Autor Wątek: Animowane filmy i seriale  (Przeczytany 12147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 12:13:19 »
"Powrót Mrocznego Rycerza" (a tak właściwie "Batman DCU: Mroczny Rycerz- Powrót cz.1 i 2"), jako pełnometrażowa animacja w formie długich ponad godzinnych ,,rozdziałach", to wraz z komiksem o tym samym tytule dzieła wręcz ikoniczne. A ikony mają w świecie kultury masowej trudno. Ciężko obecnie stworzyć jest coś tak niesłychanie dobrego, jak ta kreskówkowa adaptacja klasyku Franka Millera. "Batman: Hush (2019)", natomiast, to nieco inna bajka niżeli ,,konkurent" sprzed 8 lat: inna dynamika opowiadanej historii, styl graficzny (jest on nieco bardziej ostry, agresywny, także nie aż tak matowy i nostalgiczny jak z "Mroczny Rycerz - Powrót). Poza tym, dobra ,,przypominajka" z tą animacją z lat 2012-13; będę ją miał na liście do obejrzenia w najbliższym czasie. Będzie to dodatek do kończonego na dniach trzeciego i ostatniego sezonu porządnej superbohaterskiej kreskówki, "Batman Beyond (1999-2001) gdzie ten futuryzm Gotham City z gracją i klasą potrafił utrzymać to coś z baśniowego mroku poprzednika, "Batman - TAS (1992-95)"!





Nie ma to tamto, po mojej całej ,,eskapadzie" seriali animowanych japońskiej stylistyki i techniki, bo oglądam tego ostatnio, jak na mnie przystało, nawet dużo, do powyższej listy kreskówek na pewno dołączę "RoboCop - TAS (1988)", 12 odcinkowe rozszerzenie treści z filmowego Uniwersum (wtenczas był to jeden obraz to Uniwersum budujący - film z 1987 roku). ;)
 

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 23:00:26 »
https://www.gram.pl/news/2020/11/27/goracy-poczatek-zimy-z-netflixem-znamy-pelna-liste-premier-na-grudzien.shtml?cp=1

dostaliśmy listę Netflixowych nowości na grudzień. wśród nich:

1 grudnia - X-Men: Season 1
1 grudnia - Wolverine: Sezon 1

Zakładam że chodzi o X-men TAS z 94 i Wolverine & X-men. Nie ukrywam że z chęcią sobie odświeżę obie serie :)

Z okołokomiksowych produkcji może kogoś zainteresuje:

30 grudnia - Transformers: Wojna o Cybertron – trylogia: Rozdział 2: Wschód Ziemi
1 grudnia - Vendetta (V jak Vendetta?)
1 grudnia - The Walking Dead
15 grudnia - The Legend of Korra
23 grudnia - Transformers: Akademia Rescue Bot
23 grudnia - Pokemon Detektyw Pikachu

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 13:38:06 »
https://www.gram.pl/news/2020/11/27/goracy-poczatek-zimy-z-netflixem-znamy-pelna-liste-premier-na-grudzien.shtml?cp=1

dostaliśmy listę Netflixowych nowości na grudzień. wśród nich:

1 grudnia - X-Men: Season 1
1 grudnia - Wolverine: Sezon 1

Zakładam że chodzi o X-men TAS z 94 i Wolverine & X-men. Nie ukrywam że z chęcią sobie odświeżę obie serie :)

Z okołokomiksowych produkcji może kogoś zainteresuje:

30 grudnia - Transformers: Wojna o Cybertron – trylogia: Rozdział 2: Wschód Ziemi
1 grudnia - Vendetta (V jak Vendetta?)
1 grudnia - The Walking Dead
15 grudnia - The Legend of Korra
23 grudnia - Transformers: Akademia Rescue Bot
23 grudnia - Pokemon Detektyw Pikachu

