Autor Wątek: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych  (Przeczytany 290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych
« dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 19:21:18 »
 Ze zjawiskiem zetknąłem się po raz pierwszy w okolicach 2008 roku, kiedy trafiłem na wersję rozszerzoną pierwszego Aliena zawierającą sceny wycięte z dodatków z wydania Alien Quadrilogy. Wkrótce okazało się, że tematyce poświęcona jest rozbudowana strona i forum fanedit.org -za sprawą której  zapoznałem się z nieoficjalnymi rozszerzonymi wersjami takich filmów jak pierwszy Terminator, Łowca Androidów, czy Titanic, a także przeróbkami innego rodzaju - tzw fanfixami - wersjami przemontowanymi, skróconymi, czasami stanowiącymi połączenie różnych filmów czy nawet wersji "grindhouse" takich filmów jak "Szczęki" - poniżej przykładowa scena z tej wersji filmu:


Czy Star Wars:


Z czasem zacząłem sobie montować różnego rodzaju przeróbki we własnym zakresie (np. rozszerzony o dodatkowe sceny Prometeusz, X-Men: Last Stand, skrócone Transformers: Revenge of The Fallen, czy stanowiące połączenie wersji kinowej i reżyserskiej Alien i John Rambo), po latach pasja odżyła za sprawą Snyder Cuta JL, którego najpierw przekadrowałem do 2.35:1, by potem zrobić z niego dwa fanedity w tym wersję grindhosue z wymienioną muzyką:


Oglądaliście/polecacie jakieś fanowskie przeróbki?

« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Sierpień 2021, 19:25:05 wysłana przez Gieferg »