Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 7270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Doom Patrol
« dnia: Cz, 14 Luty 2019, 19:52:15 »
Serial DC na podstawie Granta Morrisona.


Nie jest najgorzej. Kilka rzeczy zaskakuje in plus, ale Cyborga bym wywalił, no i niestety jak się zna oryginał, to jednak ugrzecznione/za mało odjechane. Problemem tych wszystkich adaptacji jest niestety pewna nijakość formalna, tu nie inaczej. Niemniej sprawdzę.

Online SawiK

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 22:09:41 »
Jestem po pierwszym odcinku. Zdecydowanie DP lepiej wygląda i wygrywa z Tytanami w których zadebiutowali . Jak na serial jestem bardzo zadowolony takim startem. Ciekawie zaprezentowani główni bohaterowie. Całość tak skonstruowana ze chce się więcej. DP przynosi na myśl i porównanie do Xmenów a to dla mnie dodatkowy plus. Niestety z komiksów znam tyle co do tej pory u nas wydano, wiec ciężko mi się wypowiedzieć ile ducha oryginału mamy w serialu. Teraz wyczekuje kolejnych odcinków zaintrygowany i zaciekawiony, gdyż widać ze twórcy maja obrana dobra drogę. Choć boje się postaci Cyborga w DP, to i tak liczę ze utrzymają startowy poziom.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #2 dnia: So, 23 Luty 2019, 07:23:44 »
"Doom Patrol"; jakże ta nazwa dla serialu, w którym główne postacie ,,dostają po łbie" od losu" prawie na każdym kroku, jest właściwa, i tak specyficzna. Bo przecież w tej produkcji od platformy streamingowej "DC", o byciu ,,sweet" superhero na razie nie ma mowy, przy czym serial ten może mieć jedynie charakter adaptacji świata komiksów od "Uniwersum DC" - no cóż, nie wszystko co powstaje na podstawie historii obrazkowych, w których główne postacie mają supermoce, musi z miejsca być nazwane serialem lub widowiskiem ,,superbohaterskim". ,,Zagłada" dla "Doom Patrol" w tytułowej nazwie nadaje produkcji właściwego charakteru; przekonałem się o tym już w pilotowym odcinku, gdzie dramaturgia podsycała lekką komediowość, ten polotny luźny charakter epizodu, a z kolei stonowany humor i specyficzna narracja z perspektywy ni to wspomnień, ni to uwag ,,tajemniczego" obserwatora, wzmacniały dramat bohaterów. I pomyśleć, że to wszystko, po świetnym "Titans", wciąż wychodzi spod znaku "DC Unverse"; niesamowite!   ;D ::)

Offline nori

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 11:10:27 »
Titans było świetne?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 15:40:56 »
Ten Cyborg to ten z np JLA?

Offline Mateusz

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 17:25:24 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 22:37:20 »
Czym jest do diaska ten silny psychodelik, jakim jest Doom Patrol? Jak, na podstawie tego, co wydarzyło się na przestrzeni pięciu pierwszych epizodów serialu, w ogóle ,,to coś" analizować? Z czym ,,ugryźć" Doom Patrol, skoro ostatnie wydarzenia z najświeższego odcinka nadały serialowi tak dziwną, wylewającą się z kadrów, z każdej sekundy epizodu, odrębność?
Spoiler: PokażUkryj
Karaluch wołający do bóstwa, w uniesieniu wiary, jak przywódca sekty, gadający przy okazji o serze do szczura, który stoi przed nim i macha fikuśnie ogonkiem; oko ,,odtwórcy" niszczącego rzeczywistość i w końcu Jane, której kolejna z 64 osobowości w latach 70-tych XX wieku, dzięki mocy charyzmatycznego lidera i przywódcy, za którego przemowami pójdą wierni, aby w przyszłości powstał ,,posttwórca" niszczący gigantyczne oko ziejące na nieboskłonie - tzw. ,,odtwórcę". Na brodę Neptuna. OMG! A cóż tu się wyprawia?

 

Doom Patrol nie jest / nie powinno być produkcją określaną mianem ,,serialu superbohaterskiego"; to specyficzny obraz adaptujący komiksowe realia Uniwersum DC, w którym głównym bohaterom daleko jest do bycia emanującymi męstwem i nieskończoną odwagą, herosami. Ekipa "Doom Patrol" to wykolejeńcy, którzy najpierw muszą uporać się ze swoim życiem i rzeczywistością rozpościerającą się wokół nich, na którą naprawdę można zareagować, jak prawi dość często w serialu Robotman: ,,What the fuck?"
Nigdy czegoś takiego, jak Doom Patrol jeszcze nie widziałem. Abstrakcja, sprzeczność, dramat, komedia, i krążąca wokół tego niesamowitość. Po prostu nie wiem nawet, jak ocenić to widowisko; skłaniam się ku wartości: 8/10. Ach... to jest awangardowe, jak i piękne. ;D


John_

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 18:15:17 »
Polecam gorąco Doom Patrol. Jestem po najnowszym odcinku i serial w moim subiektywnym odczuciu prześciga nawet Legion w klimacie i szaleństwie serialu na podstawie komiksów. DC w końcu ma swojego czarnego konia w serialach.

Offline Gascon200

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 18:22:13 »
Zgadzam się, nieironicznie uważam, że to chyba najlepszy Serial DC od kilku lat, to nie produkcja,  gdzie sezon jest do bólu rozciągnięty (większość seriali od CW), lub gdzie jest sporo dobrych odcinków, ale generalnie nie jest dobrze (Teen Titans Go), lub gdzie momentami są lepsze momenty, ale jest to co najwyżej guilty pleasure (Gotham, Krypton).

