymś na miarę zrywu twórców kinematografii ku większej niezależności. Emancypacja reżyserów?

A tymczasem, wieści zza oceanu idą, oj idą. Warner Bros może mieć szansę na skuszenie Ryana Reynoldsa do ponownego wcielenia się w Zieloną Latarnię, jako - być może - drobne cameo w "Justice League: Snyder Cut". A dlaczego mogłoby to być możliwe? Na tę chwilę aktor prawdopodobnie nie posiada żadnego podpisanego kontraktu z "Disneyem", od momentu, gdy ów moloch korporacyjny przejął prawa do Deadpoola od "20th Century Fox". Z drugiej strony nikt nie planuje żadnych dokrętek przy tej produkcji; poza tym Zack Snyder rzekomo, wraz z ekipą filmową, zdołał nakręcić 30 min materiału filmowego do "Justice League" przeznaczonego postaci Zielonej Latarni, która w tych ujęciach/scenach stanowiła główny motyw przewodni. A to, który Green Lantern, i kto w niego ewentualnie się wcielał przy filmowaniu takowego materiału, nikt tego nie wie. Dlatego też szanse Reynoldsa do ponownego odegrania tej niesławnej roli z 2011 roku są pół na pół. Gdyby jednak pojawił się on, jako Hal Jordan / Green Lantern w "Justice League: Snyder Cut", osobiście nie miałbym nic przeciwko takiej sytuacji. Czekajmy... czekajmy na kolejne wieści w tej i temu podobnych sprawie!

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #317 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 15:14:50 »
Cytuj
Warner Bros może mieć szansę na skuszenie Ryana Reynoldsa do ponownego wcielenia się w Zieloną Latarnię

Co za idiotyczny i nieuzasadniony dla marki pomysł, wiem że nic z tego nie będzie, ale wściekam się że w Warner Bros. mogliby w ogóle brać taką opcję pod uwagę. Brać aktora z filmu który obszedł prawie nikogo, nie ma swojego fandomu jak MoS i BvS, filmu którego wstydzi się nawet jego główna gwiazda co zaznaczał wielokrotnie w mediach i 2 razy w swojej twórczości (żarty z Green Lanterna w Deadpoolach).

Równie dobrze mogliby rozważać by zaprosić ponownie do roli Shaquille'a O'Neila by wcielił się w Steela, albo Halle Berry jako Catwoman. Szkoda to nawet komentować. Nie chce mi się tropić źródeł tej rewelacji z Reynoldsem, więc mam nadzieje że nie pochodzi od żadnego rzetelnego dziennikarza.

Offline SawiK

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 18:12:08 »
Reynolds miałby powrócić jako GL to było by ciekawie.
A czemu, a temy ze: RR pokazał by że ma wielki dystans do siebie i postaci jakie gra. Spokojnie przy DP3 mógłby dalej cisnąć bekę ze np: tak długo czekał na powód w 3cz że dał sobie wcisnąć zielony kostium z cgi ;) Ale nie widzę go w DCeU, wolał bym kogoś innego w tej roli, a skoro ma to być serial to czemu nie. Taki zabieg mógłby pomóc i przyciągnąć fanów DP a hejterzy z yt dostali by kociokwiku, wyobraźcie sobie frustrację grubego z napisow 😂

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #319 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 18:29:33 »
Co za idiotyczny i nieuzasadniony dla marki pomysł, wiem że nic z tego nie będzie, ale wściekam się że w Warner Bros. mogliby w ogóle brać taką opcję pod uwagę. Brać aktora z filmu który obszedł prawie nikogo, nie ma swojego fandomu jak MoS i BvS, filmu którego wstydzi się nawet jego główna gwiazda co zaznaczał wielokrotnie w mediach i 2 razy w swojej twórczości (żarty z Green Lanterna w Deadpoolach).

Równie dobrze mogliby rozważać by zaprosić ponownie do roli Shaquille'a O'Neila by wcielił się w Steela, albo Halle Berry jako Catwoman. Szkoda to nawet komentować. Nie chce mi się tropić źródeł tej rewelacji z Reynoldsem, więc mam nadzieje że nie pochodzi od żadnego rzetelnego dziennikarza.

