Autor Wątek: Disney+  (Przeczytany 4177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Disney+
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 08:56:08 »
Gdzieś mi mignęło, że warto w takim przypadku się pobawić trybami HDR na telewziorze.

Offline Jaxx

Odp: Disney+
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 10:01:18 »
Przykro słyszeć. Ciekawe czy to problem z kontem D+ czy sprzętowy. Jaki TV?

Telewizor to zwykły TCL 40". Nic wymyślnego, ale to wciąż smartTV. Na razie wszystko wskazuje na to, że to coś z trybem TV, bo na innych urządzeniach D+ działa poprawnie, zarówno przez Wi-Fi, jak i po kablu. Z kolei inne serwisy na tym telewizorze też działają bez zarzutu (Netflix, Prime, Showtime), więc wychodzi na to, że telewizor pogryzł się akurat z D+ :-\

Gdzieś mi mignęło, że warto w takim przypadku się pobawić trybami HDR na telewziorze.

O, dzięki, popróbuję. Jak nie zadziała - to zresetuję telewizor do ustawień fabrycznych.


Offline HugoL3

Odp: Disney+
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 11:18:25 »
U mnie każda apka streamingowa z automatu włącza HDR i nie da się go wyłączyć, na czym często tracę.

Offline Gazza

Odp: Disney+
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 13:44:03 »
U mnie każda apka streamingowa z automatu włącza HDR i nie da się go wyłączyć, na czym często tracę.
Wyjaśnisz? Kompletnie nie rozumiem. Tzn rozumiem co piszesz ale nie mogę odnieść tego do rzeczywistości.
Jak z automatu włącza HDR każda apka skoro nie każdy serwis oferuje kontent w HDR/Dolby Vision?
Jak możesz tracić na lepszej jakości?
Bez złośliwości pytam, po prostu nie ogarniam o co Tobie chodzi.

Gdzieś mi mignęło, że warto w takim przypadku się pobawić trybami HDR na telewziorze.
Kurcze, nie widzę za bardzo związku "trybów HDR na telewizorze" z pikselozą na D+.
Bardziej obstawiam problemy softowe producenta ekranu.

Offline HugoL3

Odp: Disney+
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 16:01:36 »
Wyjaśnisz? Kompletnie nie rozumiem. Tzn rozumiem co piszesz ale nie mogę odnieść tego do rzeczywistości.
Jak z automatu włącza HDR każda apka skoro nie każdy serwis oferuje kontent w HDR/Dolby Vision?
Jak możesz tracić na lepszej jakości?
Bez złośliwości pytam, po prostu nie ogarniam o co Tobie chodzi.
Kurcze, nie widzę za bardzo związku "trybów HDR na telewizorze" z pikselozą na D+.
Bardziej obstawiam problemy softowe producenta ekranu.

Chyba pomyliłem opcje, niemniej ja postrzegam HDR jako coś, co powinienem być w stanie swobodnie włączyć lub wyłączyć, chyba że sprzęt lub ten materiał, który chce obejrzeć tego nie wspiera.
Tymczasem D+ przy najnowszych materiałach (tych premierowych, nie jakichś odgrzewanych kotletach) wymusza na mnie oglądanie treści z trybem obrazu Dolby Vision. U mnie obraz z takim ustawieniem gubi ostrość, wrzucałem fotki w innym wątku (np kosmos nie stanowi pięknego, jednolitego układu gwiazd i czerni, tylko tworzą się mgiełki i wygląda to jakbym oglądał coś na youtube w 360p albo gorzej).
Pobierałem sobie te same treści z internetu w celu zweryfikowania czy to wina materiału, czy tv. Pobrany odcinek Mando nie wymusza na mnie Dolby Vision, nie jestem w stanie dla takiego odcinka załączyć HDR i treść wygląda kapitalnie.
Podobny problem występował na lepszym telewizorze (teraz opisuję swój budżetowy).

Np sprawdzone teraz, Indiana Jones z 2008 roku wygląda dramatycznie słabo, scena ucieczki wygląda bardzo powoli i tło wygląda nienaturalnie, łatwo wyczuć że scenę nagrywano na green screenie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Sierpień 2023, 16:06:18 wysłana przez HugoL3 »

Online Leyek

Odp: Disney+
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 16:20:18 »
@Jaxx
Jak masz możliwość to pożycz od kogoś jakiegoś Chromecasta/innego dongla HDMI czy konsolę i zobacz jak na tym TV chodzi D+ z innego źródła.
Plus sprawdziłbym też jak się zachowuje D+ natywnie z telewizora jak podłączysz neta kablem (jak masz skąd skombinować długą skrętkę, bo zakładam, że router stoi w innym pokoju).

U mnie na Panasonicu takim 5-letnim wiesza się (wyłącza TV) jak jest włączony na Netflixie materiał z HDR-em (nie wnikałem już czy to problem softu czy samego panelu). A jak pisał @HugoL3 przez smarta idącego z nowych TV HDR się włącza z automatu. Obeszłem to tym, że podłączyłem do tv Chromecasta i on jest źródłem do puszczania streamów, a w nim mogę w opcjach HDR wyłączyć.

Online Leyek

Odp: Disney+
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 14:01:58 »
Jeszcze 10 godzin promocji na tanie D+ na 3 miesiące:

Cytuj
Promocja na Disney+. 3 miesiące abonamentu za 20,79 zł zamiast 78 zł
Z dużej promocji na Disney+ mogą skorzystać nowi użytkownicy oraz wszystkie osoby, które aktualnie nie mają aktywnej usługi, ale Treść skopiowano z Lowcygier.pl  w przeszłości korzystali z tego streamingu. Po upływie okresu promocyjnego każdy kolejny miesiąc będzie kosztował 73,80 zł, dlatego warto pamiętać o anulowniu automatycznego odnawiania subskrypcji.

Oferta obowiązuje tylko do 20 września.

źródło i link do promocji: https://lowcygier.pl/subskrypcje/disney-za-jedyne-699-zl-przez-3-miesiace-oferta-dla-nowych-i-powracajacych-abonentow/