Forum KOMIKSpec.pl

Pozostałe => Filmy i seriale => Wątek zaczęty przez: Necr09 w Cz, 22 Luty 2024, 08:31:58

Tytuł: Filmowe adaptacje gier
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Cz, 22 Luty 2024, 08:31:58
Z okazji zwiastuna "adaptacji" Borderlands pozwolę sobie stworzyć taki temat :)



Dla mnie jako fana tego uniwersum ten zwiastun zapowiada zdobywcę wszystkich możliwych Złotych Malin. Blanchett jako Lilith i Hart jako Roland to castingi gorsze niż Eisenberg jako Luthor w DCU. Widać wyraźnie, że to nie będzie skierowane do fanów gry, a z samej gry czerpie jedynie nazwy co dobitnie pokazuje brak Mordecaia w drużynie zastąpionego przez naukowiec Patricie Tannis i Tiny Tinę. Nawet czytając komentarze pod zwiastunem widać, że ludzie spodziewali się czegoś całkiem odmiennego od wizji producentów. Jedynym plusem tego zwiastuna wydaje się obsadzenie w roli Claptrapa Jacka Blacka. Wychodzi na to, że na dobrą adaptację gry znów trzeba będzie czekać, następny w kolejce powinien być film/serial Gears of War od szrotflixa.
Tytuł: Odp: Filmowe adaptacje gier
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.cholewa w So, 24 Luty 2024, 18:31:13
Z tego co mi do głowy przychodzi to to jest dopiero druga obok Dooma adaptacja gry FPS. Próbuje sobie przypomnieć inną i nic. No, jest HALO ale nie jako film kinowy. I Far Cry Uwe Bolla.  ;D

Więcej jest sfilmowanych bijatyk niż strzelanek. Mortal, Tekken, Street Fighter, Dead or Alive.

Absurd.

Ja ciągle bym zobaczył na ekranie Duke'a Nukema. Gdy Duke 3D wyszedł w 1996 r. Emmerich zrobił swoją wersję Wojny światów. I gdyby tak połączyć Dzień niepodległości z Dukiem. Ale Duke Nukem 3D to było coś więcej niż jedynie ulepszony Doom. Jak film miałby oddać ukrytą duszę gry?

I conajmniej cztery Cody nadają się na film. Black Ops 1, Ghosts, Advanced Warfare i Infinite Warfare.
Tytuł: Odp: Filmowe adaptacje gier
Wiadomość wysłana przez: komiks w So, 24 Luty 2024, 18:51:16
Wygląda jak współczesna produkcja skierowany do kobiet. Silne babki w roli głównej, czarny będzie rzucał śmiesznymi tekstami, mięśniak w ogóle nie będzie się odzywał. Głównym złolem będzie zapewne biały hetero, ale antagonistki to będą znowu jakieś silne babki.
Tytuł: Odp: Filmowe adaptacje gier
Wiadomość wysłana przez: Pan M w Nd, 03 Marzec 2024, 13:37:14
No ok, ale w pierwowzorze, który jest z 2009 roku, jest sporo kobiecych postaci. Nie popadajmy w paranoję, tak naprawdę takich rzeczy było sporo przed tą całą modą na robienie z tego jakiegoś cyrku i celebracji jakby ktoś wynalazł koło na nowo. Najgorsze co jest w tym zwiastunie, to usilne wrażenie z tego słynnego memu "Mom can we get a  PS5 at home?" Film estetycznie strasznie przypomina" Guardians of the galaxy". Ciężko też stwierdzić, czy to będzie z pewnością gniot, bo growe produkcje mają jednak się ostatnio nieco lepiej, bo a to "Sonic" był ok, a to "The last of us" jest powszechnie odebrane jako sukces, z drugiej strony dalej powstają gnioty jak "Monster Hunter".
Tytuł: Odp: Filmowe adaptacje gier
Wiadomość wysłana przez: Necr09 w Śr, 15 Styczeń 2025, 08:50:46
Pojawił się pierwszy zwiastun adaptacji Until Dawn, jednego z bardziej znanych interaktywnych horrorów wydanego w 2015 roku na PS4


Jak widać, z grą ma wspólny tylko tytuł xD
Tytuł: Odp: Filmowe adaptacje gier
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.cholewa w Pt, 04 Kwiecień 2025, 17:23:22
Pojawił się pierwszy zwiastun adaptacji Until Dawn, jednego z bardziej znanych interaktywnych horrorów wydanego w 2015 roku na PS4


Jak widać, z grą ma wspólny tylko tytuł xD


Irytujące, że wykorzystali licencję z Piątku 13 i Teksańskiej masakry... i zamiast zrobić coś w stylu Until Dawn czy Obcy Ilzolacja jest tylko multiplayerowa sieczka. Gram w TCM, odtworzono centymetr po centymetrze farmę z oryginalnego filmu, można se pozwiedzać, lecz tylko do sieciowej rozgrywki. W sumie można było dać postacie i mape z remaku, i grać szeryfem Hoytem, czemu nie? Po co z filmu, wywalając na pysk cały jego sens i sprowadzając do taniej jatki?