Autor Wątek: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)  (Przeczytany 11509 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:25:34 »
Generalnie, to tak jakby nazwać film "Justice League and Single Batman Case", a cały film byłby o śledztwie Batmana w którym pomaga mu kilku członków JLA. Z tym że Batman chociaż jest kultowym członkiem Ligi. Tutaj robią film o Harley Quinn która przywłaszczyła sobie tytuł drużyny z jakąś historią. Powinni nazwać to Gotham Sirens, lub chociaż "Harley and Birds of Prey". Pierwszy film o kobiecej drużynie DC będzie tak naprawdę pokłosiem popularności Margot Robbie i Harley Quinn. A ta Cassandra Cain to jakaś kpina, czy zdajecie sobie sprawę kim jest Cassandra Cain w historiach obrazkowych? To X-23, tylko że z uniwersum Batmana zamiast Wolverine'a. Małomówna córka pary zabójców, która z początku ledwo umiała mówić. Świetna w walce. Tutaj to jakaś nastolatka pulpecik, która się zachowuje jak stereotypowa nastolatka z filmów akcji, którą dorosły protagonista musi się zająć by nie przewracała się o własne nogi. Wyobraźcie że X-23 w Loganie Mangolda zostałaby tak pokazana... wstyd i hańba.

Mogli te postać nazwać jakkolwiek, jest tuzin nastolatek w komiksach Birds of Prey czy Batmanie które mogli wykorzystać jak chcą, i nic by specjalnie nie zmarnowali. Zamiast tego wzięli jedną z lepiej nakreślonych Batgirl/Orphan. Konkretna żenada się wydarzyła. Komiksowa Cassandra spokojnie załatwiłaby w walce wręcz Robinów, miałaby równe szanse nawet ze świetnie wyszkolonym Damianem Waynem. Przypomnijcie sobie jak pozytywnie została odebrana X-23 w Loganie, Cassandra właśnie na takiej zasadzie mogłaby zaskarbić sobie serca widzów.


Offline Gieferg

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 10:52:47 »
Na razie nic nie wskazuje na to żeby ten film był o jakiejś grupie.

Offline OokamiG

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:31:46 »
Oprócz tytułu, trailera ,obsady i powiązań z grupowym komiksami superbohaterskimi rzeczywiście nic nie wskazuje na to aby był to film o grupie superbohaterek.

Offline Gieferg

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 11:53:18 »
Zwiastun wygląda tak, że tytuł filmu, który zapowiada powinien się składać tylko z tego drugiego członu. Jakbym nie wiedział, że tam niby ma być jakaś drużyna to pewnie bym przegapił, szczególnie, że zwiastun wywołuje wzmożone ziewanie, co ułatwia przegapienie tych krótkich wstawek z innymi bohaterkami.

sum41

  • Gość
Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 02 Październik 2019, 13:08:04 »
Kurde już wiem ze Suicide Squad będzie/było lepsze tam mieliśmy ekipę z wyraźnymi poszczególnymi postaciami a tu Harley i jakieś dziwnie ubrane koleżanki ;/

Offline R~Q

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 21:32:12 »
Nie wygląda to za dobrze, ale myślę, że będzie okej, na pewno pójdę, ale bez większych nadziei. Z drugiej strony na BvS też nie miałem większych nadziei, jak szedłem. Wątpię jednak, by tutaj było tego rozmiaru zaskoczenie.

Harley nie wygląda tak chłodno jak w Suicide Squad. Tam była mocno wystylizowana, ale działał też jej sposób bycia, oświetlenie. Tutaj jest jakoś tak jasno i basic. Film i trailer pod cosplayowiczki, ale wydaje mi się, że i one się nie jarają jakoś szczególnie tą wersją Harley.

sum41

  • Gość
Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 21:39:22 »
No ten strój raczej nie będzie popularnym cosplayem - bo to jakaś bluzka i debilne spodnie - kicz w pełnej krasie.