"X-men TAS (1992-97)", czy kreskówka o Wolverinie (zapewne chodzi o "Wolverine and the X-men (2008-09") - miałyby reprezentować Uniwersum Marvela na Netflxie? Na Brodę Wszechojca Bora! Do tego nigdy nie dojdzie, tak sądzę. Po pierwsze posiadam konto Netflixa, które bardzo regularnie użytkuję, i w kwestii zapowiedzi seriali czy filmów na ten tydzień, przyszłe tygodnie, czy styczeń w ogóle nie widziałem w ofercie platformy kreskówek Marvela, o których mowa. Po drugie teoretyczna nieobecność ikon animacji superbohaterskiej na Netflxie byłaby spowodowana ,,prawem" - jeśli tak to można określić - do tych produkcji, które w perspektywie wyświetlania w aplikacjach streamingowych czy usługi na życzenie posiada ponoć tylko i wyłącznie "Disney". Z chęcią bym obejrzał przygody X-menów i Wolverine'a w formie animacji, nawet gdyby pojawiły się one ze skromnym tylko pierwszym sezonem na Netflxie. Odświeżona, poddana ,,cyfrowej konserwacji" linia graficzna tych dzieł sprzed, odpowiednio, 12 i ponad 20 lat, dla geeka i fascynata ich marvelowskich treści, będzie zupełnie innym spojrzeniem na to, co takie klasyki oglądane ze dwie dekady temu na kineskopiakach ze zwykłym obrazem, dźwiękiem mono mają nam do zaoferowania.

"Spoza układu (2020)"; serial lepiej przygotowany graficznie niż to, co prezentuje ogólnym swym stylem i techniką animacji "Rick and Morty". Kreskówka stworzona przez twórców rickowskich przygód, dla Foxa i Hulu. Po dwóch obejrzanych odcinkach mogę śmiało stwierdzić, że ta fantastyczno-naukowa gatunkowo ,,baja dla dorosłych" jest tak samo groteskowa, anihilująca logiczne i sympatyczne podejście do świata, z tak samo pokiereszowaną fabułą, ale ciekawymi historiami zazębionymi wokół rodzinki kosmitów, próbujących ułożyć sobie życie na nowo na amerykańskiej prowincji, tak jak mniej więcej miało to miejsce w "Rick and Morty"... Coś niesamowitego, bo dla mnie "Spoza układu" to równie dobra rzecz, co kultowe wielosezonowe dzieło Studia "Adult Swim". I nie należy oceniać nowości od twórców przygód Ricka i jego zlęknionego wnuczka, jako czegoś nudnego i powtarzalnego. Gdyby pierwszy tytuł McMahana i Justina Roilanda zadebiutował wtedy, kiedy swą premierę miało "Spoza układu", byłoby drugie po tej kreskówkowej nowości, i na pewno nie byłoby takie ,,fajne i cool".

"Spoza układu" gorąco polecam. Cóż, moja początkowa ocena po dwóch z ośmiu obejrzanych odcinkach tytułu, będzie następująco: 8/10.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 17:05:55 »
Widz a'la ,,kreskówkowy komiksomaniak", że tak powiem, obserwujący wnikliwie to, co klatka po klatce ukazuje nam poniższy zwiastun pełnometrażowej animacji od "WBA / DC" pt. "Justice Society: World War II (2021)", na pewno podkreśli jedno: ,,warto zagłębić się w tą właśnie nieco inną, bardziej pierwotną wizję - sięgającą początkowych i poglądowych zarazem, na to co to znaczy być superbohaterem, jak kogoś takiego w popkulturze wykreować, czasów - fikcyjnego, ale za to jak bardzo nas dotykającego, wymiaru, ot płaszczyzny, w której króluje występek i dobro, czyli superbohaterowie". Ta pełnometrażówka będzie swego rodzaju ,,zagubionym ogniwem", dla uwydatnienia możliwości gatunkowych animacji superbohaterskich Unwiersum DC! Must see ASAP!


sum41

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 09:58:00 »
Myslalem ze bedzie sie to troche odroznialo od innych filmow z Batmanem niestety znow ten sam styl i kolorystyka/klimat co we wczesniejszych produkcjach. Mogli poeksperymentowac ze stylem Tima Sale jak zrobil to np Amazon przy Ivincible.

« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Kwiecień 2021, 09:59:47 wysłana przez sum41 »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 13:22:19 »
Mogli poeksperymentowac ze stylem Tima Sale jak zrobil to np Amazon przy Ivincible.


