Autor Wątek: Fanowskie edycje trailerów i filmów  (Przeczytany 1383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Fanowskie edycje trailerów i filmów
« dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:50:42 »
Roi się w sieci od fanowskich przeróbek trailerów, nawet całym filmów. W tym temacie podzielimy się tym co w tej dziedzinie nam się podoba. Takie fanowskie cuty lubię też w przypadkach filmów, w których widziałem duży potencjał na bycie czymś innym/ciekawszym, czego koronnym przykładem jest Daredevil z Affleckiem, mający sporo fajnych ujęć, dobrego Kingpina, a wyszło nie tak jak mogłoby - głównie przez kretyńskie slapstickowe sceny. Zapraszam do wrzucania materiałow które znajdziemy na youtube.




Offline Gieferg

Odp: Fanowskie edycje trailerów i filmów
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:07:48 »
Od dziesięciu lat siedze w temacie faneditów, ale nie bawię się w przeróbki zwiastunów, tylko przemontowuję filmy. Z reguły nie po to, żeby były czymś innym, choć bywały wyjątki.

Zmontowałem kiedyś 3,5 godzinną wersję Władcy Pierścieni, ale przepadła mi przy okazji awarii dysku. Poza tym:
- Skrócona o szereg niepotrzebnych głupot wersja Transformers: Revenge of the Fallen: https://ifdb.fanedit.org/transformers-revenge-of-the-fallen-gieferg-s-cut/  zrobiłem też ścieżkę z piosenkami z lat 80-tych do tego filmu, tu mozna zobaczyć fragmenty:

Nieprawidłowy link vimeo
- Kilka scen z Troi z podłożoną odrzuconą muzyką Gabriela Yareda:
Nieprawidłowy link vimeoNieprawidłowy link vimeoNieprawidłowy link vimeo

- miks wersji kinowej i reżyserskiej czwartego Rambo: https://ifdb.fanedit.org/john-rambo-the-hybrid-cut/
- rozszerzona wersja Prometeusza zawierająca większość scen wyciętych z wydania Blu-ray
- rozszerzona wersja X-Men Last Stand zawierająca sceny wycięte z wydania Blu-ray
- Avengers przekadrowane w całości do 2.35:1
- kolorystycznie zmieniony Amazing Spider-Man, który na Blu jest zupełnie wyblakły.
- Alien 3 w wersji rozszerzonej z zakończeniem wersji kinowej
- Alien zawierający wszystkie sceny z wersji kinowej i reżyserskiej + kilka scen wyciętych

Robiłem też rozszerzonego Blade Runnera, ale gdzieś mi wcięło pliki. 

Na deser:
Nieprawidłowy link vimeo
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Listopad 2019, 19:16:36 wysłana przez Gieferg »

John

  • Gość
Odp: Fanowskie edycje trailerów i filmów
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:26:42 »
Gieferg, gdybym cokolwiek wiedział o fan editach (może powinienem kiedyś spróbować?) to chciałbym pobawić się Daredevilem Johnsona. Choć lubię muzykę która tam była, to wyciąłbym ją w cholere, i zastąpiłbym czymś w stylu OSTów z Kruka, dał trochę niepokojących OSTów w stylu Jokera, Dark City, Twin Peaks, wyciął tyle kiczowatych momentów ile się da. Pobawiłbym się także kolorami tak by przyciemnić film gdzie trzeba, ale rozjaśnić sam kostium Diabła, bo widziałem że ludzie nawet w editach trailerów robili takie sztuczki.

Pobawiłbym się X-Men: Apocalypse. Choć również lubię gdy kolory są wyraziste kiedy trzeba, wolałbym utrzymać sceny z Apokalipsem w mroku, bo wyglądał lekko tandetnie. Fajnie byłoby wmontować również te sekwencję do filmu, szkoda że wyleciała, bo przypominała w jakiej epoce dzieje się film. I wprowadzała trochę luzu do historii.



Brak tej drugiej też mnie drażni, mówiła nam coś o relacji Cyclopsa i Havoka.
Ale po co, więcej scen z wybuchami lepiej wrzucić.

Offline Gieferg

Odp: Fanowskie edycje trailerów i filmów
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:31:48 »
Wymiana muzyki to niestety dośc problematyczna sprawa, bo tej która jest zazwyczaj nie da się usunąc bez jednoczesnego usunięcia innych dźwięków. Czasami da rade, gdy piosenki są tylko w lewym i prawym kanale, a nie w centralnym (jak w Transformers). Inaczej jest ciężko.

Z rzeczy których sam nie robiłem a polecam:

- Jaws: The Sharksploitation Edit czyli grindhouse'owe szczęki:
coś pieknego.

Oraz fragment Star Wars od tego samego autora:
Nieprawidłowy link vimeo


Offline OokamiG

Odp: Fanowskie edycje trailerów i filmów
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:48:56 »
True Detective i Game of Thrones.

John

  • Gość
Odp: Fanowskie edycje trailerów i filmów
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 20:07:03 »


Offline Gieferg

Odp: Fanowskie edycje trailerów i filmów
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 22 Luty 2023, 12:22:36 »
Mortal Kombat - Grindhouse Edition (próbki pochodzą z kompletnej przeróbki filmu).

« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Luty 2023, 12:35:22 wysłana przez Gieferg »