Autor Wątek: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)  (Przeczytany 8055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 16:23:53 »
"Sirius the Jeager (2018)", dostępne na Netflixie, to 12-odcinkowe Anime, utrzymane w konwencji horroru fantasy, z esencją rysu historycznego - akcja serialu rozgrywa się w latach 30-tych XX wieku, a tak właściwie w 1930 roku, początkowo w Chinach, jednak głównie w Japonii. Produkcja opowiada o grupie łowców wampirów - Jeagers - którzy muszą pozbyć się krwiopijców, i chyba robią to ze względów politycznych. Dokładnie nie rozgryzłem fabuły tejże animacji; skupiam się bardziej na postaciach i aspektach graficznych serialu, oraz odniesieniach historycznych - urbanizacja dużych ośrodków miejskich, ich wyglądu w okresie lat 30-tych XX wieku itp. Jest to ciekawa produkcja, mocno dynamiczna, lecz zbyt młodzieżowo dramatyczna (nie wiem jak inaczej to określić). Ciekawy tytuł do uzupełnienia swojego doświadczenia obcowania z kulturą Anime. Dwa odcinki za mną; "Sirius the Jeager" zasługuje na tymczasową notę: 6,5/10.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 24 Luty 2020, 11:19:50 »
"Dr Stone", to nader specyficzne anime z 2019 roku, o którym powiedzieć, że jest dość dobre, to cóż, zdecydowanie za mało. To produkcja tak wyjątkowa, tak fabularnie inna - z niespotykanym konceptem w gatunku post-apokaliptycznym, że samo to sprawia, że serial chce się ze szczerą pasją oglądać. Bo jak tu nie podziwiać głównego założenia fabularnego 24-odcinkowego cyklu produkcji, polegającego w głównej mierze na istocie pewnego fenomenu paranormalnego, który jest prowodyrem całej linii fabuły: niespodziewanym, potężnym jaskrawym, o zielonkawej poświacie, błyskiem, pochodzącym nie wiadomo skąd, obejmującym całą kulę ziemską i zamieniającym wszystkie istoty ludzkie na planecie - w momencie jego ekstrakcji - w kamień, lub jak kto woli, w jakąś twardą mineralną skorupę. Głównymi bohaterami "Dr Stone" są nastolatkowie, pewny siebie Senku (tytułowy Dr Stone) oraz jego ekstrawertyczny - początkowo tylko znajomy z klasy, potem kumpel i brat krwi - odpowiednik, Taiju. Od nich zresztą zaczyna się narracja serialu - od ich zwykłej, typowo szkolnej historii, gdzie nakreśla się to jakimi są nastolatkami, jaki mają charakter, i jaka relacja łączy tę dwójkę. To tylko przedsmak tego, co zaraz nastąpi. Dochodzi do emisji zamieniającego ludzi w ,,Kamień" światła. Po 3700 latach dwójka ta, z niewiadomych przyczyn: dlaczego o tej porze roku, w tym miejscu, dlaczego akurat tylko oni i to na dodatek będący dla siebie znajomymi, każdy z osobna zrzucają ze swych ciał tę mineralną skorupę, i powracają do życia bez żadnych skutków ubocznych dla organizmu, związanych z tak długą hibernacją. I tak to wszystko się zaczyna. Wątek post-apokaliptyczny w serialu jest naturalny, nie wymuszony, lecz logiczny. Po 3700 latach natura bierze odwet, odbierając człowiekowi to, co podstępnie zabierał jej przez tysiące lat rozwoju cywilizacyjnego. Świat to dzicz, a po ludzkości nie ma śladu. Nic teraz nie ma znaczenia... Przynajmniej jest z czego odbudowywać Cywilizację.

Obecnie jestem po pilotowym odcinku "Dr Stone'a"; wrażenia są pierwszorzędne. To serial niby prosty, ale wyjątkowy, mający niespotykany niczym diament w koronie gatunku post-apokaliptycznego w małoekranowym środowisku Anime, konstrukt fabularny. Graficznie dopracowano tu wszystko dość wydatnie, dokładnie: kolory są pełne, świeże, ekspresyjne, a kontury postaci i ich wypełnienia, jak na współczesne anime przystało, wyraziste, dopracowane, nieszarpane i domknięte. Pilotowemu odcinkowi "Dr Stone'a" dam ocenę: 8,5/10.

Naprawdę bardzo, ale to bardzo polecam!


W odnośniku poniżej trailer do pierwszego sezonu anime "Dr Stone".