John

  • Gość
Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 22:59:46 »
I właśnie dlatego będzie bardzo popularnym cosplayem, Sumie ;)

Offline R~Q

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 21:25:47 »
Ale kicz z SS był dobry, drapieżny.

Kicz z BOP:ATFEOHQ jest na poziomie white trash. Jakoś nie widzę dziewczyn cosplayujacych to dziewczę z Florida Project.

Offline xanar

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 19:35:41 »
Pojawiły się jakieś recenzje:

https://www.metacritic.com/movie/birds-of-prey-and-the-fantabulous-emancipation-of-one-harley-quinn/critic-reviews

i na rottentomatoes też się pojawiły, normalnie wszyscy krytycy zachwyceni  :)
https://www.rottentomatoes.com/m/birds_of_prey_2020
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Luty 2020, 20:06:24 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:06:38 »
To fajnie. Film mnie nie grzeje i kino odpuszczam, ale każdy sukces DC w zalewie wiecznie takiej samej marvelozy mnie cieszy. Byleby jak najmniej takich filmów jak Aquaman, odtwarzające schematy MCU toczka w toczkę, a więcej mniejszych i udziwnionych widowisk jak Joker, czy Birds of Prey. Chociaż za to jak z Cassandry Cain zrobili słodkiego pulpecika a nie małomówną zabójczynię film ma ode mnie minusa na start. Chcieli postać zagubionej dziewczyny z ulicy, mogli wybrać inną z komiksów lub stworzyć swoją, zamiast marnować moją ulubioną Batgirl... :(





Offline R~Q

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 14:55:55 »
Ja ide w weekend do kina i ubieram koszulke RELEASE THE SNYDER CUT i bluze BvS

Offline xanar

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 15:38:25 »
To fajnie. Film mnie nie grzeje i kino odpuszczam, ale każdy sukces DC w zalewie wiecznie takiej samej marvelozy mnie cieszy. Byleby jak najmniej takich filmów jak Aquaman, odtwarzające schematy MCU toczka w toczkę, a więcej mniejszych i udziwnionych widowisk jak Joker, czy Birds of Prey. Chociaż za to jak z Cassandry Cain zrobili słodkiego pulpecika a nie małomówną zabójczynię film ma ode mnie minusa na start. Chcieli postać zagubionej dziewczyny z ulicy, mogli wybrać inną z komiksów lub stworzyć swoją, zamiast marnować moją ulubioną Batgirl... :(

No własnie nie mogli, bo potrzebowali jakiejś Azjatki do kompletu różnorodności.
Tutaj jakiś ulany gościu bardzo ładnie to wyjaśnił:  :)

Sprawdziłem jeszcze kina czy mnie tu Amerykany nie oszukują i nikt biletów nie kupuje:

i tak, piątek 20:00 Warszawa Imax:


i sobota:
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 21:05:26 »
Na razie nic nie wskazuje na to żeby ten film był o jakiejś grupie.

Gdyby nie Harley nawet by nie wskazywalo ze to film o postaciach Dc...

Offline Antari

Odp: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 20:42:39 »
Bo te filmy dalej mają problem z tożsamością, po cholerę tam wkładać w ogóle postacie z DC? Czemu nie da się zrobić po prostu dobrych filmów bez zasłaniania się popularnością trykotów? Joker mógł być Jester czy cokolwiek innego i w żaden sposób nie zmieniło by to wymowy filmu. HQ to samo, zróbmy film o emancypacji wariatki i jej koleżanek.

Ja zdecydowanie wole klasykę, dla mnie Aquaman był filmem DC, który dał największa satysfakcję z seansu. Dobra... fabularnie i pod względem dialogów dupy nie urywa ale money shoty i ogólnie stylistyka były mocno powyżej przeciętnej. Przynajmniej można się pogapić na fajne obrazki, czyli jak w większości trykotów. Mnie to wystarcza, bo pozostaje wierne gatunkowi. Czego o Marvelu od dawna powiedzieć nie można, bo fabularnie jest przeciętnie i wizualnie po prostu słabo.