Autor Wątek: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki  (Przeczytany 165938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 11:44:11 »
Kapitan Marvel i Billy Batson zachowywali się w tym filmie całkiem inaczej.

Zgorzkniały i sarkastyczny Billy a megawesołek Kapitan.

Właściwie to ten 14-latek był bardziej dorosły od swojej dorosłej wersji.

KamilM

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #136 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 12:34:59 »
Filmu nie widziałem, ale komiksy jakieś tam czytałem o Shazzam/Kapitan Marvel i czy nie powinno być tak, że to dzieciak jest głupkowaty, a dopiero po przemianie w herosa staje się supermądry bo Mądrość Salomona itp.??


Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 21 Maj 2019, 10:12:47 »
https://comicbookdebate.com/2019/05/20/the-women-in-zack-snyders-films/
Kobiety w filmach Zacka to silne kobiety. Już pierwszy jego film, "Dawn of the Dead" miał główną bohaterkę, to cierpiąca, ale dająca sobie radę kobieta. W przeciwieństwie do Whedona, dla którego kobiety to przedmioty (ujęcia na tyłek Gal Gadot i nie na miejscu dialog "you're gorgeous"), Snyder traktuje swoje bohaterki z szacunkiem. Nie należy też zapominać, że Sucker Punch to film w całości feministyczny. Różowowłose tumbleriny oskarżały go o seksizm, bo nie potrafiły dostrzec, że film tak naprawdę wykpiwa "male gaze". Smuci, że i obecnie, w dobie post-ironii, mainstream nie potrafi dokonać prostej interpretacji. Jednak nas, fanów Snydera, nie interesuje zdanie disneyoidów, dla nas głębia i szacunek wypływają z każdej minuty filmów Zacka.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 21 Maj 2019, 14:21:58 »

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 07:27:45 »
https://naekranie.pl/aktualnosci/fani-dc-zebrali-11-tys-usd-chca-promowac-wypuszczenie-snyder-cut-1558432739

Człowiek byłby dziany to sam by im chętnie sypnął na taki cel.
Tak. Dokładnie taka sama sytuacja, jak z koszulkami Snydera - jedną z tymi aluzjami do JL, drugą z zombie super-Manhattanem. Kosztowały po 50 USD, ale znam jedną osobę z PL, która je zamówiła.

KamilM

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 09:35:18 »
https://comicbookdebate.com/2019/05/20/the-women-in-zack-snyders-films/
No wielkie mi halo zrobić coś tak oczywistego jak napisać i pokazać przekonująco postać kobiecą na ekranie, a nie jakąś tam Mery Sue będącą personifikacją feministycznych idei i fantazji, które mają leczyć je z kompleksów i niepewności. Najwidoczniej w dzisiejszych czasach dla Hollywood i reszty branży rozrywkowej to zbyt trudne zadanie.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 11:10:04 »
No wielkie mi halo zrobić coś tak oczywistego jak napisać i pokazać przekonująco postać kobiecą na ekranie, a nie jakąś tam Mery Sue będącą personifikacją feministycznych idei i fantazji, które mają leczyć je z kompleksów i niepewności. Najwidoczniej w dzisiejszych czasach dla Hollywood i reszty branży rozrywkowej to zbyt trudne zadanie.
Wiesz, zapewne i dla Zacka, i dla nas, nie byłoby niczym złym, gdyby we wszystkich filmach postaci kobiece były przekonujące, z krwi i kości, dobrze napisane. Ale niestety obecnie sam wiesz, jak to wygląda np. u Marvela czy w innych Ghostbusterach, więc pod tym względem Zacka należy docenić; za to, że jego bohaterki są po prostu... normalne.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 11:10:55 »
Tak. Dokładnie taka sama sytuacja, jak z koszulkami Snydera - jedną z tymi aluzjami do JL, drugą z zombie super-Manhattanem. Kosztowały po 50 USD, ale znam jedną osobę z PL, która je zamówiła.
Ty ją masz przecież, widziałem na Twoim insta. I Pochodnia Fandomu.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 11:26:34 »
Ty ją masz przecież, widziałem na Twoim insta. I Pochodnia Fandomu.
Pochodnia Fandomu to właśnie ta osoba, o której piszę. Ja z kolei mam inne koszulki, takie ogólnosnyderowe. I sam zrobiłem grafiki i wysłałem do nadruku na koszulkach. Tych oficjalnych nie mam. Mimo wszystko wciąż (na razie) wolę wydawać kasę na komiksy, niż na koszulki za 200 PLN.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 16:25:46 »
Jedna z najlepszych scen w historii kina adaptującego historie obrazkowe o tematyce superbohaterskiej; ba, jedna z najbardziej wartościowych - a mimo że jest mroczna, pompatyczna i emanuje z niej niesłychana a'la ,,unlimited power" potęga jednostkia, co nadaje jej odpowiedniego wydźwięku - scen w historii kina rozrywkowego. Chylmy za to czoła i budujmy Zackowi Snyderowi pomniki ze złota; coś niesamowitego!
Zawsze, gdy oglądam tą krótką sekwencję z "Batman vs Superman: Dawn of Justice", oglądam ją z takim samym przejęciem. Siła bijąca od Supermana - Boga pośród nas, paraliżuje cało ciało, a ekscytacja i dreszczyk emocji robią swoje.



