Autor Wątek: Droga do MCU, czyli historia filmowych adaptacji komiksów Marvela 1944-2020  (Przeczytany 2404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: Droga do MCU, czyli historia filmowych adaptacji komiksów Marvela 1944-2020
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 10:26:00 »
Oj, szperałem, szperałem, uwierz mi, obczaiłem praktycznie wszystkie filmy na podstawie komiksów i/lub filmy z superbohaterami. łącznie z produkcjami bollywoodu. Takie hobby. :)
Jako, że  w sumie przypomniałeś o grafice, a przydałoby się ją zaktualizować o 2021 rok, to jak masz jakieś propozycje,  co tam jeszcze dodać, będę wdzięczny za uwagi.

Pewnie widziałeś więcej niż ja, więc wszystko będzie w zaktualizowanej tabelce, którą chętnie sprawdzę. Superhero miało wiele odsłon, z jednaj strony męczyłem się z obrzydliwą parodią jak Superhero Movie, z innej były fajne niezależne filmy jak wymieniony Super czy Defendor, ale również Niewidzialny Gryf, ewentualnie Special. Nie widziałem natomiast nigdy Alter Egos, bo czekałem aż ktoś zrobi napisy i nie doczekałem się :P Nie mogę też pominąć rosyjskich Strażników - takiej wschodniej odpowiedzi na Avengers. I jako ciekawostka - kino familijne z pieskami również miało reprezentanta: Underdog.

Offline Piterrini

Odp: Droga do MCU, czyli historia filmowych adaptacji komiksów Marvela 1944-2020
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 14:29:26 »
@nori świetne zestawienia na poprzedniej stronie :)

Odkopuję bo warto się zapoznać jak ktoś nie widział (sam dopiero kilka dni temu temat 'dostrzegłem'). Kilka rzeczy, o których istnieniu nie miałem pojęcia, bo nawet w tym dosyć wyczerpującym spisie ich nie ma:
MCU VIEWING ORDER
W tym co linkuję można znaleźć rzeczy niewymienione na poprzedniej stronie, oraz co też częściowo istotne - są odnośniki do miejsc publikacji (WHIH, dailybugle.net, reklamy itd.). Wiem że odnośniki z czasem wygasają, ale nie wszystko łatwo jest znaleźć bez linków. Z tego co @nori pisał nie znalazłem chyba tylko jednego materiału, z opisu nie wiadomo skąd/z jakiego okresu pochodzi:
Przerwa na reklamę:
(...)
Dancing Spiderman - Spider-man też umie tańczyć.
Pewnie mała strata...
Ogólnie też lubię listy robić jeśli chodzi o media, z tym że wyłącznie dla własnego użytku, czyt.: często stosuję 'klucz' jaki nie jest powszechny, np. ignoruję pewne rzeczy na podstawie własnych preferencji, cenię porządek i 'kompletność' informacji, ale nie 'za wszelką cenę' (np. z ostatnich przykładów co sprawdzałem - spin-offy Married... with Children [Top of the Heap i Vinnie & Bobby] i Friends [Joey], o ile chciałem sprawdzić jaka jest ich 'wartość', to po sprawdzeniu szkoda mi czasu na szukanie informacji o nich czy chociażby pisaniu dlaczego są to tak mało wartościowe produkcje [delikatnie mówiąc]...).

Wracając do Marvela, tu konkretnie do MCU - w limitowanym boxie wydanym jakoś przy Nieskończoności (Infinity Saga Box Set) było kilkanaście (?) niepublikowanych nigdzie (nawet w poprzednich wydaniach fizycznych) wyciętych scen z filmów MCU. Zebrałem z różnych źródeł opisy scen jakich znaleźć nie mogłem jakiś czas temu, może jakiś 'maniak' MCU jest na sali i pomoże (raczej wątpię, ale napisać nie zaszkodzi :P ):
Spoiler: PokażUkryj

Captain America Civil War:
Zemo steals the red book from an auction by poisoning everyone. Zemo at a black market weapon auction. He uses a gas to kill or knock out everyone and takes the book of code words for Bucky.
https://www.reddit.com/r/marvelstudios/comments/eyg3a2/civil_war_zemo_at_the_auction_house_deleted_scene/

Doctor Strange:
Mentioned Mordo. An alternative ending where Strange and Wong are in the Sanctum. Strange makes a music reference but Wong corrects him.
https://www.youtube.com/watch?v=V_fbalVeI6s

