Pozostałe > Filmy i seriale

Animowane filmy i seriale

(1/19) > >>

Bender:
Jak w tytule (minus anime, inna para kaloszy i ma osobny wątek)

Na początek, jako wielki fan Dexter's Laboratory i Samuraia Jacka (tego zwłaszcza) chętnie zobaczę nowe dzieło Tartakovskyego:

//www.youtube.com/watch?v=V4UN616BFDA

Lou:
Za dzieciaka oglądałam seriale w tv, także te na niemieckich kanałach - jak już kablówka weszła do użytku - bo mieli tam ciekawsze produkcje i było ich więcej. Z filmów w tamtych czasach to głównie Disney i pochodne i tak będąc szczerą to średnio mi się podobały. Mam z nimi trochę jak z komiksami superbohaterskimi. Czasem coś tam obejrzę, ale fanką nie jestem. Wolę produkcje niezależne, nie kłaniające się masowym gustom.
Uwielbiam stary serial z He-Manem, po latach przekonałam się też do Scooby-Doo. Kinowego Persepolis zaliczyłam chyba 4 seanse, plus kilkukrotnie oglądałam na dvd :p Walc z Baszirem też nie zakończył się jednym seansem.
Ostatnie lata to okres aktywnego nadrabiania animowanych zaległości, głównie w produkcjach z Europy oraz starych filmach z lat 80. Mieszkam z kimś kto interesuje się historią animacji więc tematyczne książki, figurki oraz płyty dvd z filmami i serialami animowanymi są WSZĘDZIE ;D Dzięki temu poznałam tak fantastyczne produkcje jak: Plague Dogs, Watership Down, Felidae, Arrugas, Tante Hilda. Do tego filmografia Bakshi'ego i wiele więcej. Udało mi się też być na kilkudziesięciu festiwalach animacji w Polsce, poznać sporo krótkometrażowych produkcji i obejrzeć filmy, które poza tego typu wydarzeniami są nieosiągalne. Marzenie? Pojechać do Annecy na tamtejszy festiwal.
Film Tartakovsky'ego na pewno obejrzę, innego wyjścia nie mam ;) Aktualnie najbardziej czekam na I Lost My Body.

Szekak:
Ja podziękuję, nie trawię oglądania cierpienia zwierząt, nawet w formie animowanej.

Bender:
@ Lou Jak lubisz offowe to  polecam

//www.youtube.com/watch?v=zepBuHGkiWc
Polecam też gorąco The Red Turtle. Mimo, że wspóprodukcja Ghibli, to nie anime. Naprawdę dobre.

//www.youtube.com/watch?v=Sw7BggqBpTk

John:
Mam kilka krótkometrażówek animowanych które mocno cenię, ale to, jest po prostu fenomenalne:

//www.youtube.com/watch?v=73CHNm8BThk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej