Autor Wątek: Nendoroidy  (Przeczytany 2688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Nendoroidy
« dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 00:07:19 »
Skoro jest temat o Popach to czemu nie o Nendoroidach!

https://www.goodsmile.info/en/products/category/nendoroid_series/announced/2019


Są to figurki firmy Good Smile Company przedstawiające postaci z gier, komiksów, filmów, mangi, anime, popkultury.

Cena w porównaniu do Popów dość duża (200-250 zł), ale na uwagę zasługuje ogromne przywiązanie do detali, świetna jakość wykonania oraz to, że są w pełni ruchome, można je ustawiać w różnych pozycjach, zmieniać wyraz twarzy itd. dzięki czemu gdy znudzi się nam wygląd figurki możemy ją odświeżyć zmieniając pozycję i nasza kolekcja wygląda zupełnie inaczej.

W porównaniu do Popów raczej kiepsko z dostępnością w naszym kraju. Największy wybór ma chyba Ultima. Odnośnie sklepów stacjonarnych - nie orientuję się. Z tego co wiem większość ludzi sprowadza bezpośrednio z Japonii ze sklepów typu AmiAmi lub innych analogicznych.

Trzeba też mocno uważać na podróbki z Chin, gdyż są one prawie nie do odróżnienia opierając się na kiepskiej jakości zdjęciach z aukcji. Na allegro jest ich cała masa.

Ktoś zbiera, interesuje się?



« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Kwiecień 2019, 00:11:48 wysłana przez Antari »

Offline LordDisneyland

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 01:59:43 »
Nie zbieram, ale właśnie się zainteresowałem, choć raczej nigdy nie kupię- ale ten Kettenkraftrad to jest jednak cuś!

https://www.goodsmile.info/en/product/7994/Nendoroid+More+Kettenkrad.html
,, - Eeeeech.''

Offline Antari

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 10:09:48 »
Pewną wadą tych figurek jest też to, że raczej szybko się wyprzedają i serii sprzed kilku lat nie sposób dorwać w sklepach, jedynie ebay i mocno zawyżone ceny. Generalnie trzeba być na bieżąco z premierami i najlepiej brać w pre-orderach.

Ja teraz trochę kombinuję ze sklepem MyKombini (no pun intended). Zamówiłem figurkę, która się wyprzedała wszędzie ale tam jeszcze była. Ryzyk fizyk. A sklep ponoć legit. Póki co zamówienie wisi od paru dni "w przygotowaniu".

Offline LordDisneyland

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 13:08:55 »
Sklep nieźle zaopatrzony, mają Maschinen Krieger :) Przejrzyj jeszcze ofertę HLJ może i tam cuś znajdziesz:

https://hlj.com/search/go?lbc=hobbylink&method=and&p=Q&ts=custom&uid=623812690&w=nendoroid&isort=price+rev
,, - Eeeeech.''

Offline Antari

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 20:50:38 »
Fajna jest teraz promocja na Wieśka z serii Nendoroid w polskim sklepie Ultima. W japońskich sklepach niedostępny już. Myślę, że fajna okazja jak ktoś rozważa zacząć przygodę z tą serią. 

https://ultima.pl/ct/gadzety/figurki/figurki-z-gier/the-witcher-3-wild-hunt-nendoroid-action-figure-geralt-10-cm-2

Offline Gazza

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 09:45:30 »
Widywałem dotychczas na zdjęciach w sieci tylko, ale sprawiają solidne wrażenie. Zresztą - jeśli producent jest z Japonii to wcale mnie nie dziwi ta jakość i przywiązanie uwagi do detali.
W Polsce widzę, że Yatta jest oficjalnym sklepem, ale ja się na nich raz już sparzyłem więc....
Ale faktycznie - cenowo Pop'y przy Nendoroid'ach to groszaki.

Zobaczę w sobotę na Pyrkonie co i jak z tymi pamprami.

Offline Antari

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 10:12:20 »
Widywałem dotychczas na zdjęciach w sieci tylko, ale sprawiają solidne wrażenie. Zresztą - jeśli producent jest z Japonii to wcale mnie nie dziwi ta jakość i przywiązanie uwagi do detali.
W Polsce widzę, że Yatta jest oficjalnym sklepem, ale ja się na nich raz już sparzyłem więc....
Ale faktycznie - cenowo Pop'y przy Nendoroid'ach to groszaki.

Zobaczę w sobotę na Pyrkonie co i jak z tymi pamprami.

Nawet nie wiedziałem, że Yatta też je ma. Ale ceny dość wysokie np. za tego Geralta to chcą 300, podczas gdy na Ultimie 150. Myślę, że jeżeli choć trochę się zastanawiasz czy brać to warto spróbować jedną na próbę, może coś w promocji jak Geralt lub popatrzeć na grupach na fecebooku, czasami dobre oferty wpadają.

Zaletą tych figurek nad POPami jest to, że można je ustawiać w różnych pozach, czego mi w POPach brakuje. Nendo zmieniałem już konfigurację wielokrotnie i zawsze mnie zaskakuje jak fajnie to wychodzi. Mimo konwencji chibi w zestawie znajduje się sporo elementów umożliwiających wiele konfiguracji. Ponadto duża cena rekompensuje się tym, że to dobra inwestycja, myślę że strata w przypadku odsprzedaży jest niewielka, generalnie ludzie sprzedają używane za ~180-200. A w przypadku gdy jakaś jest out of stock, ceny lubią wzrastać.

Offline Antari

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 09:51:44 »
Fajna promocja w sklepie Nin-nin-game.com do 26.08.2019

Kilka figurek Nendoroid z darmową przesyłką w obniżonych cenach. M.in. Ichigo Kurosaki z Bleach, Mickey z Disney'a w 2 wariantach, Jack Skellington z NBC, Mega Man X z serii gier, Gurren Lagann - Simon.

http://bit.ly/2IUD9Ut

Wychodzi od 130-150 zł z darmową przesyłką, podczas gdy normalnie ceny tych figurek zaczynają się od 250 + wysyłka. Jakby kupować w Polsce to np. za takiego Ichigo z Bleach zapłacimy 220-240 zł + wysyłka.

Bender

  • Gość
Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:01:17 »
Kurczę wziąłbym Jacka ale jednak trochę drogo nawet po obniżce

Offline Antari

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:22:17 »
Jack akurat najdroższy... Ale sam fakt, że wysyłka za free już robi z tej oferty najtańszą z dostępnych. Chwilę szukałem i chyba taniej nie dostaniesz.

Offline Antari

Odp: Nendoroidy
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 18:29:45 »
No i jest nowy Nendo z promocji na Nin-nin-game. Wyszło 140 zł z groszami i wysyłka za FREE. Tak tanio nie dostaniecie nigdzie (w Polsce 220-240 + wysyłka z 10-15 zł).

Ogólnie nie miałem w planach zakupu ale gdzieś mi tam mignął i rozważałem. No ale promocja przelała czarę i absolutnie nie żałuję. Prezentuje się genialnie, jak zresztą wszystkie Nendoroidy. Jakość naprawdę super.



A w planach wydawniczych pojawił się jeszcze Toshiro z tej serii.

« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Wrzesień 2019, 18:32:12 wysłana przez Antari »