Autor Wątek: Disney+  (Przeczytany 4114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Disney+
« dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 09:15:09 »
Żeby nie robić dalszych offtopów, bo w kilku tematach się już Disney+ przewijał, zakładam nowy temat ;)

Ja wykupiłem. Syn jara się filmowymi Star Warsami, ja filmowym Marvelem tak więc nie miałem wątpliwości  :). Poza całymi sezonami X-Files są jeszcze takie długaśne serie jak Zagubieni czy American Horror Story.
Ale ... oglądając Wojny Klonów natrafiliśmy na spory zgrzyt: pierwszy odcinek jest z dubbingiem, dwa kolejne tylko z napisami, czwarty znowu z dubbingiem, a piąty znowu tylko z napisami ::). Nie wiem jak jest dalej, ale mam nadzieję, że będą sukcesywnie uzupełniać tłumaczenia audio.

No właśnie nie wiem dlaczego tak jest, ale jak kiedyś Wojny Klonów były na HBO Go to było dokładnie tak samo, więc może się okazać, że akurat w tym przypadku z jakichś powodów licencyjnych ten serial już tak będzie wyglądał.

Offline gashu

Odp: Disney+
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:36:09 »
Ktoś mógłby zerknąć, czy na Disney+ dostępne są klasyczne "Duck Tales" ?
Dzięki!

Offline AntekSocjalny

Odp: Disney+
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:41:53 »

Offline gashu

Odp: Disney+
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 12:42:23 »
Pięknie dziękuję!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Disney+
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 13:03:07 »
Jako źródło informacji o tym co można znaleźć na poszczególnych serwisach streamingowych polecam upflix.pl, Filmweb też ma taką opcję od jakiegoś czasu.

Offline HugoL3

Odp: Disney+
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 11:05:08 »
"Disney +" z mojej fanowskiej strony, jak i strony entuzjasty nowych rozwiązań technologicznych w obrębie kinematografii i rozrywki video, nadaje najlepszą jakość obrazu i dźwięku spośród wszystkich platform streamingowych, VOD i temu podobnych. Jeśli użytkownik "Disney +" posiada bardzo dobre łącze internetowe oraz przynajmniej średniej/bardzo dobrej klasy odbiornik TV OLED lub QLED, to jakość obrazu i dźwięku UHD czy Dolby Vision oraz Atmos odbierana z platformy ,,Disneya" właśnie będzie taka jaka na profesjonalne standardy tej jakości powinna być. Piszę tego posta również w związku z pewną zagwozdką i zapytaniem: czy ta platforma ma zamiar dodać więcej filmów w formacie IMAX Enhanced, w którym to mamy na razie kilkanaście tytułów z MCU... tylko! A przecież inne Studia/Wytwórnie, które przejął niedawno Disney, jeśli nie kręciły części scen kamerami IMAX w swych filmach, to dostosowywały je do tego formatu, więc produkcji w ofercie tej platformy w serii IMAX Enhanced powinno być więcej. A to IMAX, to naprawdę... jak się tam zobaczy coś z tego MCU, to wygląda i brzmi jak IMAX!

Ja mam drobne wątpliwości co do niektórych seriali/filmów.
Już oficjalnie potwierdzono, że spolszczona wersja Star Wars (I-VI) jest w jakości HD, podczas gdy oryginał jest w 4k. Aby uzyskać dostęp do oryginału wystarczy zmienić język aplikacji na angielski.
Zachowujemy tym samym możliwość włączenia polskiego dubbingu albo napisów. Jedynie napisy "wtopione" w film pozostaną w języku angielskim.

Poza tym, Hanna Montana wygląda okropnie xD jest to jakość SD.

Ostatnio obejrzałem całe Bad Batch na Qled i miałem pewne zastrzeżenia... Mianowicie obraz jest świetny czy to podczas grania na konsoli albo poruszania się po menu Disneya, ale kiedy uruchamiam ten serial mam wrażenie, że animacja jest jakaś taka rozpikselowana. Fakt, że siedzę blisko ekranu, ale drażniło to mój wzrok. Mówię oczywiście o jakichś drobnych odchyleniach. Czy ktoś zauważył podobne problemy? Mam wrażenie, że to ewidentnie dotyczy sposobu animacji w tej produkcji.

Offline Gazza

Odp: Disney+
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 11:55:04 »
Jako źródło informacji o tym co można znaleźć na poszczególnych serwisach streamingowych polecam upflix.pl, Filmweb też ma taką opcję od jakiegoś czasu.
No i kurcze albo nie są wiarygodni albo uwzględniają content niedostępny w naszym regionie - vide DEMONIC Bloomkampa podają, że jest na Prime Video, a tam zerkam i brak.

