Autor Wątek: Animowane filmy i seriale  (Przeczytany 12084 razy)

Gustavus_tG i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #45 dnia: So, 30 Październik 2021, 20:32:27 »
Super sprawa Godzilla w ładnej jakosci. THX za ten link :)

To ja dorzucę od siebie bo obecnie ogladam Scooby-Doo Where Are You! - 3 pierwsze sezony :)

https://www.youtube.com/channel/UC6iUhL-TVC1k5_JyuGnZd0w

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #46 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 23:56:10 »
"BoJack Horseman" obejrzany... Całość 6 sezonów ,,wpadła" mi na watching przez dobre kilka tygodni: krok po kroku, odcinek po odcinku, a nie speedrunie cały sezon naraz.

Jeden z najlepszych odcinków w tej animacji, to ten słynny - bo takowy on jest! - monolog BoJacka z 5-ego sezonu, a tak właściwie z odcinka nr 6 pt. "darmowy churro". Ależ w nim było prawdy, dużo ważniejszej i bardziej życiowej niż całe te kościelne kazania lub przemowy polityków. W swym ,,runie" monologowym, BoJack, zdaje się obalił mit, że ,,świat może być idealny i każdemu wszystko w końcu się ułoży''. To był przekaz skierowany do każdego z nas: pędzącego na złamanie karku cywilizowanego człowieka! 26 minut, które przyszpiliły mnie do surowego emocjonalnego muru! Przemowa pana Horsemana zaskoczyła, zniewoliła umysł i coś uświadomiła: świat nie jest krainą pełną lukru, pierniczków i pól pełnych słoneczników. Każdy z nas powinien krwawić za siebie... i tylko za siebie. I nie ma ludzi na tym padole, którzy w jakiś sposób nie są wewnętrznie rozdarci, niespójni, niespokojni. I to wyłożył nam pięknie BoJack, i to z jaką puentą w finale... Main Gott!

Kadr z omawianego odcinka:


Żegnaj BoJacku, dobry człowieku! Obyś kiedyś do nas powrócił. :-[ :-[.... Ocena dla tego serialu: 10/10

Aha, szukałem coś podobnego do bojackowego cudenka.. Zacząłem "Nie ma jak w rodzinie"; pierwszy odcinek. Jest nieźle, bez głębi i dramy, ale wszystko jakby leci, co przychodzi scenarzystom na myśli, co do tamtych czasów, lat 70-tych XX wieku w USA. Dość specyficzne!


Offline Leyek

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 22:58:30 »
Cytuj
Netflix wypuścił oficjalny zwiastun serialu na podstawie gry Cuphead. Premierę animacji zaplanowano na 18 lutego.

Poznaliśmy też polski tytuł ekranizacji. Jak poinformowano na Twitterze, brzmi on „Filuś i Kubuś”, co jest oczywiście nawiązaniem do filiżanki i kubka.

Fabuła serialu luźno nawiązuje do wydarzeń z gry. Tytułowi bracia wyruszają po prostu z nudów w poszukiwaniu przygód. W pewnym momencie na ich drodze staje sam diabeł.

Na sezon składa się w sumie dziesięć epizodów. Pierwotnie animacja miała ukazać się w 2020 roku, jednak pandemia wymusiła na twórcach opóźnienie premiery.


Bender

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 08:56:49 »

sum41

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 10:15:51 »
Ja teraz odswierzam sobie zarabisty serial EARTHWORM JIM ktory w zabawny sposob wysmiewa motywy superbohaterskie z popkultury :)


FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 11:55:36 »
"Władcy Wszechświata: Objawienie (2021)" - skończone... Ulga, jak i odczucie, że chcę doświadczać tego koszmarka adaptacyjnego od He-Mana więcej i więcej. Cóż, po ostatnim obejrzanym epizodzie serialu (ciekawe, czy będzie kolejny cykl?) mam dziwny mętlik w głowie. Technicznie animacja prezentowała się tu wybornie: płynnie i ultra szeroko, czyli w tym sensie, że przedstawiała nam świat nazwijmy to ,,Eternioversum" dzylion dzylionów bardziej rozlegle niż robił to pierwotny serial He-Mana z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Tematycznie "Objawienie" strasznie namieszało. Koncepcja ,,Power"/,,Mocy" okazała się okropnie metafizyczna... Cholibka, przynajmniej podobał mi się ten Szkieletor, taki tam miły błazen, który większej krzywdy nikomu by nie zrobił. 8)... Dla kogo miała by być ta animacja? Dla starych geeków z czasów He-Mana; gawiedź dziecięca by mnie zrozumiała... Ocena ostateczna "Objawienia": 5,5/10.

"Nie ma jak w rodzinie" - 5 sezonów rozłożonych po 2-3 odcinki na jedno podejście; 8/10 za całość. Krytyka lat 70-tych, których nie ogarnie w wielu aspektach do końca ktoś, kto urodził się dwie dekady później. Nie da się zrozumieć (chyba że z wyolbrzymieniem i przez krzywe zwierciadło) tego okresu w historii USA, z perspektywy typowej rodziny, jeśli robi się to karykaturalnie, rzucając monologami niektórych bohaterów, co widz łapie tak, jakby oglądało się stand up albo bardzo improwizowany sitcom. Wysoka ocena dla produkcji głównie z powodu młodych smyków - dzieci Państwa Murphych. To oni musieli zmierzyć się ze sklerotycznym, skostniałym mocno konserwatywnym podejściem do każdego i wszystkiego od ich ojca Franka Murphy'ego.