A wracając do "Uniwersum DC", skoro John Constantine w 2014r. miał swój serial, i mało tego, obecnie stanowi on kluczową postać w 4 sezonie "DC's Legends of Tomorrow", to dlaczego by Spectre, o powiedzmy podobnych mocach co John, nie miałby dostać własnego filmu? Sylwetkę mistycznego Spectre można by dołączyć do sylwetek odpowiednio potężnych postaci Uniwersum DC, tworząc film: "DC: Lords of Chaos & Order", gdzie ujrzelibyśmy: Potężne byty Ładu i Chaosu, Spectre, Fate'a, Zatarę, Deadmana itp.

Offline R~Q

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 20:01:07 »
"Batman vs Superman: Dawn of Justice"
Jest to "Batman v Superman". "Vs" sugerowałoby wyłącznie fizyczną walkę, bezmyślną nawalankę. Jednak "v" jest używane w Ameryce w nazwach procesów cywilnych. Sugeruje to starcie wartości, idei, walkę nie tylko na poziomie fizycznym, ale przede wszystkim toczoną w umysłach ludzi.

Jest to także symbol symetrycznej kompozycji w filmie. Patrz wideo:

Nieprawidłowy link vimeo

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 20:59:57 »
Bardzo dobra alegoria, porównanie i konfrontacja idei prezentowanych przez dwóch herosów Uniwersum DC, zawarta w powyższym filmiku. Problem w tym, czy taką charakterologiczność postaci Kal-Ela i Mrocznego Rycerza zrozumieją fani, którzy co drugi najlepiej postawiłby filmowi "Batman v Superman: Dawn of Justice" ocenę 4 lub nieco niżej. Pompatyczność, patos, ukazanie potęgi jednostki, wszystko to kosztem fabuły? Tak właściwie to nie wiadomo, co dokładnie nie zagrało w dziele Snydera o naprawdę konkretnym, niebezpośrednim przekazie. Wyłaniały się z niego specyficzna gustowna harmonia i symetria, rozłożone w całym filmie; to było coś innego, jakby wysmakowanego i pięknego. Nie zauważyłem, aby Snyder chciał nam wepchnąć do "Batman v Superman" klasyczny ,,superheroe dualizm". Nie chcę wchodzić w ramy zawodu krytyka filmowego - a to jest bardzo dziwna profesja - bo zdaje się, że ów film może spodobać się tylko koneserom. Fragment obrazu kinowego Snydera, który ja przesłałem, cóż, daje mocno po kościach, powodując, że podczas oglądania "Batman v Superman" idea superbohatera przechodzi z wielkiego ekranu do świata realnego, stając się częścią czegoś w czym uczestniczy społeczeństwo. I to jest piękne.

John

  • Gość
Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 22:53:24 »
Dzisiaj gdy siedziałem na ławce i karmiłem ptaszki, zacząłem przeglądać instagrama naszego kolegi RQ. Sprowokowało mnie to do przemyśleń i wniosków jak bardzo decydenci Warner Bros nie grzeszą inteligencją. Wzięli do dokończenia filmu twórcę który w stosunku do poprzednika jest jak ogień i woda. Snyder i Whedon maja tak różne style reżyserii, narracji, praktycznie wszystkiego, że z połączenia ich pracy nie mogło wyjść nic innego jak Frankencastle. Wystarczyło wziąć kogoś kto nakręci resztę tak, by nie gryzła się że stylem Zacka. Jakiegokolwiek solidnego wyrobnika. Zamiast tego postawili na kogoś kto całkowicie przerobił to po swojemu, a jaki efekt tego był wszyscy wiemy.

Offline isteklistek

Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 11:44:19 »
Mi się wydaje, że niezależnie kogo by wzięli, to by nie wypaliło. Snyder od początku w swojej wizji był spójny i nic się nie gryzło - od początku Superman był zdystansowany, "boski" wobec świata, a Batman to paranoik, który nikomu nie ufał, zawsze gotowy rzucić się do ataku nawet do "przyjaciół". Konsekwentne budowanie świata i motywacji bohaterów jest trudne do zrobienia, a tutaj ma to miejsce w kilku filmach - są przyczyny i skutki w fabule, które się łącza, a żeby to dostrzec trzeba uważnie śledzić to, co się dzieję na ekranie, a także co jest między wierszami (np. motyw Martha, który jest wyśmiewany przez większość w necie jest bardzo dobrze przemyślany i zastosowany w filmie, ale do tego trzeba wiedzieć kilka rzeczy takich, jak np. jak bardzo się dla Bruce'a liczyła rodzina, co w nim wyzwalało wspomnienie o rodzicach. Takich zabiegów jest mnóstwo, ale nie są podane na tacy, dlatego widz czasem ma problem, aby wiedzieć o co chodzi.).


DC teraz ma własną platformę i postawiło poprzeczkę bardzo wysoko, bo zdystansowało bardzo mocno inne seriale od CW - Titans jako pierwszy serial jest bardzo dobry, choć ma swoje problemy, ale ma świetnie napisane postacie i relacje między nimi - nie wypadają one sztucznie. Doom Patrol ma ciekawych bohaterów, wciągającą fabułę i intrygującego antagonistę, który manipuluje całą drużyną przy tym dobrze się bawiąc - widzowie są przyzwyczajeni do typowego starcia, które jest rozwałką, gdzie dobry wychodzi zwycięsko ze starcia, dlatego mogą nudzić się i narzekać, że to się przeciąga.

« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Maj 2019, 11:50:54 wysłana przez isteklistek »