Pomysł o ponownym zaangażowaniu Reynoldsa do filmowej roli najsłynniejszej kosmicznej latarni w Uniwersum DC, które jak wiemy jako pierwsze miało miejsce w 2011 roku (pozostaje pytanie, czy zagranie ,,frankensteinowskiego, pozbawionego ust Deadpoola" w 2009 roku w obrazie kinowym "X-men: Geneza. Wolverine" nie było najgorszą w realiach kina superbohaterskiego sylwetką, którą aktor odegrał w swoim życiu), to, co podejrzewam, nie jest nawet pomysł samego studia. To raczej wymysł tudzież zajawka miłośników superbohaterskiej części popkultury, którzy zaczęli rozpuszczać wici fanowskich ploteczek w eter internetów i social mediów, od razu, gdy dowiedzieli się o zaakceptowaniu przez włodarzy studia Warner Bros, "Snyder Cut", i zaplanowaniu emisji tej oryginalnej wersji "Ligii Sprawiedliwości" na 2021 rok, na platformę streamingową HBO Max. Zaczęło się. Nadszedł okres czysto geekowskich spekulacji, zakotwiczonych solidnie wokół, teraz niezmiernie już wyczekiwanego, "Justice League" Zacka Snydera, podobnych do tych szalonych rozważań fanów, które miały miejsce przed premierą "Avengers: Endgame". Bo w wizji Snydera, którą wtłoczył w "Justice League", zastanawia po prostu wszystko: kreacja Darkseida i rozmieszczenie jego sylwetki, roli, charakteru w poszczególnych etapach filmu, czy możliwość pojawienia się nawet kilku dodatkowych członków Ligi Sprawiedliwości w dłuższych rolach, poza tytułową piątką postaci. Czeka nas niesamowicie intensywny, przepełniony nerdowskością w sposób, który trudno będzie sobie wyobrazić, czas spekulacji, dywagacji i rozważań nad "Snyder Cut", aż do momentu premiery produkcji! Ha!  8)

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #320 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 09:34:11 »
Sympatyczne, jak wszystko od Zacka:

Piękna sprawa, że oficjalne materiały HBO/WB przyjęły optykę fanów i są robione w stylu i w duchu #releasethesnydercut. Widać, że ktoś tam musiał siedzieć i zbierać wszystkie materiały. WB powoli odkupuje swoje grzechy (aczkolwiek już widziałem spekulacje, że WB wciąż wcale nie chce Snyder Cut, a to AT&T i HBO cisną).

Interesująco rozwija się temat Ayer Cut. Do tej pory dominującą narracją było, że w trakcie, a nawet na początku kręcenia wytwórnia się wtrąciła i w efekcie wizja Ayera nawet nie została nakręcona, że tylko parę "swoich" rzeczy nakręcił, a przy reszcie filmu był już tylko wykonawcą wizji komitetu. Czyli że Ayer Cut nie istnieje, bo nie pozwolono mu powstać. Jednak ostatnio Ayer wprost ! napisał coś takiego:

Jest to zaskoczenie. Wynika z tego (być może to mały blef, hollywoodzka polityka), że sceny do wersji Ayera zostały nakręcone, ale wycięte. To bardzo zbliżałoby Suicide Squad do sytuacji z Ligą Sprawiedliwości Snydera. Jeśli zrobienie Ayer Cutu wymagałoby jedynie dodania i poprzestawiania scen, ew. dorobienia paru VFX, to... może za parę tygodni albo miesięcy HBO zaskoczy nas niusami nt. Ayer Cut.