Offline Kyms

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 22:52:45 »
W piątek premiera "DC Liga Super-Pets". Animacji do najmłodszych, której głównymi bohaterami są zwierzaki ratujące świat i Ligę przed... a to już musicie sami zobaczyć  ;D Zapraszam do recenzji, którą przygotowaliśmy po pokazie przedpremierowym. Mam nadzieję, że zachęcimy do oglądania, ponieważ warto

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 20:20:24 »
"Kyms", za film - jeśli ty i sympatyczna dama w materiale jesteście jego autorami - stawiam kciuka w górę. Prosto, ale ciekawie, no i tak po swojsku (że tak to ujmę) omówiona cała produkcja o ,,superzwierzakowych" bohaterach z DC. Osobiście oceniłem ją bardzo wysoko, raz za humor, dwa za dubbing, trzy: za ten głębszy przekaz tu obecny, który jak się chce i się z tej głębi wyciągnie, to momentalnie film robi się poruszający i strasznie ,,ciepły". Chętnie obejrzę tą animację jeszcze raz; być może za niedługo wybiorę się na kolejny seans (polecam projekcje kinowe w Dolby Atmos w sieciach Helios)... Padłem na pysk, oczywiście w pozytywnym znaczeniu, gdy pierwszy raz zobaczyłem postać
Spoiler: PokażUkryj
,,Kund-El", ojca Krypto... Z tą nazwą faktycznie trafili w scenariuszu.. no i w dubbingu 8)



Swoją drogą, wracając do głównego tematu filmów i seriali animowanych: "Spoza Układu", zwłaszcza sezon 3 (dostępne na Disney+, któremu dziękujemy za nabycie "Hulu"), oglądacie forumowicze? Jestem na bieżąco... to jest dzylion pierdylionów razy lepsze od "Rick and Morty", który stracił formę w czwartym sezonie. "Spoza Układu" miażdży! Zwłaszcza swego rodzaju odrębnym mikroversum ,,Ściany" - kto ogląda, ten wie o co chodzi! Żądam dla "Ściany" osobnego serialu!  8)

Offline szybkilester

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 22:12:34 »
A ja polecam serial (zdecydowanie dla dorosłych) "Freak Brothers" na podstawie legendarnych komiksów Gilberta Sheltona: sex & drugs & rock'n'roll na pełnej! ;)

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 19:40:10 »
Wyżej ,,zapodany" serial, nie powiem, uderza mocno po bandzie! Oryginalność, brak hamulców moralnych, i ta kreska, która jest tak dziwnie plastyczna! Ale, cholibunia, gdzie to można obejrzeć?! Czy w podobnych klimatach jest "Big Mouth" Netflixa?  8)

Offline szybkilester

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #55 dnia: So, 27 Sierpień 2022, 12:09:43 »
Serial jest dostępny (albo był) na HBO Max oraz... u korsarzy ;) Netlixa sobie odpuściłem i chyba już nie wrócę, bo większość prezentowanych tam filmów i seriali jest tak żenująca, że już nie dawałem rady, zatem "Big Mouth" nie znam, a dla obejrzenia najnowszego sezonu "Stranger Things" nie będę bulił 20.99€ miesięcznie, bo "nieco" ich poniosło z podwyżkami abonamentu...

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 14:31:54 »
Nie ma zmiłuj... Czekam na (o ile się doczekam... ) trzeci sezon "Trailer Park Boys: The Animated Series". Jeśli dobrze pamiętam, animacja ta jest kontynuacją (i to bardzo dobrą! Szaleńczy ton narracji, flashowa grafika i oryginalny dublarz angielski/kanadyjski!) najsłynniejszego mockumentu ever. Jak ktoś nie oglądał, niech żałuje i czym prędzej to indywiduum obejrzy, bo piekiełko czeka...


FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 19 Marzec 2023, 13:05:53 »
Post pod postem, no ale... trudno ziombale.  8)

Jest to skrót ,,zarysu fabularnego" (bo nie wiadomo do końca, czy jest to stuprocentowa prawda, dlatego tak dziwnie napisałem) animacji: "X-Men 97". Serial pojawi się na, wiadomka, Disney+, w okolicy jesieni tego roku (ostatni kwartał?). Według informacji z "naekranie.pl", fabuła kontynuacji kultowej serii kreskówkowych przygód mutantów Marvela z cukierkowych lat 90-tych ma mniej więcej wyglądać tak:


Jeśli dobrze pamiętam koniec klasycznego serialu nie wyjaśniał tego, co stało się z Apocalypsem. Liczyłbym na kontynuację jego wątku! Must see, ASAP!






Bender

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 08:48:42 »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 31 Marzec 2023, 10:50:39 »
Dee Dee - największy problem kinderboya, który za dzieciucha oglądał i fascynował się tą bajką: "Laboratorium Dextera". Największe jego utrapienie: zarówno genialnego bohatera kreskówki oraz widza serialu! Aż ściskało cię jak widziało się tą jej dziewczęcą bezwzględność!  ;D


Ale i tak największą tajemnicą dla tej kreskówki byli... rodzice Dextera i Dee Dee.  ::)

Genndy Tartakovsky to nawet ,,starwarsy" dość dobre zrobił. Artysta odpowiedzialny za mnóstwo radosnych momentów naszego dzieciństwa. Damn it! Esencja cartoonnetworkowości!  8)