Bender

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 12:10:57 »
Mały reminder gdyby ktoś nie wiedział: Większość Ghibli dostępna na polskim Netfliksie

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 14:17:42 »
"Dr Stone", to anime wyróżniające się na tle innych seriali animowanych japońskiej stylistyki, powstałych na w ciągu ostatnich kilkunastu lat! Fabuła w serialu jest dość mocna, nietypowa, rozwijająca się w swoim solidnym tempie. Wydarzenia nietuzinkowe, a świat nieodkryty, zagadkowy, z postaciami wprowadzanymi stopniowo! To rozwiązanie przełomowe, czyli, jakby powiedział Senkuu, ,,na dziesięć tysięcy milionów procent" niesamowite! A według uznania Chrome'a: ,,ryjące czachę"! Gigantyczna, niebotyczna ekspresja inteligencji emocjonalnej i zachowań wszystkich opisywanych w "Dr Stone", czy to pierwszo czy drugoplanowych, postaci, ukazana poprzez specyficzną, ewoluującą linię kreślącą kontury ich ciał i cechy ich fizjonomii! Skończyłem oglądać dopiero 9 odcinków tegoż to anime, a już jestem przez jego dotychczasową treść: obraz, fabuła, muzyka, kupiony! Aż gębula się cieszy na samą myśl, co się wydarzy w pozostałej większości epizodów pierwszej serii "Dr Stone"!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 21:20:41 »
"Zetsuen no Tempest (2012-13)", anime wyjątkowe, niezwykłe i wielowymiarowe w kwestii opowiadania wydarzeń rozmaitą specyfiką gatunkową (ma i fantastykę naukową, pierwiastek baśni , ale również dramatyzm połączony z tragizmem na linii wydarzeń zaognionych wokół postaci Yoshino, Hakaze, Mahiro), emocjami i specyficznie rozłożoną narracją, która nie jest niby taka prosta, bo dzieli nam anime na dwie części (linie kreacji wydarzeń) dużych narracji, a okazuje się skomplikowana.
Spoiler: PokażUkryj
Bo, na ten przykład, przyjrzyjmy się jednemu wydarzeniu, do którego w serialu tym dochodzi. Ożywienie / Odrodzenie drzewa Rodzaju, które miało miejsce na przestrzeni 12-13 odcinka stanowiło coś na miarę roku zerowego, dla samego anime, od którego można by podzielić liczne historie, wątki itp. w całości pozycji na mające miejsce - i użyję w tym celu konkretnego określenia - ,,przed naszą erą" i ,,w naszej erze". Taka opinia, z mojej perspektywy, wyrażona została po oglądnięciu 15 z 24 epizodów produkcji. Nie wiem, co jeszcze mogłoby w "Zetsuen no Tempest" mogłoby mieć miejsce: jakie postacie mogłyby się w anime tym pojawić, jak będzie ewoluować narracja, przy założeniu, że pojawi się coś, co zmieni jej tok - co wpłynie na same postacie, na niektóre wątki itp.
A to daje nam swego rodzaju tutejszą nieprzewidywalność, gdzie swoje miejsce w tej nieprzewidywalności potrafi znaleźć także odpowiednia ścieżka dźwiękowa: piękna, odpowiednio ilustrowana, szeroka emocjonalnie ,,liryczna opowieść", najpiękniej uwydatniająca tę niezwykłą atmosferę "Zetsuen no Tempest", którą serial tworzy na przestrzeni całych 24 odcinków, oraz oddająca emocje i sens gatunków, w ramach którego zawiera się wszystko to, co tytuł ten tworzy. 9 odcinków do końca mej fanowskiej podróży z tym dziełem japońskiej animacji, a mimo to zapytam się o istnienie podobnych do "Zetsuen no Tempest" seriali anime: bez dużej ilości sezonów, ba, najlepiej aby cała historia zaproponowanego przez Was tytułu zamknęła się w 12 - 24 odcinkach.

Offline radioblackmetal

Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 21:53:43 »
@up ale o czym to jest?  :o
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 22:17:48 »
W linku poniżej załączam nieco więcej informacji na temat fabuły, postaci, wątków i całej otoczki "Zetsuen no Tempest" spajającym całość produkcji w wyjątkową jedność - specyfikę, o której ciężko będzie zapomnieć (nawet jeśli skończę to anime, do czego zostało mi, cóż tak to szybko zleciało: odcinków). Myślę, że ktoś z forumowiczów anime to oglądał, dlatego z poleceniem jakiegoś ku temu podobnemu serialu japońskiej animacji nie będzie problemu.

https://shinden.pl/series/13689-zetsuen-no-tempest

Piękna to rzecz, urzekające muzyką anime! Oglądając "Zetsuen no Tempest" jednocześnie słucha się tej produkcji. Ścieżka dźwiękowa dzieła jest po prostu przepiękna; dawno nie oglądałem niczego tak wyrazistego w tym względzie dopóki nie natrafiłem na "Zetsuen no Tempest"!