Offline isteklistek

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #321 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:19:33 »
W przypadku Ayera sytuacja może wyglądać tak, jak z Aliens 3 Finchera, gdzie jest wersja reżyserska i telewizyjna (czy jak to nazwać) - jeżeli ktoś widział, to okazuje się, że niby mamy dwa podobne filmy, ale dodane sceny, czy zmienione sprawiają, że ten film można trochę inaczej zinterpretować, ale chyba jakościowo jednak jest jedna wizja zachowana, co w przypadku Ayera musiałoby wyglądać tak, że mamy dwa zupełnie różne filmy, dwóch różnych reżyserów, a mi się wydaje, że jednak w tym przypadku kilka scen, czy dokrętek niewiele zmieni.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #322 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 14:15:21 »
No na pewno zamiast bezkrwawych oczotwarzoludzi (?) będą parademony, wątek Enchantress będzie mocno rozbudowany i powiązany ze Steppenwolfem, film będzie ogólnie Podróżą Bohatera i będzie to Harley, sceny z Jokerem zostaną przywrócone. Pod względem stylu i muzyki film zapewne zostanie podobny. Ale to nic złego, bo akurat pod tymi względami kinowy SS wymiata.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 18:03:20 »
@R~Q
Dlaczego zakładasz że pojawiłyby się parademony zamiast tych kamiennych kitowców, skoro owi "kitowcy" byli powiązani z głównym złym filmu, czyli bratem Enchantress. Studio kazało przemontować film na modłę Strażnikow Galaktyki, ale nie kasowało żadnych powiązań z JLA Snydera, bo w czasie produkcji SS Snyder już pracował nad Ligą, gdy jeszcze nikt nie był w stanie przewidzieć że impertynent Whedon zniszczy film. Zostało to powiązanie z DCEU które być miało - czyli Bruce Wayne w scenie po napisach z teczkami przyszłych członków JL.

Chętnie bym zobaczył AyerCut, bo byłem w mniejszości osób którym podobał się Leto-Joker, wypadałoby zaprezentować w końcu jego potencjał a nie wycięte ochłapy które pojawiły się w finalnej wersji. Jared Leto obok Snydera chyba jest najgorzej w DC-Warner potraktowaną osobą, obiecano mu złote góry i solowy film z jego Jokerem, a tu wcześniej wycieli większość scen i dziś zamietli jego postać pod dywan. Nie dziwię się że wściekł go film z Phoenixem (który był ostateczne majstersztykiem z oscarową rolą, choć bardzo dalekim od poprzednich inkarnacji Mr. J).


Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #324 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 08:50:12 »
Moje info oparte jest na doniesieniach i przeciekach, których dokładnych źródeł teraz nie wspomnę, jednak te doniesienia okazało się nie mylić się w sprawie JL, więc mogę zakładać, że ws. SS też mówią prawdę.

Leto-Joker jest jak najbardziej w porządku, każdy twórca ma prawo interpretować i przedstawiać postaci tak, jak mu się podoba. Co ciekawe, fani nie narzekali na fanficowego Ledgera-Jokera, ale Leto-Joker był już dla nich "za dużym odstępstwem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #325 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:02:38 »
Moje info oparte jest na doniesieniach i przeciekach, których dokładnych źródeł teraz nie wspomnę, jednak te doniesienia okazało się nie mylić się w sprawie JL, więc mogę zakładać, że ws. SS też mówią prawdę.

Leto-Joker jest jak najbardziej w porządku, każdy twórca ma prawo interpretować i przedstawiać postaci tak, jak mu się podoba. Co ciekawe, fani nie narzekali na fanficowego Ledgera-Jokera, ale Leto-Joker był już dla nich "za dużym odstępstwem".

Cóż, jak tu się nie zgodzić z twą opinią, R~Q. Jestem podobnego zdania odnośnie kreacji / roli Jokera w "Suicide Squad", o której ciężko mówić, czy była dobra, zła, ,,taka se", czy genialna, gdyż zwyczajnie w świecie to ujmując, była ona zbyt okrojona, aby móc ją jakkolwiek oceniać. Krytycy, jak to krytycy; fani, jak to fani, dostali "Suicide Squad", a co się z tym wiąże, faktycznie, rolę Jokera. Zatem dostali możliwość oceny postaci ,,Pana Pączusia", która była bardzo, ale to bardzo niska w ostatecznej średniej wartości. Rozpoczęta (w końcu!) realizacja "Snyder Cut" coś rozpoczęła - zapoczątkowała być może jakieś przemiany w środowisku filmowców bądź swego rodzaju ruch społeczny na linii reżyserzy, ekipa filmowa - włodarze Studiów Filmowych.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 15:35:13 »
Radosław Pisula, porządny dziennikarz, a kolejny co nie odrobił dziennikarskiego researchu jak jego kolega Łukasz, nazywając fandom SnyderCut "toksycznym". Czy panowie nie usłyszeli o akcji zbierania datkow dla organizacji na rzecz zapobiegania samobójstwom? Czy to też dla nich "toksyczne"? Smutne że mówią takie rzeczy. Za dużo chyba prymitywnych pojazdów po mniejszościach i podobnych w Gwiezdnych Wojnach się naczytali i mają jakieś spaczone podejście do fanów Zacka.

