Autor Wątek: Mroczny Rycerz na ekranie  (Przeczytany 2303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Syn Gotham

  • Gość
Mroczny Rycerz na ekranie
« dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 16:02:49 »

Jest osobny temat o trylogii Nolana, jest osobny temat nadchodzącym Batmanie Reevesa, ale pomyślałem, że warto byłoby zrobić jeszcze jeden, zbiorczy temat z filmami i serialami o Mrocznym Rycerzu. Czy to tych aktorskich czy animowanych.

Postanowiłem też dodać dwie ankiety, ale te na razie skupiające się na aktorskich Batmanach.

Który z dotychczasowych aktorów był najlepszym Batmanem?
https://strawpoll.com/f4ewbpac

Który z dotychczasowych filmów aktorskich z Batmanem był najlepszy?
https://strawpoll.com/cwk8gzbk
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Wrzesień 2019, 16:08:55 wysłana przez Syn Gotham »

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 01:09:38 »
Fuzja Batbale'a z Batfleckiem od Jakuba Masłowskiego.



Soszjal midia autora:

Twitter, Instagram & Facebook.

Offline R~Q

Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 08:02:30 »
Keaton, Kilmer, Clooney i Bale nie nadają się na Batmana - są za chudzi/za niscy/mają zbyt okrągłą twarz/mają dziwny wyraz twarzy.

Ben Affleck (kiedy nie pije) to uosobienie Bruce'a Wayne i Batmana. To autentyczny ideał w tej roli.

Online Szekak

Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 14:37:53 »
Zgadzam się, z tym, że Bale był dla mnie dobrym Batmanem. Wzrost, właśnie z tego powodu chciałem Armie Hammera w roli Batka, został obsadzony Pattinson, szkoda, ciężko mi się tym jarać... natomiast w mojej głowie powstał pomysł którym bym się jarał bardzo - dwa oddzielne uniwersa, uniwersum DC, z Aquamanem, Batfleckiem, Flashem, Jaredem Leto jako Jokerem, Shazamem, itp. itd. i oddzielne uniwersum Batmana w którym Batmanem byłby właśnie Pattinson, a Jokerem Phoenix. Co myślicie o takim pomyśle?
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 21:47:46 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 00:00:46 »
Zgadzam się, z tym, że Bale był dla mnie dobrym Batmanem. Wzrost, właśnie z tego powodu chciałem Armie Hammera w roli Batka, został obsadzony Pattinson, szkoda, ciężko mi się tym jarać... natomiast w mojej głowie powstał pomysł którym bym się jarał bardzo - dwa oddzielne uniwersa, uniwersum DC, z Aquamanem, Batfleckiem, Flashem, Jaredem Leto jako Jokerem, Shazamem, itp. itd. i oddzielne uniwersum Batmana w którym Batmanem byłby właśnie Pattinson, a Jokerem Phoenix. Co myślicie o takim pomyśle?

Pattinson, jako Batman, Phoenix, jako Joker. Przedsięwzięcie bardzo ambitne, lecz nie niemożliwe do zrealizowania. Przykładowo postacie te mogłyby być częścią jakiegoś innego Kanonu filmowego Uniwersum DC; być czymś na miarę ekstraordynaryjnych komiksowych serii i cykli, jak "DC Black Label", czy "Punisher MAX" - komiksów zdecydowanie surowych, inaczej definiujących bycie superbohaterem, inaczej kreujących superłotrów i ich cele.

John

  • Gość
Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 14:49:04 »
Kevin Conroy to klasyk i dla większości fanów najważniejszy głos Batmana. Nie śmiem krytykować mistrza, ale mówiąc szczerze jestem nim zmęczony po tylu latach jego dubbingowania Batmana w animacjach i grach, i zawsze chętnie przyjmuje nowych aktorów dubbingowych. Poniżej kompilacja wszystkich/większości głosów Batmana. Moimi faworytami są Jeremy Sisto (mroczny, dojrzały i zachrypnięty głos Batmana z animacji Justice League: Final Frontier na bazie komiksu Darwyna Cooke'a), Ben McKenzie (zagrał również Jamesa Gordona w serialu Gotham, również zachrypnięty, ale w "młodszym" wydaniu, wsam raz na młodszego gniewnego Batmana), oraz Ron Perlman i Peter Weller, zawsze miło usłyszeć jak Batman mówi głosami Hellboya i Robocopa.


Offline Nawimar III

Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 00:00:22 »
Obejrzałem "Lighthouse" z udziałem Roberta Pattinsona i muszę przyznać, że czuję się co najmniej częściowo uspokojony. Co prawda liczyłem na kreacje Wafflecka jako dojrzałego, cynicznego i wyzbytego złudzeń Wayne'a, ale skoro się nie dało to chociaż tyle z tego, że i dawny gwiazdor "Zmierzchu" zdaje się dysponować solidnym warsztatem aktorskim i tym samym potencjałem do odnalezienia się w być może (i oby!) roli jego życia. Tylko go trochę muszą przegonić po bieżni i ogólnie siłowni.

John

  • Gość
Odp: Mroczny Rycerz na ekranie
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 11:26:17 »
Musi poćwiczyć, ma już trenerów. Wiele też zależy jaki będzie miał kostium - w końcu charakteryzacja wiele potrafi zmienić, Jeffrey D. Morgan na ten przykład, gdy dostał angaż w filmowych Watchmen, musiał ubierać na siebie mięśnie z pianki, bo w momencie kręcenia filmu był strasznie wychudzony. Bardzo bym nie chciał by wrócili do wizerunku z TDK i TDKR, gdzie Ch. Bale nosił bardzo smukły kostium, jego Batman nie budził przez to w ogóle grozy, a to przecież jeden z zamysłów tej postaci.