Autor Wątek: Amazon Prime Video  (Przeczytany 18549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 20:04:20 »
Przy niższym bitrate nawet i najlepszy procesor nie wyczrauje danych, których nie dostał.

To fakt, że nie wyczaruje, ale powiem Ci, że dzięki SI, nawet w locie jest w stanie mocno ulepszyć obraz. Mam Nvidię Shield i ona ma opcję podciągania słabych video w górę do 4K. Działa to niestety tylko do max. 720p (szkoda, że przy 1080p już nie). Dla większości aktualnych materiałów nie ma to znaczenia, ale taki Viaplay ma jakość streamu sportu słabą i na Shieldzie wygląda to dużo lepiej. Bawiłem się też zmniejszając ręcznie jakość wideo z YT na 720/480p i po podbiciu była bardzo zbliżona do natywnego 4k. 

Offline Gazza

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 23:18:14 »
Żadnych bzdur @Bender nie gada.
No i tak i nie. Moja odpowiedź odnosi się bardziej do „jakość to byś miał z płyty a nie streama”, niż faktycznego technicznego know-how.

W tzw liczbach wygrywa oczywiście bitrate z odtwarzacza. Tu dane płyną szerokim strumieniem, że się tak wyrażę. Oczywiście kluczowy jest również ekran i procesory, które te bezstratne strumienie danych potrafią przetworzyć i wyświetlić w pełni możliwości.
Tu akurat dobry odtwarzacz i ekran wycisną jakość z obrazu 1080p bluray na porównywalnym poziomie z streamem 4k.

Odtwarzacz z dyskiem UHD bluray to już miazga! Lepiej się nie da obecnie i żaden serwis streamingowy tego nie pobije.

Co zaś się tyczy streamingu w 4k - tu akurat Netflix i HBO mają najniższe wartości bitrate. Widać to zwłaszcza na platformie Warnera. Ale taki Amazon, Disney czy Apple na porządnej przepustowości łączu i co najważniejsze - na dobrym ekranie potrafią również pozamiatać i choć nie przebiją wysokiej jakości dysku uhd to będą spokojnie w stanie zaoferować wysokiej jakości doznania. I o to mi chodziło. 😉

Akurat mam w rodzinie profesjonalnego akustyka i podobnie jak w jego branży najważniejszy i tak będzie procesor dźwięku stołu realizacyjnego, tak w przypadku obrazu - równie ważny jest procesor i algorytmy wyciskające max z podawanego doń sygnału. Tak jak wspomniał @Layek o bajerach generowanych w locie. 😉

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 15:49:51 »

Disney czy Apple na porządnej przepustowości łączu i co najważniejsze - na dobrym ekranie potrafią również pozamiatać i choć nie przebiją wysokiej jakości dysku uhd to będą spokojnie w stanie zaoferować wysokiej jakości doznania. I o to mi chodziło. 😉

Akurat mam w rodzinie profesjonalnego akustyka i podobnie jak w jego branży najważniejszy i tak będzie procesor dźwięku stołu realizacyjnego, tak w przypadku obrazu - równie ważny jest procesor i algorytmy wyciskające max z podawanego doń sygnału. Tak jak wspomniał @Layek o bajerach generowanych w locie. 😉

Mówiąc o technologiach przetwarzania i ,,boostowania" obrazu oraz dźwięku odbieranego przez łącze internetowe na platformach streamingowych, w odbiornikach TV OLED / MiniLED / QLED o przynajmniej średnio-wysokim standardzie i porównywania tego do jakości audiowizualnej filmu / serialu odtwarzanego na tego typu odbiornikach TV a zapisanego na płycie UHD odpalanej z odtwarzacza Blu-Ray 4K, właśnie "Gazza" to miałem na myśli. Dosłownie to, co piszesz. Sam jestem świadkiem jak genialny jest dźwięk i obraz z platform Disneya i Amazon Prime; przypomnę tylko, że mój TV (LG OLED E8 65c), to tak naprawdę średniej klasy telewizor wśród tego, co jest najlepsze dostępne na rynku, a i tak jestem cholernie zadowolony z tego, co mi dają te marki na streamingu! Damn it! Takowy "Thor: Ragnarok" z opcją IMAX Enhanced na "Disney +" robi tak nieopisywalnie genialne wrażenie, jakość audiowizualna poraża w sposób nienazwany wręcz, że... totalny szok. Prime Video nie jest gorszy; wczoraj oglądałem "Hotel Transylwania 4: Transformania (2022)", animację ze słynnego, bardzo dobrego i śmiechołkowatego Uniwersum, Hotel Transylwania. Film wyglądał i brzmiał tak płynnie, wartości obrazu: kontrast, jasność, ostrość, cienie, gamma - tak intuicyjnie wysokie i wymodelowane przez procesor, że summa summarum myślałem, iż mam przed sobą film live action a nie animację! Samą ,,Transformanię" (9/10 w mojej ocenie) polecam - kupa śmiechu, fabularna energia, a polski dubbing to perła!; piękna technika animacji.

Offline Death

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 09:31:23 »
Amerykańscy bogowie to widzę 3 sezony. Będzie więcej? Ktoś to oglądał? Zakończyli historię?
Bo chciałbym się za to w końcu zabrać. To dość cienka książka, więc nie rozumiem jakim cudem są już 3 sezony... A jeśli to jeszcze nie koniec, to już w ogóle...

Online misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 10:27:36 »
Nie będzie więcej i nie zakończyli historii. Pierwszy sezon jest spoko, drugi jest wysokobudżetową wydmuszką o niczym, trzeci jest nieoglądalny.

To dość cienka książka, więc nie rozumiem jakim cudem są już 3 sezony...

Ekhem, Hobbit...

Offline death_bird

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 10:49:43 »
Ale tutaj chyba chodzi nie tyle o liczbę stron (bo tych jest ponad 600) co o ich jakość w sytuacji w której Gaiman (jak zwykle?) ma fajny pomysł z którym nie ma pojęcia co zrobić.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 13:52:45 »
Faktycznie, 600. A ja to przeczytałem w 1 dzień i dlatego mi się wydawało, że to było cienkie. :D Kurde, kiedyś to książki pochłaniałem jak opętany. Kiedyś to było. :)

Sorry, można krytykować różne rzeczy, ale nie książkę Amerykańscy bogowie, bo to sztos. Tak samo jak Sandman. A Gaiman jest super.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 14:19:31 »
Faktycznie, 600. A ja to przeczytałem w 1 dzień i dlatego mi się wydawało, że to było cienkie. :D Kurde, kiedyś to książki pochłaniałem jak opętany. Kiedyś to było. :)

Sorry, można krytykować różne rzeczy, ale nie książkę Amerykańscy bogowie, bo to sztos. Tak samo jak Sandman. A Gaiman jest super.

Ja czytałem bardzo dawno, w okolicach 2003 jak sądzę, więc nic nie pamiętam z treści. Pamiętam za to, że również pochłonąłem ją praktycznie za jednym posiedzeniem.

Offline death_bird

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 15:29:26 »
Sorry, można krytykować różne rzeczy, ale nie książkę Amerykańscy bogowie, bo to sztos. Tak samo jak Sandman. A Gaiman jest super.

Dla mnie ta książka to jedna wielka wydmuszka. Koncepcja jest świetna, ale zawartości (czyt. sensownej fabuły) brak.
Przy czym jak to było moje pierwsze podejście do Gaimana (i jedyna jego książka, którą czytałem) tak kolejne jego komiksy z którymi miałem do czynienia tylko potwierdzają wrażenie dot. jego fabuł: rdzeń w postaci jednego pomysłu i lanie wody naokoło niego.
P.S. Nie czytałem "Sandman".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 28 Sierpień 2022, 18:48:14 »
Są pierwsze recenzje Rings Of Power - wszystkie pozytywne :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 14:01:03 »
Poczatkowe zawsze pozytywne - marveloza tez zawsze tak ma :)

Offline xanar

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 14:13:03 »
No tutaj jest większy budżet, także wszyscy są zachwyceni  :)

Jest jakiś polski hejter  :)


Jakie ratio ma ten trailer pl, ok. 300 łapek górę vs 4200 w dół  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Sierpień 2022, 14:16:17 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 15:31:24 »
Polskich "hejterow" jest wiecej przynajmniej 3  ogladalem, jeden widac ma wiedze i to bardzo duza-->


Lipnie troche ze lapki w dol sa usowane...

Online misiokles

Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 15:35:25 »
Serwis naekranie podsumował tę powtórkę z rozrywki takim oto artykułem.
https://naekranie.pl/aktualnosci/wladca-pierscieni-druzyna-pierscienia-krytyka-hejt-1661673101

ukaszm84

  • Gość
Odp: Amazon Prime Video
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 15:49:42 »
Serwis naekranie podsumował tę powtórkę z rozrywki takim oto artykułem.
https://naekranie.pl/aktualnosci/wladca-pierscieni-druzyna-pierscienia-krytyka-hejt-1661673101

Oni tam mieszają hejt z normalną krytyką. Obrażanie twórców czy jakieś opinie o całości przed obejrzeniem są średnio mądre, ale odrzucając wszystko, bo "hejt", odrzucamy też normalną krytykę. Szczególnie obsada Galadrieli, najpiękniejszej istoty w Śródziemiu, za każdym razem wygląda jak mało śmieszny żart.