A mi się ciśnie na usta by wspomnieć o fandomie Anty-Snyder, przez który każdemu kto coś pozytywnego o jego filmach napisze w sieci, zlatuje się na głowie grupa 10 znawców by Cie naprostować i "wyjaśnić" że lubisz beznadziejny film, z sensem i zasadnością jak nawracanie katolików przez wojujących ateistów. Siebie warci oni wszyscy są. Czekam cierpliwie na SnyderCut i mam nadzieje że będę się nim cieszyć. I mimo ogromnej sympatii i szacunku którymi darzę Zacka Snydera, nie zakładam już dzisiaj rok przed premierą że na 100% będzie to arcydzieło kina. W przeciwieństwie do osób które już dziś mają pewność że będzie tragicznie.


Offline Gieferg

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #327 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 15:55:23 »
Ci ludzie standardowo nie wiedzą o czym mówią.

Offline Adolf

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #328 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 04:15:32 »
Pamiętam co pisałem o Snyder Cut. Nie miałem wiary w powstanie tej wersji. Byłem rozdarty czy chcę ją zobaczyć, bo w pamięci miałem zawód jaki sprawiły mi Man of Steel oraz Batman v Superman. Filmy z niedorobionym scenariuszem i momentami zbyt mocno ignorujące logikę. Zack to facet od przedstawiania niesamowitych kadrów z komiksów na ekranie. Jednak pod względem historii powinien on dostać jakiegoś profesjonalistę, kogoś analizującego fakty i oceniającego ich sensowność. David Goyer choć jest zapaleńcem i osobą wykonującą swoją pracę z pasją, to przy przekładaniu swojej wizji na ekran totalnie nie umie wcielić się w widza, dla którego nakreślone sceny nie będą miały sensu. Panowie tu od początku się pogubili myśląc o jakiejś sadze, gdzie pokazywano nam kolejne etapy czegoś co jest niezrozumiałe teraz, a będzie za kilka filmów. I to ich błąd. Nie umieją stworzyć jednego, spójnego, zamkniętego obrazu, tylko fantazjują sobie beztrosko w przyszłość.

Ze zdziwieniem i w sumie z radością przyjąłem informacje o wersji Zacka na HBO Max. Babole z poprzednich filmów Zacka zostały już zapomniane, a teraz ma on ogromną szansę na obronienie swojej wizji. Do tego cieszy informacja o rzekomych 4 godzinach materiału, co mam nadzieję zaowocuje szczegółowszym przedstawieniem historii. Na dodatek uświadomiłem sobie jaką tytaniczną pracę wykonali wszyscy fani stawiający #releasethesnydercut Jest mi trochę głupio, że ignorowałem to zjawisko, w które zaangażowali się również aktorzy. Jednak już na wstępie wytłumaczyłem dlaczego Snyder nie zasługiwał na moje zaufanie, to sumienie mam czyste. Z niecierpliwością czekam na obraz i mam nadzieję, że przywróci mi utracone zaufanie do Zacka.

Inna sprawa. Będziemy mieli dwa filmy. Niejako dwie różne rzeczywistości. To także ogromna szansa by pokazać na ekranie coś niesamowitego. Film Flashpoint może poprowadzić fabułę tak, by oba te obrazy były kanoniczne. A gdy dodatkowo okaże się, że występ Ezry Millera w ostatnim serialowym kryzysie był częścią filmu Flashpoint, to DC wkroczyło właśnie na nowy, nieosiągalny dla nikogo wcześniej poziom.

John

  • Gość