Ja mam drobne wątpliwości co do niektórych seriali/filmów.
Już oficjalnie potwierdzono, że spolszczona wersja Star Wars (I-VI) jest w jakości HD, podczas gdy oryginał jest w 4k.
Też to zauważyłem. Lipne to trochę.

Ostatnio obejrzałem całe Bad Batch na Qled i miałem pewne zastrzeżenia... Mianowicie obraz jest świetny czy to podczas grania na konsoli albo poruszania się po menu Disneya, ale kiedy uruchamiam ten serial mam wrażenie, że animacja jest jakaś taka rozpikselowana. Fakt, że siedzę blisko ekranu, ale drażniło to mój wzrok. Mówię oczywiście o jakichś drobnych odchyleniach. Czy ktoś zauważył podobne problemy? Mam wrażenie, że to ewidentnie dotyczy sposobu animacji w tej produkcji.
Sprawdzę to. BB widziałem wcześniej więc nie odpalałem na D+ ale zaciekawiłeś mnie tą kwestią. Zwłaszcza, że sezon drugi już za momencik... ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Disney+
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 12:01:31 »
No i kurcze albo nie są wiarygodni albo uwzględniają content niedostępny w naszym regionie - vide DEMONIC Bloomkampa podają, że jest na Prime Video, a tam zerkam i brak.

Dziwne, właśnie sprawdziłem z ciekawości w aplikacji Prime Video na xboxa i normalnie film Bloomkapma jest pierwszym z wyników jaki mam po wpisaniu w wyszukiwarce frazy Demonic.

sum41

  • Gość
Odp: Disney+
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 12:18:58 »
Czy na D+ tez sa filmy/seriale ograniczone czasowo/terminowoa jak na Netflixie, czy D+ ma tylko wszystko swoje?

Offline Gazza

Odp: Disney+
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 13:29:44 »
Dziwne, właśnie sprawdziłem z ciekawości w aplikacji Prime Video na xboxa i normalnie film Bloomkapma jest pierwszym z wyników jaki mam po wpisaniu w wyszukiwarce frazy Demonic.
Heh, zaciekawiony Twoim postem zalogowałem się właśnie z poziomu komputera w pracy i faktycznie jest! Wierz mi ale sprawdzałem raptem 2 dni temu, Filmweb podawał dostępność na PV właśnie ale jak uruchomiłem serwis to nie było tego filmu. Tak czy inaczej - jest już i dzięki za info. Zwracam honor tym portalom. ;)

Offline Dracos

Odp: Disney+
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 14:26:49 »
Czy na D+ tez sa filmy/seriale ograniczone czasowo/terminowoa jak na Netflixie, czy D+ ma tylko wszystko swoje?

Oprócz tych które wiadomo że należą do korpo Disneya to większośc z tych rzeczy pod zakładką Star to ewidentnie wykupione prawa od różnych nadawców jest i MASH od CBS, Atlanta od FX, Desperate Housewives chyba od ABC i oczywiście rzeczy z Hulu które niby należy (częściowo?) do Diisneya ale w US to oddzielna usługa więc też nie wiadomo czy kiedyś nie zostaną zdjęte.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Disney+
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 10:24:39 »

Oho, toż to niespodzianka! Ha! Kilka postaci z oryginalnych filmów, sporo nowości, kontynuacja wydarzeń z klasyków sprzed ponad 10 lat - na to się zapowiada. Nicolas Cage... Niby go nie będzie, ale nikt nie powiedział tego ostatecznie!

sum41

  • Gość
Odp: Disney+
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 10:47:38 »
Ktos juz mial do czynienia z Bledem 82 i wie jak to rozwiazac?

Wszystko dzialalo na tv (dokupiony Google Chromecast) i wczoraz wyskoczyl blad 82...

Offline Dracos

Odp: Disney+
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 13:49:01 »
@sum41 Jesteś pewien że 82 ? Bo na liście error codes tego nie ma ani tutaj https://help.disneyplus.com/csp?id=csp_article_category&kb_category=c831fd24dbcdc0d03c0cf158bf9619d7 ani tutaj https://geniusgeeks.com/disney-plus-error-code/#Disney_Plus_Error_Code_List

Jeżeli używasz Chromecasta to raczej nie jest problem z urządzeniem, ale i tak proponowałbym w pierwszej kolejności użyć komendy uruchom ponownie z panelu ustawień/opcjii.

sum41

  • Gość
Odp: Disney+
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 15:15:28 »
Sorry  pomylilem sie chodzi o Blad 83 - wyswietla mi ze niemozna uzyskac polaczenia z internetem mimo iz wbudowana przegladarka  chodzi na tv.