Autor Wątek: Star Trek - filmy i seriale  (Przeczytany 1086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Star Trek - filmy i seriale
« dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 13:20:47 »
Dobry pretekst do otwarcia wątku:


Szkoda, że uczucia mieszane. Bo aż tak dużej dawki odgrzewania kotletów i fanserwisu się nie spodziewałem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #1 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 09:08:20 »
Obejrzałem niedawno przez parę miesięcy całość TOS plus Animated Series i pierwsze 3 filmy, teraz w wolnych chwilach lecę z TNG. Obawiałem się tych pierwszych seriali i filmów, ale niepotrzebnie, jest oldschool ale ogląda mi się super.

sum41

  • Gość
Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #2 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 09:43:26 »
Jest jakis serial animowany? Daj wiecej info.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #3 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 09:50:21 »
Jest jakis serial animowany? Daj wiecej info.

https://www.filmweb.pl/serial/Star+Trek-1973-31453

To kontynuacja pierwszego serialu, więc archaiczność mocno, ale ma swój klimat, jest dostępny na Netflixie. Jest też nowy serial animowany Lower Decks (dostępny na Amazon Prime), ponoć dobry, ale zanim ja do niego dojdę to wiele lat minie.

sum41

  • Gość
Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #4 dnia: So, 11 Wrzesień 2021, 15:28:38 »
Aha ten to znam 9sporo tez znim memow) myslalem ze jakis nowszy powstał. THX za info.

Offline nori

Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 07:21:30 »
Aha ten to znam 9sporo tez znim memow) myslalem ze jakis nowszy powstał. THX za info.

A powstał, jest Star Trek: Lower Decks. Nie oglądałem jeszcze, graficznie podobny do Ricka i Mortiego

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 21:08:05 »
Star Trek II: Gniew Khana

Odświeżone. Uważany za najlepszy z serii - co jest nieprawdą bo to Motion Pictures dzierży palmę pierwszeństwa ( ach, gdyby Trek wrócił do tych poważniejszych klimatów ). Mimo to Gniew Khana to rewelacyjna, niesamowicie klimatyczna przygodówka ze świetną bitwą wśród gwiazd i
Spoiler: PokażUkryj
wzruszającą sceną odejścia Spocka
, charyzmatycznym przeciwnikiem i mimo większego luzu od Motion Pictures wciąż posiadającą ten refleksyjny klimat nad kosmosem i problemami jakie stawia egzystencja istot żywych ( potrzeba wymyślania projektu Genesis do zasiedlania nowych planet ). Dałbym mu na pewno drugie miejsce w serii.

W ogóle części 1-4 uwielbiam oglądać - są kwintensencją prawdziwego s-f jakiego dziś po prostu nie ma ( a nie jakiś Villeneuve ze swymi smętami ). Z pozostałych na dalszych pozycjach byłyby części 6 i 8 - jedyny naprawdę dobry film z Picardem. I to są najlepsze epizody całej sagi. Reszta choć potrafi być niezła jak reboot to już nie to. Nie ta klasa.

Offline nori

Odp: Star Trek - filmy i seriale
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 06:00:02 »
Z nowych seriali ze Świata Star Treka otrzymaliśmy Star Trek: Discovery - jak dla mnie mocno przeciętny, aczkolwiek widziałem póki co dwa sezony, Star Trek: Strange New Worlds - naprawdę przyzwoity, utrzymany w klasycznym stylu oraz Star Trek: Picard - w sumie już 3 sezony, pierwsze dwa są w porządku.

Natomiast trzeci sezon Star Trek: Picard to po prostu czyste złoto! Dawno tak świetnie nie bawiłem się przy jakimś filmie/serialu. Owszem, bazuje strasznie na nostalgii, wręcz ten sezon to jeden wielki fanserwis, ale jak to jest zrealizowane! Cud, miód i orzeszki! Sporo postaci z TNG, ogrom nawiązań do starych filmów i seriali, głównie TNG, ale jest też miejsce na DS9, Voyagera czy serię klasyczną. Co najlepsze, twórcy oprócz postaci i nawiązań nie zapomnieli także o naprawdę przyzwoitym scenariuszu, prowadzeniu akcji (jak to Star Trek, są motywy bardziej dynamiczne, jest czas na pogadanie), efekty specjalne, a jest ich sporo, nie straszą, cała otoczka wypada rewelacyjnie. Perełka!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.