Offline michał81

Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 12:25:17 »
Netfliksie udostępnił zwiastun Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie


sum41

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 13:07:16 »
Te sukienki to chyba jeszcze krotsze niz w orginale, tu epatowanie erotyzmem przy Kosmicznym Meczu zakrywanie spodniami erotyzmu - o co w tym wszystkim chodzi...

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 13:47:36 »
"Pretty Guardian Sailor Moon Eternal" - tą produkcję, choć wcale źle wstępnie się nie prezentuje (graficznie zbyt w anime: ,,klasycznie cukierkowo")... akurat ominę. Rozumiem różnorakie gusta i guściki, takżę typowania widzów, fanów anime i kultury kraju ,,kwitnącej wiśni", ale żeby akurat po bardzo długim czasie napisać posta w tym dziale na temat takiego...yh... filmu?! Gawiedzi, a gdzie wymiana opinii, informacji na temat produkcji: "Dr. Stone", "Yakusoku no Neverland", "Darwin's Game", także czegoś z Uniwersum Pokemon (pełnometrażówki w tej tematyce realizowane przez różne studia, od 2017 roku, są naprawdę bardzo dobrze zrobione; miło jest na nich zawiesić oko!), "Berserk (1997-98)", "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu", "Ajin", "Black Bullet", "Cowboy Bebop", "Dororo", "Samurai Seven", łej Panie, i wiele, wiele innych. A nie wspomnę o filmach anime, np. tych od Studia Ghibli. Dyskusja mogłaby być toczona w tym właśnie kierunku; jeśli ktoś wrzuca tylko ,,info-post"... też jest  to coś, ale gdyby w tym wątku pojawiło się nieco więcej rozkmin, naszych ocen, rozmów i recenzji dzieł anime... byłoby w sam raz. ;)

"Pacific Rim: The Black", oglądaliście? A "Castlevania" z czwartym sezonem jest u was na ,,watchingowej liście"?

Bender

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 22:47:46 »
Wiosna 22 VIZ wyda kolejny tytuł w serii Art of... Studia Ghibli

The Art of Princess Kaguya


Offline willy_poodle

Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 10:14:38 »
Możecie polecić jakieś dobre anime w stylu zachodniego fantasy?
Najlepiej spełniające poniższe warunki:
- nie skupione wyłącznie na walkach z niekończącymi się hordami potworów
- bez żywych maskotek i gadających zwierzątek
- bez głupich min z wielką kroplą potu na czole itp.
- bez mieczy większych od właściciela i innych niedorzecznych broni
- bez zawisania w powietrzu w czasie walki
Takie w miarę realistyczne i z jakąś głębią fabularną poza akcją. Może być moralizatorskie.

Offline Rodrigues

Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 10:39:52 »
Heh wykreśliłeś większość rzeczy która jest kwintesencją anime ;D
Z kategorii fantasy ostatnio oglądałem tylko Goblin Slayera. Nie wiem czy to Ci podejdzie.

Bender

  • Gość
Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 11:13:19 »
Możecie polecić jakieś dobre anime w stylu zachodniego fantasy?
Najlepiej spełniające poniższe warunki:
- nie skupione wyłącznie na walkach z niekończącymi się hordami potworów
- bez żywych maskotek i gadających zwierzątek
- bez głupich min z wielką kroplą potu na czole itp.
- bez mieczy większych od właściciela i innych niedorzecznych broni
- bez zawisania w powietrzu w czasie walki
Takie w miarę realistyczne i z jakąś głębią fabularną poza akcją. Może być moralizatorskie.


Zdecydowanie Ghibli:

Princess Mononoke
Nausicaa
Tales from Earthsea

Odp: Anime - Filmy, seriale, adaptacje (Dział ogólny)
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 11:31:42 »
pewnie wszyscy już wiedzą, ale na Netflixie pojawił się animowany Cowboy Bebop. odświeżyłem sobie trzy pierwsze odcinki i mój stosunek do tej serii nic się nie zmienił - bezgranicznie uwielbiam.

a za miesiąc wjedzie serial aktorski, ale wiadomo hurr durr netflix pluje na oryginał i zamienia chłopa w babę. ja tam zacieram rączki, teaser narobił mi smaka.