Thor Ragnarok:
Hela comes from an Alley in New York and Odin is homeless. An alternate take of Hela’s arrival. Still in New York, Thor and Loki find Odin who looks like a bum and appears drunk. They think he lost his memory but Odin says he remembers them and what happened. He warns Hela is coming and the portal opens with Odin still alive. Odin and Hela size each other up and Hela kills Odin. Then Loki calls for the bifrost like the final version.
https://www.youtube.com/watch?v=1UuhYzr_-8o

Avengers Infinity War:
Doctor Strange tells Peter to Save them the Guardians. On Titan after Thanos breaks out of Mantis’ grip and hits Star Lord, Nebula, and Drax with a blast from the gauntlet, Strange appears to SpiderMan in astral form and says Thanos separated the Guardians from their souls and Spidey needs to act quickly. Spidey says he doesn’t know what to do but Strange says Mantis does. Spidey brings the Guardians to Mantis and she saves them
W tej kompilacji

Ant Man and the Wasp:
Janet and Hank vs Egghead. Hank and Janet in the past are involved in the accident that creates Ghost. Janet and Pym are looking for the Egghead guy which causes the explosion that creates Ghost.


Captain Marvel:
Comic accurate Supreme Intelligence. After Carol breaks free of the Supreme Intelligence, it shows her it’s true form which is a weird tentacle monster thing.
https://www.youtube.com/watch?v=h45fzF0r0yM

Avengers Endgame:
It’s the scene where Hulk first tries sending Ant-man back in time but the scene is shown with several different languages being used.


Edit: z ciekawości jeszcze poszukałem i kilka z powyższych znalazłem, jednak nie wszystkie...
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 15:13:42 wysłana przez Piterrini »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Droga do MCU, czyli historia filmowych adaptacji komiksów Marvela 1944-2020
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:32:07 »
Również podbijam, ,,nori" napracował się niemiłosiernie; mega dobra robota dla forumowiczów i wyjadaczy popkultury o określonym spektrum zainteresowań. Temat odświeżyłem i ja, tzn. niedawno widziałem "Punisher" z 1989 roku, (niezwykle integrujący występ Dolpha!) plus "Kapitan Ameryka" z 1990 roku. Oba filmy to z perspektywy: operatorki i montażu plus efekty praktyczne, typowa surowa robocizna kina akcji dla kaset VHS lub ,,telewizji po 23.00, gdy dzieci śpią a rodzice oglądają produkcje z czerwonym kwadracikiem, żeby po całym weekendzie się zrelaksować i mieć święty spokój od wrzeszczącej dzieciarni". Nie da się opisać specyfiki tych dwóch dzieł, tak dziwnie mocno nisko-budżetowych, jakby samych w sobie zanurzonych we własnej specyfice, zwłaszcza ten z ,,Capem" i Red Skullem. Istna klasyka filmów sensacyjnych na trzeszczących i zepsutych kasetach VHS. Dla "Kapitana Ameryki" maksymalnie postawię: 4/10, (i tak ten film jest dziwnie ukochany!), a "Punisherowi" dam śmiało: 8/10. Bang!

P.S. Czy
Spoiler: PokażUkryj
 znacie filmy Marvela z ,,tej" ery VHS lub dla telewizji, np. z 1970-1995, które znajdę na chomikujPL, w wersji z lektorem lub polskimi napisami?

Offline HugoL3

Odp: Droga do MCU, czyli historia filmowych adaptacji komiksów Marvela 1944-2020
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 12:10:09 »
To ja polecę grubo!
Ten fanowski film leciał kiedyś w naszej telewizji na kanale znanym jako Europa Europa.
Do dziś nie wiem jak to mogło trafić na antenę bez żadnego pozwu ze strony Marvela :)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Droga do MCU, czyli historia filmowych adaptacji komiksów Marvela 1944-2020
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 12:41:16 »

"Fantastyczna Czwórka" z 1994r... Znowu, to film, na który natknąłem się przypadkiem przeglądając Wikipedię, czyli artykuł: "Lista filmów na podstawie publikacji Marvel Comics"... Ale tego jest! I tak, co do samego filmu: mordzisko pana ,,The Thing" nadaje się na nadruk na kubek, który pasowałaby do stylówki memicznej. Memmogenna facjata tej postaci i ogólnie niezbyt dobrze prezentujący się pozostali bohaterowie (kostiumy, sam wygląd, polska telewizja z lat 90-tych zrobiła by to lepiej 8))... o Opatrzności, widzisz i nie grzmisz!