Nie, nie i jeszcze raz nie: w "Invincible" od Amazon Prime według mnie nie ma nic, co przybliżało by tę animację do stylu i aspektów technicznych rysunku Tima Sale'a. Ale że co??? Zresztą sam pierwowzór do "Invincible", a mam na myśli komiks, rysował, tuszował i kolorował kto inny, niż Sale, o którym mowa. Ten artysta, do animacji wzorującej się na komiksie Kirkmana, ma tyle, co ,,piernik do wiatraka". Całej otoczce i specyfice szaty graficznej Sale'a - z całej jego kariery twórcy komiksowego - naprawdę bliżej jest do "Batman: The Long Halloween: Part One"! I nie rozumiem buntu i sprzeciwu, jakoby w nadchodzącej pełnometrażowej animacji od WB/DC - umieszczonej w poście wyżej, w zwiastunie - było tak samo pod względem stylu, kolorystyki, klimatu etc., jak we wcześniejszych produkcjach animowanych tego Uniwersum. Ten standard techniczny utrzymuje się od około 2013 roku, sądzę, od filmu: "Justice League: Flashpoint Paradox", i trwa do dzisiaj. Tak się kreśli poważne treści: to dynamiczna, ostra, szczegółowa, agresywna technicznie prowadzona szata graficzna; dwuznaczna, barwna i ekspresyjna, minimum od 13 roku życia, z ratingiem na +18. Na samo "Batman: The Long Halloween: Part One" czekam z wypiekami na twarzy! Epickość podniesiona do nieskończoności Ha!  8)

sum41

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 15:14:48 »
Chodzilo mi o to ze Invicible byl przyblizony stylem do stylu w jakim go rysowano w komiksie.

Taki zabieg tez mogli zrobic z Batmanem aby przyblizyc surowy z duza iloscia czerni styl Tima sale a nie kolejny neonowy film.

Offline SawiK

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 18:07:35 »
Tez mam lekkie rozczarowanie tym Batman TLH  :-\ Liczyłem bardzo na stylówe na komiks T.S. 8)
Najwidoczniej będzie to Batek z nowego otwarcia dla animacji DC jakie nastąpiło po końcu Ligi...
Trochę szkoda liczyłem na typowe One Shoty, no i tez jakoś sie nie jaram, po zwiastunie WWII wypada bardziej interesująco  ;D

sum41

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 20:52:28 »
Mnie tez bardziej zainteresowal zwiastun JSA niz Bat Halloween choc wczoraj nawet to skonczylem czytac.

Offline Chmurny

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #39 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 22:22:32 »
"Ruben Brandt, kolekcjoner"

Po dwóch latach od pierwszego zobaczenia dalej mnie zachwyca.
Warto zobaczyć ten animowany długi metraż, tu wszystko jest: plastyczność, animacja, reżyseria. Nie odstają scenariusz i montaż, muzyka, udźwiękowienie i głosy. Mnóstwo zagadek dla pasjonatów sztuki, miłośników kina, coś dla amatorów psychoanalizy. Matriksowa akcja, pojedynki na drodze, symbolika, a i dzieła sztuki pokazane w estetyce świata filmu.
Dzieło kompletne. Węgrzy zrobili.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 19:34:38 »
https://www.filmweb.pl/film/Xin+Shen+Bang%3A+Ne+Zha+Chongsheng-2021-869602

To właśnie ta animacja, co zaskoczyło mnie po jej zwiastunie pozytywnie, naprawdę zapowiada się na coś bardzo, ale to bardzo dobrego w świecie współczesnej techniki animowania. Niezwykły kontur, głęboki kolor, no i ten magiczny kontrast! Czyżby ukryta perełka, ,,odkopana" przez Netflixa, bo ponoć platforma tylko kupiła licencję na tę produkcję?! Tytuł trafia śmigiem migiem na moją watchingową listę. Ha!


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #41 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 17:22:30 »

Bomba! Poszło... ależ to będzie film; ależ spotkanie. Kolejne zacieśnianie relacji i poszerzanie treści tegoż to świata - wszystko to w Uniwersum Warner Bros Animation. Chojrak, Scooby-Doo... dajcie do tego Mrocznego Rycerza, a będzie idealnie.

Offline Lou

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 11:58:09 »
dajcie do tego Mrocznego Rycerza, a będzie idealnie.

Przecież Batman był już w Brave and the Bold. W serialu też się kilka razy pojawił.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Pan M

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 19:31:16 »

Offline Kadet

Odp: Animowane filmy i seriale
« Odpowiedź #44 dnia: So, 30 Październik 2021, 19:14:58 »
Trafiłem ostatnio na taki kanał na YouTube: Throwback Toons. Należy do Sony i firma wrzuca tam od czasu do czasu różne odcinki seriali animowanych, do jakich ma prawa. Można sobie na legalu obejrzeć pełne odcinki np. "The Spectacular Spider-Mana" albo "Facetów w czerni".

Tu playlisty dla poszczególnych seriali:

https://www.youtube.com/c/ThrowbackToons/playlists
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!