A ostatnio zacząłem oglądać Archera - dobra komedia, z każdym odcinkiem jest coraz lepiej. Nie każdemu się jednak spodoba przez choćby humor, czy animacje.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Kwiecień 2019, 18:23:46 wysłana przez Gascon200 »

John_

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 18:28:37 »
IMO Doom Patrol i Young Justice to jak na ten moment najlepsze seriale DC i przebić je może tylko zapowiedziane Watchmen. Za nimi ustawiłbym Krypton , Gotham, Titans, i dopiero po nich seriale The CW. Cały czas zapominam nadrobić Lucyfera i iZombie, a to też jest porządne guilty pleasure.

Online jotkwadrat

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 20:00:04 »
Lucyfer strasznie mnie zawiódł.
Gdy dowiedziałem się że powstał serial na podstawie tego komiksu zapaliłem się do niego. Niestety - z komiksem nie ma to nic wspólnego. To samo, zresztą, miałem z Kaznodzieją. Dostali komiks - samograj na scenariusz i zrobili z niego... szkoda gadać.

Offline nori

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 20:28:18 »
Co do Lucyfera, jak nastawimy się na zwykły kryminalny i mocno sztampowy procedural, to wypada całkiem nieźle. Ot taki Castle czy Mentalista. Schemat dokładnie taki sam. I wtedy nawet się broni, o ile lubimy tego typu produkcje.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 23:09:38 »
Doom Patrol ma ten swój rytm, tą swoją ,,fabularną melodię", która potrafi zachwycić. W serialu, co jest jego charakterystyczną miarą, naprawdę można się pozytywnie zatracić. Fabuła produkcji nie jest nastawiona na odpychanie ataków potężnego wroga, którego załoga postaci posiadających moce poznaje z odcinka na odcinka coraz intensywnej, potykając się po drodze o innych drobnych rzezimieszków i wyłaniając ,,przez przypadek" jakąś ukrytą w fabule prawdę - wątek który pojawia się po kilkunastu odcinkach, i od razu się wyjaśnia, zmieniając istotnie rozegranie wielu historii w głównej fabule serialu. Doom Patrol ma rozlaną - w pozytywnym znaczeniu tego słowa - konstrukcję fabuły; nie ma klasycznego ,,ciśnienia" na sprzeciwianie się złu i obronę obywateli miasta, którego jest się stróżem. Skład ekipy niniejszej już 9-odcinkowej produkcji jest jaki jest. To nie herosi, nawet anty-herosi; Doom Patrol to grupka wykolejeńców, wymoczków, nastawionych ni to neutralnie, ni to agresywnie, czy sarkastycznie względem własnej osoby, a tym bardziej ,,zwykłych ludzi". Członkowie nietuzinkowego Patrolu muszą poznać samego siebie, aby móc akceptować rzeczywistość i działać w niej przynajmniej jako namiastka bohaterów próbujących powstrzymać knowania Mr. Nobody oraz starających się odnaleźć ,,Chiefa" Nilesa. Upraszczając, mogę powiedzieć, że Doom Patrol jest ,,niczym serial o niczym", i to, dla budowy zachowania i cech głównych postaci produkcji, jest wręcz idealne.

Opening graficzno-muzyczny Doom Patrol to siła dramatycznego, psychologicznego przekazu, który podkreśla rozciągliwa i przytłaczająca ścieżka dźwiękowa. To jest strasznie mocne!

Moja ,,topka" seriali adaptujących komiksowe realia "Uniwersum DC" wygląda następująco (od 1 do 3 miejsca):
1) Gotham
2) Titans
3) Doom Patrol

Offline Lukop

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 14:46:50 »
Prawdopodobnie od 5 czerwca serial będzie dostępny w HBO GO. Wydaje się, że od razu pełny sezon.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:39:58 »
Na 64 osobowości Jane! Byłoby głupotą, gdyby "Doom Patrol" wszedł z całym sezonem tylko na platformę "HBO Go". Wielu z nas zapewne wolałaby obejrzeć serial na telewizorze, na zwykłym HBO albo którymś z jego rozszerzeń. Mówiąc zwięźle i na temat, "HBO GO" ma bardzo słaby wachlarz filmów, seriali, bajek, czy filmów/seriali dokumentalnych; dla samej "Gry o Tron" - widowisko to nad wyraz dobrze traktuję i szanuję, rozumiem atmosferę i to Uniwersum, ale ani jednego odcinka produkcji jeszcze nie obejrzałem - nie zakładałbym konta i nie używałbym aplikacji tej stacji na różnych urządzeniach, do obejrzenia czegokolwiek. "Netflix" - nikogo nie urażając - jak starą ścierą wyciera stacją "HBO GO" pełną plwocin i nieczystości podłogę.

12 odcinków "Doom Patrol" już za nami. Mam wrażenie, że "Doom Patrol" osiąga pewną stabilność narracyjną. W dalszym ciągu jest to dramat z uwzględnieniem adaptacji komiksowej Uniwersum DC, lecz do 12 odcinków włącznie, "Doom Patrol" z epizodu na epizod zdaje się doprowadzać do nieuchronnej konfrontacji wykolejeńców dźwigających własne demony i liczne winy - to nie są superbohaterowie! - którzy mają specyficzne ,,moce", z Mr.Nobody, który ciekawe, jak bardzo potężną okaże się ,,istotą".

Ciekawe ,,promo" nowych seriali "Uniwersum DC" emitowanych na oryginalnej platformie streamingowej "DC Comics". Krótki materiał przedstawia nie kto inny, jak Mr. Nobody!